Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταφερα και εβαλα αυτη

 

Le1PRO_US_X800-ROW-v41-CUOCO92-5.5.011S.zip

 

https://www.androidfilehost.com/?w=file-thanks&fid=24580943222145278&mid=82&download_id=2pfp3e9hsshla2n3avejcp7e40&tid=1466068945&hc=df2f6aa798f07f136295e0218b96593ec5f1dd21a819d6a6a587ccca7e201edf

 

αλλα τωρα μου δειχνει v42 update OTA.

ερωτηση

πως καταλαβαινω οτι ειναι rooted το συγκεκριμενο κινητο?

 

thanks

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.root.rootcheck&hl=el

εχει εφαρμογες και αλλες στο google play

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καταφερα και εβαλα αυτη

 

Le1PRO_US_X800-ROW-v41-CUOCO92-5.5.011S.zip

 

https://www.androidfilehost.com/?w=file-thanks&fid=24580943222145278&mid=82&download_id=2pfp3e9hsshla2n3avejcp7e40&tid=1466068945&hc=df2f6aa798f07f136295e0218b96593ec5f1dd21a819d6a6a587ccca7e201edf

 

αλλα τωρα μου δειχνει v42 update OTA.

 

ερωτηση

πως καταλαβαινω οτι ειναι rooted το συγκεκριμενο κινητο?

 

thanks

 

καλησπερα..το περιμενω και εγω σε καποιες μερες..μπορεις να παραθεσεις οδηγιες (για αρχαριους) στο πως περασες twrp recovery και τη ρομ? Ενα link απο το που κατεβασες τα αρχεια? τελος αν μπορεις να μας πεις εντυπωσεις κυριως για μπαταρια.. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

@profgiol

ευχαριστώ φίλε

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Κάθε 10 ποστ κάποιος ζητάει τον οδηγό για εγκατάσταση σε US MODEL.

Μήπως ήρθε η ώρα να μπει ο οδηγός στο op;

 

Μέχρι τότε κάνε ένα search στο thread ή πήγαινε στη σελίδα του προϊόντος στο efox και θα βρεις σχετικά Link.

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που στην νέα MM Rom του Ιταλού δεν υπάρχουν κινέζικα στο boot animation είναι για μένα η κορυφαία μέχρι στιγμής.

Όλα καλά μέχρι την επόμενη.

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που στην νέα MM Rom του Ιταλού δεν υπάρχουν κινέζικα στο boot animation είναι για μένα η κορυφαία μέχρι στιγμής.

Όλα καλά μέχρι την επόμενη.

 

Την πέρασες πάνω στη προηγούμενη;

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μου έχει ξανατυχει, αν το tracking βγάλει ότι είναι preadvised και μετά εξαφανιστεί, τί παίζει να έχει γίνει? Από 6/6 ήταν pre advised.... Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μου έχει ξανατυχει, αν το tracking βγάλει ότι είναι preadvised και μετά εξαφανιστεί, τί παίζει να έχει γίνει? Από 6/6 ήταν pre advised.... Ευχαριστώ...

 

Μην ανησυχείς ... τα κάνουν αυτά τα συγκεκριμένα ταχυδρομεία ... είναι σε κάποια μεταβατική κατάσταση η παραγγελία σου ...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς ... τα κάνουν αυτά τα συγκεκριμένα ταχυδρομεία ... είναι σε κάποια μεταβατική κατάσταση η παραγγελία σου ...

 

Αντε να δούμε.... Σε ευχαριστώ Σπύρο

Link to comment
Share on other sites

έβαλα πριν λίγο της 11s του Cuocu ... ακολούθησα τις οδηγίες της σελίδος 223 και (αφού πήρε με την τρίτη την TWRP) όλα πήγαν καλά ... μόνον που αφού φλάσαρα την ρομ και έκανα wipe cache / dalvik ξέχασα να κάνω το δεύτερο factory reset (το πρώτο το κάνεις πριν φλασάρεις την ρομ) ... είναι σημαντική αυτή η παράλειψη ; το κινητό φόρτωσε κανονικά αλλά δεν ξέρω μήπως στην συνέχεια κάνει τίποτε κουφά, με δεδομένο ότι δεν έκανα το factory reset ... έχει νόημα να ξαναμπώ σε twrp και να το κάνω τώρα ;;;;

 

 

 

ευχαριστώ !

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Περασα απο cuoco 9s την τελευταια του 14s απο πανω χωρις κανενα προβλημα. Γενικα ολα κομπλε απλα δε δουλευει το double tap to wake. Επισης μου κανει και ενα κουλο σε καποια παιχνιδια δε γινεται pull down η notification bar, δεν την εμφανιζει καθολου. Κανεις αλλος με παρομοια θεματακια;
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που στην νέα MM Rom του Ιταλού δεν υπάρχουν κινέζικα στο boot animation είναι για μένα η κορυφαία μέχρι στιγμής.

Όλα καλά μέχρι την επόμενη.

 

Παντως το boot animation μπορεις να το αλλάξεις και μόνος αν εχεις root. Εγω εχω βαλει του marshmallow :D

Link to comment
Share on other sites

εκανα καθαρη εγκατασταση την 14s ολα κομπλε. Μια απορια εχω, οταν ψαχουλευω το κινητό απο το pc εχει φακελους εφαρμογων που ειχα πριν στην 6s, δεν καθαριζουν αυτα αυτοματα? Πρεπει να τα σβησω εγω?
Link to comment
Share on other sites

Παντως το boot animation μπορεις να το αλλάξεις και μόνος αν εχεις root. Εγω εχω βαλει του marshmallow :D

Ναι το ξέρω. Κι εγώ το αλλάζω κατά καιρούς. Τώρα απλά δε θα το αλλάξω.

Την πέρασα πάνω από την 13s με καθαρή εγκατάσταση.

Double tap δεν χρησιμοποιώ, δεν ξέρω αν δουλεύει.

Γενικά έχει παραπάνω ρυθμίσεις από την lollipop και θέλει χρόνο να την μάθεις.

Πρέπει να δίνεις permissions ξεχωριστά σε κάθε εφαρμογή.

 

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην 14s CN του cuoco προσπαθώ να πάρω screenshot και μου βγάζει το εξής μήνυμα:

 

Αδύνατη η αποθήκευση του στιγμιότυπου οθόνης.

Αδύνατη λήψη στιγμ. οθόνης λόγω περιορισμένου αποθ. χώρου ή αποκλεισμού από εφαρμογή η οργανισμό.

 

Αποθ. χώρο έχω πολλά γίγα. Ξέρει κανείς πως διορθώνεται;

 

Λύθηκε:

Δεν το επιτρέπει η τραπεζική εφαρμογή της winbank. Σε άλλες δουλεύει κανονικά.

Edited by flouris
problem solved
Link to comment
Share on other sites

Στην 14s CN του cuoco προσπαθώ να πάρω screenshot και μου βγάζει το εξής μήνυμα:

 

Αδύνατη η αποθήκευση του στιγμιότυπου οθόνης.

Αδύνατη λήψη στιγμ. οθόνης λόγω περιορισμένου αποθ. χώρου ή αποκλεισμού από εφαρμογή η οργανισμό.

 

Αποθ. χώρο έχω πολλά γίγα. Ξέρει κανείς πως διορθώνεται;

 

Λύθηκε:

Εγκατάσταση άλλης εφαρμογής για screenshot από το playstore, απεγκατάσταση και επανεκκίνηση και δουλεύει πλέον κανονικά.

Έχεις δοκιμάσει να περάσεις το Ota update v51

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

1] Υπάρχει μια ROM βασισμένη σε CM12.1 που παίζει και στις δύο εκδόσεις CN/US (αφού είναι το ίδιο hardware). Αμέσως μετά περνάμε τη ROM opengapps ARM64 5.1 χωρίς να μεσολαβήσει reboot. Στο forum (xda) τα σχόλια ήταν θετικά. Τα σχετικά links είναι:

https://mega.nz/#!J8wTRS7Q!HFnr-waFdMvbJM-69doDuvmC2CI3RPytI8ODXNaqMio

http://opengapps.org/?api=6.0&variant=micro (εγώ προτιμώ τα micro και κάτω, αλλά είναι θέμα γούστου)

Αν μπορεί κάποιος ας τη δοκιμάσει. Θα ήταν καλό να έχουμε και άλλη μία επιλογή.

 

2] Επίσης για τις stock ή cuoco ROMs παίζει xposed framework (GravityBox etc, πιθανό είναι να μη δουλεύουν όλα τα modules αφού δεν είναι pure Android)

http://dl-xda.xposed.info/framework/sdk21/arm64/

 

PS: Θα το έκανα εγώ αλλά το κινητό μου είναι on transport to the country of destination.

Edited by ctragas
νέα στοιχεία + διορθώσεις

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να περάσεις το Ota update v51

Ναι αλλά δεν έχει σχέση με το update. Όταν τρέχει η εφαρμογή winbank της τράπεζας πειραιώς δεν επιτρέπει το screenshot. Δεν είναι θέμα της ρομ τελικά, γι' αυτό και έγραψα τι συνέβαινε.

 

Επίσης στη 14s cn του cuoco έχει βελτιωθεί πολύ το σήμα του τηλεφώνου. Από τότε που την εγκατέστησα εκεί που έπιανε δεν έπιανε πλέον πιάνει παντού και δε χάνω καμία κλήση.

Edited by flouris
Προσθήκη ποστ.
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται και άλλο μοντέλο με sd823 και 8 gb ram!!!

http://www.gsmarena.com/letv_may_be_working_on_a_flagship_with_8gb_of_ram-news-18865.php

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

έβαλα πριν λίγο της 11s του Cuocu ... ακολούθησα τις οδηγίες της σελίδος 223 και (αφού πήρε με την τρίτη την TWRP) όλα πήγαν καλά ... μόνον που αφού φλάσαρα την ρομ και έκανα wipe cache / dalvik ξέχασα να κάνω το δεύτερο factory reset (το πρώτο το κάνεις πριν φλασάρεις την ρομ) ... είναι σημαντική αυτή η παράλειψη ; το κινητό φόρτωσε κανονικά αλλά δεν ξέρω μήπως στην συνέχεια κάνει τίποτε κουφά, με δεδομένο ότι δεν έκανα το factory reset ... έχει νόημα να ξαναμπώ σε twrp και να το κάνω τώρα ;;;;ευχαριστώ !

 

όχι μια φορά φτάνει.

 

1] Υπάρχει μια ROM βασισμένη σε CM12.1 που παίζει και στις δύο εκδόσεις CN/US (αφού είναι το ίδιο hardware). Αμέσως μετά περνάμε τη ROM opengapps ARM64 5.1 χωρίς να μεσολαβήσει reboot. Στο forum (xda) τα σχόλια ήταν θετικά. Τα σχετικά links είναι:

https://mega.nz/#!J8wTRS7Q!HFnr-waFdMvbJM-69doDuvmC2CI3RPytI8ODXNaqMio

http://opengapps.org/?api=6.0&variant=micro (εγώ προτιμώ τα micro και κάτω, αλλά είναι θέμα γούστου)

Αν μπορεί κάποιος ας τη δοκιμάσει. Θα ήταν καλό να έχουμε και άλλη μία επιλογή.

 

θέλει λίγο δουλειά ακόμα, δεν παίζει το ir, dolby atmos και η b20.

 

ορίστε και μια δεύτερη επιλογή για μας που έχουμε US:D:D:D:D

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρεται ένας γνωστός μου για κινητό και λέω να του προτείνω αυτό. Γενικά δεν έχει πολλές απαιτήσεις αλλά δεν έχει και ειδικές γνώσεις (και χρόνο) για να ασχοληθεί με rom κλπ. Αν πάρει το κινητό και το κρατήσει stock θα έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα ή θα είναι οκ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ και έχω να αναφέρω πως μάλλον η φήμη του 810 ότι τηγανίζει το αυγουλάκι αλήθεια είναι..
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...