Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ουτε να φλασαρεις μπορεις οτιδηποτε??

Έκανα ξανά download τη recovery με το flashtools, αλλά πάλι δεν ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το καπάκι που έχει πάνω του τα κουμπιά πώς σας φαίνεται; Εφαρμόζουν καλά με τη συσκευή; Μου έκανε εντύπωση, δεν το είχα ξαναδεί.

 

μοα χαρα ει ναι φιλε και ευελπιστω να βγαλουν και καμοα σενιαρικη θηκη να γουσταρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ξανά download τη recovery με το flashtools, αλλά πάλι δεν ανοίγει.

 

την φλασαρες με το flashtool και εβγαλε πρασινο οτι ολα πηγαν καλα?παρολαυτα δεν μπαινει σε recovery??πολυ παραξενο...να υποθεσω οτι στο recovery προσπαθεις να μπεις με volume up down + power...?

Link to comment
Share on other sites

την φλασαρες με το flashtool και εβγαλε πρασινο οτι ολα πηγαν καλα?παρολαυτα δεν μπαινει σε recovery??πολυ παραξενο...να υποθεσω οτι στο recovery προσπαθεις να μπεις με volume up down + power...?

Έβγαλε πράσινο check, προσπαθώ να μπω με volume up down + power και τίποτα. Νεκρό.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την ROM του Ιταλού και έχω βγάλει το ebay, ebay Kleinanzeigen, Pages Manager, Telegram Aniwayes, WhatsApp.

Εχω Nova Launcher και το έκανα system app με την εφαρμογή /system/app mover , μετά έκανα freeze το Lenovo Launcher.

Μετά απο αυτό μπορώ και βάλω Widgets. Οσο αφορά τα Black Hole και Bubbles δεν δοκίμασα να τα βγάλω εντελώς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάποιος ριψοκίνδυνος να δοκιμάσει και ένα άλλο τρόπο που το έχω εφαρμόση σε Lenovo K910

και είναι πολύ πιό απλός και σύντομος?

Εάν κάποιος παραλάβει το τηλέφωνο του και είναι ROOT μπορεί να εγκαταστήσει το flashify απο το Market

και μετά μέσω αυτού να εγκαταστήσει την TWRP του Ιταλού

https://www.dropbox.com/s/9so9p688m0nmn7v/TWRP_2.8.6.0_K3_cuoco92.zip?dl=0

Και τέλειωσες.

Κάνεις copy την ROM του Ιταλού στο τηλέφωνο

https://docs.google.com/file/d/0B6lOK7oLM0mmS21Ia2xnRmdMVTg/edit?usp=docslist_api

Reboot σε Recovery , κάνεις τα wipes και μετά setup την ROM.

Μένει να το δοκιμάσει κάποιος και να μας πεί.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε πράσινο check, προσπαθώ να μπω με volume up down + power και τίποτα. Νεκρό.

 

κατεβασε αυτο το flashtool..https://mega.co.nz/#!G0sVBK5A!M9DovhVgx_aCdXpySq0zmkKvrPbAFePtJgZRXyjtG7w ισως εχεις το ιδιο,αλλα δεν εχεις να χασεις τιποτα να δοκιμασεις αυτο..

 

φλασαρε αυτην την ρομ...φλασαρετε μεσω flashtool...δεν εχει gapps ουτε ελληνικα...αλλα τουλαχιστον να δουμε οτι ανοιγει!

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε αυτο το flashtool..https://mega.co.nz/#!G0sVBK5A!M9DovhVgx_aCdXpySq0zmkKvrPbAFePtJgZRXyjtG7w ισως εχεις το ιδιο,αλλα δεν εχεις να χασεις τιποτα να δοκιμασεις αυτο..

 

φλασαρε αυτην την ρομ...φλασαρετε μεσω flashtool...δεν εχει gapps ουτε ελληνικα...αλλα τουλαχιστον να δουμε οτι ανοιγει!

Υπάρχει κάποιο κόλπο για να κατεβάσω από ΜΕΓΑ; Γιατί μου βγάζει διάφορα όταν είναι μεγάλο αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε βρε παιδιά, ο ήχος είναι πολύ δυνατός! από youtube, τραγούδια, μέχρι ο ήχος κλήσης, όλα είναι πολύ δυνατά!

έχω την Rom του Ιταλού, εσείς ποια έχετε?

 

Εγώ έχω τη Rom του Vicmall EU την 1520 και δεν μου έχει δυνατό ήχο. Στη Rom του Ιταλού είσαι σίγουρος ότι είναι δυνατός ο ήχος;

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή! Με δική σας ευθύνη ότι κάνετε. Δεν θα φταίω για πιθανότητα λάθους.

 

 

Γράφω ένα μίνι οδηγό εδώ για την εγκατάσταση της ROM του Ιταλού. Προυπόθεση είναι βασικά να έχουμε custom revovery,είτε cwm είτε twrp.

 

 

 

Φιλαρακι αν δεν κανω λαθος ,καπου πιο πισω στις σελιδες ειχα διαβασει οτι του Ιταλου δν μπαινειμε CWM αλλα μονο με TWRP.

Aπο οτι καταλαβαινω ομως αυτο ειναι μονο για update, θα ξυγηθω και εγω φορτσα ιταλια, γτ ειχε διαφημησεις του vickmall και δν ενιωθε το λεντ, και την τελευταια οφισιαλ που περασα μολις ,ειναι περιορισμενη..

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή! Με δική σας ευθύνη ότι κάνετε. Δεν θα φταίω για πιθανότητα λάθους.

 

 

Γράφω ένα μίνι οδηγό εδώ για την εγκατάσταση της ROM του Ιταλού. Προυπόθεση είναι βασικά να έχουμε custom revovery,είτε cwm είτε twrp.

 

 

 

Φιλαρακι αν δεν κανω λαθος ,καπου πιο πισω στις σελιδες ειχα διαβασει οτι του Ιταλου δν μπαινειμε CWM αλλα μονο με TWRP.

Aπο οτι καταλαβαινω ομως αυτο ειναι μονο για update, θα ξυγηθω και εγω φορτσα ιταλια, γτ ειχε διαφημησεις του vickmall και δν ενιωθε το λεντ, και την τελευταια οφισιαλ που περασα μολις ,ειναι περιορισμενη..

 

Μπαίνει κανονικά και με cwm. Το twrp χρειαζεται για να παίρνεις τα update του Ιταλού. Ξηγησου ;-)

Link to comment
Share on other sites

Περασα και το twrp.

Γενικα αφου περαστει το cwm ολα ειναι ευκολα μετα.

Ειδικα εαν περαστει και καμια ρομ οπως του ιταλου,με ροοτ και τα apps ετοιμα,σε 10 λεπτα το κινητο ειναι καθαρο απο οτι σαβουρα ειχε μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Περασα και το twrp.

Γενικα αφου περαστει το cwm ολα ειναι ευκολα μετα.

Ειδικα εαν περαστει και καμια ρομ οπως του ιταλου,με ροοτ και τα apps ετοιμα,σε 10 λεπτα το κινητο ειναι καθαρο απο οτι σαβουρα ειχε μεσα.

 

Ωραία. Τώρα περιμένω το κέρασμα παγωτό που λέγαμε :-P

Link to comment
Share on other sites

Μολις ζεστανει ο καιρος θα βγαλουμε τα παντοφλοκινητα μας να παμε για παγωτακι :D

 

Απο εφαρμογες στου ιταλου,τι εχετε πεταξει?

Το lenovo security κανει τιποτα?Το maxxaudio?

στο theme center ,τα θεματα που εχει με ελληνικα θα δουλεψουν?η να παρει ποδι και αυτο?

Μεσα απο το es explorer τις βγαζω,κατευθειαν απο το φακελο apps.με βολευε στο προηγουμενο και το ξανα εβαλα...

Edited by _Dante_
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εισαι καινουριο μελος, ενημερωτικα, απαγορευεται η συζητηση στο φορουμ με θεματα και τροπους αποφυγης/παρακαμψης δημοσιων φορων κλπ. :)

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα

Τελωνείο και εκτελωνισμοί

Το καθε καταστημα γνωριζει τι πρεπει να κανει με το καθε δεμα χωρις να τους γραψεις τιποτα εσυ.

 

Τα μισα ποστ που εχεις κανει σε αυτο το τοπικ ειναι off topic, ρωτας και γραφεις για τα ταχυδρομεια και το ποσες μερες κανει να ερθει το δεμα - που ειναι το δεμα μου κλπ. :down: http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=10208982

 

Ok, καταλαβαινω. Ζητω συγνωμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ο proximity sensor λειτουργει μονο στις κλησεις?Οταν κλεινει το καπακι της θηκης δεν λειτουργει?θα επρεπε?
Link to comment
Share on other sites

Ok, καταλαβαινω. Ζητω συγνωμη.

Δεν χρειαζετε να ζητας συγνωμη. Δεν το εγραψα για να σου την ''πω'', απλα ειδα οτι εισαι νεο μελος εδω στο myphone θεωρησα πως δεν γνωριζεις και εγραψα ''προς ενημερωση'' :) Εξαλου σου απαντησα και στην ιδια την ερωτηση που εκανες ;)

Ολα καλα, συνεχιζουμε :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

o μ@λ®κaς, ειχα κατευασει παλια εκδοση flash tool και δν μπορουσα να περασω το CWM καμια ωρα ,οποτε το νου σας και οι νεοι :lol: .............

φλασαρει ο Ιταλος, και θα σας πω εντυπωσεις συγκριτικα με ρομ vickamall 1520 και την τελευταια official vibe ui!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Μπαίνει κανονικά και με cwm. Το twrp χρειαζεται για να παίρνεις τα update του Ιταλού. Ξηγησου ;-)

 

Συγγνωμη αλλα εχω μπερδευτει με αυτα που εχω διαβασει...

Για να εχεις OTA update απο τη Rom του Ιταλου, δεν ισχυει οτι πρεπει να την εγκαταστησεις με TWRP;

Αν την εγκαταστησεις με CWM και αλλαξεις μετα recovery σε TWRP ειναι τσεκαρισμενο οτι θα δουλευουν τα updates και παλι;

 

Ρωταω γιατι εγω σκοπευα να κανω την εγκατασταση με TWRP για καλυτερα.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα επιτέλους να το ανοίξω, αφού μου έστειλαν από vickmal τη 1520. Τώρα όμως μου βγάζει invalid imei.Τι κάνω;
Link to comment
Share on other sites

 

Συγγνωμη αλλα εχω μπερδευτει με αυτα που εχω διαβασει...

Για να εχεις OTA update απο τη Rom του Ιταλου, δεν ισχυει οτι πρεπει να την εγκαταστησεις με TWRP;

Αν την εγκαταστησεις με CWM και αλλαξεις μετα recovery σε TWRP ειναι τσεκαρισμενο οτι θα δουλευουν τα updates και παλι;

 

Ρωταω γιατι εγω σκοπευα να κανω την εγκατασταση με TWRP για καλυτερα.

 

To συγκεκριμένο twrp μπαίνει απο recovery .Οπότε αν βρεις twrp που μπαινει απο sp flashtool καντο.Απλα είναι πολυ ευκολο με αυτη την μέθοδο που γράφω. Δεν χρειάζεται twrp απαραίτητα για την εγκατάσταση της ROM .Eίναι μόνο για τα updates του ιταλού .Απλά .

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα επιτέλους να το ανοίξω, αφού μου έστειλαν από vickmal τη 1520. Τώρα όμως μου βγάζει invalid imei.Τι κάνω;

 

αν σε προλαβα...http://forum.xda-developers.com/android/help/lenovo-k3-note-imei-null-t3095014 ...για το imei

Link to comment
Share on other sites

 

Σου είμαι υπόχρεος! Ευχαριστώ πολύ. Συνεχίζω όμως τους πειραματισμούς. Αύριο θα προσπαθήσω να περάσω τη 1522 του Ιταλού.

Link to comment
Share on other sites

Σου είμαι υπόχρεος! Ευχαριστώ πολύ. Συνεχίζω όμως τους πειραματισμούς. Αύριο θα προσπαθήσω να περάσω τη 1522 του Ιταλού.

 

στειλε μου το εμαιλ σου...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την ROM του Ιταλού και έχω βγάλει το ebay, ebay Kleinanzeigen, Pages Manager, Telegram Aniwayes, WhatsApp.

Εχω Nova Launcher και το έκανα system app με την εφαρμογή /system/app mover , μετά έκανα freeze το Lenovo Launcher.

Μετά απο αυτό μπορώ και βάλω Widgets. Οσο αφορά τα Black Hole και Bubbles δεν δοκίμασα να τα βγάλω εντελώς.

 

Απο εφαρμογες στου ιταλου,τι εχετε πεταξει?

Το lenovo security κανει τιποτα?Το maxxaudio?

στο theme center ,τα θεματα που εχει με ελληνικα θα δουλεψουν?η να παρει ποδι και αυτο?

Μεσα απο το es explorer τις βγαζω,κατευθειαν απο το φακελο apps.με βολευε στο προηγουμενο και το ξανα εβαλα...

 

Άντε να φτιάξουμε μια λίστα τι μπορούμε να βγάλουμε ή να παγώσουμε από του Ιταλού!

Δηλαδή, ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ:ebay, ebay Kleinanzeigen, Pages Manager, Telegram Aniwayes, WhatsApp (όλες αυτές, χωρίς πρόβλημα kontax??)

το Lenovo Security, δεν νομίζω ότι πρέπει να το πειράξουμε!

 

Εγώ έχω τη Rom του Vicmall EU την 1520 και δεν μου έχει δυνατό ήχο. Στη Rom του Ιταλού είσαι σίγουρος ότι είναι δυνατός ο ήχος;

 

Να πουν κ΄άλλοι την γνώμη τους με του Ιταλού! Σε μένα (στης γυναίκας μου για την ακρίβεια) ο ήχος είναι πολύ δυνατός!!!

Δεν κολλάει να είναι αδύναμος, από την στιγμή που με το ίδιο hardware βγάζει την έκδοση με το κεραμικό ηχείο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...