Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε τουλάχιστον το GIZCHINAIT να κατέβει η τιμή στα 174 δολάρια όσο προλαβαίνεις... Τελευταία κομμάτια έχουν.... Παρήγγειλα αυτό εδώ

http://www.ebay.com/itm/Aluminum-Bumper-Frame-Arcylic-Push-Pull-Back-Cover-Case-For-Letv-Smart-Phones-/281989206326?var=&hash=item41a7ddd136:m:muJj_yE44Zr7wevTfOcUzWA

Tempered glass δεν είδα κάτι καλύτερο, όλα στα 2 δολάρια είναι πάρε οποιο θες.

Η αμερικανική έκδοση έχει ελληνικά?

 

Φαντάζομαι πως δεν έχει, αλλά καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος που γνωρίζει σίγουρα.

Απλά ακόμα αμφιταλαντεύομαι μεταξύ του letv le 1pro και του redmi note 3 pro και δε ξέρω τι να αποφασίσω!:( Από τη μία αυτό εδώ έχει 2κ οθόνη και 4 g RAM ενώ το xiaomi έχει (θεωρητικά) καλύτερη κάμερα και πολύ μεγαλύτερη υποστήριξη. Τόση υποστήριξη που ενδεχομένως να βγάλουν και ROM με android N έκδοση για το μοντέλο. Έτσι πιστεύω δηλαδή, δε ξέρω κάτι στα σίγουρα. Και από την εμπειρία μου από το newman n2 νομίζω πως πρώτος παράγοντας όταν αγοράζεις κινέζικο πρέπει να είναι η υποστήριξη στο software.

Βέβαια η τιμή μαζί με το giving assistant από ότι είδα πέφτει κοντά στα 140 ευρώ ενώ το xiaomi έχει κοντά στα 190. Απλά όταν κάνει redirect στο gearbest μπαίνει σε ένα ατελείωτο loop και τελικά ποτέ δε με μεταφέρει στην ιστοσελίδα παρόλο που έχω απενεργοποιήσει adblock και kaspersky extensions. Αν κάποιος γνωρίζει θα ήθελα να με βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλε τουλάχιστον το GIZCHINAIT να κατέβει η τιμή στα 174 δολάρια όσο προλαβαίνεις... Τελευταία κομμάτια έχουν.... Παρήγγειλα αυτό εδώ

http://www.ebay.com/itm/Aluminum-Bumper-Frame-Arcylic-Push-Pull-Back-Cover-Case-For-Letv-Smart-Phones-/281989206326?var=&hash=item41a7ddd136:m:muJj_yE44Zr7wevTfOcUzWA

Tempered glass δεν είδα κάτι καλύτερο, όλα στα 2 δολάρια είναι πάρε οποιο θες.

Η αμερικανική έκδοση έχει ελληνικά?

 

Έτοιμος να το χτυπήσω είμαι, αλλά όπως προαναφέρθηκε είναι η αμερικάνικη έκδοση, στις γλώσσες δεν περιλαμβάνει ελληνικά....και η οποία δεν υποστηρίζεται από τις γνωστές rom του ιταλού....Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση αν θέλουμε ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα απο εμενα εχω κανει παραγγελεια απο tinydeal την κυριακη και δεν εχω λαβει ακομη tracking number τοσο πολυ καθηστερουν ειναι λογικη η αναμονη ??
Link to comment
Share on other sites

Μαζι την κάναμε απο οτι φαίνεται την παραγγελία. Εγω τους εστειλα μαιλ και μου έστειλαν το tracking number με link της Swiss post αλλα πατώντας το tracking μου λέει ότι δεν βρίσκει κάτι. Τους έστειλα παλι μειλ και μου απαντησαν οτι θέλει καποιες μέρες να φανεί στο σύστημα της ταχυδρομικης. Δεν μου ακούγεται λογικο αλλα τι να κανω.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Μαζι την κάναμε απο οτι φαίνεται την παραγγελία. Εγω τους εστειλα μαιλ και μου έστειλαν το tracking number με link της Swiss post αλλα πατώντας το tracking μου λέει ότι δεν βρίσκει κάτι. Τους έστειλα παλι μειλ και μου απαντησαν οτι θέλει καποιες μέρες να φανεί στο σύστημα της ταχυδρομικης. Δεν μου ακούγεται λογικο αλλα τι να κανω.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορει να χρειαστει να περιμενετε μεχρι και 5 ημερες για να "ζωντανεψει" το tracking. Υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

Μαζι την κάναμε απο οτι φαίνεται την παραγγελία. Εγω τους εστειλα μαιλ και μου έστειλαν το tracking number με link της Swiss post αλλα πατώντας το tracking μου λέει ότι δεν βρίσκει κάτι. Τους έστειλα παλι μειλ και μου απαντησαν οτι θέλει καποιες μέρες να φανεί στο σύστημα της ταχυδρομικης. Δεν μου ακούγεται λογικο αλλα τι να κανω.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

που εστειλες mail για tracking ???

υπάρχει περίπτωση το site να αποδειχθεί σε μεγάλη πατάτα ??

να ανησυχώ ??

Link to comment
Share on other sites

που εστειλες mail για tracking ???

υπάρχει περίπτωση το site να αποδειχθεί σε μεγάλη πατάτα ??

να ανησυχώ ??

 

Κι εγώ από tinydeal το πήρα. Μόλις φύγει η παραγγελία σου θα σου έρθει καταρχήν mail και με το tracking number το οποίο θα μπορείς να δεις και στις λεπτομέρειες της παραγγελίας. Κάνοντας κλικ επάνω στο tracking σε πάει από μόνο του στο 17track.net. Για να σου εμφανίσει όμως αποτέλεσμα μπορεί να κάνει από μία έως και κάποιες μέρες αλλά δεν είναι ανησυχητικό.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατόχους :

1) Υπάρχει notification light ;

2) Υποστηρίζει Wifi hotspot ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ναι και στα δύο.

 

Sent from my X800

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία 28/5 από tinydeal, σήμερα 1/6 η κατάσταση άλλαξε σε shipped. Καθόλου άσχημα μέχρι τώρα.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη αλλά μετά από έναν και πλέον μήνα αναζήτησης καινούργιου κινητού έχω καταλήξει και είμαι έτοιμος να παραγγείλω ένα εκ' των δυο ακόλουθων κινητών:

1) Letv x800 64GB

2) xiaomi redmi note 3 pro 32GB.

 

Ξέρω οτι έχουν ήδη αναφερθεί πολλά για τις 2 συγκεκριμένες συσκευές όμως θα ήθελα την άποψη όσων έχουν κάνει χρήση των

δυο κινητών.

 

Από όσα έχω διαβάσει και δει πιστεύω ότι τα πλεονεκτήματα των δυο κινητών είναι τα ακόλουθα:

1) Letv x800:ποιότητα συσκευής, μνήμη συσκευής, επεξεργαστής και υποκειμενικά η σχεδίαση του.

2) Xiaomi redmi note 3 pro: μπαταρία-αυξημένη αυτονομία,υποστήριξη κοινότητας,αξιοπιστία ονόματος xiaomi

 

Η αληθεια ειναι πως το συναισθημα με οδηγει στο letv x800, ομως απο την αλλη εχοντας διαβασει καποια αρνητικα για μικρη μπαταρια, αδυναμο wifi της και προβληματικη υποστιριξη της συγκεκριμενης συσκευης, η .λογικη (αν οντως ολα τα προαναφερθεντα ισχυουν) με οδηγει στο redmi note 3 pro.

Βασικα μου κρητιρια ειναι η καλη φωτογραφικη μηχανη, η απροβληματιστη χρηση και οι καλες ταχυτητες στο δικτυο με αντιστοιχο σημα.

Περιμενώ λοιπον την συμβουλη των πιο εμπειρων απο εμενα γιατι με το μπερδεμα που εχω φαει με βλεπω να παραμενω με το iphone 4 (που έχει γίνει όπως λέω... iphone 6 - λόγω της 6ετής πλέον συμβίωσης μαζί του:lol:).

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση σας και τις όποιες συμβουλές σας.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία 28/5 από tinydeal, σήμερα 1/6 η κατάσταση άλλαξε σε shipped. Καθόλου άσχημα μέχρι τώρα.

 

σου εστειλαν tracking ???? εμενα οχι εκανα την παραγγελια την Κυριακή

 

ειμαι λιγο ασχετη τι πρεπει να κανω ??

Link to comment
Share on other sites

σου εστειλαν tracking ???? εμενα οχι εκανα την παραγγελια την Κυριακή

 

ειμαι λιγο ασχετη τι πρεπει να κανω ??

 

Βρε συ, γιατι δεν εισαι λιγο παρατηρητικη?

Αφου σου λεει παραγγελια 28/05 και εγινε shipped σημερα, 01/06, η λογικη λεει οτι στο επομενο διημερο θα γινει και το δικο σου shipped.

Αν οχι, τοτε στελνεις ενα email κανοντας τους τη σχετικη ερωτηση. Για την ωρα... υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που θα έρθει σε αρκετά παιδιά, οι παλιότεροι τι προτείνετε απο ρομ;

 

ιταλός, flyme, miui, cm;

Edited by Cynaegeirus

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Aν έχω καταλάβει σωστά μάλλον τίποτα και καμμία...

Τα νέα τηλέφωνα που θα έρθουν είναι US Version και δεν παίζουν σε αυτά οι υφιστάμενες ROMs από την κινέζικη version.

Υποθέτω όμως σύντομα θα εμφανιστούν οι ανάλογες που να ταιριάζουν στη US Version. Βλέπω ήδη στο ιταλικό φόρουμ κινητικότητα :)

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος να το χτυπήσω είμαι, αλλά όπως προαναφέρθηκε είναι η αμερικάνικη έκδοση, στις γλώσσες δεν περιλαμβάνει ελληνικά....και η οποία δεν υποστηρίζεται από τις γνωστές rom του ιταλού....Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση αν θέλουμε ελληνικά?

 

Παραγγελία χθες 12.00 από gearbest, σήμερα 8.45 το έστειλαν! Για να γράφεις ελληνικά δεν θα έχεις πρόβλημα, αν σε δυσκολεύουν τα αγγλικά θα πρέπει να περιμένεις τα μαστόρια για rom... Αλλιώς αγοράζεις τίποτα φρέσκο, κάθε μέρα βγαίνει κι ένα...

Link to comment
Share on other sites

σου εστειλαν tracking ???? εμενα οχι εκανα την παραγγελια την Κυριακή

 

ειμαι λιγο ασχετη τι πρεπει να κανω ??

 

Ναι, έστειλαν και tracking number. Μην αγχώνεσαι,άραξε και περίμενε. Λογικά κανένα μηνάκι θα το φάμε στο περίμενε, αν και λένε για 15-20 μέρες μέσω NL post. China είναι αυτή..

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη αλλά μετά από έναν και πλέον μήνα αναζήτησης καινούργιου κινητού έχω καταλήξει και είμαι έτοιμος να παραγγείλω ένα εκ' των δυο ακόλουθων κινητών:

1) Letv x800 64GB

2) xiaomi redmi note 3 pro 32GB.

 

Ξέρω οτι έχουν ήδη αναφερθεί πολλά για τις 2 συγκεκριμένες συσκευές όμως θα ήθελα την άποψη όσων έχουν κάνει χρήση των

δυο κινητών.

 

Από όσα έχω διαβάσει και δει πιστεύω ότι τα πλεονεκτήματα των δυο κινητών είναι τα ακόλουθα:

1) Letv x800:ποιότητα συσκευής, μνήμη συσκευής, επεξεργαστής και υποκειμενικά η σχεδίαση του.

2) Xiaomi redmi note 3 pro: μπαταρία-αυξημένη αυτονομία,υποστήριξη κοινότητας,αξιοπιστία ονόματος xiaomi

 

Η αληθεια ειναι πως το συναισθημα με οδηγει στο letv x800, ομως απο την αλλη εχοντας διαβασει καποια αρνητικα για μικρη μπαταρια, αδυναμο wifi της και προβληματικη υποστιριξη της συγκεκριμενης συσκευης, η .λογικη (αν οντως ολα τα προαναφερθεντα ισχυουν) με οδηγει στο redmi note 3 pro.

Βασικα μου κρητιρια ειναι η καλη φωτογραφικη μηχανη, η απροβληματιστη χρηση και οι καλες ταχυτητες στο δικτυο με αντιστοιχο σημα.

Περιμενώ λοιπον την συμβουλη των πιο εμπειρων απο εμενα γιατι με το μπερδεμα που εχω φαει με βλεπω να παραμενω με το iphone 4 (που έχει γίνει όπως λέω... iphone 6 - λόγω της 6ετής πλέον συμβίωσης μαζί του:lol:).

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση σας και τις όποιες συμβουλές σας.

 

Πάρε όποιο σου γυαλίσει περισσότερο. Και τα 2 είναι τούμπανα κινητά με κορυφαία χαρακτηριστικά, Εγώ διάλεξα το Letv λόγω εγκωμιαστικών σχολίων για την οθόνη, ύπαρξη hifi ήχου, και λόγω μνήμης 4/64! Κατά τ'άλλα ο κινέζος είναι πάντα λαχείο, άμα σου κάτσει, σου έκατσε!

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την συμβουλή σου. Σχετικά με την μπαταρία-αυτονομία και το wifi να φανταστώ πως δεν γνωρίζεις κάτι περισσότερο απο όσα γράφουν τα διαφορά test μιάς και απ' ότι είδα δεν το έχεις παραλάβει. Τέλος εχεις ξανακάνει αγορά απο το tinydeal και αν ναι ποια η γνώμη σου; Και πάλι ευχαριστω για την συμβουλή σου.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε τουλάχιστον το GIZCHINAIT να κατέβει η τιμή στα 174 δολάρια όσο προλαβαίνεις...

 

Τι έφτιαξες εκεί ρε Θεέ!

 

Ναι και στα δύο.

 

Sent from my X800

 

Thank you!

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρηγγειλα από το aliexpress (gold way) στις 14/5 και παραλαμβάνω αύριο. Πρέπει να ήταν η ταχύτερη αγορά που έχω κάνει από Κινα. Ας ελπισουμε ότι θα είναι αντάξιο των προσδοκιών, αν και η ασυμβατοτητα με τις υπάρχουσες ROM με προβλημάτισε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο cuocco έκανε το θαύμα του; 13s για την US version https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=57601

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την συμβουλή σου. Σχετικά με την μπαταρία-αυτονομία και το wifi να φανταστώ πως δεν γνωρίζεις κάτι περισσότερο απο όσα γράφουν τα διαφορά test μιάς και απ' ότι είδα δεν το έχεις παραλάβει. Τέλος εχεις ξανακάνει αγορά απο το tinydeal και αν ναι ποια η γνώμη σου; Και πάλι ευχαριστω για την συμβουλή σου.

 

Από tinydeal έχω μικρή εμπειρία, μια παραγγελία smartwatch έκανα και επειδή είχαν εσφαλμένα χαρακτηριστικά (ελληνικό πληκτρολόγιο) το εντόπισαν μόνοι τους πριν την αποστολή, με ενημέρωσαν και αφού το ακύρωσα μου έκαναν άμεσα refund.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανε μια ερώτηση χθες στο everbuying για το αν το κινητό είναι με την αμερικανική έκδοση, όπως επίσης για το αν μπορούν να αφαιρέσουν τα κινέζικα αππς, μου απάντησαν πώς είναι η στάνταρ βερσιόν (αυτό είναι καλό;) και πως μπορούν να αφαιρέσουν τα κινέζικα αππς.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...