Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://yadi.sk/d/htWNH2nXhWDkw

Ακόμα μία φρέσκια AOSP 5.1

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=zh-CN&tl=en&u=http%3A%2F%2Fbbs.ydss.cn%2Fthread-563596-1-1.html

1. This ROM of Android 5.1 native version;

2. Test 2.3.4G network, the basic function wifi, Bluetooth, camera, GPS, various sensors, MTP, etc. can be used normally;

3. Integrated ROOT privileges;

4. SD card privileges have been cracked.

Known bug:

Unable to switch within the external storage, applications can not be installed to sd card open some applications may be some Caton phenomenon, they will not enter the application of the

Also cm12.1 has been trying to repair

Note: Use a third-party recovery brush! Android 5.0 now can brush, but remember to double clear brush before brushing first boot relatively long time, please be patient! !

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαγκες μου, οποιος ξερει πως να επαναφερω ΙΜΕΙ περα απο τον τροπο που ειδα σε προηγουμενα ποστ οπου αναφερονταν σε τροπο απο XDA ας μου πει ,γτ εχω πηξει κατι ωρες τωρα.. :wacko:

Την Ζημια την επαθα οταν πηγα να εγκαταστησω μια ΡΟΜ απο CWM και μαλλον κατι εκανα που δν καταλαβα ή ηταν απτις καλες η συγκεκριμενη ΡΟΜ!!!

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες μου, οποιος ξερει πως να επαναφερω ΙΜΕΙ περα απο τον τροπο που ειδα σε προηγουμενα ποστ οπου αναφερονταν σε τροπο απο XDA ας μου πει ,γτ εχω πηξει κατι ωρες τωρα.. :wacko:

Την Ζημια την επαθα οταν πηγα να εγκαταστησω μια ΡΟΜ απο CWM και μαλλον κατι εκανα που δν καταλαβα ή ηταν απτις καλες η συγκεκριμενη ΡΟΜ!!!

Ευχαριστω!!!

 

με τον τροπο απο engineer mode δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

με τον τροπο απο engineer mode δοκιμασες?

 

οχι χανομουνα εκει μεσα, και δεν ηθελα να κανω καμια αλλη πατατα, αυτο που εκανα ηταν ενα restrore απο ενα imei.bak που εφταξα και ενω το εβλεπε και αυτο αλλα και το απο της μανας του ,και ενω εκανσε και το restore , και ενω εκανε και επνανεκκινηση , IMEI unvalid... :p

τωρα εκανα τα παντα φορματ απο CWM περναω ιταλο ,και βλεποοντας και κανοντας, στην τελικη θα μπω σε engineer mode και θα οτι βγει!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με τον τροπο απο engineer mode δοκιμασες?

 

ξερεις τπτ απο engineer?

καθε πληροφορια δεκτη :cool:

θα το σενιαρω το πρωι ομως γτ μολις παρεδωσε μπαταρια ,

ουτε με τον ιταλο εγινε τπτ αν και εκανα τα παντα φορματ (ισως να φτεει βεβαια που εκανα τα παντα φορματ γτ ειχε κατι επιλογες ( F & S ) για format και δεν αντισταθηκα και πολυ!!!)

Link to comment
Share on other sites

οχι χανομουνα εκει μεσα, και δεν ηθελα να κανω καμια αλλη πατατα, αυτο που εκανα ηταν ενα restrore απο ενα imei.bak που εφταξα και ενω το εβλεπε και αυτο αλλα και το απο της μανας του ,και ενω εκανσε και το restore , και ενω εκανε και επνανεκκινηση , IMEI unvalid... :p

τωρα εκανα τα παντα φορματ απο CWM περναω ιταλο ,και βλεποοντας και κανοντας, στην τελικη θα μπω σε engineer mode και θα οτι βγει!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ξερεις τπτ απο engineer?

καθε πληροφορια δεκτη :cool:

θα το σενιαρω το πρωι ομως γτ μολις παρεδωσε μπαταρια ,

ουτε με τον ιταλο εγινε τπτ αν και εκανα τα παντα φορματ (ισως να φτεει βεβαια που εκανα τα παντα φορματ γτ ειχε κατι επιλογες ( F & S ) για format και δεν αντισταθηκα και πολυ!!!)

 

δυστηχως με αλλαγες ρομ δεν επανερχεται...αν θελεις να το κανουμε πες μου..

Link to comment
Share on other sites

οχι χανομουνα εκει μεσα, και δεν ηθελα να κανω καμια αλλη πατατα, αυτο που εκανα ηταν ενα restrore απο ενα imei.bak που εφταξα και ενω το εβλεπε και αυτο αλλα και το απο της μανας του ,και ενω εκανσε και το restore , και ενω εκανε και επνανεκκινηση , IMEI unvalid... :p

τωρα εκανα τα παντα φορματ απο CWM περναω ιταλο ,και βλεποοντας και κανοντας, στην τελικη θα μπω σε engineer mode και θα οτι βγει!!!

 

 

ξερεις τπτ απο engineer?

καθε πληροφορια δεκτη :cool:

θα το σενιαρω το πρωι ομως γτ μολις παρεδωσε μπαταρια ,

ουτε με τον ιταλο εγινε τπτ αν και εκανα τα παντα φορματ (ισως να φτεει βεβαια που εκανα τα παντα φορματ γτ ειχε κατι επιλογες ( F & S ) για format και δεν αντισταθηκα και πολυ!!!)

Για δες στον οδηγο Αντιμετωπίστε εύκολα το πρόβλημα Invalid IMEI στις συσκευές

και στο οδηγο ΙΜΕΙ backup/restore

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

δεν γινεται τπτ με τους οδηγους.

Απο engineer mode μου βγαζει οτι δεν ειναι σωστος ο αριθμος ,και με το κενο ( ) που περιγραφει σαν λυση το θεμα, μου βγαζει οτι δεν γινεται να κανει την εγκατασταση!

απο mtk droid tools δεν μου κραταει την συνδεση και οσο αυτη υπαρχει δεν μπορω να πατησω το κουμπι για τα ΙΜΕΙ.

Γεινικα κοιταξα και με ES explorer να βρω το path /data/nvram/md/nvram/NVD_IMEI αλλα το data ειναι αδειος!

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιουνται τα ota?

Σε ένα Galaxy tab 3 που έχω με jelly bean και μου κατέβαζε συνεχώς την kit kat ενώ δεν την ήθελα, πήγα εφαρμογες->όλες και απενεργοποίησα την εφαρμογή ενημέρωση λογισμικού και ησύχασα.

 

Αυτη την εφαρμογη εννοεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cochibo.gpsstatus&hl=el ?

 

Ναι αυτή. Με ανοιχτό GPS και WiFi, τρέξε την εφαρμογή και πάτα αρχικά στο reset GPS και μετά στο get Xtra data. Αστο μερικά λεπτά μέχρι να δεις ότι βρήκε δορυφόρους και είσαι έτοιμος. Εννοείται ότι καλό είναι τα παραπάνω να τα κάνεις σε ανοιχτό χώρο (σε παράθυρο ή σε μπαλκόνι) για να βλέπει ουρανό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

https://yadi.sk/d/htWNH2nXhWDkw

Ακόμα μία φρέσκια AOSP 5.1

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=zh-CN&tl=en&u=http%3A%2F%2Fbbs.ydss.cn%2Fthread-563596-1-1.html

1. This ROM of Android 5.1 native version;

2. Test 2.3.4G network, the basic function wifi, Bluetooth, camera, GPS, various sensors, MTP, etc. can be used normally;

3. Integrated ROOT privileges;

4. SD card privileges have been cracked.

Known bug:

Unable to switch within the external storage, applications can not be installed to sd card open some applications may be some Caton phenomenon, they will not enter the application of the

Also cm12.1 has been trying to repair

Note: Use a third-party recovery brush! Android 5.0 now can brush, but remember to double clear brush before brushing first boot relatively long time, please be patient! !

 

Προσοχή με τις AOSP γιατί διάβαζα στο xda ότι βρήκαν spyware που συλλέγουν και στέλνουν στοιχεία Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

εν το μεταξυ μου πεταει ακυρες γραμμες (οριζοντιες) στην οθονη σε διαφορα σημεια. Περα απο το ΙΜΕΙ παμε και για οθονη?... πολυ ωραια!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται τπτ με τους οδηγους.

Απο engineer mode μου βγαζει οτι δεν ειναι σωστος ο αριθμος ,και με το κενο ( ) που περιγραφει σαν λυση το θεμα, μου βγαζει οτι δεν γινεται να κανει την εγκατασταση!

απο mtk droid tools δεν μου κραταει την συνδεση και οσο αυτη υπαρχει δεν μπορω να πατησω το κουμπι για τα ΙΜΕΙ.

Γεινικα κοιταξα και με ES explorer να βρω το path /data/nvram/md/nvram/NVD_IMEI αλλα το data ειναι αδειος!

ευχαριστω !

Δοκίμασε να Φλασαρεις τη μαμισια rom με το flashtool. Ακολούθησε πιστά τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Μετά από πολλές προσπάθειες κατάφερα να βάλω την 1.4 του ιταλού όπως λέγεται.

Όλα οκ εκτός από το γεγονός ότι το play store δεν αναγνωρίζει ως αγορασμενες τις εφαρμογές που έχω πληρώσει

 

Είναι θέμα moding η να μιλήσω με google

Κάνε μια επανεκκίνηση θα της δει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να Φλασαρεις τη μαμισια rom με το flashtool. Ακολούθησε πιστά τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

 

μεχρι και του Vickmall φορεσα τωρα αλλα τπτ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολλές φορές αυτές οι γραμμές είναι πρόβλημα της rom. Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει σε πολλά topic.

 

εχω αλλαξει αρκετες για να δω διαφορες, αν δεν ειναι απο καποιο xallibration μεσα απο τα αρχεια του συστηματος ,τοτε μαλλον ευγε συστημενο!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα και εγω το κινητο απο gearbest και το στειλανε μεσω Ουγγαριας...Ξερει κανεις αν ειναι καλο ταχυδρομειο και ποσες μερες θα κανει να ερθει? :D ευχαριστω..
Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους . Εχω μια απορια . Εχει αγορασει κανεις το "Ceramic Speaker Version " για να μου πει αν αξιζει τον κοπο ? Ευχαριστω εκ των προτερων !
Link to comment
Share on other sites

εαν στο flashtool στην καρτελα format κανω auto format flash επιλεγοντας format whole flash τι θα γινει?

Παιζει να φτιαξει κανα ΙΜΕΙ παλι μετα αν φλασαρω καποια αλλη ρομ?

Link to comment
Share on other sites

μεχρι και του Vickmall φορεσα τωρα αλλα τπτ.

Η rom του vickmail γινετε εγκατασταση μεσω flashtool ?

 

 

Ψαξε στο google και κατεβασε

WRITEIMEI_R1.5.6001

 

SN_Write_tool_exe_v2.1504.00

 

IMEI&SN Writer V1.5.3

 

IMEI Generator

 

Δες βιντεακια στο youtube για το πως δουλευουν αυτες οι εφαρμογες μηπως και το επαναφερεις.

 

 

Να σε ρωτησω, εισαι root ? Αν εισαι δοκιμασε να κανεις μια εφαρμογη χρηστη σε εφαρμογη συστηματος και πες μας αν γινεται ή αν εξαφανιζεται ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα xperia z ultra.αξιζει να το πουλησω κ να αγορασω το συγκεκριμενο τηλεφωνο?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Η rom του vickmail γινετε εγκατασταση μεσω flashtool ?

 

 

Ψαξε στο google και κατεβασε

WRITEIMEI_R1.5.6001

 

SN_Write_tool_exe_v2.1504.00

 

IMEI&SN Writer V1.5.3

 

IMEI Generator

 

Δες βιντεακια στο youtube για το πως δουλευουν αυτες οι εφαρμογες μηπως και το επαναφερεις.

 

 

Να σε ρωτησω, εισαι root ? Αν εισαι δοκιμασε να κανεις μια εφαρμογη χρηστη σε εφαρμογη συστηματος και πες μας αν γινεται ή αν εξαφανιζεται ?

 

ναι μεσω flashtool

νομιζω τα εχω δοκιμασει ολα αυτα, μολις brickαρα το κινητο, νοιμιζω το επανεφερα τωρα, θα κανω αυτο που μου ειπες και βλεπουμε.

εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα απο οτι εχω βρει στο internet. Θα δω τι παιζει και με το ροοτ που λες και βλεπουμε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εχω ενα xperia z ultra.αξιζει να το πουλησω κ να αγορασω το συγκεκριμενο τηλεφωνο?

 

εγω δεν θα το εκανα, αλλα 6.4 ρε φιλε οθονη ειναι πολυ παντοφλα!! :P

το μονο παραπανω που εχει το λενοβο ειναι 64bit επεξεργαστη και ισως λιγο καλυτερα γραφικα..

κατα τα αλλα ενταξει Japan VS China εσυ επιλεγεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι μεσω flashtool

νομιζω τα εχω δοκιμασει ολα αυτα, μολις brickαρα το κινητο, νοιμιζω το επανεφερα τωρα, θα κανω αυτο που μου ειπες και βλεπουμε.

εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα απο οτι εχω βρει στο internet. Θα δω τι παιζει και με το ροοτ που λες και βλεπουμε!

1) Κανε root το τηλεφωνο σου

2) Κανε εγκατασταση τον flash player https://cloud.mail.ru/public/22d152a91df5/install_flash_player_ics-1.apk

3) κανε εγκατασταση αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=stericson.busybox&hl=el και κανε install

4) Kανε εγκατασταση αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.systemappmover&hl=el , ανοιξε την και κανε τον flash player απο εφαρμογη χρηστη σε εφαρμογη συστηματος ,,,,, αν δεν δουλευει αυτη η εφαρμογη σε lp 5χχ βρες καποια αλλη που να το κανει.

 

Πες μας μετα απο την επανεκκινηση αν εχεις την εφαρμογη flash player ή αν χαθηκε ?

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ναι μεσω flashtool

νομιζω τα εχω δοκιμασει ολα αυτα, μολις brickαρα το κινητο, νοιμιζω το επανεφερα τωρα, θα κανω αυτο που μου ειπες και βλεπουμε.

εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα απο οτι εχω βρει στο internet. Θα δω τι παιζει και με το ροοτ που λες και βλεπουμε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εγω δεν θα το εκανα, αλλα 6.4 ρε φιλε οθονη ειναι πολυ παντοφλα!! :P

το μονο παραπανω που εχει το λενοβο ειναι 64bit επεξεργαστη και ισως λιγο καλυτερα γραφικα..

κατα τα αλλα ενταξει Japan VS China εσυ επιλεγεις.

 

ναι ειναι λιγο παντοφλα οπως λες κ με χει κουρασει λιγο τον τελευταιο καιρο.το καλο ειναι οτι το χρησιμοποιω σαν 2 σε 1(κινητο-ταμπλετ).με εχει μπει η ιδεα για κατι πιο compact κ με καλυτερη καμερα και ψαχνομαι αυτον τον καιρο.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα φορματ απο flash tool axcept bootloader, τοτε brickαρε, ξαναπερασα οδηγους στο laptop τοτε φλασαρα την ρομ του βικμολ, και η διαφορα απο πριν ειναι οτι τωρα μου ζηταει πιν (ενω πριν δεν διαβαζε καν την σιμ) αλλα επισης μπορεσα να βαλω με mobileuncle το ιμει και μετα απο μια επανεκκινηση δουλευει το ιμει!!!

παω να βαλω καμια αλλη ρομ αλλα θα κανω μονο wipe και οχι φορματ απο CWM :p

αυτα για την ιστορια!!

ευχαριστω οσους ενδιαφερθηκανε!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα δοκίμασα την έκδοση aosp-k3note-5.6.26-1435327390-5.1.0 με setup μέσω TWRP.

Πολύ καθαρή και Light αλλά είχα ένα ανεξήγητο Lag στο άνοιγμα των εφαρμογών.

Τώρα είμαι με την VIBEUI2.8_1526_ROOT_Android5.1_K50-T5 του Nanj.

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=zh-CN&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.nanjs.cn%2Fpost%2F64.html&sandbox=1

Καθαρή , Root, έχει μόνο 3-4 κινεζιές που βγαίνουν εύκολα. Δεν έχει Gapps , τα φλασάρεις μετά απο Recovery.

Και σε μένα δεν είχε AOSP keyboard και δεν μπορούσα να γράψω, γιαυτό φλάσαρα Xperia keyboard για 5.1

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...