Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορώ,υπήρχε θέμα σε ποια ρομ εχουμε καταλήξει;ας συνεχίσουμε ετσι,να το φτάσουμε στις 1000 σελίδες ώστε να γινει ενα πραγματικα άχρηστο νήμα.

 

Αν δεν απαντουσες σε μερικα τετοια ποστς σε ατομα που σιγουρα θελουν να μαθουν περισσοτερα για το θεμα τοτε να εισαι σιγουρος πως δεν θα περασουμε τις 1000 σελιδες....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που δεν έχω καταλάβει, είναι γιατί όλοι περνάνε πρώτα την CWM, αφού στο τέλος θα καταλήξουν στην TWRP. Είναι απαραίτητο για κάποιο λόγο;

 

Επίσης, κάτι που δεν έχω δει να αναφέρεται ιδιαιτέρως στο θέμα, είναι ότι δεν χρειάζεται απαραιτήτως να χρησιμοποιηθεί το SP Flash Tool. Η οποιαδήποτε recovery μπορεί να εγκατασταθεί απευθείας μέσω fastboot.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ την βοήθειά σας!

Επειδή μου εκανε και εμένα redirect ο Browser σε διαφημήσεις, σκάναρα με AVG το τηλέφωνο και το πρόβλημα εντοπίστηκε στον browser. Καθαρισα cookies, καμία διαφορά. Έκανα εγκατάσταση τον Chrome και αφαίρεσα απο τις εφαρμογές συστήματος τον default browser για να λύσω το πρόβλημα... και τελικά τα έκανα σαλάτα. Έκανα reset το τηλέφωνο αλλα έχει πάλι θέμα, το Playstore κρασάρει και γενικότερα δυσλειτουργεί η συσκευή. Τι κάνουμε; Να βάλω μια official ROM να βρω την ησυχία μου; Αν ναι μπορώ να έχω ένα link για την τελευταία έκδoση (νομίζω είναι η 1524) και οδηγίες εγκατάστασης; Ευχαριστώ... κοντεύω να τρελαθώ :(

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έκανα κι εγώ παραγγελία από gearbest. Μαζί με την ασφάλεια αποστολής που έβαλα μου κόστισε $157.97

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,μεχρι τωρα εχουμε καταληξει σε καποια ρομ η οχι ακομα???

 

Αν έχεις θέμα με γλώσσα και θες ελληνικά, από ότι έχω δει και εγώ ο Ιταλός είναι εντάξει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι την βοήθεια σας... Απλά και μόνο για λόγους περιέργειας είχα αποφασίσει ότι θα δοκιμάσω τις dev εκδόσεις... Παρ' όλα αυτά όταν έβαλα την 1525 με απογοήτευσε και αποφάσισα να γυρίσω σε official... Έβαλα λοιπόν την 1524 stable... Το θέμα μου είναι πως από τότε μου τυχαίνουν αποσυνδέσεις του κινητού από το ίντερνετ δεν ρολάρει το καλά όσο ρόλαρε η οθόνη τρώει τα κολλήματα της... Το αποκορύφωμα ήταν όταν κολλούσε και πάτησα επανεκκίνηση και το κινητό δεν άνοιγε... Έβγαλα την μπαταρία το άνοιξα αλλά και πάλι βλέπω πως το knock on πιάνει όποτε θυμάται... Μπορεί κάποιος που έχει δοκιμάσει και του Ιταλού και την 1524 να μου πει απόψεις? Επίσης κάποιος που έχει την 1524 έχει παρατηρήσει τίποτα προβλήματα?
Link to comment
Share on other sites

Πιο custom recovery έχει? Αν έχει twrp κάνε κατευθείαν τα wipe και μετά install. Αν έχει cwm κάνε την διαδικασία για twrp...

 

Stock recovery εχει μπερδευτικα, με αυτην μπορουμε νε περασουμε τη cwm και μετα να συνεχεισω την διαδικασια οπως τα εχετε στον οδηγο ή πρεπει με flashtool να περασω cwm ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα ότι στις ρυθμίσεις δεν μου έχει επιλογή "Εφαρμογές" wtf???

Αυτό μπορεί να συμβεί εάν πειράξεις (freeze) το Safe Center.

Δεν είναι πάντως απαραίτητο να το βλέπεις μέσα στις ρυθμίσεις.

Εάν βάλεις (must) το Clean Master μπορείς απο εκεί να διαχειρίζεσαι τις εφαρμογές.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

μην πατήσεις το "κουμπί"advance.μείνε στη αρχική σελίδα του wipe και κάνε αυτό που αναφέρεται πρώτο με slide(cache,dalvik,data).για εμένα ήταν αρκετό

 

Ωραια ολα πηγαν καλα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την 1.4 του ιταλου δεν μου εμφανιζει την περιοχη στις εισερχομενεσς κλησεις. ξερει κανενας πως γινετε να το κανω? μου γραφει αγνωστη πολη.

 

Για αυτο εχουμε καμμια λυση?

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι την βοήθεια σας... Απλά και μόνο για λόγους περιέργειας είχα αποφασίσει ότι θα δοκιμάσω τις dev εκδόσεις... Παρ' όλα αυτά όταν έβαλα την 1525 με απογοήτευσε και αποφάσισα να γυρίσω σε official... Έβαλα λοιπόν την 1524 stable... Το θέμα μου είναι πως από τότε μου τυχαίνουν αποσυνδέσεις του κινητού από το ίντερνετ δεν ρολάρει το καλά όσο ρόλαρε η οθόνη τρώει τα κολλήματα της... Το αποκορύφωμα ήταν όταν κολλούσε και πάτησα επανεκκίνηση και το κινητό δεν άνοιγε... Έβγαλα την μπαταρία το άνοιξα αλλά και πάλι βλέπω πως το knock on πιάνει όποτε θυμάται... Μπορεί κάποιος που έχει δοκιμάσει και του Ιταλού και την 1524 να μου πει απόψεις? Επίσης κάποιος που έχει την 1524 έχει παρατηρήσει τίποτα προβλήματα?

 

εχω κατεβασει απο το site της Lenovo (το κινεζικο) το τελευταιο ROM μαζι με ΟΤΑ update και μου ειναι πολυ μπομπα!

το μονο θεμα που εχει ειναι οτι τραβαει σκαλωματα με το τουτερ μου ,που εχει παραδωσει!!!

κατα τα αλλα μια χαρα δν εχει κανενα απολυτως προβλημα, και μπαταρια μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ebay βρισκεις οτι θες.

Εχω παραγγειλει θηκη και tempered glass.

 

...και aliexpress

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οχι ουτε αυτο. Την 1.4 του Ιταλου περασα

 

έχεις κάνει freeze εφαρμογές? ...και το παράκανες?

το είχα πάθει εγώ με την ROM που μου ήρθε απο vickmall και κάτι "πάγωσα" που δεν έπρεπε προφανώς και είχαν χαθεί και σε μένα!

Link to comment
Share on other sites

http://4pda.ru/pages/go/?u=https%3A%2F%2Fyadi.sk%2Fd%2FIdAUf1JihQ9ya

Κυκλοφόρησε στο Ρώσικο site μια νέα Ισπανική ROM.

Multilingual (100% translated), Ruth and sewn franca, the entrance to the engineering menu.

Bugs are not observed.

After installing the firmware wipes are doing!

http://4pda.ru/forum/dl/post/6436678/Screenshot_2015-06-22-15-31-52-668.jpeg

http://4pda.ru/forum/dl/post/6436681/Screenshot_2015-06-22-15-33-08-712.jpeg

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/rom-k3-note-vibeui-2-5-multilanguage-root/

 

Η συγκεκριμένη ρόμ ποιανού είναι;Την έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απαντουσες σε μερικα τετοια ποστς σε ατομα που σιγουρα θελουν να μαθουν περισσοτερα για το θεμα τοτε να εισαι σιγουρος πως δεν θα περασουμε τις 1000 σελιδες....

 

 

Μολις πρόσθεσες ενα πόστ πολλές φορές χρησιμότερο απο το δικο μου,να μου την πεις δηλαδη που προσπαθώ να πείσω οτι η αναζητηση ειναι εργαλείο.συγχαρητηρια λοιπον,εχεις απόλυτο δίκιο

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σας παρακαλώ παρα πολύ την βοήθειά σας. αγόρασα την συσκευή απο aliexpress. ήρθε με την έκδωση 1520. σήμερα προσπάθησα να βάλω την official rom και επειδή κάτι δεν έκανα σωστά το κινητό νέκρωσε τελείως. Δεν ανοίγει, ούτε μπαίνει στο Meta Mode (με πατημα του volume down και power button). Το συνδέω στο Pc και δεν το αναγνωρίζει το PC, κανει συνέχεια γκλιν γκλιν (το pc) σαν να προσπαθεί να αναγνωρίσει την συσκευή που του συνδέω. Τι να κάνω :(

Υπάρχει κάποιο βιντεο στο youtube να δω; Υπάρχει κάποιο κατάστημα που αναλαμβάνει service για android στην αθηνα να μου το ξεμπρικαρει... Εχει αχρηστευσει τελειως :(

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η 1525

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αυτη ειναι η 1525

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η 1525

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αυτη ειναι η 1525

 

Είναι ολες οι οφισιαλ μαζί με την 1525, απλά σου δείχνει την νεότερη.. Δες αριστερά την καρτέλα που λέει στα κινέζικα παλαιότερες... :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ξενερώσει τελείως.... θέλει κάποιος να μου το φτιάξει με αμοιβή; Όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει pm με το κόστος. Έχει νεκρώσει τελείως το τηλέφωνο.

Θα ρωτήσω και στο aliexpress αν μπορώ να το στείλω πίσω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Είναι ολες οι οφισιαλ μαζί με την 1525, απλά σου δείχνει την νεότερη.. Δες αριστερά την καρτέλα που λέει στα κινέζικα παλαιότερες... :D

 

το βρικα ευχαριστω πολυ. αυτεσ ειναι η οφισιαλ στανταρ εκδοσις?

Link to comment
Share on other sites

το βρικα ευχαριστω πολυ. αυτεσ ειναι η οφισιαλ στανταρ εκδοσις?

 

Δεν ξέρω, αλλά είναι ότι πιο οφισιαλ για μένα.. Γτ σε πετάει από το official site της Lenovo εκεί.. Τώρα ότι ξέρεις ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

1520 multi lang rom απο vickmall eu warehouse.. Όλα καλά μέχρι στιγμής.

Το μόνο άσχημο - πρόβλημα - απορία είναι το ότι μόλις ανοιγω Chrome με ανοίγει απο μόνο του, χωρίς να πληκτρολογησω κάτι σε ενα site/search engine (?)

[ATTACH]62363[/ATTACH]

 

Και εγώ αυτή έχω την 1520 multi lang rom απ vickmall eu warehouse εδώ και 15 ημέρες περίπου. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν ζεσταίνεται, δεν κολλάει, πάει γρήγορα κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...