Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κι από μένα παιδιά. Χθες παρέλαβα κι εγώ απο gearbest 15 μέρες μετά την παραγγελία μου. Πέρασα twrp και την 1.2 του Ιταλού, όλα ΟΚ, αλλά δεν είμαι σίγουρος για το update σε 1.3, το έχει δοκιμάσει κανένας να πει θετικά/αρνητικά? Περιμένω και εντυπώσεις από 1524 όσοι τη βάλανε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hacked έχεις βγάλει την ζελατίνα που έχει στις επαφές της μπαταρίας?

 

Φιλε μου όλα καλά μετά το είδα και μου έφυγε το άγχος :lol: :lol: εχω την 2511 τελικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα παιδιά. Χθες παρέλαβα κι εγώ απο gearbest 15 μέρες μετά την παραγγελία μου. Πέρασα twrp και την 1.2 του Ιταλού, όλα ΟΚ, αλλά δεν είμαι σίγουρος για το update σε 1.3, το έχει δοκιμάσει κανένας να πει θετικά/αρνητικά? Περιμένω και εντυπώσεις από 1524 όσοι τη βάλανε.

 

To έκανα χθες και μάλιστα σήμερα το απόγευμα γράφει στο φόρουμ ότι θα δώσει ένα ακόμα update.

Έχει έξτρα πράγματάκια (πχ έτοιμες γραμματοσειρές σε ειδικό μενού να διαλέξεις, ενσωματωμένο batttery calibration στο μενού, νέο μενού reboot και system updates στις ρυθμίσεις, πλήρως μεταφρασμένο το μενού character settings και διάφορα μικροπράγματα). Γενικά δε το έχω χρησιμοποιήσει πολύ να πω εντυπώσεις δείχνει να μη ζεσταίνετε σχεδόν καθόλου πια. Θα πω σε 1-2 μέρες αφού κάνω και το update σήμερα αν βγει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς μπορώ να διαγράψω τα πάντα για να στήσω το κινητό από την αρχή. Χρειάζεται κάτι άλλο εκτός από τα 3 wipe?
Link to comment
Share on other sites

Μερικές πρώτες εντυπώσεις από την 1524 stable. Παρα πολύ καλή rom. Πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Πιο smooth και δεν μου έχει ξανακάνει τα κολλήματα που κολλούσε η οθόνη αφής. Πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μάθω πως καταφέρατε και κατεβάσατε την 1524 stable rom (849 mb)...... Έχω από το πρωί που προσπαθω να κατεβάσω και στο ρώσικο και στο κινέζικο λινκ, αλλα κατεβαίνει τρομερά αργά.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έβαλα την official rom και το κινητό πέρα από τα κινέζικα που εμφανίστηκαν είναι μια χαρά!! δεν βράζει πια..ζεστένεται μόνο φυσιολογικά μετά από αρκετή χρήση..ο ήχος έφτιαξε .. με την αναγνώρηση κλήσεων μια χαρά.. φωτογραφίες βιντεο κανονικά..το led δουλεύει και αυτό..gps οκ..

ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΩΡΑ : το jj lord και i reader που είναι κινέζκα τα βγάζει το avast σαν ιους...οπότε τα καταργω? η θα πάθει κόλλημα τιποτα άλλο??? και ακόμη δεν με αφήνει να βάλω σαν επιλογή αποθήκευσης την κάρτα sd για εφαρμογές...αλλάζει κάπως αυτό?? το έχει και κάποιος άλλος το θέμα αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μάθω πως καταφέρατε και κατεβάσατε την 1524 stable rom (849 mb)...... Έχω από το πρωί που προσπαθω να κατεβάσω και στο ρώσικο και στο κινέζικο λινκ, αλλα κατεβαίνει τρομερά αργά.....

 

Το ίδιο και γω.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μάθω πως καταφέρατε και κατεβάσατε την 1524 stable rom (849 mb)...... Έχω από το πρωί που προσπαθω να κατεβάσω και στο ρώσικο και στο κινέζικο λινκ, αλλα κατεβαίνει τρομερά αργά.....

 

Το ίδιο και γω.

 

...όντως κατεβαίνει αργά, οπότε χρησιμοποιείστε κάποιον download manager (π.χ. IDM)

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει unroot και κατεβάζω την 1524 και μετά όταν πάω να την κάνω εγκατάσταση ξεκινάει και

μετά από 2 δευτερόλεπτα σταματάει και μου λέει ότι δεν έγινε το update. Εγώ είμαι με την official 1522. Μπορεί κανένα τσακαλι να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει unroot και κατεβάζω την 1524 και μετά όταν πάω να την κάνω εγκατάσταση ξεκινάει και

μετά από 2 δευτερόλεπτα σταματάει και μου λέει ότι δεν έγινε το update. Εγώ είμαι με την official 1522. Μπορεί κανένα τσακαλι να βοηθήσει?

 

...είσαι με official recovery;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα λογαριασμό στο yandex και μετέφερα την ρομ σε δικό μου χώρο όπου την κατεβάζει αργά μεν, αλλά με αξιοπρεπή ταχύτητα..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Μολις σημερα ξεκινησα να επεξεργαζομαι το κινητο. Φαινεται αρκετα καλο.

Απο mini deal

dispached 08/06

arrived overseas 13/06. Στα χερια μου απο χθες.

Ολα καλα αλλα εχω ενα θεματακι με τα yellow pages και με τον συγχρονισμο των μηνυματων. Απο οτι καταλαβα τα μηνυματα θελουν το +30. Για τα yellow pages καμια λυση υπαρχει;;

Edited by tt_theodore
Link to comment
Share on other sites

το έκανα unroot πέρασα official recovery αλλά update από το system app δεν... το κατεβάζει μπαίνει σε official recovery κάνει εγκατάσταση αλλά στο τέλος δίνει σφάλμα.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με CWM recovery από τις οδηγίες του πρώτου post.

 

......έχει αναφερθεί στα προηγούμενα ποστ από τον Darth_Revan η ενδεδειγμένη διαδικασία, εφόσον είσαι σε official.

 

 

το έκανα unroot πέρασα official recovery αλλά update από το system app δεν... το κατεβάζει μπαίνει σε official recovery κάνει εγκατάσταση αλλά στο τέλος δίνει σφάλμα.

 

...έχει "κατέβει" σωστά το αρχείο; Τι λέει το σφάλμα; (με το τσιγκέλι σας τα βγάζουμε :p )

Link to comment
Share on other sites

......έχει αναφερθεί στα προηγούμενα ποστ από τον Darth_Revan η ενδεδειγμένη διαδικασία, εφόσον είσαι σε official.

 

 

 

 

...έχει "κατέβει" σωστά το αρχείο; Τι λέει το σφάλμα; (με το τσιγκέλι σας τα βγάζουμε :p )

 

Πως γίνεται να μην έχει κατέβει σωστά? 5 φορες την έκανα την διαδικασία. Μπαίνει στο stock recovery κανει update και όταν παει στο 100% βγαίνει ένα κοκκινο Χ και ένα πράσινο από κάτω που λέει κάτι κινέζικα.

Αυτά....

Link to comment
Share on other sites

Απο θερμοκρασιες οσοι ειστε σε 1522 ,τι λεει?

Εβαλα ενα widget και επαιξα καποια παιχνιδια χθες.συνηθως καπου στο 50κατι ηταν αλλα σε ενα εφτασε μεχρι 60.

Ειναι οκ αυτη η θερμοκρασια?

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μην έχει κατέβει σωστά? 5 φορες την έκανα την διαδικασία. Μπαίνει στο stock recovery κανει update και όταν παει στο 100% βγαίνει ένα κοκκινο Χ και ένα πράσινο από κάτω που λέει κάτι κινέζικα.

Αυτά....

 

...απλά αποκλείουμε περιπτώσεις. Όταν ελέγχεις το .zip αρχείο π.χ. με WinRAR είναι οκ; To μέγεθος θα πρέπει να είναι λογικά 890.326.441 bytes.

Ίσως ο Darth_Revan που το έχει ήδη επιχειρήσει να μπορεί να φανεί πιο χρήσιμος.

Link to comment
Share on other sites

...απλά αποκλείουμε περιπτώσεις. Όταν ελέγχεις το .zip αρχείο π.χ. με WinRAR είναι οκ; To μέγεθος θα πρέπει να είναι λογικά 890.326.441 bytes.

Ίσως ο Darth_Revan που το έχει ήδη επιχειρήσει να μπορεί να φανεί πιο χρήσιμος.

Θέλει unroot και reboot. Και μετά stock recovery . Επίσης μην έχεις κάνα xposed εγκατεστημένο. Ενδείκνυται καλύτερα να περάσεις stock 1520 ή 1522 και να κάνεις ota update. Εμένα είχε πρόβλημα με τα gapps όταν έκανα ota από 1522 σε 1524 stable.

Link to comment
Share on other sites

Άντε επιτέλους! Τόσο καιρό έχεις ανοίξει το θέμα και ήσουν ο μοναδικός που δεν το είχε :-P .Καλορίζικο αδερφέ. Περιμένουμε να μας πεις εντυπώσεις από aosp. Εγώ λέω να βάλω την 1524 dev

Ευχαριστω αδελφε μου :D

Δοκιμασα την AOSP_V3_XANCIN, δεν καταφερα να κανω το led να δουλέψει δεν εχει double tap δεν δουλευουν τα data. Δεν εκατσα να διαβασω αν βρεθηκε τροπος/update που να τα εφτιαξαν αυτα. Αν βγει καποια aosp που να δουλευουν σωστα αυτα τα πραγματα εννοειτε οτι θα τη βαλω.

Tωρα ειμαι ετοιμος να φλασαρω παλι του ιταλου

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αδελφε μου :D

Δοκιμασα την AOSP_V3_XANCIN, δεν καταφερα να κανω το led να δουλέψει δεν εχει double tap δεν δουλευουν τα data. Δεν εκατσα να διαβασω αν βρεθηκε τροπος/update που να τα εφτιαξαν αυτα. Αν βγει καποια aosp που να δουλευουν σωστα αυτα τα πραγματα εννοειτε οτι θα τη βαλω.

Tωρα ειμαι ετοιμος να φλασαρω παλι του ιταλου

 

Να είσαι καλά :-) . Εγώ πάντως θα σου έλεγα να βάλεις την 1524 stable. Παρα πολύ καλή μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

...απλά αποκλείουμε περιπτώσεις. Όταν ελέγχεις το .zip αρχείο π.χ. με WinRAR είναι οκ; To μέγεθος θα πρέπει να είναι λογικά 890.326.441 bytes.

Ίσως ο Darth_Revan που το έχει ήδη επιχειρήσει να μπορεί να φανεί πιο χρήσιμος.

Μιλάμε για ota update το αρχείο κατεβαίνει μόνο του και είναι περίπου 185 mb. Στην προηγούμενη αναβάθμιση το είχα κάνει με αυτό το τρόπο τώρα δεν ξέρω γιατί δεν την περνάει

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά :-) . Εγώ πάντως θα σου έλεγα να βάλεις την 1524 stable. Παρα πολύ καλή μέχρι στιγμής.

Sorry για την ''κουφια'' ερωτηση.... ελληνικα εχει αυτη η rom ή μονο αγγλικα κινεζικα ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...