Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@kassandros

2 φορές τους είπα να ακυρώσω φίλε γιατί δεν είχαν στείλει tracking number μέχρι που έστειλαν φώτο.

αναμένω και γω αλλά δεν θα τους δώσω πολύ χρόνο (και αυτός που έχω δώσει με το ζόρι)

 

Μόλις έφτασε ολλανδία :D

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα την 13s του cuoco και κλειδωσε gps αμεσως!!πριν με εβγαζε την πιστη και δεν γινοταν δουλεια. Κατα τα αλλα μου φαινεται ιδια και πιανω wifi στη βεραντα που δεν επιανα πριν
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 13s του cuoco και κλειδωσε gps αμεσως!!πριν με εβγαζε την πιστη και δεν γινοταν δουλεια. Κατα τα αλλα μου φαινεται ιδια και πιανω wifi στη βεραντα που δεν επιανα πριν

Πού τη βρήκες ρε φίλε?

Και από ποια ρομ πηγές στην 13s?

 

Sent from my X800

Link to comment
Share on other sites

Πού τη βρήκες ρε φίλε?

Και από ποια ρομ πηγές στην 13s?

 

Sent from my X800

 

απο τη σελιδα που εχει στο facebook

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=57901

ειχα την 10s

Link to comment
Share on other sites

απο τη σελιδα που εχει στο facebook

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=57901

ειχα την 10s

Σ ευχαριστω!

Οποιος παει απο 12s indian ας ενημερωσει.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που έχει ερωτηθεί πολλάκις στο παρόν θέμα, αλλά επειδή γνωρίζετε τα της συσκευής μια βοήθεια παρακαλώ:

 

LETV LE1 PRO ONE PRO 4GB RAM 64GB ROM http://www.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-leeco-letv-le1-pro-one-pro-4gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-810-20ghz-g-305508?utm_source=st&utm_medium=email&utm_campaign=st160530 στα 200 ευρώ

ή

Letv Le 2 X 520 Snapdragon 652 https://www.fastcardtech.com/Letv-Le-2-X520.html? στα 170 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,να κανω μια ερώτηση.. το Χ800 δεν εχει δεξια αριστερα από το USB 2 ηχεία όπως το Χ900??δουλεύουν κ τα 2 ή ειναι το ενα μικρόφωνο;;

 

Στάλθηκε από το X900+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που έχει ερωτηθεί πολλάκις στο παρόν θέμα, αλλά επειδή γνωρίζετε τα της συσκευής μια βοήθεια παρακαλώ:

 

LETV LE1 PRO ONE PRO 4GB RAM 64GB ROM http://www.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-leeco-letv-le1-pro-one-pro-4gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-810-20ghz-g-305508?utm_source=st&utm_medium=email&utm_campaign=st160530 στα 200 ευρώ

ή

Letv Le 2 X 520 Snapdragon 652 https://www.fastcardtech.com/Letv-Le-2-X520.html? στα 170 ευρώ

 

Σχετικά με το fastcardtech από προσωπική εμπειρία και από φίλους θα σου έλεγα να μην αγοράσεις ούτε screen protector......

Εάν θέλεις άμεσα τούμπανο συσκευή πάρε το X800 από gearbest, έχω πάρει πάνω από 10 smartphones, δεν είχα ούτε μια φορά πρόβλημα ( εάν το είχε το vickmall σε αυτή την τιμή θα σου πρότεινα από εκεί που είναι το καλύτερο, έχουν αλλάξει σε φίλο οθόνη που χάλασε ξαφνικά η αφή και το έστειλαν πίσω καινούργιο και πλήρωσαν και όλα τα έξοδα ).

Εάν δε βιάζεσαι περίμενε για τη σειρά 2 της letv και ρίξε μια ματιά και στο iBuyGou που είναι πολύ σοβαρό κατάστημα.

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,να κανω μια ερώτηση.. το Χ800 δεν εχει δεξια αριστερα από το USB 2 ηχεία όπως το Χ900??δουλεύουν κ τα 2 ή ειναι το ενα μικρόφωνο;;

 

Στάλθηκε από το X900+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νόμιζω οτι δούλευαν και τα 2 και εχω παρατηρησει οτι εχει πεσει κ η ενταση στο Χ900 που εχω

 

 

Στάλθηκε από το X900+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,να κανω μια ερώτηση.. το Χ800 δεν εχει δεξια αριστερα από το USB 2 ηχεία όπως το Χ900??δουλεύουν κ τα 2 ή ειναι το ενα μικρόφωνο;;

 

Στάλθηκε από το X900+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στο x800 το ένα είναι το μικρόφωνο της συσκευής.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το fastcardtech από προσωπική εμπειρία και από φίλους θα σου έλεγα να μην αγοράσεις ούτε screen protector......

Εάν θέλεις άμεσα τούμπανο συσκευή πάρε το X800 από gearbest, έχω πάρει πάνω από 10 smartphones, δεν είχα ούτε μια φορά πρόβλημα ( εάν το είχε το vickmall σε αυτή την τιμή θα σου πρότεινα από εκεί που είναι το καλύτερο, έχουν αλλάξει σε φίλο οθόνη που χάλασε ξαφνικά η αφή και το έστειλαν πίσω καινούργιο και πλήρωσαν και όλα τα έξοδα ).

Εάν δε βιάζεσαι περίμενε για τη σειρά 2 της letv και ρίξε μια ματιά και στο iBuyGou που είναι πολύ σοβαρό κατάστημα.

 

Ευχαριστώ πολύ...με μπέρδεψες περισσότερο...:p

 

Το ξέρω για το fct, την έχω ψιλο-πατήσει από κει, αλλά μυαλό δεν βάζω!!!

Η τιμή για το μοντέλο με την 8-πύρηνο snapdragon 652 είναι εξωπραγματική!!

 

Το ξέρω και το vickmall, όπως ακριβώς τα λες.

 

Καλό και χρυσό το x800, αλλά το δέλεαρ είναι μεγάλο για το le 2, κυρίως για την καλύτερη κάμερα και την μεγαλύτερη μελλοντική υποστήριξη, μιας και πρόκειται για πιο καινούρια συσκευή.

 

Και το x800 όμως προκλητικό σε τέτοιες τιμές...:wacko:

 

Έλεος, δεν αντέχεται αυτό το μαρτύριο........:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ...με μπέρδεψες περισσότερο...:p

Έλεος, δεν αντέχεται αυτό το μαρτύριο........:lol: :lol:

 

Το περάσαμε όλοι.:lol: εγώ πήρα το Χ800 με κύριο λόγο το ροζ χρώμα του λε2. δεν ξέρω πως δείχνει στην πραγματικότητα και με ανησυχούσε. και τα 2 κινητά είναι συσκευές 2ετίας και θα βγάλουν τα λεφτά τους με το παραπάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλώς να το δεχτείς!

 

Επίσης επίσης!

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ...με μπέρδεψες περισσότερο...:p

 

Το ξέρω για το fct, την έχω ψιλο-πατήσει από κει, αλλά μυαλό δεν βάζω!!!

Η τιμή για το μοντέλο με την 8-πύρηνο snapdragon 652 είναι εξωπραγματική!!

 

Το ξέρω και το vickmall, όπως ακριβώς τα λες.

 

Καλό και χρυσό το x800, αλλά το δέλεαρ είναι μεγάλο για το le 2, κυρίως για την καλύτερη κάμερα και την μεγαλύτερη μελλοντική υποστήριξη, μιας και πρόκειται για πιο καινούρια συσκευή.

 

Και το x800 όμως προκλητικό σε τέτοιες τιμές...:wacko:

 

Έλεος, δεν αντέχεται αυτό το μαρτύριο........:lol: :lol:

είσαι σίγουρος ότι πρόκειται για το μοντέλο με τον 652? δεν χρειάζεται να σου θυμίσω τι έγινε με το nubia έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι με τον 652 είναι: https://www.fastcardtech.com/Letv-Le-2-X520.html?

 

Το άλλο με τον helio x20 το χει 20 ευρώ ακόμα πιο φτηνά! :blink:

 

Με το nubia δεν την πάτησα, γιατί άλλαξα την παραγγελία για το refurbrished samsung galaxy note 4...που την ψιλο-πάτησα....:lol: :lol:

 

Με τα Le 2 X 520 Snapdragon 652 δεν υπάρχει τέτοιος κίνδυνος, γιατί είναι ολοκαίνουργια....πότε να προλάβουν να τα refurbrish-άρουν οι Κινέζοι....γι αυτό πιστεύω...όσο πιο νωρίς πατήσω το κουμπί, τόσο πιο καλά!!! :lol: :rotfl: :lol:

 

Αυτός που με διαολίζει, συνεχίζει και ψωνίζει ακάθεκτος και χωρίς προβλήματα από το fct....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ναι με τον 652 είναι: https://www.fastcardtech.com/Letv-Le-2-X520.html?

 

Το άλλο με τον helio x20 το χει 20 ευρώ ακόμα πιο φτηνά! :blink:

 

Με το nubia δεν την πάτησα, γιατί άλλαξα την παραγγελία για το refurbrished samsung galaxy note 4...που την ψιλο-πάτησα....:lol: :lol:

 

Με τα Le 2 X 520 Snapdragon 652 δεν υπάρχει τέτοιος κίνδυνος, γιατί είναι ολοκαίνουργια....πότε να προλάβουν να τα refurbrish-άρουν οι Κινέζοι....γι αυτό πιστεύω...όσο πιο νωρίς πατήσω το κουμπί, τόσο πιο καλά!!! :lol: :rotfl: :lol:

 

Αυτός που με διαολίζει, συνεχίζει και ψωνίζει ακάθεκτος και χωρίς προβλήματα από το fct....:mad:

και το nubia με τον 810 ήταν και στο site και στις απαντήσεις τους αλλά τελικά αποδείχτηκε ότι ήταν ο 615,το Βασίλης με τόσα που έχει παραγγείλει τον ξέρουν πλέον

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω από gearbest που το έχει και σε μια μικρή προσφορά στα 189 δολάρια. Είναι αξιόπιστο κατάστημα? Θα έχω κανένα θέμα με τελωνείο? Αν κάποιος παρήγγειλε από εκεί πρόσφατα θα ήθελα να μου δώσει τα φώτα του!

Επίσης, βοήθεια θα ήθελα για να αγοράσω tempered glass και protective case. Από πού και ποια συγκεκριμένα? Αν μπορεί κάποιος να μου παραθέσει κάποια links θα του ήμουν ευγνώμων!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η αμερικανικη εκδοση του le le1 pro

αυτη που εχετε παρει.

Εχει αλλο firmware με διαφορες γλωσσες αλλα νομιζω οχι ελληνικα.

Προσοχη δεν ξερω αν κανει του Ιταλου Η ΡΟΜ.

Εχει αναφερθει στο ιταλικο φορουμ για μπρικαρισμα του τηλεφωνου

οταν προσπαθησαν να περασουν castom recovery.

Περισοτερα http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/510500-rom-letv-x800-4-64-versione-usa-ovvero-le1pro_us-marchiato-ce.html

 

καλημερα σε ολη τη παρεα,

 

παρηγγειλα το κινητο απο everbuying πως μπορω να μαθω αν ειναι η αμερικανικη εκδοση?

εν τελει αληθευει πως με αυτη την εκδοση δε μπορουμε να πειραξουμε το τηλεφωνο?

 

επισης στη σελιδα αγορας αναφερει :

Notice:

This Android/Windows device is designed to function specifically with the current Android/Windows OS installed on it. Any alterations such as upgrades, modding with custom ROMs, rooting or flashing the Android device with other firmware will automatically void the device's warranty.

 

ειναι περιεργο που ΤΟΝΙΖΕΙ πως λειτουργει μονο με τη "μαμισια" ρομ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολη τη παρεα,

 

παρηγγειλα το κινητο απο everbuying πως μπορω να μαθω αν ειναι η αμερικανικη εκδοση?

εν τελει αληθευει πως με αυτη την εκδοση δε μπορουμε να πειραξουμε το τηλεφωνο?

 

επισης στη σελιδα αγορας αναφερει :

Notice:

This Android/Windows device is designed to function specifically with the current Android/Windows OS installed on it. Any alterations such as upgrades, modding with custom ROMs, rooting or flashing the Android device with other firmware will automatically void the device's warranty.

 

ειναι περιεργο που ΤΟΝΙΖΕΙ πως λειτουργει μονο με τη "μαμισια" ρομ?

 

αυτο το γραφουν σε ολα τα σαιτ για ολα τα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω από gearbest που το έχει και σε μια μικρή προσφορά στα 189 δολάρια. Είναι αξιόπιστο κατάστημα? Θα έχω κανένα θέμα με τελωνείο? Αν κάποιος παρήγγειλε από εκεί πρόσφατα θα ήθελα να μου δώσει τα φώτα του!

Επίσης, βοήθεια θα ήθελα για να αγοράσω tempered glass και protective case. Από πού και ποια συγκεκριμένα? Αν μπορεί κάποιος να μου παραθέσει κάποια links θα του ήμουν ευγνώμων!

 

Αξιόπιστο είναι και δεν έχει πρόβλημα με τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η αμερικανικη εκδοση του le le1 pro

αυτη που εχετε παρει.

Εχει αλλο firmware με διαφορες γλωσσες αλλα νομιζω οχι ελληνικα.

Προσοχη δεν ξερω αν κανει του Ιταλου Η ΡΟΜ.

Εχει αναφερθει στο ιταλικο φορουμ για μπρικαρισμα του τηλεφωνου

οταν προσπαθησαν να περασουν castom recovery.

Περισοτερα http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/510500-rom-letv-x800-4-64-versione-usa-ovvero-le1pro_us-marchiato-ce.html

 

Επιβεβαιώνω πως πρόκειται για την αμερικάνικη έκδοση. Ρώτησα στο gearbest και μου είπαν πως όντως στο κάτω μέρος από το πίσω καπάκι του κινητού γράφει CE0560 όπως δείχνει και στην εικόνα από το link που παραθέτει ο azxcvb. Ελπίζω να βρουν λύση οι Ιταλοί και να έχουμε υποστήριξη και σε αυτή την έκδοση του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την 13s του Cuoco να μας πει για το gps;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Δεν τόλμησα ακόμα γιατί έχω την Indian και το πιθανότερο είναι να βγουν off οι σιμ οπότε θα δοκιμάσω όταν θα έχω πολύ ελεύθερο χρόνο μπροστά μου.

 

Sent from my X800

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω από gearbest που το έχει και σε μια μικρή προσφορά στα 189 δολάρια. Είναι αξιόπιστο κατάστημα? Θα έχω κανένα θέμα με τελωνείο? Αν κάποιος παρήγγειλε από εκεί πρόσφατα θα ήθελα να μου δώσει τα φώτα του!

Επίσης, βοήθεια θα ήθελα για να αγοράσω tempered glass και protective case. Από πού και ποια συγκεκριμένα? Αν μπορεί κάποιος να μου παραθέσει κάποια links θα του ήμουν ευγνώμων!

 

Βάλε τουλάχιστον το GIZCHINAIT να κατέβει η τιμή στα 174 δολάρια όσο προλαβαίνεις... Τελευταία κομμάτια έχουν.... Παρήγγειλα αυτό εδώ

http://www.ebay.com/itm/Aluminum-Bumper-Frame-Arcylic-Push-Pull-Back-Cover-Case-For-Letv-Smart-Phones-/281989206326?var=&hash=item41a7ddd136:m:muJj_yE44Zr7wevTfOcUzWA

Tempered glass δεν είδα κάτι καλύτερο, όλα στα 2 δολάρια είναι πάρε οποιο θες.

Η αμερικανική έκδοση έχει ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...