Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαράς στο κουράγιο σου, μπράβο!!!! Ξαναπέρασες gapps και δεν δουλέυανε; Περίεργο μου φαίνεται!!!
Οχι εκανα unroot k έβαλα το στοκ recovery και έκανα update κανονικά απο 1522 σε 1524 . Δεν έβγαλα τα gapps που έιχα ήδη.Δουλευε κανονικά το κινητό ,απλά δεν δουλευαν τα gapps
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι εκανα unroot k έβαλα το στοκ recovery και έκανα update κανονικά απο 1522 σε 1524 . Δεν έβγαλα τα gapps που έιχα ήδη.Δουλευε κανονικά το κινητό ,απλά δεν δουλευαν τα gapps

 

Μήπως αν δοκίμαζες να τα περάσεις ξανά από πάνω θα γινόταν η δουλειά; Διότι στήσιμο από την αρχή είναι ψιλοσπάσιμο θα έλεγα!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αν δοκίμαζες να τα περάσεις ξανά από πάνω θα γινόταν η δουλειά; Διότι στήσιμο από την αρχή είναι ψιλοσπάσιμο θα έλεγα!!!!!

 

Τώρα πάει , το έστησα ήδη το κινητό . Δοκίμασέ το εσύ άμα θες .Τώρα είμαι κομπλέ. Και βλέπω αρκετή διαφορά στην μπαταρία. Επίσης σε ρωτάει που θες να απο8ηκευσεις την εφαρμογη όταν την κάνεις install

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πάει , το έστησα ήδη το κινητό . Δοκίμασέ το εσύ άμα θες .Τώρα είμαι κομπλέ. Και βλέπω αρκετή διαφορά στην μπαταρία. Επίσης σε ρωτάει που θες να απο8ηκευσεις την εφαρμογη όταν την κάνεις install

 

Τρίτοι launchers παίζουν κανονικά, εννοώ τα widget, αν δεν γίνουν system app ή πάλι τα ίδια; μου φαίνεται πρέπει αυτό να είναι ''κόλλημα'' της lenovo δεν εξηγείται αλλιώς!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Τρίτοι launchers παίζουν κανονικά, εννοώ τα widget, αν δεν γίνουν system app ή πάλι τα ίδια; μου φαίνεται πρέπει αυτό να είναι ''κόλλημα'' της lenovo δεν εξηγείται αλλιώς!!!

 

Δεν δοκίμασα καθώς έχω βολευτεί με της Lenovo.Τον κάνω και backup οπότε είναι όλα οπως τα θέλω μετά :rolleyes:

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και λινκ με την 1524 stable απο τους Ρώσους.Mέσω recovery μπαίνει . https://yadi.sk/d/u22fky1dhHZwR

Η 1524 των Ρώσων δεν μοιάζει να είναι του τύπου Recovery Install.

Εάν δείς το zip έχει αρχείο scatter.txt για setup μέσω flash tool.

Σε αντίθεση με τη 1522 του Ιταλού που δείχνει οτι είναι η μόνη μέχρις στιγμής για Recovery Install μαζί με τη Ρώσικη K3-NOTE_VIBEUI2.5_abroad_0603_NanJ.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να θυμησει πως θα κάνουμε unroot να βάλουμε την τελευταία έκδοση?

 

Θα πάς στο supersu pro και θα πατήσεις full unroot και reboot.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε.

Σε περίπτωση που δεν ολοκληρώνει το unroot,

κάνε πρώτα uninstall το update του supersu και μετά unroot.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή με την ROM του Ιταλού, το ξυπνητήρι χτυπούσε και με κλειστό το τηλέφωνο!

τώρα όχι πια!

Τι παίζει να πατήθηκε καταλάθος? ή δεν υπάρχει τρόπος να επανέλθει?

Link to comment
Share on other sites

Αφου ζήλεψα απο την ανακοίνωση του Darth_Revan για τη νέα έκδοση (η οποία όντως μπαίνει απο recovery)

είπα μεταμεσονύκτια να το κάνω.

Είχα την 1522 του Ιταλού.

Εκανα unroot το supersu αφου πρώτα έκανα uninstall το update του.

Μπήκα σε TWRP Recovery και έκανα τα απαραίτητα wipes και έκανα install την 1522 ST των Ρώσων,

ξαναμπήκα σε Recovery και έκανα install την 1524 ST απο το link του Darth_Revan.

Βέβαια τρόμαξα λίγο γιατί μου έβγαλε κάποιο μήνυμα περίεργο οτι δεν βρήκε κάτι ...

αλλά το άφησα και το περίμενα και τελικά μπήκε στην 1524.

Πολλές κινεζιές που σε πρώτη φάση έκανα Freeze με Titanium και μετά θα επιχειρήσω uninstall.

Lenovo Store, Share It, Game Center, JJ Lord, Net Ease News, Weibo, Tudou, Duomi, i Reader, UC Browser, Amap, JD.com, Baidu, Zaker, Weather Reader. ΟΥΣΤ..

Το TWRP Recovery παρέμεινε ..Είμαι περίεργος αν θα λυθεί και το πρόβλημα με την ένταση του ήχου.

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι το Lenovo K3 Note (android lollipop 5.0).

Ενώ δέχομαι μηνύματα απο αριθμούς που έχω αποθηξευμένους στις επαφές μου, στα μηνύματα μου εμφανίζει και το +30 μπροστά απο τον αριθμό, και δεν συνδέονται, δεν εμφανίζει την επαφή αλλα απλά εναν αριθμό.

Υπάρχει τρόπος να το αφαιρέσω, ή να το προσθέσω μαζικά σε όλες τις επαφές?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανένας να κάνει update 1524 από stock rom 1522 με το system update, εννοείται πρώτα να γίνει unrooted και να περαστεί η stock recovery.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν το παραγγειλω απο το vickmall θα δουλευει απροβληματιστα για απλη χρηση;

Με ενδοιαφερει καμερα, μπαταρια, ποιοτητα κλησεων, λιγο σερφαρισμα και gps.

Ευχαριστω.

 

Η 1520 που εχει τι προβληματα βασικα εχει;

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Για τη χρήση που το θες δεν έχει πρόβλημα κανένα.

Εμένα το gps δεν έβρισκε δορυφόρους (αυτό μου έχει ξανασυμβεί και σε άλλη συσκευή αγορασμένη από Ελλάδα, δεν είναι τίποτα σοβαρό) αλλά κατέβασα την εφαρμογή gps status & fix και σε 2 λεπτά φιξαρίστηκε το gps και όλα καλά.

Επίσης αν βάλεις άλλον launcher για να μπορείς να βάλεις widget στην επιφάνεια εργασίας θα πρέπει να τον κάνεις system app. Και αυτό λύνεται με την εφαρμογή system app mover. Την ανοίγεις, επιλέγεις τον launcher που έβαλες, επιλέγεις να γίνει system app και είσαι έτοιμος. Αυτό μόνο αν αλλάξεις launcher και θες να έχεις widget. Αλλιώς δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έφτασε και σε μένα το κινητάκι :D :D :D Παραγγελία 30 του μήνα απο To2c.Για τα στοιχεία (ρομ) ενημερώνω σε λίγο
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους . Πήρα χτες στα χέρια μου το κινητό ( παραγγελία από minideal) και αυτό μετά τη χρήση παιχνιδιών ζεσταίνεται υπερβολικά....( αν δε κάνω λάθος έχει εγκατεστημένη την 2511) Edited by christos201074
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους . Πήρα χτες στα χερια μου το κινητο ( παραγγελία από minideal) και αυτο μετα τη χρηση παιχνιδιων ζεστενεται υπερβολικα....

Καλημέρα και μεγεία! Ζεσταίνετε γενικά η βράζει στο πάνω μέρος; Γενικά με παλιές εκδόσεις 1511/1512/1525 που έρχεται απο κινέζικα καταστήματα είχε θεματάκια υπερθερμανσης. Δες ποια έκδοση έχεις και αν κάποια από αυτή προχώρα σε αναβάθμιση 1520+ πάνω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι το Lenovo K3 Note (android lollipop 5.0).

Ενώ δέχομαι μηνύματα απο αριθμούς που έχω αποθηξευμένους στις επαφές μου, στα μηνύματα μου εμφανίζει και το +30 μπροστά απο τον αριθμό, και δεν συνδέονται, δεν εμφανίζει την επαφή αλλα απλά εναν αριθμό.

Υπάρχει τρόπος να το αφαιρέσω, ή να το προσθέσω μαζικά σε όλες τις επαφές?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Και εγω το ειχα το θεμα αυτο και καπου ειχε μια επιλογη να αλλαξουν οι αριθμοι απο 11 ψηφια σε 7.δε θυμαμαι που το βρηκα ομως.ψαξε λιγο καπου στις επαφες η στις ρυθμισεις.

Παιδια αν το παραγγειλω απο το vickmall θα δουλευει απροβληματιστα για απλη χρηση;

Με ενδοιαφερει καμερα, μπαταρια, ποιοτητα κλησεων, λιγο σερφαρισμα και gps.

Ευχαριστω.

 

Η 1520 που εχει τι προβληματα βασικα εχει;

 

Ναι μια χαρα ειναι το κινητο για απλη χρηση.

 

 

Ανοιξα παντως χθες το gps και σε 3 δευτερολεπτα κλειδωσε.πρωτη φορα βλεπω αυτο το πραγμα σε κινητο.

και ακριβεια 5 μετρα ενω με το προηγουμενο ειχα τα διπλασια.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους . Πήρα χτες στα χέρια μου το κινητό ( παραγγελία από minideal) και αυτό μετά τη χρήση παιχνιδιών ζεσταίνεται υπερβολικά....( αν δε κάνω λάθος έχει εγκατεστημένη την 2511)

Πιστεύω ότι πρέπει να βάλεις του Ιταλού να βρεις την υγειά σου!

Η γυναίκα μου σερφάρει όλη την ώρα σε eshop και παίζει παιχνίδια και το κινητό δεν ζεσταίνεται όπως το περιγράφεις!

...και ο ήχος είναι τούμπανο, παρόλο που λένε κάποιοι ότι του Ιταλού πάσχει στον ήχο!!!

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι στο προηγούμενο coolpad 7320 με flash περνούσα νέα ρομ, σε αυτό με flash μπορώ να περάσω του Ιταλού ή αναβάθμιση σε 1520 πως γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι στο προηγούμενο coolpad 7320 με flash περνούσα νέα ρομ, σε αυτό με flash μπορώ να περάσω του Ιταλού ή αναβάθμιση σε 1520 πως γίνεται?

 

Αυτή θέλει CWM ή TWRP recovery και βάζεις την ROM στην SD και την επιλέγεις μέσω CWM ή TWRP recovery!! Πιο εύκολα και πιο σίγουρα!!!

Δες δίνει μαζί και CWM και TWRP recovery

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...