Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε λες τι προβλήματα έχει η κάμερα και ποιες εφαρμογές κολλάνε για να τα δοκιμάσει και ο άλλος φίλος από πάνω...

Έτσι θα δούμε αν είναι θέμα του συγκεκριμένου κινητού ή της Rom που φοράει...

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε λες τι προβλήματα έχει η κάμερα και ποιες εφαρμογές κολλάνε για να τα δοκιμάσει και ο άλλος φίλος από πάνω...

Έτσι θα δούμε αν είναι θέμα του συγκεκριμένου κινητού ή της Rom που φοράει...

 

Το έχω 2 ώρες στα χέρια μου μόνο

1) Δεν λειτουργεί καθόλου o default browser

2) Σε χαμηλό φωτισμό τα βίντεο κυματίζουν και δεν υπάρχει εστίαση καλη στις φωτογραφίες

3) Σε δυνατό φωτισμό η ευκρίνεια την κάμερας είναι μέτρια (η μπροστινή βγάζει πιο καλες φωτογραφίες όσο παράξενο κ αν ακούγεται)

4) Μου φαίνεται λίγο too much τα 2.1GB ram που ειναι δεσμευμένα συνέχεια

5) Κακό σήμα wifi (όχι αργό , απλα χαμηλό σήμα σε απόσταση 5-8 μετρα απο το router)

6) Για μενα απογοήτευση που για τα παντα χρησιμοποιεί google apps που έχουν τεράστιο drain..

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 2 ώρες στα χέρια μου μόνο

1) Δεν λειτουργεί καθόλου o default browser

2) Σε χαμηλό φωτισμό τα βίντεο κυματίζουν και δεν υπάρχει εστίαση καλη στις φωτογραφίες

3) Σε δυνατό φωτισμό η ευκρίνεια την κάμερας είναι μέτρια (η μπροστινή βγάζει πιο καλες φωτογραφίες όσο παράξενο κ αν ακούγεται)

4) Μου φαίνεται λίγο too much τα 2.1GB ram που ειναι δεσμευμένα συνέχεια

5) Κακό σήμα wifi (όχι αργό , απλα χαμηλό σήμα σε απόσταση 5-8 μετρα απο το router)

6) Για μενα απογοήτευση που για τα παντα χρησιμοποιεί google apps που έχουν τεράστιο drain..

 

1. επιβεβαιώνω το 1 - δουλεύω με chrome/opera

2/3/5 θα τα δοκιμάσω το βράδυ

4. το android πάντα δεσμεύει πολύ μνήμη - είναι ο τρόπος που λειτουργεί

6. δεν σε καταλαβαίνω εδώ φίλε μου... τι ήθελες να χρησιμοποιεί; θα σου έλεγα να βάλεις miui αλλά είναι μόνο για cn version.

 

περίμενε για νέα ρομ ή ρίσκαρε να βάλεις την 13s του ιταλού - σε άλλους παίζουν τα πάντα σε άλλους δεν έχουν data.

 

την έχει βάλει κάποιος απο εδώ;;;;

Edited by Cynaegeirus

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Σε όσες συσκευές κινέζικες έχουν περάσει από τα χέρια μου με δήθεν multilingual-κινεζικες rom είχαν ένα κάρο θέματα π.χ το letv X500. Με το που έβαλα την original ή custom τεράστια βελτίωση. Φανταστείτε έχω beta original marshmallow και είναι πιο σταθερη από αυτή που ήρθε.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

1. επιβεβαιώνω το 1 - δουλεύω με chrome/opera

2/3/5 θα τα δοκιμάσω το βράδυ

4. το android πάντα δεσμεύει πολύ μνήμη - είναι ο τρόπος που λειτουργεί

6. δεν σε καταλαβαίνω εδώ φίλε μου... τι ήθελες να χρησιμοποιεί; θα σου έλεγα να βάλεις miui αλλά είναι μόνο για cn version.

 

περίμενε για νέα ρομ ή ρίσκαρε να βάλεις την 13s του ιταλού - σε άλλους παίζουν τα πάντα σε άλλους δεν έχουν data.

 

την έχει βάλει κάποιος απο εδώ;;;;

5. Για τo wifi μέγιστη ταχύτητα 5mbps/sec επιασα ενω με δεδομένα 25mbps/sec

6. Οι εφαρμογές της google εχουν battery drain, οπότε περίμενα η εταιρία να χρησιμοποιεί δικές τις εφαρμογές όπως κ στο letv x600 που έχει περάσει απο τα χέρια μου.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

5. Για τo wifi μέγιστη ταχύτητα 5mbps/sec επιασα ενω με δεδομένα 25mbps/sec

6. Οι εφαρμογές της google εχουν battery drain, οπότε περίμενα η εταιρία να χρησιμοποιεί δικές τις εφαρμογές όπως κ στο letv x600 που έχει περάσει απο τα χέρια μου.

 

5. 4g εχεις;

6. η έκδοση είναι για ΗΠΑ, μαμά της google όπου κανένας απολύτως δεν χρησιμοποιεί κινέζικο αντίστοιχο. έχει κάποιες εφαρμογές, ημερολόγιο, μαιλ κτλ.

προσωπικά μόνο σε miui έχω δει τα πάντα όλα εκτός google.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε όσες συσκευές κινέζικες έχουν περάσει από τα χέρια μου με δήθεν multilingual-κινεζικες rom είχαν ένα κάρο θέματα π.χ το letv X500. Με το που έβαλα την original ή custom τεράστια βελτίωση. Φανταστείτε έχω beta original marshmallow και είναι πιο σταθερη από αυτή που ήρθε.

 

συμφωνώ εδώ

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

5. 4g εχεις;

6. η έκδοση είναι για ΗΠΑ, μαμά της google όπου κανένας απολύτως δεν χρησιμοποιεί κινέζικο αντίστοιχο. έχει κάποιες εφαρμογές, ημερολόγιο, μαιλ κτλ.

προσωπικά μόνο σε miui έχω δει τα πάντα όλα εκτός google.

 

Ναι με 4G σε περιοχή με πολύ μέτριο σήμα.. Απλα το wifi είναι υπερβολικά αργό... Σε ολους έτσι είναι;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτιμώ τις stock official rom τις letv όσες και να φλάσαρα γυρνάω στην official rom με root πάντα και διαγράφω όλες τις κινεζικες εφαρμογές και στο zip με τα gapps εχω περάσει τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ π.χ. Sony keyboard,maps Gmail και αλλες.Τώρα όμως κάτοχος του mi5 pro και το x800 πάει για πούλημα οχι οτι εχει τεράστια διαφορά αλλά ήθελα πολύ αποθηκευτικό χώρο.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

91499 στο antutu v6.1.4 ;)

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου εμφανίστηκε Ολλανδία...

NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

The item is at the PostNL sorting center

Από εκεί περίπου πόσο να θέλει;

 

 

περιπου 10 σε μενα

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, μετά την άφιξη στην Ολλανδία, χρειάσθηκαν άλλες 6 ημέρες ... χθες το παρέλαβα και δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ ...

 

έχω την εξής απορία: όπως είναι με την 11s, αναρωτιέμαι αν ουσιαστικά έχει την επίσημη ρομ της αγοράς για Ινδία και Αμερική και όχι κάποια multi-language που απλά οι έμποροι εγκατέστησαν στην τύχη ... αν ισχύει κάτι τέτοιο, η υπάρχουσα θα είναι σταθερή και χωρίς προβλήματα...

 

βέβαια, βλέπω αμέσως αμέσως ότι κρασάρει ο στοκ browser ... αυτό δεν είναι καλό, παρότι δεν επρόκειτο να τον χρησιμοποιήσω ...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Για μένα, μετά την άφιξη στην Ολλανδία, χρειάσθηκαν άλλες 6 ημέρες ... χθες το παρέλαβα και δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ ...

 

έχω την εξής απορία: όπως είναι με την 11s, αναρωτιέμαι αν ουσιαστικά έχει την επίσημη ρομ της αγοράς για Ινδία και Αμερική και όχι κάποια multi-language που απλά οι έμποροι εγκατέστησαν στην τύχη ... αν ισχύει κάτι τέτοιο, η υπάρχουσα θα είναι σταθερή και χωρίς προβλήματα...

 

βέβαια, βλέπω αμέσως αμέσως ότι κρασάρει ο στοκ browser ... αυτό δεν είναι καλό, παρότι δεν επρόκειτο να τον χρησιμοποιήσω ...

 

Ναι είναι η επίσημη.

Καλά δεν το έχει πάρει χαμπάρι κάνεις ρε παιδιά;

Μιλάμε για ένα αμερικάνικο κομμάτι, που δεν έχει ίχνος κινεζικου ούτε στη συσκευασία, ούτε στο λογισμικο, ούτε πουθενά.

Για μένα αυτό είναι τεράστιο ατού...4g έχω κανονικά με wind στην Αθήνα που κινούμαι...

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στους ιταλούς και για αλλα προβλήματα πλέον του στοκ φυλλομετρητή... αν ηταν επίσημη δεν θα έπρεπε να έχει τέτοια....
Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι η επίσημη.

Καλά δεν το έχει πάρει χαμπάρι κάνεις ρε παιδιά;

Μιλάμε για ένα αμερικάνικο κομμάτι, που δεν έχει ίχνος κινεζικου ούτε στη συσκευασία, ούτε στο λογισμικο, ούτε πουθενά.

Για μένα αυτό είναι τεράστιο ατού...4g έχω κανονικά με wind στην Αθήνα που κινούμαι...

 

ΟΤΑ update έχει ; Γιατί στο κινέζικο έβγαλαν και 13s, αυτό αν κατάλαβα έχει την 11s. Επίσης μου κάνει εντύπωση που, όσο ξέρω ας με διόρθωσει κάποιος αν κάνω λάθος, δώσανε multilingual rom επίσημα στο αμερικάνικο, όταν δεν έχουν δώσει ούτε στα ινδικα μοντέλα... Αν υπάρχει επίσημο αμερικάνικο site ας δει κάποιος πως είναι η rom η επίσημη,απο γλώσσες μιλάω.

Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

έχει βρει κανένας το system update;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει,από όσο διαβάζω στο letv.re

 

έλεγα μπας και είχα στραβομάρα...

 

κανένας που να γνωρίζει ιταλικά γιατί δεν βγάζω άκρη με το google translate καταλαβαίνει τι έχουν κάνει οι ιταλοί με το κινητό; http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/510500-rom-letv-x800-4-64-versione-usa-ovvero-le1pro_us-marchiato-ce.html

Edited by Cynaegeirus

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,παρεγγελια 29 μαιου απο tinydeal και παραλαβή σήμερα 10 Ιουνίου. Πολύ καλός χρόνος.Ξέχασαν νά μου βάλουν μέσα την ζελατίνα πού είχα παραγγείλει, θα στείλω Μάιλ κσι θα δω.αυτά για το κατάστημα. Το τηλ δεν έχω προλάβει να το σκαλισω πολύ αλλά τουμπανο φαίνετα.ελληνικά κανονικά έχει και σήμα.περισότερα αργότερα

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,παρεγγελια 29 μαιου απο tinydeal και παραλαβή σήμερα 10 Ιουνίου. Πολύ καλός χρόνος.Ξέχασαν νά μου βάλουν μέσα την ζελατίνα πού είχα παραγγείλει, θα στείλω Μάιλ κσι θα δω.αυτά για το κατάστημα. Το τηλ δεν έχω προλάβει να το σκαλισω πολύ αλλά τουμπανο φαίνετα.ελληνικά κανονικά έχει και σήμα.περισότερα αργότερα

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ακριβός τα ίδια και για μένα .... η θήκη του κανονικά μέσα αλλα χωρίς τη ζελατίνη

Link to comment
Share on other sites

στις 12 για ύπνο με 84% και ανοιχτό wifi, στις 10 σήμερα είχε 75%, ανοιχτά data/ wifi με τηλεφωνήματα 1230 τώρα είμαι στο 68%.

 

τίποτα τρομερό αλλά για οθόνη 2κ καθόλου άσχημα

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα και εγω απο tinydeal 6/6 κινητο και ζελατινα, τα εχουν στειλει ξεχωριστα υποθετω .Οταν παραλαβω θα γραψω εντυπωσεις!

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το wifi εσείς παρατηρήσετε εσείς τπτ; Πηγαίνει καλά;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το wifi εσείς παρατηρήσετε εσείς τπτ; Πηγαίνει καλά;

 

δεν έχω κανένα πρόβλημα - πιάνει την μέγιστη ταχύτητα του ρούτερ σε όλο το σπίτι.

 

να μας πει και κανένας άλλος με μεγαλύτερη απόσταση;;;;

 

===========================================================

 

Το έλεγα και προχτές με άλλο φίλο -> είναι θολές οι φώτο / δεν κάνει καλή εστίαση. το μόνο μείον του μέχρι τώρα.

 

ο ήχος είναι εξωπραγματικός με ακουστικά και άνευ

 

το βίντεο είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ - έβαλα λίγο να δω και κινεζιές απο το leEco σειρές τραγούδια κτλ πάει σφαίρα σε όλα απίστευτη ποιότητα και καταλαβαίνω την χαμηλή τιμή των κινητών της εταιρίας, βγάζουν ΤΡΕΛΑ ΛΕΦΤΑ απο το περιεχόμενο.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα πως να κάνουμε να δουλέψει ο stock browser

 

1) Μπαίνουμε στις λεπτομέρειες της εφαρμογής καθαρίζουμε τα δεδομένα όλα

2) Κάνουμε restart το κινητό

3) Ανοίγουμε το playstore και κάνουμε ενημέρωση της εφαρμογής

 

Πλέον λειτουργεί :)

Ok δεν κερδίζουμε στην ουσία τίποτα, αλλά αν μπει καταλάθος κάποιος στην εφαρμογή είναι πολύ εκνευριστικό το Lag που προκαλεί και είναι κρίμα με τέτοια συσκευή.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...