Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, συνεχίζω να έχω πρόβλημα με την εγκατάσταση εφαρμογών απο το Google Play. Έβαλα την offical stable 1524 root και ένα reset to factory settings και μου βγάζει error 505 στην εγκατάσταση μερικών εφαρμογών (πχ στο Λιστα Any.Do app) και error 504 στην εγκατάσταση της εφαρμογής του ΟΠΑΠ.

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να βάλει το Λιστα Any.Do και το OΠΑΠ app σε offical stable (είτε 1522 είτε 1524) root?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Με ποιον τρόπο έβαλες την offical stable 1524;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα σήμερα 22/6. Παραγγελία έγινε 4/6 και αποστολή (dispatch από gearbest) στις 8/6. Ήρθε με την 1520, περάστηκε κατευθείαν CMW, η τελευταία του ιταλού και μετά twrp για μελλοντικά updates. Δεν το έχω ψάξει - πειράξει πολύ ακόμα, με ότι έχω δει τελείως επιφανειακά, κομπλέ όλα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα όλα ΟΚ με την κάρτα. Γενικά σφαίρα η νέα έκδοση του Ιταλού.

Μήπως φταίει ότι έκανα αναβάθμιση ΟΤΑ;

Link to comment
Share on other sites

Οπότε κάνουμε εγκατάσταση την official (αν μπορείς δώσε ένα link) με twrp όπως περιγράφεις και μετά πάλι με twrp την 1.2 έτσι?

 

https://yadi.sk/d/u22fky1dhHZwR

 

νομίζω αυτό είναι το link που κατέβασα την 1524 και την περνάς κανονικά με twrp(κάνε πρώτα τα τυπικά wipe βέβαια!). μου διορθώθηκε πάντως το πρόβλημα. ακόμα δεν ξαναπέρασα του Ιταλού γιατί και η 1524 είναι πολύ καλή.αν το κάνω θα περάσω κατευθείαν την 1.4(όχι πρώτα την 1.2 όπως είπες πιο πριν)

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν είχα το πρόβλημα αυτό με την 1.2 και το είχα με την 1.4 γιαυτό το είπα. Τεσπα θα το δοκιμάσω και θα σας ενημερώσω.

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

1520 multi lang rom απο vickmall eu warehouse.. Όλα καλά μέχρι στιγμής.

Το μόνο άσχημο - πρόβλημα - απορία είναι το ότι μόλις ανοιγω Chrome με ανοίγει απο μόνο του, χωρίς να πληκτρολογησω κάτι σε ενα site/search engine (?)

[ATTACH]62363[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν είχα το πρόβλημα αυτό με την 1.2 και το είχα με την 1.4 γιαυτό το είπα. Τεσπα θα το δοκιμάσω και θα σας ενημερώσω.

 

με "τσίγγλησες" τώρα και μόλις πέρασα την 1.4 .όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μολις εκανα την παραγγελια για εναν φιλο μου για το lenovo k3 note.Μου βγηκε στα 153,89$ με ενα κουπονι που βρηκα ψαχνοντας στο ιντερνετ.

Θελω να ρωτησω κατι τους εχοντες,η χρηση που θα κανει ο φιλος μου ειναι fb,viber,browsing κλησεις και μυνηματα.

Θα αντιμετωπισει καποιο προβλημα με αυτη την χρηση η θα πρεπει να το ''πειραξω''(φλας κτλ)

Απ οτι γραφει το GB ερχετε με ανδροιδ 5.0

Link to comment
Share on other sites

https://yadi.sk/d/u22fky1dhHZwR

 

νομίζω αυτό είναι το link που κατέβασα την 1524 και την περνάς κανονικά με twrp(κάνε πρώτα τα τυπικά wipe βέβαια!). μου διορθώθηκε πάντως το πρόβλημα. ακόμα δεν ξαναπέρασα του Ιταλού γιατί και η 1524 είναι πολύ καλή.αν το κάνω θα περάσω κατευθείαν την 1.4(όχι πρώτα την 1.2 όπως είπες πιο πριν)

 

Kανομε δηλαδη ολα τα wipe και εκει που λεει data εμενα τα εχει δυο φορες και τα δυο .

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει ότι έκανα αναβάθμιση ΟΤΑ;

 

Εάν δοκίμασες την κάρτα σε άλλες συσκευές και λειτουργεί κανονικά, να αποκλείσεις την πιθανότητα να είναι θέμα της κάρτας, τότε ίσως φταίει η αναβάθμιση. Δοκίμασε να κάνεις full wipe και να την εγκαταστήσεις τη ROM από recovery.

Link to comment
Share on other sites

Kανομε δηλαδη ολα τα wipe και εκει που λεει data εμενα τα εχει δυο φορες και τα δυο .

 

μην πατήσεις το "κουμπί"advance.μείνε στη αρχική σελίδα του wipe και κάνε αυτό που αναφέρεται πρώτο με slide(cache,dalvik,data).για εμένα ήταν αρκετό

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την 1.4 του ιταλου δεν μου εμφανιζει την περιοχη στις εισερχομενεσς κλησεις. ξερει κανενας πως γινετε να το κανω?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα ότι στις ρυθμίσεις δεν μου έχει επιλογή "Εφαρμογές" wtf???

''app manager'' το λεει, εχει ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την 1.4 του ιταλου δεν μου εμφανιζει την περιοχη στις εισερχομενεσς κλησεις. ξερει κανενας πως γινετε να το κανω? μου γραφει αγνωστη πολη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μολις εκανα την παραγγελια για εναν φιλο μου για το lenovo k3 note.Μου βγηκε στα 153,89$ με ενα κουπονι που βρηκα ψαχνοντας στο ιντερνετ.

Θελω να ρωτησω κατι τους εχοντες,η χρηση που θα κανει ο φιλος μου ειναι fb,viber,browsing κλησεις και μυνηματα.

Θα αντιμετωπισει καποιο προβλημα με αυτη την χρηση η θα πρεπει να το ''πειραξω''(φλας κτλ)

Απ οτι γραφει το GB ερχετε με ανδροιδ 5.0

 

Ολες οι ROM που βαζουν τα κινεζομαγαζα πετανε διαφημισεις, στον περιηγητη πιο πολυ, ειναι το μοναδικο προλβλημα που 8α του παρουσιαστει, και ισως χρειαστει να φλασαρει καποια αλλη ROM ,κατα τα αλλα ειναι ΤΟΥΜΠΑΝΕΪΡΟ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι ROM που βαζουν τα κινεζομαγαζα πετανε διαφημισεις, στον περιηγητη πιο πολυ, ειναι το μοναδικο προλβλημα που 8α του παρουσιαστει, και ισως χρειαστει να φλασαρει καποια αλλη ROM ,κατα τα αλλα ειναι ΤΟΥΜΠΑΝΕΪΡΟ!!!!!

 

ευχαριστω,μεχρι τωρα εχουμε καταληξει σε καποια ρομ η οχι ακομα???

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,μεχρι τωρα εχουμε καταληξει σε καποια ρομ η οχι ακομα???

Του Ιταλού...

Βρε παιδί είπαμε να μην διαβάσεις όλες τις σελίδες του νήματος, αλλά 2-3 αν γυριζες πίσω θα έβρισκες μια βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Απορώ,υπήρχε θέμα σε ποια ρομ εχουμε καταλήξει;ας συνεχίσουμε ετσι,να το φτάσουμε στις 1000 σελίδες ώστε να γινει ενα πραγματικα άχρηστο νήμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασα τη ROM από την αρχή με wipes κλπ και τωρα το έχει το app manager.

 

Ερώτηση: Επειδή τώρα έχω twrp ποια wipes επιλεγω; Γιατί δεν έχει μόνο 3 στο advanced όπως στην CMW.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα επειδη ενω διαβασα τον οδηγο στην αρχη και παλι μπερδευομαι θα σας ξαναρωτησω και ζητω κατανοηση. Εχω την 1520 multi και root του vickmall, για να περασω την 1522 του Ιταλου πρεπει πρωτα να φλασαρω το cwm μετα να κανω install zip την rom και στο τελος install zip το twrp ? Custom recovery εχει το κινητο μηπως το cwm να το περασω μ'αυτην και οχι με flashtool ? Και απο την 1522 ποια εκδοση να περασω γιατι εχει 3 την 1.2 την 1.3 και την 1.4
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα επειδη ενω διαβασα τον οδηγο στην αρχη και παλι μπερδευομαι θα σας ξαναρωτησω και ζητω κατανοηση. Εχω την 1520 multi και root του vickmall, για να περασω την 1522 του Ιταλου πρεπει πρωτα να φλασαρω το cwm μετα να κανω install zip την rom και στο τελος install zip το twrp ? Custom recovery εχει το κινητο μηπως το cwm να το περασω μ'αυτην και οχι με flashtool ? Και απο την 1522 ποια εκδοση να περασω γιατι εχει 3 την 1.2 την 1.3 και την 1.4

Πιο custom recovery έχει? Αν έχει twrp κάνε κατευθείαν τα wipe και μετά install. Αν έχει cwm κάνε την διαδικασία για twrp...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε μπορω να το βρω μπορει καποιος να μου πει πως κανουμε το κολπο στις επαφες να εμφανιζοντε και αυτες που δεν εχουν το +30 μπροστα οταν σε καλουν; Κατι ειχα διαβασει οτι αλλαζεις τα νουμερα απο 7 σε 10..
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε μπορω να το βρω μπορει καποιος να μου πει πως κανουμε το κολπο στις επαφες να εμφανιζοντε και αυτες που δεν εχουν το +30 μπροστα οταν σε καλουν; Κατι ειχα διαβασει οτι αλλαζεις τα νουμερα απο 7 σε 10..

Κάπου τις ρυθμίσεις κλήσεων έχει μια που λέει bits by 7.

 

Πιο custom recovery έχει? Αν έχει twrp κάνε κατευθείαν τα wipe και μετά install. Αν έχει cwm κάνε την διαδικασία για twrp...

Η 1520 multi του vickmall έχει την stock recovery.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...