Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καμια ιδέα πως να βάλουμε καμια εφαρμογη fm με rds ή να το ζητήσουμε να το προσθέσουν στην υπάρχουσα αφου μεσα απο το mobile uncle tools βλεπουμε κανονικα τις πληροφορίες του

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εκτός από τη ρομ του Ιταλού, υπάρχει κάποια καλύτερη; Μήπως δοκίμασε κανείς αυτή;

http://www.needrom.com/download/rom-k3-note-vibeui-2-5-multilanguage-root/

Έχει κανείς κάποια πρόταση; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εκτός από τη ρομ του Ιταλού, υπάρχει κάποια καλύτερη; Μήπως δοκίμασε κανείς αυτή;

http://www.needrom.com/download/rom-k3-note-vibeui-2-5-multilanguage-root/

Έχει κανείς κάποια πρόταση; Ευχαριστώ!

 

Φιλαράκι έχω ββάλει οφισιαλ με gappsκαι με κάποιες ρυθμίσεις είναι μπομπα..

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι έχω ββάλει οφισιαλ με gappsκαι με κάποιες ρυθμίσεις είναι μπομπα..

Την 1520 εννοείς; Μπορείς να ανεβάσεις link;

Link to comment
Share on other sites

Την 1520 εννοείς; Μπορείς να ανεβάσεις link;

 

Όλα στην αρχική σελίδα παίχτη τακτοποιηνενα και αναλυτικά.. Κάνε πρώτα Ota update και μετά ροοτ και gapps..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα, εβαλα cwm --> τη rom του ιταλου --> twrp -->> εκανα και το μικρο update του ιταλου ξηλωσα καποιες εφαρμογες (apk) και αργοτερα θα ξεκινησω το στησιμο και θα δοκιμασω και της aosp ρομ :D

 

Για πες και συ, ποιες εφαρμογές έβγαλες?

Link to comment
Share on other sites

Ο Moderator στο official forum της lenovo, έκανε μια ενδιαφέρουσα ανάρτηση!

Μπορούμε να επιβεβαιώσουμε αν η συσκευή μας είναι αυθεντική ελέγχοντας το IMEI της εδώ και εδώ.

Επίσης, οι κινέζικες συσκευές έχουν κάτω από την μπαταρία ένα αυτοκόλλητο με τον αριθμό TENAA(Chinese FCC equivalent) ο οποίος μπορεί να επιβεβαιωθεί εδώ.

Edited by Labroukos
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και απο εμένα. Παρήγγειλα χθές 2 τηλέφωνα Κ3 ΝΟΤΕ απο το Vickmall ζήτησα να τα κάνουν root και να βγάλουν όλες τις κινέζικες εφαρμογές. Επειδή είμαι άσχετος θα ήθελα να ρωτήσω αν το τηλέφωνο με το root έχει κάποια διαφορά ως προς την κοινή χρήση του: Δηλαδή κατέβασμα προγραμμάτων, παιχνιδιών, χρήση GPS κτλ. Μπορεί να γίνει κάποια ζημιά στο κινητό απο λανθασμένη χρήση σε κάτι;;;; και γενικά τι θα πρέπει να προσέχω όταν είμαι σε κατάσταση ROOT που δεν θα έπρεπε να προσέχω σε μια μη root κατάσταση;; Σας ευχαριστω για το χρόνο σας.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και απο εμένα. Παρήγγειλα χθές 2 τηλέφωνα Κ3 ΝΟΤΕ απο το Vickmall ζήτησα να τα κάνουν root και να βγάλουν όλες τις κινέζικες εφαρμογές. Επειδή είμαι άσχετος θα ήθελα να ρωτήσω αν το τηλέφωνο με το root έχει κάποια διαφορά ως προς την κοινή χρήση του: Δηλαδή κατέβασμα προγραμμάτων, παιχνιδιών, χρήση GPS κτλ. Μπορεί να γίνει κάποια ζημιά στο κινητό απο λανθασμένη χρήση σε κάτι;;;; και γενικά τι θα πρέπει να προσέχω όταν είμαι σε κατάσταση ROOT που δεν θα έπρεπε να προσέχω σε μια μη root κατάσταση;; Σας ευχαριστω για το χρόνο σας.

 

Μια root συσκευή είναι μια συσκευή στην ουσία που έχεις πρόσβαση στα κρυφά αρχεία της συσκευής και συνεπώς μπορείς αν είσαι γνώστης να πειράξεις πολλά πράγματα... Επίσης αν είσαι root μπορείς να εγκαταστήσεις όλες τις εφαρμογές που μπορούσες και πριν συν όμως κάποιες που σου πραγματοποιούν διάφορες πιο "εξειδικευμένες" λειτουργιές... Το ρίσκο του να κάνεις καποια ζημιά δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλο αλλά υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και απο εμένα. Παρήγγειλα χθές 2 τηλέφωνα Κ3 ΝΟΤΕ απο το Vickmall ζήτησα να τα κάνουν root και να βγάλουν όλες τις κινέζικες εφαρμογές. Επειδή είμαι άσχετος θα ήθελα να ρωτήσω αν το τηλέφωνο με το root έχει κάποια διαφορά ως προς την κοινή χρήση του: Δηλαδή κατέβασμα προγραμμάτων, παιχνιδιών, χρήση GPS κτλ. Μπορεί να γίνει κάποια ζημιά στο κινητό απο λανθασμένη χρήση σε κάτι;;;; και γενικά τι θα πρέπει να προσέχω όταν είμαι σε κατάσταση ROOT που δεν θα έπρεπε να προσέχω σε μια μη root κατάσταση;; Σας ευχαριστω για το χρόνο σας.

 

Διάβασε εδώ και δες και στο φόρουμ. Με μια αναζήτηση root θα σου βγάλει αποτέλεσμα

 

http://www.doctorandroid.gr/2012/02/android-basics-root.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδέα πως να βάλουμε καμια εφαρμογη fm με rds ή να το ζητήσουμε να το προσθέσουν στην υπάρχουσα αφου μεσα απο το mobile uncle tools βλεπουμε κανονικα τις πληροφορίες του

 

Το ραδιόφωνο δουλεύει κανονικά αλλά δε δουλεύει το RDS;

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως,δουλευει κανονικα αλλα δεν τρέχουν πληροφορίες στην οθονη.αν ενεργοποιήσεις το fm απο το mobile uncle tools εκει βλεπεις κανονικα τις πληροφορίες.ψαχνω να βρω καμια εφαρμογη απο αλλο κινητο με τον ιδιο επεξεργαστή και lollipop,γιατι προσπάθησα να εγκαταστηςω την εφαρμογη απο το lenovo s750 αλλα μαλλον λογω παλαιότερου android 4.2.2 δεν την εγκαθιστά

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να κάνω convert το viber σε system app με titanium back up. το άφησα σχεδόν μια ώρα και ακόμα μου έλεγε please wait. έκλεισα το titanium και και μετά από ένα restart το viber έδειχνε να είναι systemapp αλλά έβγαζε μήνυμα has stopped working :blink::blink:. το δοκίμασα και με άλλη εφαρμογή και τα ίδια. αναγκάστηκα να τις σβήσω και να τις ξανακατεβάσω από το play store. καμία ιδέα;;; τι έκανα λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την ιταλικηρομ,δεν μου αναβει το led των ειδοποιησεων.σε ολους δεν αναβει,η κατι δεν εχω κανει σωστα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Moderator στο official forum της lenovo, έκανε μια ενδιαφέρουσα ανάρτηση!

Μπορούμε να επιβεβαιώσουμε αν η συσκευή μας είναι αυθεντική ελέγχοντας το IMEI της εδώ και εδώ.

Επίσης, οι κινέζικες συσκευές έχουν κάτω από την μπαταρία ένα αυτοκόλλητο με τον αριθμό TENAA(Chinese FCC equivalent) ο οποίος μπορεί να επιβεβαιωθεί εδώ.

To tenaa είναι κινέζικο χαχα δεν διαβαζετε το site :) το πρώτο Link για ΙΜΕΙ είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα led notifications είναι λίγο πτωχά, δοκιμάστε το Led Blinker Pro.

Εχει ρύθμιση Screen LED όπου βάζεις τις εφαρμογές με τα αντίστοιχα χρώματα.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα σήμερα από vickmall παραγγελία 30/5 και έχει την 1520 multi-language root και γενικώς έχω εντυπωσιαστεί από το κινητό. ΦΟβερή οθόνη και ήχος πολύ καλός δεν μου φάνηκε χαμηλός εμένα, internet ταχύτατο φορτώνει σφαίρα τις σελίδες, φωτογραφική μια χαρά και GPS, λεπτό, ελαφρύ, κομψό και όμορφο. Τώρα το έχω και φορτίζει. Βέβαια προέρχομαι από ένα Xperia neo v οπότε ίσως εμένα να μου φαίνεται έτσι αλλά και άλλων κινητά που έχω δει όπως ένα s3 advanced φίλου τόσο δεν μου άρεσε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω απογοητευτεί με το κινητό.

Είχα το πολυδιαφημιζόμενο galaxy S3 το οποίο ήταν το πιο αργό κινητό που είχα ποτέ μου. Γιαυτό το μόνο που έψαξα, είναι να παρω ένα κινητό με μπόλικη RAM.

 

Γιαυτο επέλεξα ένα κινέζικο μεν, αλλα και λίγο επώνυμο, και πήρα το K3 note.

 

Δεν περίμενα όμως να με παιδέψει τόσο.

 

Ρούταρα και έβαλα την rom σύμφωνα με τις οδηγίες του ποστ #1289 αλλα δεν φύγανε όλες οι κινεζιές απο μέσα.

Δεύτερον το notification led το οποίο το θεωρώ απαραίτητο, και με την νέα rom απλά δεν υπάρχει.

Τρίτον κάνω restore απο το titanium backup pro αλλα περνάει μόνο τις εφαρμογές και οχι τα data.

και τέταρτον με τον apex launcher που είχα συνηθίσει, δεν λειτουργούν τα widgets αρα πρεπει να συμβιβαστώ με τον lenovo launcher.

 

Πολλοι συμβιβασμοί που δεν θεωρούσα λογικό να υπάρχουν και δεν καταλαβαίνω τον λόγο...

 

Τουλάχιστον έχει κανενας φίλος να προτείνει έναν τρόπο να περάσω τις εφαρμογές μαζι με τα data απο το παλιο κινητό?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και λινκ με την 1524 stable απο τους Ρώσους.Mέσω recovery μπαίνει . https://yadi.sk/d/u22fky1dhHZwR

 

Πρώτα έκανες unroot και έβαλες stock recovery και μετά τη Ρομ ή την πέρασες κατευθείαν από πάνω;

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα έκανες unroot και έβαλες stock recovery και μετά τη Ρομ ή την πέρασες κατευθείαν από πάνω;

 

Πρωτα αυτα που λες αλλά δεν δουλευανε τα gapps . Οπότε ξαναπέρασα την 1520 k update και τα ξαναβάζω πάλι όλα με το titanium back up pro

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα αυτα που λες αλλά δεν δουλευανε τα gapps . Οπότε ξαναπέρασα την 1520 k update και τα ξαναβάζω πάλι όλα με το titanium back up pro

Χαράς στο κουράγιο σου, μπράβο!!!! Ξαναπέρασες gapps και δεν δουλέυανε; Περίεργο μου φαίνεται!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...