Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυριοι την βοηθεια σας παρακαλω μολις εβαλα την 1.4 του ιταλου ολα καλα αλλα κανω εγκατασταση το getapk και μου πεταει ενα μηνυμα που λεει οτι εχω κανει modify την εφρμογη και γι αυτο δεν μπορω να κατεβασω τιποτα και οτι πρεπει να το ξανακανω χωρις modify ξερει κανεις τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα capasitive buttons εχουν φωτισμο;σε βιντεο που εχω παρακολουθηση δεν μπορω να καταλαβω αν οντως δεν εχουν η ειναι απενεργοποιημενα...

Δεν έχουν φωτισμό αλλά Κλάιν. Μετά από λίγο συνηθίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι μεγάλο αρχηγόπουλο φίλε!! ευχαριστώ πολύ!!

 

....πάντως είναι στην εσωτερική κάρτα, όχι στην εξωτερική!

 

Τι να σου πω...σε μενα ειναι στην εξωτερικη.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε λετε περναω την ρομ του ιταλου 1.4 και ειμαι κομπλε ε;εφοσον μου το στειλουν ρουταρισμενο δεν γλυτωνω κατι απο την διαδικασια απ οτι να το ξεκινησουσα απο την αρχη;
Γλυτώνεις τη διαδικασία ρουταρίσματος.
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια. Εγκατέστησα την τελευταία stable, έκανα root , όλα ΟΚ. Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό στο PC για να περάσω κάποια αρχεία αλλά μου ανοίγει μόνο το lenovo suite. Ακολούθησα τις οδηγίες που βρήκα στο forum πολλές φορές αλλα τίποτα. Απεγκατέστησα τους drivers στο PC και τους ξαναεγκατέστησα, πάλι τίποτα. Υπάρχει κάτι να κάνω; ΤΥ PS: USB debugging έχω κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Έβαλα το Xposed Framework σύμγωνα με τις οδηγίες σου στο post #937 (έχω τη ROM 1.4 του Ιταλού).

 

Όντως δε δουλεύουν όλα τα modules. Κάποια είναι για Android 4.+

Πάντως 1-2 που χρειάστηκα μου δούλεψαν.

 

Και πάλι ευχαριστώ.

Μην ευχαριστεις εμενα, ο Dark_Son20 εγραψε για την εγκατασταση xposed :)

Για την ιστορια......... ποια modules εβαλες ?

 

λοιπον εχοντας ξηλωσει streetview -googlesearch- calendar- ota update-maps-livewallpapers picker-και καποιες ακομα bloatware(προσωπικα μιλωντας) το μονο προβλημα ειναι στα μηνυματα.

ενω δεχομαι και ερχονται κανονικα στην αποστολη και αναγνωση εχω crashes!.

καποιο καλο γνωστικο παιδι που να μπορει να το λυσουμε? και με εγκατασταση αλλου sms παλι τα ιδια κανει.

Tα ιδια και σε εμενα στο viber ακομα και οταν απεγκατεστησα τα ''γνωστα'' :(

περασα κι εγω την 1.4,ευχαριστω για την βοηθεια.ειχα ακουσει οτι η συσκευη εχει tap to wake,ισχυει?

Ναι εχει

Για το κινητο ειπαμε.

Το παιρνεις,ασχολεισαι 1 ωρα και περνας τη ρομ του Ιταλου και τελος.Δε το ξαναπειραζεις και πεταει.

Εμεις το παρασκαλιζουμε για αυτο και τα crash και τα προβληματα.

Αυτο ακριβος :)

 

https://yadi.sk/d/z324fc46hTNeT

http://www.shuaji.com/rom/3256.htm

Για όποιον γενναίο θέλει να δοκιμάσει Miui 6

 

1. Based on official development version of the card firmware brush VIBEUI_V2.5_1519_7.113.1_DEV_K50-T5 production;

Ευχαριστουμε για την ενημερωση :)

Αν μπορει καποιος mod ας βαλει λινκ με το ποστ του kontax στο πρωτο ποστ Miui 6

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βλεπω αρκετα προβληματα ποσταρετε για το κ3.Αξιζει η αγορα;Μηπως το πειραζετε παραπανω απ οτι πρεπει και γινονται ολα αυτα η γενικα εχουν θεματα η ρομ και το τηλεφωνο;Υπαρχει καποια ρομ σοβαρη χωρις καθολου προβληματα;Εχω προβλημτιστει σκεφτομαι να το αγορασω και ολο βλεπω νεα προβληματα κλπ;Για ποιο λογο παγωνετε εφαρμογες κλπ;Για εξοικονομηση χωρου στην ραμ;

 

 

Εγω το παρήγγειλα και μετά διάβασα όλες αυτές τις σελίδες και τρόμαξα...αλλά το παρέλαβα είχε την 1511 χωρίς root έβαλα την 1524 official και όλα καλά!!! δουλεύουν τα πάντα μια χαρά ο ήχος τέλειος photo όλα γενικά οπότε μην αγχώνεσαι το μόνο θέμα στην official είναι ότι το μενου είναι στα αγγλικά που εμένα προσωπικά στην αρχή ξίνισα αλλά μετά από 1-2 μέρες το συνηθίζεις ... επίσης δεν πάγωσα αλλά έσβησα όλα τα κινέζικα και δεν είχα θέμα κανένα...αυτά σαν άποψη προσωπική πάντα...και η αλήθεια είναι τι θές...γιατί έγω το έστεισα όπως ήθελα δουλεύει και δεν ξαναασχολήθηκα με rom και τα σχετικά γιατί δεν με πολυνοιάζει κιόλας !! :):happy:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης Τώρα παρατήρησα ότι δεν έχω gaps. Δεν τις βάζει στις ρομ η λενοβο;

vibeui_v2.5_1524_5.955.1_ST_K50-T5

 

Πρέπει να τα βάλεις ς μεσω recovery, δες ποστ στην αρχή για να δεις πως..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχοντας ξηλωσει streetview -googlesearch- calendar- ota update-maps-livewallpapers picker-και καποιες ακομα bloatware(προσωπικα μιλωντας) το μονο προβλημα ειναι στα μηνυματα.

ενω δεχομαι και ερχονται κανονικα στην αποστολη και αναγνωση εχω crashes!.

καποιο καλο γνωστικο παιδι που να μπορει να το λυσουμε? και με εγκατασταση αλλου sms παλι τα ιδια κανει.

 

λοιπον...

στου Ιταλου στην 1.4 μετα απο πολλες επαναφορες συστηματος μεχρι στιγμης αυτα που ξηλωσα και δεν εχουν επηρεασει gps,μηνυματα,whatsapp,browser κ.τλ και ολα ειναι smooth μεχρι στιγμης απο αυτα που κανω χρηση τουλαχιστον ειναι:

 

1)MAPS

2)ΦΩΝΗΤΙΚΗ ΕΓΓΡΑΦΗ

3)ΦΜ ΡΑΔΙΟ

4)ANDROID KEYBOARD(Περασα το παναλαφρο MULTILING)

5)NOVA LAUNCHER

6)ΛΗΨΕΙς(το μπλε βελακι ΠΡΟΣΟΧΗ !!! ΟΧΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗΣ ΛΗΨΕΩΝ)

7)GOOGLE MUSIC

8)STREET VIEW

9)SIM TOOLKIT

10)ΚΑΙΡΟΣ

11)ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ GOOGLE

12)PICO TTS

13)ΜΗΧΑΝΗ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΕ ΟΜΙΛΙΑ

14)SYSTEM UPDATE(ITALOU)

15)SYSTEM UPDATES(LENOVO)

16)ANDROID SYSTEM WEBVIEW

 

Συμπερανα πως καταργωντας τα wallpapers,phasebeam κ.τ.λ αρχιζει το κρασαρισμα πιθανον να μην πειραζουμε το περιβαλλον vibeui..

θα ενημερωσω και για αλλα .

Eπισης τρομερη εφαρμογη για να "παγωσεις" υπηρεσιες που δεν φαινονται με το titanium ειναι

My Android Tools.apk (google it)

 

Και κατι ασχετο: στην κινεζικη ρομ πρεπει unzip και μετα με το flashtool ποιο αποολα τα ISOS που εχει?

η

απλα φλασαρισμα μεσω TWRP?

Edited by emmanuelo
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια. Εγκατέστησα την τελευταία stable, έκανα root , όλα ΟΚ. Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό στο PC για να περάσω κάποια αρχεία αλλά μου ανοίγει μόνο το lenovo suite. Ακολούθησα τις οδηγίες που βρήκα στο forum πολλές φορές αλλα τίποτα. Απεγκατέστησα τους drivers στο PC και τους ξαναεγκατέστησα, πάλι τίποτα. Υπάρχει κάτι να κάνω; ΤΥ PS: USB debugging έχω κάνει.

 

Κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τόσες ώρες και δεν μπορώ να καταλάβω... Από Galaxy S3, αξίζει να πάω σε αυτό; Και δεν πάω σε καλύτερο και ακριβότερο, μόνο και μόνο λόγω οικονομικών... Μην το πάρω και μου βγει μάπα... Είμαι όλη μέρα στο ιντερνετ και χρειάζομαι καλή μπαταρία... Αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε τους εστειλα και με ζητησαν αριθμο παραγγελιας και τα σχετικα και οταν τους ειπα οτι δεντο αγορασα απο αυτους με ειπαν οτι δεν εχουν....

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ LENOVO K3 NOTE VIBEUO_V2.5_2511_5.444.1_ST_K50-T5

το τηλεφωνο το εχω σχεδον 40 μερες.Το προβλημα μου ειναι οτι απο την πρωτη μερα η μπαταρια του με παει 15 ωρες -18 με πολυ απλη χρηση 1 1/2 ιντερνετ και 1-2 τηλεφωνηματα.

Ενω διαβασα εδω μεσα οτι με αλλες ρομ σε παει 40-55 ωρες....

Δεν μπορω να απεγκαταστησω την εφαρμογη τουιτερ και ουτε να την κατεβασω γιατι με λεει error 505.

Το βγαζω πληρη φορτισμενο 12ωρα το βραδυ και το πρωι 05.30 εχει φτασει 88% αδιανοητο νομιζω.

Στο wifi οταν το τηλεφωνο ειναι κατω απο 50% η μπαταρια πεφτει καθε 30-40 δευτερα 1%..

Μιλησα να το minideal και με εστειλαν καινουργια μπαταρια αλλα μια απο τα ιδια.....

Ακου για του Ιταλου....δεν εχω ιδεα απο οσα λετε αλλα τα διαβαζω ολα....το τηλεφωνο τα σπαει σε ολα αλλα το προβλημα μου ειναι η μπαταρια....

Καποιος να με βοηθησει κανοντας το με αμοιβη...μενω θεσσαλονικη

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τόσες ώρες και δεν μπορώ να καταλάβω... Από Galaxy S3, αξίζει να πάω σε αυτό; Και δεν πάω σε καλύτερο και ακριβότερο, μόνο και μόνο λόγω οικονομικών... Μην το πάρω και μου βγει μάπα... Είμαι όλη μέρα στο ιντερνετ και χρειάζομαι καλή μπαταρία... Αξίζει;
θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος.εγω εχω το samsung note 3 και συγκρινοντας με το lenovo,το κ 3 ειναι καλυτερο σε μπαταρια,οθονη ταχυτητα και καμερες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην ευχαριστεις εμενα, ο Dark_Son20 εγραψε για την εγκατασταση xposed :)

Για την ιστορια......... ποια modules εβαλες ?

 

Προς το παρόν έβαλα μόνο τα:

  • App Settings
  • MinMinGuard (αφαιρεί τις διαφημίσεις)

και φαίνεται να δουλεύουν

 

Eπίσης δοκίμασα τα:

  • WiFiKeyView
  • Wifi Password

χωρίς επιτυχία.

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος.εγω εχω το samsung note 3 και συγκρινοντας με το lenovo,το κ 3 ειναι καλυτερο σε μπαταρια,οθονη ταχυτητα και καμερες.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κοπέλα είμαι. ;) Δεν ξέρω, φοβάμαι μήπως είναι μικρό, ήθελα σίγουρα 6άρι και η μπαταρία νομίζω δεν θα μου είναι αρκετή και κάθε μέρα θα θέλει φόρτισμα.... Κάτι οικονομικό και σε 6άρα οθόνη με 4000 μπαταρία δεν υπάρχει ε; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κοπέλα είμαι. ;) Δεν ξέρω, φοβάμαι μήπως είναι μικρό, ήθελα σίγουρα 6άρι και η μπαταρία νομίζω δεν θα μου είναι αρκετή και κάθε μέρα θα θέλει φόρτισμα.... Κάτι οικονομικό και σε 6άρα οθόνη με 4000 μπαταρία δεν υπάρχει ε; :lol:

 

Για να του φας τη μπαταρια σε μια μερα,πρεπει να το πεθανεις πραγματικα στη χρηση.

Η να εισαι ολη μερα με δεδομενα και οθονη ανοιχτη.

Εμενα κραταει το λιγοτερο 2 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κοπέλα είμαι. ;) Δεν ξέρω, φοβάμαι μήπως είναι μικρό, ήθελα σίγουρα 6άρι και η μπαταρία νομίζω δεν θα μου είναι αρκετή και κάθε μέρα θα θέλει φόρτισμα.... Κάτι οικονομικό και σε 6άρα οθόνη με 4000 μπαταρία δεν υπάρχει ε; :lol:
δες αυτό μπορεί να είναι αυτό πού ψάχνεις .Lenovo VIBE Z2 Pro Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εσυ θες το mate 7

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κοπέλα είμαι. ;) Δεν ξέρω, φοβάμαι μήπως είναι μικρό, ήθελα σίγουρα 6άρι και η μπαταρία νομίζω δεν θα μου είναι αρκετή και κάθε μέρα θα θέλει φόρτισμα.... Κάτι οικονομικό και σε 6άρα οθόνη με 4000 μπαταρία δεν υπάρχει ε; :lol:
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τόσες ώρες και δεν μπορώ να καταλάβω... Από Galaxy S3, αξίζει να πάω σε αυτό; Και δεν πάω σε καλύτερο και ακριβότερο, μόνο και μόνο λόγω οικονομικών... Μην το πάρω και μου βγει μάπα... Είμαι όλη μέρα στο ιντερνετ και χρειάζομαι καλή μπαταρία... Αξίζει;

 

Γέλασα με την ψυχή μου! Μέρα με την νύχτα!

Τι να πρωτοσυγκρινεις! όλα είναι υπέρ του Lenovo

....από 4G? από ανάλυση οθόνης?, από επεξεργαστή?, από RAM? από μέγεθος οθόνης? από κάμερα? από μπαταρία? ...από τι?

δες σύγκριση για να καταλάβεις http://www.kimovil.com/en/compare/lenovo-k3-note,samsung-galaxy-s3,samsung-galaxy-s3-neo

Edited by PopCorn1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κοπέλα είμαι. ;) Δεν ξέρω, φοβάμαι μήπως είναι μικρό, ήθελα σίγουρα 6άρι και η μπαταρία νομίζω δεν θα μου είναι αρκετή και κάθε μέρα θα θέλει φόρτισμα.... Κάτι οικονομικό και σε 6άρα οθόνη με 4000 μπαταρία δεν υπάρχει ε; :lol:

 

...υπάρχει το πολύ καλό Lenovo Golden Warrior Note 8 A936 2GB/8GB. Εξίσου ισχυρό, HD ανάλυση, πολύ καλή αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα μια ερωτηση επειδη εχω διαβασει τοσες σελιδες και εχω λιγο μπερδευτει αν παραγγειλω το κινητο απο Europe Warehouse vickmall οπως ερχετε το κινητο πρεπει να του κανω τιποτα ?θα ειναι οκ? ευχαριστω Edited by oasis_21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...