Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ καλο το κινητο αλλα απο μπαταρια μαπα σε σχεση με το p780 που ειχα μεχρι τωρα. Η rom παιζει μεγαλο ρολο στη μπαταρια;;; τωρα φοραει την vibeui 2511 απο mini deal. Με ανοιχτα δεδομενα σε 2g και ανοιχτο bluetooth εχασε 25 % μπαταρια σε τρεις ωρες χωρις χρηση. Μήπως εχει θεμα η μπαταρια;;; τα φωτα σας παρακαλω;;;

Απο rom σε rom εχουμε δει διαφορες στη μπαταρια σε πολλα τηλεφωνα.

Βαλε την επισημη ή του ιταλου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ καλο το κινητο αλλα απο μπαταρια μαπα σε σχεση με το p780 που ειχα μεχρι τωρα. Η rom παιζει μεγαλο ρολο στη μπαταρια;;; τωρα φοραει την vibeui 2511 απο mini deal. Με ανοιχτα δεδομενα σε 2g και ανοιχτο bluetooth εχασε 25 % μπαταρια σε τρεις ωρες χωρις χρηση. Μήπως εχει θεμα η μπαταρια;;; τα φωτα σας παρακαλω;;;

Βαλε του ιταλου! Μεγαλη διαφορα η μπαταρια σε εμενα!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να αγοράσω μια flip case κατά την χρήση της οποίας όταν την κλείνω να κλείνει και η οθόνη του κινητού ενώ όταν την ανοίγω να ανοίγει αυτόματα η οθόνη του κινητού. υπάρχει κάποια τέτοια? αυτή που έδινε δώρο το To2C δεν υποστηρίζει την λειτουργία αυτή...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ρυθμίζεις εσύ μέσα από το κινητό με κάποια εφαρμογή που όταν σκεπάζεται ο proximity sensor να σβήνει η οθόνη και όταν ξεσκεπάζεται να ανοίγει. Υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές αλλά δεν θυμάμαι τώρα κάποια συγκεκριμένη. Είναι όπως όταν μιλάμε και πλησιάζουμε το κινητό στο αυτί και η οθόνη σβήνει και όταν το απομακρύνουμε απο το αυτί ανάβει πάλι. Δεν νομίζω δηλαδή ότι είναι θέμα θήκης που να το υποστηρίζει, η θήκη ένα κόμματι πλαστικό ή δέρμα είναι, δεν έχει λειτουργίες (εκτός αν έχουν βγει και τέτοιες θήκες).
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ρυθμίζεις εσύ μέσα από το κινητό με κάποια εφαρμογή που όταν σκεπάζεται ο proximity sensor να σβήνει η οθόνη και όταν ξεσκεπάζεται να ανοίγει. Υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές αλλά δεν θυμάμαι τώρα κάποια συγκεκριμένη. Είναι όπως όταν μιλάμε και πλησιάζουμε το κινητό στο αυτί και η οθόνη σβήνει και όταν το απομακρύνουμε απο το αυτί ανάβει πάλι. Δεν νομίζω δηλαδή ότι είναι θέμα θήκης που να το υποστηρίζει, η θήκη ένα κόμματι πλαστικό ή δέρμα είναι, δεν έχει λειτουργίες (εκτός αν έχουν βγει και τέτοιες θήκες).

 

απλά έτσι μου είπανε... σε ευχαριστώ για την απάντηση! :)

αν κάποιος έχει κάποια τέτοια εφαρμογή στο νου του ας την πει εδώ για να μάθουμε και εμείς...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το κινητο αλλα απο μπαταρια μαπα σε σχεση με το p780 που ειχα μεχρι τωρα. Η rom παιζει μεγαλο ρολο στη μπαταρια;;; τωρα φοραει την vibeui 2511 απο mini deal. Με ανοιχτα δεδομενα σε 2g και ανοιχτο bluetooth εχασε 25 % μπαταρια σε τρεις ωρες χωρις χρηση. Μήπως εχει θεμα η μπαταρια;;; τα φωτα σας παρακαλω;;;

 

Έχεις πάρα πολύ παλιά ρομ γι΄αυτό με νεώτερες εκδόσεις η μπαταρια έχει βελτιωθεί αισθητά.

 

Μετά από 4 μέρες χρήσης της Ιταλικής 1.3 (1.4 δε πέρασα ακόμα περιμένω μήπως βγάλει ota update) μπορώ να πω με σιγουριά πέρα από τη παντελή έλλειψη θέρμανσης της συσκευής (μετά και το πείραμα 4Κ video για δεκά λεπτα που ζεστάθηκε ανεπαίσθητα εξωτερικά) ότι η μπαταρία βελτώθηκε ακόμα. Τις προηγούμενες μέρες με περιπου την ίδια χρήση από τις 9 το πρωί έφευγα απο φορτιστη και στις 1 το βραδυ το έβαζα με περίπου 25-35% υπόλοιπο (μονιμα ανοιχτα δεδομένα). Από τη Τρίτη χθες τρίτη μέρα που η μπαταριά είναι στο 50% περίπου το βράδυ. Αλλά γενικά από το 100 στο 80 που έπεφτε σε 2-3 ώρες πλέον πέφτει πολύ αργά.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Οντως με του ιταλου η μπαταρια κραταει.

2 μερες τις εχει χαλαρα.

Μου εβγαλε τωρα 2 μερες και εκατσα και ειδα και 2 ταινιες μεσω wifi.κατα τα αλλα νορμαλ χρηση και με κανα παιχνιδακι για καμια ωρα.

σε χαλαρη χρηση παει 3 και 4 μερες ευκολα.

προχθες που δε το σκαλισα πολυ,εφτασε βραδυ και ειχε 85%.

Link to comment
Share on other sites

Οντως με του ιταλου η μπαταρια κραταει.

2 μερες τις εχει χαλαρα.

Μου εβγαλε τωρα 2 μερες και εκατσα και ειδα και 2 ταινιες μεσω wifi.κατα τα αλλα νορμαλ χρηση και με κανα παιχνιδακι για καμια ωρα.

σε χαλαρη χρηση παει 3 και 4 μερες ευκολα.

προχθες που δε το σκαλισα πολυ,εφτασε βραδυ και ειχε 85%.

Έχεις περάσει και την 1.4 τη τελευταία, στην 1.3 η στην αρχική είσαι ακόμα ;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

απλά έτσι μου είπανε... σε ευχαριστώ για την απάντηση! :)

αν κάποιος έχει κάποια τέτοια εφαρμογή στο νου του ας την πει εδώ για να μάθουμε και εμείς...

Πάρε 2 που βρήκα:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.danielkao.autoscreenonoff

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.danielling.proximitysmartcover

 

και δες και στα similar που σου βγάζει, είναι όλες παρόμοιες εφαρμογές για αυτή τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κάποιος one-handed operation app και να λειτουργεί ειδικά στο αυτοκίνητο θα είναι πολύ βολικό πιστευω
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να αγοράσω μια flip case κατά την χρήση της οποίας όταν την κλείνω να κλείνει και η οθόνη του κινητού ενώ όταν την ανοίγω να ανοίγει αυτόματα η οθόνη του κινητού. υπάρχει κάποια τέτοια? αυτή που έδινε δώρο το To2C δεν υποστηρίζει την λειτουργία αυτή...

Οι θηκες που το κανουν αυτο εχουν εσωτερικα ενα μαγνητακι και αυτο ''δινει'' την εντολη στον αισθητηρα να κλησει/ανοιξει η οθονη. Δεν ξερω αν το τηλεφωνο υποστηριζει αυτη τη λειτουργια.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει και την 1.4 τη τελευταία, στην 1.3 η στην αρχική είσαι ακόμα ;

 

Την 1522 εχω.νομιζω την 1.2 εχει.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελια απο το vickmall απο κινα ομως οχι απο το EU workhouse καθως το ειχε out of stock. Με SG post μου εστειλαν προχτες το tracking number ομως το βαζω στο site του sg post και μου βγαζει αυτο http://prntscr.com/7ispvy δεν εχει ξεκινησει ακομα ?? Και μηπως ξερει καποιος ποσο καιρο θα κανει να ερθει ?? + οτι μου ηρθε στο mail που με ανησυχησε καθως στην οδο ελεγε uncomfirmed http://prntscr.com/7isqm8 ειναι ολα καλα ?? Παραγγελνω πρωτη φορα απο τετοιο site και δεν ξερω και πολλα... Βοηθηστε αν μπορειτε
Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελια απο το vickmall απο κινα ομως οχι απο το EU workhouse καθως το ειχε out of stock. Με SG post μου εστειλαν προχτες το tracking number ομως το βαζω στο site του sg post και μου βγαζει αυτο http://prntscr.com/7ispvy δεν εχει ξεκινησει ακομα ?? Και μηπως ξερει καποιος ποσο καιρο θα κανει να ερθει ?? + οτι μου ηρθε στο mail που με ανησυχησε καθως στην οδο ελεγε uncomfirmed http://prntscr.com/7isqm8 ειναι ολα καλα ?? Παραγγελνω πρωτη φορα απο τετοιο site και δεν ξερω και πολλα... Βοηθηστε αν μπορειτε

Ρωτησε στο σωστο τοπικ --> ΠΡΟΤΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΟΔΗΓΟ

Μια παραλαβή από Κίνα προς Ελλάδα μπορεί να διαρκέσει από μια βδομάδα μέχρι 40+ ημέρες!

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παντως αντιμετωπιζω θεμα με αναπαραγωγη βιντεο και συγχρονισμο.

μονο με το mx player παιζουν οκ αρα μαλλον εχει θεμα ο flash.

το εχει παρατηρησει κανεις στη 1522 του ιταλου?

στις επομενες εχετε κανα θεμα?μπορει να ειναι θεμα της εκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

 

Εγω θα ρωτήσω γιατι δεν βλέπω κάτι ανάλογο στον οδηγό.

Αυτο μου γράφει και το έχουν στείλει απο τις 9 Ιουνίου.

The shipment barcode was not found.

Please check if your shipment barcode belongs to a registered mail item.

If your shipment barcode belongs to a parcel of PostNL Parcel Service,

please check http://www.internationalparceltracking.com to find the details of your shipment

Να ανησυχώ;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ρωτήσω γιατι δεν βλέπω κάτι ανάλογο στον οδηγό.

Αυτο μου γράφει και το έχουν στείλει απο τις 9 Ιουνίου.

The shipment barcode was not found.

Please check if your shipment barcode belongs to a registered mail item.

If your shipment barcode belongs to a parcel of PostNL Parcel Service,

please check http://www.internationalparceltracking.com to find the details of your shipment

Να ανησυχώ;

Στειλε το τρακινγκ...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα από περιέργεια με την εφαρμογή που λες σε κανονική χρήση είναι 32-35βαθμους, σε gaming βλέπω φτάνει τους 55-60 βαθμους. Ενώ κατέβασα ένα βίντεο 4Κ από περιέργεια (περίπου 15δευτερα 1GB) και το έβαλα με mxplayer στο replay. Στο 1 λεπτό έφτασε τους 60βαθμους και μετά το δεύτερο στους 65 μετά το τέταρτο χτύπησε 69 αλλά χωρίς να καίει απλά χλιαρεψε λίγο πίσω. Στο 6 λεπτό έπιασε και ένα 71 αλλά ξαφνικά μετά το 7 έπεσε στους 57-58 και τους διατήρησε χωρίς να ανέβει άλλο μέχρι να κλείσει το δεκάλεπτο που το σταμάτησα. Ούτε στα δέκα λεπτά έκαιγε πάντως. Αυτό να καίει έχω να το δω από την έκδοση του vickmail την πρώτη που έβραζε ψηλά στο πάνω μέρος της οθόνης με την Ιταλική δε το ξανάνιωσα να καίει ούτε με gps χρήση ώρα.

 

Οκ... Σε ευχαριστώ... Και εγώ τις ίδιες θερμοκρασίες βλέπω απλά μάλλον δεν είμαι συνηθισμένος...

 

Παιδιά την διαδικασία με το flashtool την έχει εφαρμόσει κανείς σε linux?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συγκεκριμένη ρομ είναι του Ιταλου; http://www.needrom.com/download/rom-k3-note-vibeui-2-5-multilanguage-root/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συγκεκριμένη ρομ είναι του Ιταλου; http://www.needrom.com/download/rom-k3-note-vibeui-2-5-multilanguage-root/

οχι! εδω ειναι του ιταλου.

http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/467838-lenovo-k3-note-firmware-cuoco92.html#post6869452

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρύθμιση μπορούμε να κανουμε βιντεοκλήση; Μου λέει οτι η συσκευή δεν υποστηρίζει τη λειτουργία. Είναι δυνατόν; Είμαι με τη rom του Ιταλού την 1.3
Link to comment
Share on other sites

Στειλε το τρακινγκ...

RC411573822NL

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω την τελευταια official για κατεβασμα οπως επισης και την τελευταια εκδοση του ιταλου εαν γινεται γτ δεν θελω να το παω με update..επισης υπαρχει περιπτωση να βρουμε την τελευταια official flashable μεσω cwm για να μην τρεχουμε παλι με flash tools?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...