Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά σας παρακαλώ παρα πολύ την βοήθειά σας. αγόρασα την συσκευή απο aliexpress. ήρθε με την έκδωση 1520. σήμερα προσπάθησα να βάλω την official rom και επειδή κάτι δεν έκανα σωστά το κινητό νέκρωσε τελείως. Δεν ανοίγει, ούτε μπαίνει στο Meta Mode (με πατημα του volume down και power button). Το συνδέω στο Pc και δεν το αναγνωρίζει το PC, κανει συνέχεια γκλιν γκλιν (το pc) σαν να προσπαθεί να αναγνωρίσει την συσκευή που του συνδέω. Τι να κάνω :(

Υπάρχει κάποιο βιντεο στο youtube να δω; Υπάρχει κάποιο κατάστημα που αναλαμβάνει service για android στην αθηνα να μου το ξεμπρικαρει... Εχει αχρηστευσει τελειως :(

Κατεβασε τη rom απο εδω --> http://www.needrom.com/download/lenovo-k50-t5/ (πρεπει να κανεις εγραφη για να δεις τα λινκ και να την κατεβασεις) και για να την βαλεις ακολουθησε τον οδηγο εδω--> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Μερικες φορες αν δεν βλεπει το pc το κινητο σου για να ξεκινησει η δοιαδικασια θα πρεπει να πατας στο flashtool το ''stop'' --> αποσυνδεση το usb --> βγαλσιμο η μπαταρια και παλι απο την αρχη. ή και να δοκιμασεις με αλλη εκδοση του flashtools.

Τι windows εχεις ?

Περιμενουμε νεα σου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τα κατάφερα!!!! :D

Χίλια ευχαριστώ στους:

astrapogiiannos (τα σπάει το παλικάρι)

Karthan7 (you saved my life)

Ευχομαι ότι επιθυμείτε!!! (ειλικρινά νιώθω μια ηρεμία τώρα... όχι αστεία)

Μόλις ολοκλήρωσα το φλασάρισμα και άνοιξα τη συσκευή, έμεινε για αρκετούτσικη ώρα στο λογότυπο της lenovo. Αν το πάθει και κανας άλλος μην τρομάξει, λίγη υπομονή θέλει.

Μια τελευταία ερώτηση: Το IMEI της συσκευής δεν πρέπει να φένεται κάπου στα settings?

Καλή συνέχεια σε όλους :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα κατάφερα!!!! :D

Χίλια ευχαριστώ στους:

astrapogiiannos (τα σπάει το παλικάρι)

Karthan7 (you saved my life)

Ευχομαι ότι επιθυμείτε!!! (ειλικρινά νιώθω μια ηρεμία τώρα... όχι αστεία)

Μόλις ολοκλήρωσα το φλασάρισμα και άνοιξα τη συσκευή, έμεινε για αρκετούτσικη ώρα στο λογότυπο της lenovo. Αν το πάθει και κανας άλλος μην τρομάξει, λίγη υπομονή θέλει.

Μια τελευταία ερώτηση: Το IMEI της συσκευής δεν πρέπει να φένεται κάπου στα settings?

Καλή συνέχεια σε όλους :)

Ολα καλα :)

Για το imei πατησε στον dialer *#06#

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα :)

Για το imei πατησε στον dialer *#06#

Ευχαριστώ πολύ!!

Nα πω και εγώ κάτι που ανακάλυψα (θα το ξέρεται βέβαια) αν πατήσουμε ταυτόχρονα το volume down και το power button, κάνει screenshot :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!

Nα πω και εγώ κάτι που ανακάλυψα (θα το ξέρεται βέβαια) αν πατήσουμε ταυτόχρονα το volume down και το power button, κάνει screenshot :cool:

 

Δεν το ξερα φίλε, ωραίος...

Ωραίος και που το έφτιαξες, καλό λιώσιμο... :p

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν γινετε στον dialer να φαινονται στην πρωτη καρτελα η πιο συχνες κλεισεις και πως γινετε ?

Κατέβασε το contacts+ και επέλεξε από τις ρυθμίσεις συχνοτερες επαφές.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ LENOVO K3 NOTE VIBEUO_V2.5_2511_5.444.1_ST_K50-T5

ΤΟ ΤΗΛ ΤΟ ΕΧΩ 40 ΜΕΡΕΣ....2 ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ.

1) ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ ΠΑΕΙ ΟΥΤΕ 15-18 ΩΡΕΣ ΜΕ ΧΡΗIΣΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ 1 1/2 ΚΑΙ 2-3 ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΑ....

2) ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥΙΤΕΡ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ERROR 505.

ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΠΛΗΡΗ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟ 12 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ 100% ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΩΡΕΣ ΕΧΕΙΟ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ 88%...ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ΝΟΜΙΖΩ....

ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ WIFI ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 50% Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ 30-40 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ 1% Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ..

ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΩ ΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΛΕΠΤΑ 1%....

ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ MINIDEAL ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΕΙΛΑΝ ΑΜΕΣΩ ΔΩΡΕΑΝ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ...ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ....

ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΥΤΑΡΙΣΜΕΝΟ....

ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ....

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΑΜΟΙΒΗ....ΜΕΝΩ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ 2 ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ.....

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ LENOVO K3 NOTE VIBEUO_V2.5_2511_5.444.1_ST_K50-T5

1) ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ ΠΑΕΙ ΟΥΤΕ 15-18 ΩΡΕΣ

2) ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥΙΤΕΡ

 

Φίλε μας τύφλωσες με τα κεφαλαία. Πρέπει να μελετήσεις λιγο το φορουμ και να περάσεις νεώτερη version στη συσκευή σου. Έχεις την αρχική ακόμα που είχε θέμα με μπαταρία, υπερθερμάνσεις. Για να βγάλεις το twitter κι όποια άλλη εφαρμογή συστήματος πρέπει να το ρουτάρεις.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ LENOVO K3 NOTE VIBEUO_V2.5_2511_5.444.1_ST_K50-T5

ΤΟ ΤΗΛ ΤΟ ΕΧΩ 40 ΜΕΡΕΣ....2 ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ.

1) ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ ΠΑΕΙ ΟΥΤΕ 15-18 ΩΡΕΣ ΜΕ ΧΡΗIΣΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ 1 1/2 ΚΑΙ 2-3 ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΑ....

2) ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥΙΤΕΡ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ERROR 505.

ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΠΛΗΡΗ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟ 12 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ 100% ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΩΡΕΣ ΕΧΕΙΟ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ 88%...ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ΝΟΜΙΖΩ....

ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ WIFI ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 50% Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ 30-40 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ 1% Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ..

ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΩ ΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΛΕΠΤΑ 1%....

ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ MINIDEAL ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΕΙΛΑΝ ΑΜΕΣΩ ΔΩΡΕΑΝ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ...ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ....

ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΥΤΑΡΙΣΜΕΝΟ....

ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ....

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΑΜΟΙΒΗ....ΜΕΝΩ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ 2 ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ.....

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

 

1ον δεν γράφουμε κεφαλαία!

2ον μάλλον δεν διάβασες ούτε μια σελίδα πίσω..

3ον διάβασε στο 1ο ποστ υπάρχει οδηγός και περνα του Ιταλού την ρομ... Θα δεις μεγάλη διαφορά στην μπαταρία και στις εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω τη νέα rom του Ιταλού και το κινητό έχει κολλήσει στην αρχική σελίδα μισή ώρα. Πόσο ακόμη πρέπει να περιμένω; Υπάρχουν κάπου οδηγίες για να το κάνω από την αρχή; Ακολούθησα τις οδηγίες της 1ης σελίδας. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ LENOVO K3 NOTE VIBEUO_V2.5_2511_5.444.1_ST_K50-T5

ΤΟ ΤΗΛ ΤΟ ΕΧΩ 40 ΜΕΡΕΣ....2 ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ.

1) ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ ΠΑΕΙ ΟΥΤΕ 15-18 ΩΡΕΣ ΜΕ ΧΡΗIΣΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ 1 1/2 ΚΑΙ 2-3 ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΑ....

2) ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥΙΤΕΡ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ERROR 505.

ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΠΛΗΡΗ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟ 12 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ 100% ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΩΡΕΣ ΕΧΕΙΟ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ 88%...ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ΝΟΜΙΖΩ....

ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ WIFI ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 50% Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ 30-40 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ 1% Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ..

ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΩ ΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΛΕΠΤΑ 1%....

ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ MINIDEAL ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΕΙΛΑΝ ΑΜΕΣΩ ΔΩΡΕΑΝ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ...ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ....

ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΥΤΑΡΙΣΜΕΝΟ....

ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ....

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΑΜΟΙΒΗ....ΜΕΝΩ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ 2 ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ.....

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

 

...και κάτι που ξέχασες, ....δεν συγχρονίζει το φλας με το κλείστρο όταν βγάζεις φωτογραφίες (με φλας φυσικά :p )

Link to comment
Share on other sites

Γειά, αγόρασα το lenovo k3 note από Κίνα, μπορείτε να μου πείτε αναλυτικά αν μπορώ να το κάνω να μην έχει μέσα κινέζικες εφαρμογές και γενικά να μην έχω κινέζικα; ας πούμε όταν χτυπάει τηλέφωνο γράφει δίπλα στον αριθμό κάτι κινέζικο, γίνεται να μην τα έχω αυτά; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γειά, αγόρασα το lenovo k3 note από Κίνα, μπορείτε να μου πείτε αναλυτικά αν μπορώ να το κάνω να μην έχει μέσα κινέζικες εφαρμογές και γενικά να μην έχω κινέζικα; ας πούμε όταν χτυπάει τηλέφωνο γράφει δίπλα στον αριθμό κάτι κινέζικο, γίνεται να μην τα έχω αυτά; ευχαριστώ
εγκατεστησε την εφαρμογη root checker απο google play να δεις κατ αρχας αν ειναι root η συσκευη σου.

αν δεν ειναι,διαβασε στην πρωτη σελιδα οδηγιες .αν ειναι root κατεβασε και φλασαρισε την ρομ του ιταλου και θα ειναι ολα οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλα τα παραπάνω φίλε που είπες αλλά όπως είπα δεν έχω ιδέα από τεχνολογία....κάποιος με αμοιβή να μου το κάνει.??????

Και πως μπορώ να επικοινωνήσω με τον Ιταλό.????

Edited by Johnies76mix
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Ακολουθώ τα βήματα της σελ. 1 μέχρι την εγκατάσταση της cwm. Μετά μπαίνω στη recovery για να βάλω την τελευταία έκδοση του Ιταλού. Πριν κάνω install zip, κάνω και τα 3 wipe. Τι κάνω λάθος; Edited by Nikoump
Link to comment
Share on other sites

Έχει ανακαλύψει κάποιος στην ιταλική ρομ πως γίνεται να αλλάξουμε wallpaper στην οθόνη κλειδώματος χωρίς να χάσουμε ειδοποιήσεις; Αν επιλέξουμε οποιοδήποτε άλλο θέμα δε μας βγάζει τις ειδοποιήσεις στη lockscreen και το θέμα που βγάζει δε μας δίνει δυνατότητα για άλλο wallpaper. Σκέφτηκα μήπως πειράξω στο system μέσα και κάνω αντικατάσταση της εικόνας. Έχει βρει κανένας τρόπο;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανακαλύψει κάποιος στην ιταλική ρομ πως γίνεται να αλλάξουμε wallpaper στην οθόνη κλειδώματος χωρίς να χάσουμε ειδοποιήσεις; Αν επιλέξουμε οποιοδήποτε άλλο θέμα δε μας βγάζει τις ειδοποιήσεις στη lockscreen και το θέμα που βγάζει δε μας δίνει δυνατότητα για άλλο wallpaper. Σκέφτηκα μήπως πειράξω στο system μέσα και κάνω αντικατάσταση της εικόνας. Έχει βρει κανένας τρόπο;

 

κατεβάζοντας wallpaper από το zedge και βάζοντας το στο lock screen μια χαρά εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις.αν κατάλαβα τι εννοείς

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Ακολουθώ τα βήματα της σελ. 1 μέχρι την εγκατάσταση της cwm. Μετά μπαίνω στη recovery για να βάλω την τελευταία έκδοση του Ιταλού. Πριν κάνω install zip, κάνω και τα 3 wipe. Τι κάνω λάθος;
σωστα τα κανεις.τι προβλημα εχεις δεν ειπες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατεβάζοντας wallpaper από το zedge και βάζοντας το στο lock screen μια χαρά εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις.αν κατάλαβα τι εννοείς

Το θέμα είναι πως το βάζεις; δε σου δίνει επιλογή; μόνο σαν wallpaper σου δίνει και το zedge

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως το βάζεις; δε σου δίνει επιλογή; μόνο σαν wallpaper σου δίνει και το zedge

 

κατάλαβα που μπερδεύεσαι.μπες και βρες αυτό που κατέβασες στη gallery. διάλεξε το >πάνω δεξιά τις τρεις τελείες(...) > set picture as > διαλέγεις για wallpaper > apply > και μετά σου δίνει 3 επιλογές...πάρε αυτή που χρειάζεσαι

Link to comment
Share on other sites

σωστα τα κανεις.τι προβλημα εχεις δεν ειπες.

Ουπς! Το έσβησα στην τροποποίηση. Κόλλησε στην πρώτη οθόνη πάνω από ώρα. Τελικά αναγκάστηκα αφού το έκανα 2-3 φορές, να βάλω μια stable.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να περασω ρομ ιταλου και κολλαω εδω στις οδηγιες.

 

Πατήστε το κουμπί Scatter-loading και μπείτε στο φάκελο της ROM που κατεβάσατε. Επιλέξτε το αρχείο που τελειώνει σε "scatter.txt".

 

μεσα στο φακελο της ρομ του ιταλου δεν εχει τετοιο txt

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα που μπερδεύεσαι.μπες και βρες αυτό που κατέβασες στη gallery. διάλεξε το >πάνω δεξιά τις τρεις τελείες(...) > set picture as > διαλέγεις για wallpaper > apply > και μετά σου δίνει 3 επιλογές...πάρε αυτή που χρειάζεσαι

Mπράβο φιλε μου ευχαριστώ, γιατί είχα φάει το τόπο και δε σκέφτηκα ότι θα στο εβγαζε στο τελευταίο στάδιο πια αφού εγραφε wallpaper

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να περασω ρομ ιταλου και κολλαω εδω στις οδηγιες.

 

 

 

μεσα στο φακελο της ρομ του ιταλου δεν εχει τετοιο txt

Η rom του Ιταλού περνάει μέσω recovery, όχι sp flashtool...Αν έχεις περάσει ήδη το cwm κατεβάζεις την τελευταία έκδοση του Ιταλού 1.4 και την βάζεις στην κάρτα SD και κάνεις install zip αφού κάνεις 3 wipes. Όλο τα ίδια λέμε πάλι...

 

http://https://mega.co.nz/#!XtQlETTL!sKKonEF_B-dUfGZ-ptrHknri_M3xVDlWlmc8mt7vVM0

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...