Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oasis εμένα το gps δεν έβρισκε δορυφόρους (αυτό μου έχει ξανασυμβεί και σε άλλη συσκευή αγορασμένη από Ελλάδα, δεν είναι τίποτα σοβαρό) αλλά κατέβασα την εφαρμογή gps status & fix και σε 2 λεπτά φιξαρίστηκε το gps και όλα καλά.

Επίσης αν βάλεις άλλον launcher για να μπορείς να βάλεις widget στην επιφάνεια εργασίας θα πρέπει να τον κάνεις system app. Και αυτό λύνεται με την εφαρμογή system app mover. Την ανοίγεις, επιλέγεις τον launcher που έβαλες, επιλέγεις να γίνει system app και είσαι έτοιμος. Αυτό μόνο αν αλλάξεις launcher και θες να έχεις widget. Αλλιώς δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

¨Εχω την 1.4 του Ιταλού και όταν σύρω προς τα κάτω την γραμμή ειδοποιήσεων, δεν δουλεύει το touch button του wifi. το ίδιο μου έκανε και στην 1.3 , ενώ στην 1.2 δούλευε κανονικά. Για να είμαι πιό σαφής, η εντολή δίνεται αλλά το κουμπί δεν φωτίζεται/σβήνει ανάλογα. έχεις εντοπίσει κανείς καμμία ρύθμιση που να το διορθώνει;
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα, το κινητό μας θα πουλιέται επίσημα και στην Ινδία, οπότε αυτό σημαίνει ότι σύντομα θα έχουμε ρομ πιο κοντά στις ευρωπαϊκές!!!!!

 

http://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/lenovo-k3-note-with-55-inch-full-hd-display-4g-lte-support-launched-at-rs-9999-707729

 

Μόλις διάβασα ότι βγήκε 1526 με vibe 2.8 (android 5.1)!!!!!

 

http://club.lenovo.com.cn/lefen/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=222939&extra=page%3D1

Edited by kobi
vibe 2.8
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε αυτη η θηκη

http://www.ebay.com/itm/271868735176?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=570704909670&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Καλη ποιοτητα κατασκευης.

Λιγο οι τρυπες για τη καμερα κτλ ειναι ελαχιστα πιο περα αλλα δε φαινεται ασχημα.

Για τα 4 παρα κατω ευρω ειναι καλη.

Link to comment
Share on other sites

Oasis εμένα το gps δεν έβρισκε δορυφόρους (αυτό μου έχει ξανασυμβεί και σε άλλη συσκευή αγορασμένη από Ελλάδα, δεν είναι τίποτα σοβαρό) αλλά κατέβασα την εφαρμογή gps status & fix και σε 2 λεπτά φιξαρίστηκε το gps και όλα καλά.

Επίσης αν βάλεις άλλον launcher για να μπορείς να βάλεις widget στην επιφάνεια εργασίας θα πρέπει να τον κάνεις system app. Και αυτό λύνεται με την εφαρμογή system app mover. Την ανοίγεις, επιλέγεις τον launcher που έβαλες, επιλέγεις να γίνει system app και είσαι έτοιμος. Αυτό μόνο αν αλλάξεις launcher και θες να έχεις widget. Αλλιώς δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα.

 

μπορώ να κάνω εφαρμογή συστήματος και το contacts+ που θέλω ώστε να σβήνει το notification led όταν έχω αναπάντητη ή μη αναγνωσμένο μήνυμα? διαφορετικά πρέπει να μπαίνω στης Lenovo τον dialer ή στα μηνύματα της Lenovo για να σβήσει το Led!

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε αυτη η θηκη

http://www.ebay.com/itm/271868735176?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=570704909670&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Καλη ποιοτητα κατασκευης.

Λιγο οι τρυπες για τη καμερα κτλ ειναι ελαχιστα πιο περα αλλα δε φαινεται ασχημα.

Για τα 4 παρα κατω ευρω ειναι καλη.

Έχει αισθητήρα να σου κλειδώνει αυτόματα όταν κλείνεις τη θήκη και να σου δείχνει στο παράθυρο την ώρα ή τον αριθμό όταν σε καλέι κάποιος όπως άλλες συσκευές;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορώ να κάνω εφαρμογή συστήματος και το contacts+ που θέλω ώστε να σβήνει το notification led όταν έχω αναπάντητη ή μη αναγνωσμένο μήνυμα? διαφορετικά πρέπει να μπαίνω στης Lenovo τον dialer ή στα μηνύματα της Lenovo για να σβήσει το Led!

Δέν έχει κάποια επιλογή το πρόγραμμα να σου κάνει αυτή τη δουλεια; το exdialer πχ έχει στις ρυθμίσεις επιλογή ώστε να διαβάζει από την εφαρμογή του συστήματος τις κλήσεις και να σου σβήνει το led. Στα μηνυματα δυστυχώς δεν έχω βρει αντίστοιχη επιλογή και μπαίνω από το μαμισιο προγραμμα αφού το κάνω επιλεγμένο πρώτα για να το δω και να σβήσει η ειδοποίηση.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έχει αισθητήρα να σου κλειδώνει αυτόματα όταν κλείνεις τη θήκη και να σου δείχνει στο παράθυρο την ώρα ή τον αριθμό όταν σε καλέι κάποιος όπως άλλες συσκευές;

 

Οχι δεν εχει αισθητηρα.

Στο υψος του παραθυρου δειχνει ετσι και αλλιως τον αριθμο η οταν εχεις αναπαντητη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αισθητήρα να σου κλειδώνει αυτόματα όταν κλείνεις τη θήκη και να σου δείχνει στο παράθυρο την ώρα ή τον αριθμό όταν σε καλέι κάποιος όπως άλλες συσκευές;

Δεν εχω βρει καμία "smart" θηκη για το K3 που να κλειδωνει/ξεκλειδωνει αυτοματα το κινητο, οπως ειχα την official στο P780 για το οποιο ομως εβρισκες και πολλες after market smart θηκες πχ της nillkin. Πιστευω δεν εχει καποιον απαραιτητο αισθητηρα το κινητο για να πιανει το μαγνητακι της θηκης.

Υπαρχουν εφαρμογες που κανουν κατι αντιστοιχο, δεν τις εχω δοκιμασει, αλλά δεν ειναι το ιδιο, στο P780 δουλευε χωρις καμια εφαρμογη, πολυ "κυριλε" function, οσοι το 'βλεπαν, ψαρωναν ;)

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει καποιος το user manual της συσκευης σε pdf?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια. Εγκατέστησα την τελευταία stable, έκανα root , όλα ΟΚ. Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό στο PC για να περάσω κάποια αρχεία αλλά μου ανοίγει μόνο το lenovo suite. Ακολούθησα τις οδηγίες που βρήκα στο forum πολλές φορές αλλα τίποτα. Απεγκατέστησα τους drivers στο PC και τους ξαναεγκατέστησα, πάλι τίποτα. Υπάρχει κάτι να κάνω; ΤΥ PS: USB debugging έχω κάνει.

 

Κανένας δεν μπορεί να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν μπορεί να βοηθήσει;

όταν κάνεις εγκατάστασή τους drivers στον υπολογιστή,πρέπει να έχεις συνδεδεμένη και την συσκευή σου με το usb.και να περιμένεις μέχρι να σού βγάλει μήνυμα κατω δεξια στην οθόνη του υπολογιστή ότι οι drivers εγκαταστάθηκαν με επιτυχία στο Κινητό σου.για καλώδιο usb χρησιμοποίησε αυτό που πήρες με το Κινητό όταν το αγόρασες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα, το κινητό μας θα πουλιέται επίσημα και στην Ινδία, οπότε αυτό σημαίνει ότι σύντομα θα έχουμε ρομ πιο κοντά στις ευρωπαϊκές!!!!!

 

http://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/lenovo-k3-note-with-55-inch-full-hd-display-4g-lte-support-launched-at-rs-9999-707729

 

Μόλις διάβασα ότι βγήκε 1526 με vibe 2.8 (android 5.1)!!!!!

 

http://club.lenovo.com.cn/lefen/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=222939&extra=page%3D1

 

 

Από ότι βλέπω είναι dev. Την δοκίμασες; αυτά είναι πολύ καλά νέα πάντως! Θα έχει και πολύ καλύτερη κατανάλωση στη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα ενεργό link για την 1.4 του Ιταλού αν ειναι εύκολο να ποστάρει κάποιος. Ευχαριστώ.

 

K3NOTE_ROW_LOLLIPOP_v1.4_CUOCO92

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω είναι dev. Την δοκίμασες; αυτά είναι πολύ καλά νέα πάντως! Θα έχει και πολύ καλύτερη κατανάλωση στη μπαταρία.

 

Μολις την περασα...Μαζι με gpass pico και root...κομπλε φαινεται..εχει μικρο πινελιες στο Interface..τωρα περιμενω να δω stability μπαταρια και εαν εξαφανιστηκε εκεινο το mini lag μια στο τοσο που παθαινε και επρεπε να κανεις lock και unlock για να επανερθει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο vickmall μου ήρθε με την vibeui_v2.5_11520_5.827.1_st_k50-t5

αυτή είναι η 1520? καλή είναι? έχει ρουτ κ gaps κανονικά παντως!

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω είναι dev. Την δοκίμασες; αυτά είναι πολύ καλά νέα πάντως! Θα έχει και πολύ καλύτερη κατανάλωση στη μπαταρία.

 

Όχι, δεν δοκίμασα καμία από τις dev μια και μόλις πριν 2 μέρες έβαλα την 1.4 του Ιταλού για να την δοκιμάσω. Λογικά αναμένουμε σύντομα την 1526 stable και λέω να περιμένω μέχρι να βγει γιατί έχω καταντήσει να αλλάζω ρομ σχεδόν κάθε εβδομάδα (από περιέργεια) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μολις την περασα...Μαζι με gpass pico και root...κομπλε φαινεται..εχει μικρο πινελιες στο Interface..τωρα περιμενω να δω stability μπαταρια και εαν εξαφανιστηκε εκεινο το mini lag μια στο τοσο που παθαινε και επρεπε να κανεις lock και unlock για να επανερθει...

 

Σωραιος. Τσέκαρε και πες μας. Είμαι στο τσακ να την δοκιμάσω και εγώ αλλά θα βγει 1526 stable σύντομα, λογικα τέλος άλλης εβδομάδας .

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι, δεν δοκίμασα καμία από τις dev μια και μόλις πριν 2 μέρες έβαλα την 1.4 του Ιταλού για να την δοκιμάσω. Λογικά αναμένουμε σύντομα την 1526 stable και λέω να περιμένω μέχρι να βγει γιατί έχω καταντήσει να αλλάζω ρομ σχεδόν κάθε εβδομάδα (από περιέργεια) :lol:

 

Χάχα σωστός. Αυτό ακριβώς είπα και στον φίλο από πάνω. Αναμένουμε λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρόσεχε αν δεν θες να ασχοληθείς μην κάνεις update. Εγώ πήγα στην 1524 και δεν έχω gaps και έχω κολήσει στο πως να τις βάλω!

Μόνος σου το έκανες το update η σου ήρθε ΟΤΑ? Να ξέρω αν είναι να έρθει OTA να απενεργοποιήσω από τώρα τις αναβαθμίσεις λογισμικού. Είμαι κι εγώ με την 1520 του vickmall και δεν σκοπεύω να την αλλάξω (τουλάχιστον για την ώρα).

Link to comment
Share on other sites

Μόνος σου το έκανες το update η σου ήρθε ΟΤΑ? Να ξέρω αν είναι να έρθει OTA να απενεργοποιήσω από τώρα τις αναβαθμίσεις λογισμικού. Είμαι κι εγώ με την 1520 του vickmall και δεν σκοπεύω να την αλλάξω (τουλάχιστον για την ώρα).

Πως απενεργοποιουνται τα ota?

Link to comment
Share on other sites

-@ Cuoco92 You exit the vibe ui 2.8 1526 5.1 lollipop, it looks like a big step forward. Are you planning something?

- Newly installed ... I'll do a couple of tests and then an update

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/465470-thread-ufficiale-modding-lenovo-k3-note.html&sandbox=0&usg=ALkJrhj6wf1uO7MsiOG_wWBamLT_5rPctA

Μάλλον ο ιταλός ετοιμάζει update με την έκδοση 1526 Lollipop 5.1, αναμείνατε στο ακουστικό σας...

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Δέν έχει κάποια επιλογή το πρόγραμμα να σου κάνει αυτή τη δουλεια; το exdialer πχ έχει στις ρυθμίσεις επιλογή ώστε να διαβάζει από την εφαρμογή του συστήματος τις κλήσεις και να σου σβήνει το led. Στα μηνυματα δυστυχώς δεν έχω βρει αντίστοιχη επιλογή και μπαίνω από το μαμισιο προγραμμα αφού το κάνω επιλεγμένο πρώτα για να το δω και να σβήσει η ειδοποίηση.

 

Στο Lenovo Κ3 ΝΟΤΕ (της γυναίκας μου είναι) δεν δουλεύει το contacts+ να αφαιρεί και το Led! Στο δικό μου δουλεύει! Παρόλο που και στα δύο είναι ο default dialer! ...και τα δύο έχουν άλλο για sms! Το ένα έχει το handcent (γιατί δουλεύει 1 κάρτα) και το άλλο έχει το GOsms που είναι για dual sim!

Τέλος πάντων μπαίνουν αυτά τα δύο σαν system apps?

Link to comment
Share on other sites

Μολις την περασα...Μαζι με gpass pico και root...κομπλε φαινεται..εχει μικρο πινελιες στο Interface..τωρα περιμενω να δω stability μπαταρια και εαν εξαφανιστηκε εκεινο το mini lag μια στο τοσο που παθαινε και επρεπε να κανεις lock και unlock για να επανερθει...

Πως τα πάει τελικά;. Είναι σταθερή; λύθηκε το θέμα με το lag?

Link to comment
Share on other sites

Oasis εμένα το gps δεν έβρισκε δορυφόρους (αυτό μου έχει ξανασυμβεί και σε άλλη συσκευή αγορασμένη από Ελλάδα, δεν είναι τίποτα σοβαρό) αλλά κατέβασα την εφαρμογή gps status & fix και σε 2 λεπτά φιξαρίστηκε το gps και όλα καλά.

Αυτη την εφαρμογη εννοεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cochibo.gpsstatus&hl=el ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...