Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρα από εγκυκλοπαιδικές γνώσεις κτλ, τι κερδίζει κάποιος στο κινητό ώστε να αξίζει το όποιο ρίσκο και το χρόνο της διαδικασίας για να βάλει την άλλη ROM ?
Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρα από εγκυκλοπαιδικές γνώσεις κτλ, τι κερδίζει κάποιος στο κινητό ώστε να αξίζει το όποιο ρίσκο και το χρόνο της διαδικασίας για να βάλει την άλλη ROM ?

 

αναλογα την ρομ

 

ακόμα και αυτή που έχει πάνω το κινητό είναι πειραγμένη χωρίς τις κινέζικες εφαρμογές (πάνω απο 20) και είναι έκδοση της ινδικής

 

οι νέες ρομ βελτιώνουν λάθη όπως η άνω που αναφέρει ο φίλος που έχει browser/youtube/etc φτιαγμένα και κάποιες βελτιώσεις της υπάρχουσας 11s

επίσης ενισχύουν μπαταρία ή σήμα κτλ - είμαστε στην 11, κυκλοφορεί 15 στην κίνα, ξεκίνησε το κινητό με eui 1. κάθε έκδοση έχει κάτι έξτρα ή διορθώνει λάθη

 

άλλες ρομ είναι απο αλλες μάρκες κινητών πειραγμένες σε σημείο που δεν θυμίζουν android πχ η miui της XIAOMI ή το eui της LeEco, και μπορούμε να δούμε σε κινητό μιας μάρκας κάτι διαφορετικό.

 

είναι στα γούστα του κάθε χρήστη να επιλέγει ότι θέλει

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη διαχείριση μπαταρίας / Βελτίωση σήματος ή gps / Διορθώσεις σε σοβαρά bugs είναι για μένα σημαντικός λόγος αναβάθμισης και πιθανότατα θα μπω στη διαδικασία την ίδια μέρα παραλαβής κιόλας.

Αλλαγές στο look n feel, αισθητικές παρεμβάσεις κτλ θεωρώ ότι δε δικαιολογούν την όλη διαδικασία.

Σε κάθε περίπτωση προφανώς όπως λες κι εσύ είναι στα γούστα του κάθε χρήστη να επιλέγει ότι θέλει.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Τις US version του cuoco τις δοκίμασε κανείς; https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=64249

Το US σημαίνει για US version του κινητού ή τα έχω μπερδέψει; Γιατί έχει CN και US

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ποιο gps δουλεύει καλύτερα στο τηλέφωνο μας δοκίμασα το sygic αλλά δεν μπόρεσα να το κανω να δουλέψει
Link to comment
Share on other sites

Τις US version του cuoco τις δοκίμασε κανείς; https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=64249

Το US σημαίνει για US version του κινητού ή τα έχω μπερδέψει; Γιατί έχει CN και US

 

για την 11s us υπάρχει οδηγός λίγα ποστ πιο πάνω. ναι καλά για το λες για το us.

 

=============================================

@crisnak

HERE maps, παίζει άψογα σε όλες τις πλατφόρμες και είναι και δωρεάν

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το Χ800, το οποίο περίμενα να υπερτερεί σαν player μουσικής, αφού είναι εξοπλισμένο με μετατροπέα (dac) της περίφημης ESS, δυστυχώς υπολείπεται του ταπεινού μου Letv X600 ...καταρχήν η ενίσχυση του πρώτου είναι αναιμική με αποτέλεσμα να χρειάζομαι (με τα ίδια ακουστικά) να ανεβάσω ένταση κατά τουλάχιστον 20-30% για να είμαι στα επίπεδα έντασης του Χ600 ...

 

παρατήρησε και άλλος το θέμα ; μήπως το άτιμο το US υστερεί σε αυτόν τον τομέα ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδή προς το παρόν δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ με κινεζοποίηση του αμερικανικού και ουσιαστικά το μεγαλύτερο πρόβλημα μου είναι η εφαρμογή των μηνυμάτων που κρασάρει όταν πας να καταργήσεις κάποιο μήνυμα, έχετε να συστήσετε κάποια άλλη εφαρμογή sms για δίκαρτα τηλέφωνα ;

 

ευχαριστώ

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

στο Χ600 υπάρχει το ατμος, πλην δεν το έχω ενεργοποιημένο ....

 

στο us Χ800 δεν υπάρχει καν ....

 

η 11us δυστυχώς έχει πολλά πράγματα που λείπουν μαζί με τις κινεζιές.

 

βρήκα και αυτό

 

http://www.movilesdualsim.com/tema/instalacion-rom-cuoco92-para-letv-x800-us.142784/

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Στην 11s του cuoco για την us version το εχει το atmos

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στης ρυθμίσεις κατω απο το personal Hotspot

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί τελικώς συμπεράσματα δεν βγαίνουν, ας μας πουν όποιοι πείραξαν την US version

 

1) Πέρασε κανένας τα update το κινητού που δίνει το efox και προτείνει ο s7tyler?

Το μόνο που είδα να διορθώνει στην ουσία είναι η κάμερα όπου με τα update γίνεται άψογη.(διαγράφουν και τον Stock browser)

2) Περίπου πόσο SOT βγάζετε (στην US version); Εμένα με κανονική χρήση είναι απλά απογοητευτική με την rom που ήρθε το κινητό.

3) Δοκίμασε κάποιος να περάσει την Rom του Cuoco92 στην US version του κινητού να μας πει αν πάει καλύτερα και σε ποιους τομείς στην πράξη; Η λειτουργία color mode λειτουργεί πλέον? Μπας και μειώσουμε λίγο την κιτρινίλα της οθόνης

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με την 11s του cuoco δεν εχει το color mode αλλα κιτρινιλα δεν εχει η οθονη, ειναι αψογη, ολα λειτουργουν αψογα gps κλειδωνει σχεδον αμεσως και με ακριβεια, wifi επισης καλο για browser χρησιμοποιώ τον uc και λειτουργει χωρις bug, τα update που λες δεν τα εχω δει θα τα κοιταξω ομως. Οσο για sot περιπου 4 ωρες με dat 4g ισως και παραπανω αλλα περιπου οσο τα προηγούμενα μοντεα που ειχα( x600, meizu mx5) γενικα λειτουργεί αψογα.
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά για τις πληροφορίες

 

Μήπως έχει περάσει κανένας την 13s US ;;;;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με την 11s του cuoco δεν εχει το color mode αλλα κιτρινιλα δεν εχει η οθονη, ειναι αψογη, ολα λειτουργουν αψογα gps κλειδωνει σχεδον αμεσως και με ακριβεια, wifi επισης καλο για browser χρησιμοποιώ τον uc και λειτουργει χωρις bug, τα update που λες δεν τα εχω δει θα τα κοιταξω ομως. Οσο για sot περιπου 4 ωρες με dat 4g ισως και παραπανω αλλα περιπου οσο τα προηγούμενα μοντεα που ειχα( x600, meizu mx5) γενικα λειτουργεί αψογα.

 

Σκεψου εγώ έχω sot 2-2,30 ώρες με όλα ανοιχτά... Βλέπω ότι του cuoco είναι ίδια με μικρές αλλαγές με τα update Που δόθηκαν απο efox... Από αύριο θα το δοκιμάσω κ εγώ. Ευχαριστούμε :)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, επειδή προς το παρόν δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ με κινεζοποίηση του αμερικανικού και ουσιαστικά το μεγαλύτερο πρόβλημα μου είναι η εφαρμογή των μηνυμάτων που κρασάρει όταν πας να καταργήσεις κάποιο μήνυμα, έχετε να συστήσετε κάποια άλλη εφαρμογή sms για δίκαρτα τηλέφωνα ;

 

ευχαριστώ

 

 

Κάποια σύσταση ;;;

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μολις παραγγειλα την συγκεκριμενη συσκευη.Επειδη διαβασα πολλα και μπερδεφτηκα λιγο,μολις το παρω ποια ρομ να βαλω απο αυτες που κυκλοφορουν;Και την διαδικασια που τη βρισκω.Το παραγγειλα απο gearbest.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια σύσταση ;;;

 

Δοκίμασε chomp sms και textra που είναι κατ'εμέ οι κορυφαίες.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Με 11s US του cuoco και εγώ. 15 λεπτά δουλειά. δεν έχω ξαναδεί τόσο γρήγορη εγκατάσταση ρομ :shock:

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ποιο gps δουλεύει καλύτερα στο τηλέφωνο μας δοκίμασα το sygic αλλά δεν μπόρεσα να το κανω να δουλέψει

 

Το Sygic δουλεύει μια χαρά σε μένα με 13s cuoco92 cn.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από φωτεινότητα-ορατότητα υπό τον ήλιο πως τα πάει το κινητό?
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από φωτεινότητα-ορατότητα υπό τον ήλιο πως τα πάει το κινητό?

 

ΑΨΟΓΑ :) Δεν είχα βέβαια κινητό ξανά με 2k οθόνη, αλλά πολύ πιο πάνω από την μέση εμπειρία των περισσοτέρων κινητών κάτω από το φως του ήλιου. Χωρίς να παραμορφόνονται και τα χρώματα όπως άλλες συσκευές (πχ xiaomi redmi note 3 pro)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

ΑΨΟΓΑ :) Δεν είχα βέβαια κινητό ξανά με 2k οθόνη, αλλά πολύ πιο πάνω από την μέση εμπειρία των περισσοτέρων κινητών κάτω από το φως του ήλιου. Χωρίς να παραμορφόνονται και τα χρώματα όπως άλλες συσκευές (πχ xiaomi redmi note 3 pro)

 

Πού είδες να παραμορφωνονται τα χρώματα;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...