Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mα θεωρώ ότι το θέμα αυτό έχει λυθεί από τη 1520 και μετά και η Ιταλική βασίζεται στη 1522. Θα το δοκιμάσω γενικά νομίζω όπως και άλλοι ανέφεραν κοντά στους 60 κυμαίνετε μετά από κάποια χρήση. Εσύ τι θερμοκρασίες είδες που αναγκάστηκες να το κλείσεις δηλαδή;

 

Στο gaming και εγώ γύρω στους 60-63... Ωστόσο στο πάνω μέρος της οθόνης το νιώθω αρκετά ζεστό... Στο 4k video (που το έβαλα καθαρά και μόνο για θέμα δοκιμής) έφτανε μέσα σε δευτερόλεπτα 66-67 και δεν ήθελα να δω πια είναι η συνέχεια... Μπορεί να είμαι εγώ υπερβολικός λόγω το ότι ποτέ δεν είχα πρόβλημα στην προηγούμενη μου συσκευή, απλά δεν ξέρω αν μειωθεί με κάποιο update το φαινόμενο γιαυτό και ρωτάω, μήπως αξίζει να πάω στην 1524...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατεβάζω τώρα κι εγώ την 1.4 του Ιταλού να τεστάρω, καλά λόγια βλέπω πάντως γενικά. Σε περίπτωση που θέλω να δοκιμάσω και τις official μπορεί να μου πει κάποιος πώς γυρίζω στο stock recovery? Το κατεβάζω από κάπου και το flashάρω?
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα το τερατάκι.

Μετά από 2,5 χρόνια (η μεγαλύτερη μου σχέση έβερ και δεν εννοώ μόνο με κινητό) με το υπέροχο Νεξους 4 χρειάστηκα ένα δίκαρτο και κατέληξα σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

 

Επειδή έχω θολώσει με τόσες πληροφορίες στις προηγούμενες σελίδες και επειδή είναι η πρώτη μου προσπάθεια (2511 εχει τωρα) για Root και Custom rom..Θα μπορουσε καποιος να μου δωσει ενα Link με αναλυτικες οδηγιες για root και για το περασμα της rom του Ιταλου; (η οποια ειναι καλυτερη)

Αν υπάρχει σε καποια σελιδα και μου διεφυγε δωστε μου Link για εκει.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οτι σε καθε σελίδα λεμε το ιδιο πράγμα ,δηλαδη πηγαινε στο πρώτο πόστ που υπαρχουν οι οδηγιες,έφτασε να θολώσει τοσο πολυ την κρίση σου;ετσι ακριβως γινεται γιγάντιο το θέμα και στο τελος ειναι δυσλειτουργικό

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν ψιλοπροβληματακια με τα gapps, ας κανουν ενα wipe data του play store απο το titanium. Εμενα εβγαζε προβλημα σε gmail sync και κατευθειαν λυθηκε το προβλημα μου.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οτι σε καθε σελίδα λεμε το ιδιο πράγμα ,δηλαδη πηγαινε στο πρώτο πόστ που υπαρχουν οι οδηγιες,έφτασε να θολώσει τοσο πολυ την κρίση σου;ετσι ακριβως γινεται γιγάντιο το θέμα και στο τελος ειναι δυσλειτουργικό

 

 

Με συγχωρεις φιλε μου... Απλα το εν λογω post που κανει redirect το hyperlink της πρωτης σελιδας, μιλαει για root και flash μιας "stable 1520"...

Διαβαζω στα πιο προσφατα post οτι η καλυτερη rom ειναι αυτη του Ιταλου... Εγω εχω την 2511 δεν εχω ξαναπειραξει το κινητο και ηθελα εναν οδηγο με τα βηματα για να βαλω την custom rom του Ιταλου. Δεν ημουν σιγουρος αν ειναι απαραιτητα ολα τα βηματα του post (με το update κλπ) και σε ποιο σημειο μπορω να διαλεξω ποια rom θα περασω στο κινητο. Πρεπει να κανω ο,τι λενε οι οδηγιες ετσι κι αλλιως? Και μετα θα μπορω να περασω την rom του Ιταλου?

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την καινούρια official? Δουλεύουν όλα κομπλέ?

Σε OTA τα προηγούμενα aps θα σβηστούν?

Πρέπει να βγει το gapps για να γίνει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το rootαρα και περασα την custom rom του ιταλου, την 1522...

Οταν ανοιγει το κινητο μου βγαζει error: "Unfortunately, the process com.google.process.gapps has stoped...

Παταω ΟΚ αλλα συνεχιζει να το βγαζει...

Τι εχω κανει λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το rootαρα και περασα την custom rom του ιταλου, την 1522...

Οταν ανοιγει το κινητο μου βγαζει error: "Unfortunately, the process com.google.process.gapps has stoped...

Παταω ΟΚ αλλα συνεχιζει να το βγαζει...

Τι εχω κανει λαθος?

Μήπως φλασαρες gapps επιπλέον και εσύ? Έχει gapps μέσα η ρομ...

Αν όχι κάνε μια επαναφορά εργοστασιακων..

Αλλιώς ξαναφλασαρε την ρομ και κάνε όλα τα wipe..

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα ολα wipe και παλι τα ιδια κανει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη και με το wipe δεν σταματησε το προβλημα, ειπα να παω σε αλλο rom και εβαλα αυτη:

http://www.needrom.com/download/rom-k3-note-vibeui-2-5-multilanguage-root/

 

Ειναι καλη αυτη? την εχει δοκιμασει κανεις? Δουλευει σωστα το gps κλπ?

Link to comment
Share on other sites

[/color]Επειδη και με το wipe δεν σταματησε το προβλημα, ειπα να παω σε αλλο rom και εβαλα αυτη:

http://www.needrom.com/download/rom-k3-note-vibeui-2-5-multilanguage-root/

 

Ειναι καλη αυτη? την εχει δοκιμασει κανεις? Δουλευει σωστα το gps κλπ?

 

 

Για τσεκαρε και πες μας...!!!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια σημειωση και ζητω συγγνωμη εκ των προτερων αν εχει αναφερθει σε προηγουμενα ποστ αλλα ο κοσμος που πρωτοασχολειται με custom roms μπερδευεται πολυ. Δεν ειναι καλυτερα να λεμε σε νεους χρηστες να κανουν ενα clean install (data+system); προσωπικα εχθες παρελαβα το κινητακι, περασα με sp tools το cwm, εκανα wipe data+system, φλασαρα την νεα ρομ του ιταλου+gapps και ολα δουλευουν ρολοϊ, σε 15 λεπτα. Απλα μετα ηθελε ενα data wipe του play store απο το titanium. Και οσοι θελουν περναν twrp για τα μελλοντικα του updates.
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις να του τριζει το πλαστικο καλυμα στο υψος της μπαταριας οταν το πιεζει?

το παρατηρησα τωρα που εβγαλα τη θηκη σιλικονης που μου εδωσαν απο vickmall και μπορω να πω οτι ειναι εκνευριστικο

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τη rom του Ιταλού στην τελευταία έκδοση και δε μου διαβάζει την κάρτα. Υπάρχει κάποια λύση; Ακόμα και διαμόρφωση της έκανα, αλλά πάλι τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις να του τριζει το πλαστικο καλυμα στο υψος της μπαταριας οταν το πιεζει?

το παρατηρησα τωρα που εβγαλα τη θηκη σιλικονης που μου εδωσαν απο vickmall και μπορω να πω οτι ειναι εκνευριστικο

 

Εμενα ειναι οκ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τη rom του Ιταλού στην τελευταία έκδοση και δε μου διαβάζει την κάρτα. Υπάρχει κάποια λύση; Ακόμα και διαμόρφωση της έκανα, αλλά πάλι τα ίδια.

Σε ενμενα δεν υπαρχει κανενα προβλημα με την καρτα, δοκιμασε την καρτα σου σε καποια αλλη συσκευη ή pc για να δεις αν ειναι προβλημα με τη rom ή με την καρτα sd

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τη rom του Ιταλού στην τελευταία έκδοση και δε μου διαβάζει την κάρτα. Υπάρχει κάποια λύση; Ακόμα και διαμόρφωση της έκανα, αλλά πάλι τα ίδια.

 

Σε ενμενα δεν υπαρχει κανενα προβλημα με την καρτα, δοκιμασε την καρτα σου σε καποια αλλη συσκευη ή pc για να δεις αν ειναι προβλημα με τη rom ή με την καρτα sd

 

Κι εμένα όλα ΟΚ με την κάρτα. Γενικά σφαίρα η νέα έκδοση του Ιταλού.

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που σκέφτομαι να πάω σε official 1524 είναι για τις θερμοκρασίες, ίσως και για την μπαταρία αν όντως είναι καλύτερη... Θα μπορούσες να εγκαταστήσεις το cpu temp και να μου πεις τι θερμοκρασίες έχεις μετά από αρκετό browsing ή gaming ή και 4k video όπου το έβαλα για δοκιμή και δεν μπόρεσα να το δω (γύρω στο 1,5 λεπτό κρατούσε αλλά μερικά δευτερόλεπτα αρκούσαν για να με πείσουν να το κλείσω)... Δεν ξέρω αν είμαι πολύ απαιτητικός ή αν η συσκευή μου έχει θέμα αλλά είναι το μοναδικό πρόβλημα μου...

 

Το δοκίμασα από περιέργεια με την εφαρμογή που λες σε κανονική χρήση είναι 32-35βαθμους, σε gaming βλέπω φτάνει τους 55-60 βαθμους. Ενώ κατέβασα ένα βίντεο 4Κ από περιέργεια (περίπου 15δευτερα 1GB) και το έβαλα με mxplayer στο replay. Στο 1 λεπτό έφτασε τους 60βαθμους και μετά το δεύτερο στους 65 μετά το τέταρτο χτύπησε 69 αλλά χωρίς να καίει απλά χλιαρεψε λίγο πίσω. Στο 6 λεπτό έπιασε και ένα 71 αλλά ξαφνικά μετά το 7 έπεσε στους 57-58 και τους διατήρησε χωρίς να ανέβει άλλο μέχρι να κλείσει το δεκάλεπτο που το σταμάτησα. Ούτε στα δέκα λεπτά έκαιγε πάντως. Αυτό να καίει έχω να το δω από την έκδοση του vickmail την πρώτη που έβραζε ψηλά στο πάνω μέρος της οθόνης με την Ιταλική δε το ξανάνιωσα να καίει ούτε με gps χρήση ώρα.

 

 

Εχει παρατηρησει κανεις να του τριζει το πλαστικο καλυμα στο υψος της μπαταριας οταν το πιεζει?

το παρατηρησα τωρα που εβγαλα τη θηκη σιλικονης που μου εδωσαν απο vickmall και μπορω να πω οτι ειναι εκνευριστικο

 

Το πλαστικό κάλυμμα η αλήθεια είναι ότι είναι της πλάκας τρίζει από παντού. Και ειδικά στα κάτω και πάνω πλάγια. Το έχω διαβάσει και σε reviews αυτό και όντως ειδικά χωρίς θήκη κάνει παρτυ :p

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την συγκεκριμένη ρομ την έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει την άποψη του; http://www.needrom.com/download/rom-k3-note-vibeui-2-5-multilanguage-root/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η καινούρια του Ιταλού υπάρχει σε κάποιο άλλο link? γιατί το πιστεύετε ή όχι δεν έχω αρκετo χώρο στον C για να το κατεβάσω από το mega... (fail)
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το κινητο αλλα απο μπαταρια μαπα σε σχεση με το p780 που ειχα μεχρι τωρα. Η rom παιζει μεγαλο ρολο στη μπαταρια;;; τωρα φοραει την vibeui 2511 απο mini deal. Με ανοιχτα δεδομενα σε 2g και ανοιχτο bluetooth εχασε 25 % μπαταρια σε τρεις ωρες χωρις χρηση. Μήπως εχει θεμα η μπαταρια;;; τα φωτα σας παρακαλω;;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...