Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήταν το musicFX

 

Ναι,ευχαριστω!

Παντως λογω του maxxaudio απο προεπιλογη δε πρεπει να δουλευει το musicfx.

Το εβαλα απο το Playstore γιατι δε καταφερα να το κανω να δουλεψει,απλα πετοντας το μεσα ξανα.

Οταν το εβαλα απο το Playstore εγραψε οτι λειτουργει αυτο για τα effect και ταυτοχρονα οταν πειραζα το maxxaudio δεν γινοταν τιποτα.

Ετσι το ξαναβγαλα και ανελαβε παλι το maxxaudio και η αληθεια ειναι οτι ειναι καλυτερο το maxx.

Αρα υποθετω οτι εξαρχης το MusicFX μπορει να φυγει,εφοσον υπαρχει το πιο καλο maxxaudio.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ένα πράγμα που με ενοχλεί με την ρομ του Ιταλού,είναι που βλέπω χαμηλότερες επιδόσεις στο antutu.από 46.000 που μου έβγαζε με την ρομ που είχε μέσα,τωρα με του ιταλού φτάνει 42.900 αν κάνω το τεστ μετά από restart. αν δεν έχω κάνει restart μου βγάζει 36.000 .

πρέπει να βρούμε καμμια άλλη custom να μην ρίχνει τις επιδόσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΙΔΕΑ!

 

Λοιπον παιδια, μόλις είδα οτι το A7000 πουλιέται επίσημα απο το public.

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-lenovo-a7000-dual-sim-8gb-mayro/prod7650140pp/;jsessionid=A743960F923606A63990CF52B0621213.node2

 

Το Α7000 και το Κ3 Νοte είναι ουσιαστικά ίδια κινητά εκτός απο κεραία και Rom (το K3 note εχει 16gb ενω το A7000 έχει 8gb).

 

Τι θα λέγατε να ψάξουμε καμία καλή επισημη ευρωπαϊκή multilanguage ROM για το Α7000 με Gapps και με τα όλα του και να αλλάξουμε το αρχειο με τις bands και ίσως και κατι ακόμα που μπορεί να μας το πεί κάποιος πιο έμπειρος?

 

----------------------------------------------------------------------------------------

 

Όσο περνάει η ώρα τόσο καταλαβαίνω οτι αυτό είναι κάπως δύσκολο...

Θέλει τροποποίηση στην ανάλυση κάμερας, στην ανάλυση της οθόνης, στις συχνότητες, στον αποθηκευτικό χώρο που είναι 8gb και δεν ξέρω και γω τι αλλο.

Πάντως ωραία θα ταν!!!

Edited by DonLeKout
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι βρε παιδια.

Καπου το ειχε παρει το ματι μου αλλα δε το βρισκω παλι.

Στα μηνυματα μου τα βγαζει με +30 αλλα στις κλησεις οχι με αποτελεσμα για να δειχνει σωστα τους αριθμους να πρεπει ουσιαστικα σε καθε επαφη να εχω τον αριθμο 2 φορες μια κανονικα και μια με +30.

Τι κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι βρε παιδια.

Καπου το ειχε παρει το ματι μου αλλα δε το βρισκω παλι.

Στα μηνυματα μου τα βγαζει με +30 αλλα στις κλησεις οχι με αποτελεσμα για να δειχνει σωστα τους αριθμους να πρεπει ουσιαστικα σε καθε επαφη να εχω τον αριθμο 2 φορες μια κανονικα και μια με +30.

Τι κανουμε?

 

Έχεις μια επιλογή κάπου που αλλάζεις τους αριθμούς σε κάθε νούμερο από 10 σε 7 ψαχτο

Link to comment
Share on other sites

τουμπανο ειναι το κινητο, θεματακια με λογισμικο τα εχει αλλα ξεπερνιουνται σιγα σιγα , ομορφο ειναι, ηχειο μετριο αλλα πιστευω με την upgrade εκδοση καπακιου 8α γινει καλυτερο, οθονη καλη (και στο ηλιο) ,μπαταρια μια χαρα, το μεγιστο που επιασα στο internet ηταν 25Mps (οσον αφορα το 4G) ,GPS μπομπα, καμερα εμενα με ενθουσιασε, σημα δν μπορω να πω αν ειναι καλο ή κακο αλλα μεχρι στιγμης πιανει καλα, το μονο που ξενερωνω ειναι οι ειδοποιησεις λεντ ,εχει ενα στανταρ αχνο πρασινο χρωμα (εχω δοκιμασει εφαρμογες δν αλλαζει) και αναβωσβηνει τοσο αργα που το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα το παρεις χαμπαρι οταν πρεπει, οσον αφορα με τις ειδοποιησεις μεσω ιντερνετ ( viber ,fb , mail κτλπ) με ξενερωνει λιγο γτ οταν κλειδωνεις ή αμα κανεις wipe cash της λεοβο (πατωντας παρατεταμενα το πληκτρο μενου ,οπως και σε αλλες συσκευες) σε βγαζει εξω απο τις εφαρμογες, λογικα για την μπαταρια ,αλλα ειναι μουφα!!!

Αυτα προς το παρων!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ρυθμισεις /προβολη/απουσια δραστηριοτητας/ και παει μεχρι 30 λεπτα

 

thank you!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν θέμα με την χαμηλή ένταση ήχου.

Κατεβάζεται απο PlayStore το γνωστό VIPER4Android.

 

Στη κατηγορία Phone Speaker

Master Power , click και στα δύο

Enable

Forve Enable V4A

Speaker Optimization Enable

eXtra Loud Enable

 

Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής ενεργοποίησα

Lock Effect Mode -> Speaker

FX Compatible Mode -> Compatible

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι βρε παιδια.

Καπου το ειχε παρει το ματι μου αλλα δε το βρισκω παλι.

Στα μηνυματα μου τα βγαζει με +30 αλλα στις κλησεις οχι με αποτελεσμα για να δειχνει σωστα τους αριθμους να πρεπει ουσιαστικα σε καθε επαφη να εχω τον αριθμο 2 φορες μια κανονικα και μια με +30.

Τι κανουμε?

Κοιτα τα ποστ 1815 και 1816

Link to comment
Share on other sites

ένα πράγμα που με ενοχλεί με την ρομ του Ιταλού,είναι που βλέπω χαμηλότερες επιδόσεις στο antutu.από 46.000 που μου έβγαζε με την ρομ που είχε μέσα,τωρα με του ιταλού φτάνει 42.900 αν κάνω το τεστ μετά από restart. αν δεν έχω κάνει restart μου βγάζει 36.000 .

πρέπει να βρούμε καμμια άλλη custom να μην ρίχνει τις επιδόσεις.

 

Εμένα το αντίθετο

Με την πατάτα ΡοΜ που ήρθε από Vickmall έβγαζε κάτι σε 43000 και με του Ιταλού έπιασε μέχρι και 47000, αλλιώς παίει στα 46300 με 46600

.........................................................................................

ΑΣΧΕΤΟ: Γιατί δεν στέλνουμε σε κινεζομάγαζο την ROM του Ιταλού και έτσι θα έρχεται στους νέους αγοραστές εδώ, ΚΑΙ ροοταρισμένο ΚΑΙ με Ελληνικά ΚΑΙ με TWRP ???

Γίνεται?

Edited by PopCorn1
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν θέμα με την χαμηλή ένταση ήχου.

Κατεβάζεται απο PlayStore το γνωστό VIPER4Android.

 

Στη κατηγορία Phone Speaker

Master Power , click και στα δύο

Enable

Forve Enable V4A

Speaker Optimization Enable

eXtra Loud Enable

 

Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής ενεργοποίησα

Lock Effect Mode -> Speaker

FX Compatible Mode -> Compatible

 

σωραιος φιλε, τα εκανα και εγω ετσι ,ελπιζω να μν το καψουμε!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Τι θες να πεις; Λες να έβαλα του Ιταλού πάνω από της Vicmall; Δηλαδά δεν έχεις το maxxaudio, το lenovo lawncher, shareit shyncit safe antivirus?

 

 

Μαλλον δεν εχεις υπόψιν τι σημαινει κινεζιες,αυτα ειναι τιποτα.μην ασχολησαι με αυτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το αντίθετο

Με την πατάτα ΡοΜ που ήρθε από Vickmall έβγαζε κάτι σε 43000 και με του Ιταλού έπιασε μέχρι και 47000, αλλιώς παίει στα 46300 με 46600

.........................................................................................

ΑΣΧΕΤΟ: Γιατί δεν στέλνουμε σε κινεζομάγαζο την ROM του Ιταλού και έτσι θα έρχεται στους νέους αγοραστές εδώ, ΚΑΙ ροοταρισμένο ΚΑΙ με Ελληνικά ΚΑΙ με TWRP ???

Γίνεται?

δυσκολο να επιτρεψει ο ιταλος.ολοι οι chef τις μαφειρευουν για τα donate.αν τις βαζουν τα μαγαζια κατευθειαν,θα χασουν χρηματα..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΙΔΕΑ!

 

Λοιπον παιδια, μόλις είδα οτι το A7000 πουλιέται επίσημα απο το public.

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-lenovo-a7000-dual-sim-8gb-mayro/prod7650140pp/;jsessionid=A743960F923606A63990CF52B0621213.node2

 

Το Α7000 και το Κ3 Νοte είναι ουσιαστικά ίδια κινητά εκτός απο κεραία και Rom (το K3 note εχει 16gb ενω το A7000 έχει 8gb).

 

Τι θα λέγατε να ψάξουμε καμία καλή επισημη ευρωπαϊκή multilanguage ROM για το Α7000 με Gapps και με τα όλα του και να αλλάξουμε το αρχειο με τις bands και ίσως και κατι ακόμα που μπορεί να μας το πεί κάποιος πιο έμπειρος?

 

----------------------------------------------------------------------------------------

 

Όσο περνάει η ώρα τόσο καταλαβαίνω οτι αυτό είναι κάπως δύσκολο...

Θέλει τροποποίηση στην ανάλυση κάμερας, στην ανάλυση της οθόνης, στις συχνότητες, στον αποθηκευτικό χώρο που είναι 8gb και δεν ξέρω και γω τι αλλο.

Πάντως ωραία θα ταν!!!

To μεγαλυτερο προβλημα για να γινει ειναι στην αναλυση οθονης.

δυσκολο να επιτρεψει ο ιταλος.ολοι οι chef τις μαφειρευουν για τα donate.αν τις βαζουν τα μαγαζια κατευθειαν,θα χασουν χρηματα..

Σωστα, τα μαγαζια δεν μπορουν να βαλουν τη ''δουλεια'' του ιταλου και να πουλανε στην πλατη του ιταλου προς οφελος τους.

Ο ιταλος εχει donate για να κατεβασει καποιος τη rom του ?

Ο χαραλαμπης θα βγαλει καμια rom ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ενα βημα πριν την παραγγελια απο vickmall και δεν ξερω αν τελικα θα παρω απο εκει και ην καρτα μνημης που εχουν

 

http://www.vickmall.com/16gb-micro-tf-memory-card.html

και ειναι και ψιλο noname ή να παρω μια αλλη που βρηκα επωνυμη

 

http://www.ebay.com/itm/EVO-16GB-32GB-Memory-Card-48MB-s-Micro-SD-Micro-SDHC-UHS-I-Class10-For-Samsung-/301581055302?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item4637a1b546

 

Δεν ειναι θεμα η τιμη μιας και ειναι στο ευρω η διαφορα.Σκεφτομουν μην εχω θεματα ασυμβατοτητας οπως υπαρχουν σε καποια κινητα.

 

Επισης επιλεγω SG Post και οχι NL Post;Εχω δει οτι καποιοι εχουν επιλεξει το δευτερο.

 

Τελος που τους γραφω τις οδηγιες για το πως , που , ποτε και ποσο;Αν κανω checout paypal , σε ενα κενο που σου επιτρεπει να γραψεις διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που όλα πήγαιναν καλά τόσο καιρό ξαφνικά από προχθές άρχισαν τα μηνύματα στο whatsapp και στο Viber καθώς και στο yahoo τα email να ερχονται με πολλές ώρες καθυστέρηση η ακόμα και πότε αν δεν ανοίξω να μπω μέσα στις εφαρμογές. Δε πείραξα κάτι. Μάλιστα ελέγχω ότι όταν πατάω το κεντρικό κουμπί και βλέπω τι τρέχει στο παρασκήνιο φαίνεται να τρέχουν αλλά προφανώς δεν ισχύει γιατί μπαίνω στο viber και σκάνε μηνύματα από 5ωρες πριν. Συμβαίνει σε κάποιον άλλο αυτό;; εννοείται δεδομένα μονιμα ανοιχτά και σε χρυσή αφού σερφάρω εκείνη την ώρα πόλλες φορές

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα και εγω με τα widgets...

Πρωτα δοκιμασα τον Google Now launcher στον οποια οσα widgets δοκιμασα δουλεψαν κανονικα...ο Google Now δε μου αρεσε ομως πολυ και μετα κατεβασα τον Nova Launcher...εδω kanena widget που δοκιμασα δε δουλεψε. Οπως διαβασα σε παλιοτερα post εκανα τον Nova Launcher System app αλλα και μετα reboot στο κινητο αλλα και παλι δε δουλεψαν τα widgets...μετα οπως ειχε γραψει ενα παιδι δοκιμασα να κανω freeze τον launcher της Lenovo αλλα και παλι ειδα προκοπη.

 

1) Εχετε καποια ιδεα για να δουλεψουν τα widgets?

2) Αν θελω να βγαλω τον Nova Launcher απο τα System apps για να τον απεγκαταστησω...πως μπορω να το κανω? (εψαξα λιγο στο internet με λεξεις κλειδια "revert an app from system apps es file explorer" αλλα δε βρηκα κατι)

3) Αν παω να κανω wipe data/cache/dalvik_cache απο TWRP τωρα που εχω κανει system app τον Nova θα εχω καποιο θεμα ή μπορω να το κανω κανονικα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενα βημα πριν την παραγγελια απο vickmall και δεν ξερω αν τελικα θα παρω απο εκει και ην καρτα μνημης που εχουν

 

http://www.vickmall.com/16gb-micro-tf-memory-card.html

και ειναι και ψιλο noname ή να παρω μια αλλη που βρηκα επωνυμη

 

http://www.ebay.com/itm/EVO-16GB-32GB-Memory-Card-48MB-s-Micro-SD-Micro-SDHC-UHS-I-Class10-For-Samsung-/301581055302?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item4637a1b546

 

Δεν ειναι θεμα η τιμη μιας και ειναι στο ευρω η διαφορα.Σκεφτομουν μην εχω θεματα ασυμβατοτητας οπως υπαρχουν σε καποια κινητα.

 

Επισης επιλεγω SG Post και οχι NL Post;Εχω δει οτι καποιοι εχουν επιλεξει το δευτερο.

 

Τελος που τους γραφω τις οδηγιες για το πως , που , ποτε και ποσο;Αν κανω checout paypal , σε ενα κενο που σου επιτρεπει να γραψεις διαφορα;

 

Εγω παντως πηρα σημερα μια SanDisk 16gb class10 απο το public στα 13 ευρω και δουλευει μια χαρα...ασχετα απο το αν λεει μια καρτα class 10 ενας επωνυμος κατασκευαστης σχεδον παντα εχει μεγαλυτερες ταχυτητες μεταφορας δεδομενων.

 

 

Αν το αγορασω απο Ελλαδα, θα εχει διαφορα σε κατι ή απλα στη τιμη?

 

Ο μονος λογος να το αγορασεις απ την Ελλαδα ειναι να εχεις 30 ευρω για πεταμα...

Απο το Vickmall αγορασε το...ο μονος κινδυνος ειναι να σε πιασουν στο τελωνειο, πραγμα που θεωρω παρα πολυ δυσκολο να συμβει!!!

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Τα βιντεο γενικα ,ειτε απο chrome ειτε απο YouTube app,δεν ειναι συγχρονισμενα. Προηγειται ο ηχος. Το αντιμετωπιζει κανεις αλλος αυτο;καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα, εβαλα cwm --> τη rom του ιταλου --> twrp -->> εκανα και το μικρο update του ιταλου ξηλωσα καποιες εφαρμογες (apk) και αργοτερα θα ξεκινησω το στησιμο και θα δοκιμασω και της aosp ρομ :D

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα, εβαλα cwm --> τη rom του ιταλου --> twrp -->> εκανα και το μικρο update του ιταλου ξηλωσα καποιες εφαρμογες (apk) και αργοτερα θα ξεκινησω το στησιμο και θα δοκιμασω και της aosp ρομ :D

 

Άντε επιτέλους! Τόσο καιρό έχεις ανοίξει το θέμα και ήσουν ο μοναδικός που δεν το είχε :-P .Καλορίζικο αδερφέ. Περιμένουμε να μας πεις εντυπώσεις από aosp. Εγώ λέω να βάλω την 1524 dev

Link to comment
Share on other sites

εχω την ρομ του ιταλου και ακομα δεν εχει βρει το location.εννοειται οτι το εχω ενεργοποιηοιησει την τοποθεσια στις ρυθμισεις.τι κανω λαθος?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι παραλάβατε πείτε απο που το πήρατε και πόσες μέρες σας έκανε γιατι εγώ εχω κάνει παραγγελία απο To2c στις 31/5 στις 1 μου έστειλαν Track και ακομα περιμένω.Σε άλλα παιδιά απο δω μέσα το κινητό είχε φτάσει ήδη στις 10 μέρες... Μέσω Singpost έβαλα.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι παραλάβατε πείτε απο που το πήρατε και πόσες μέρες σας έκανε γιατι εγώ εχω κάνει παραγγελία απο To2c στις 31/5 στις 1 μου έστειλαν Track και ακομα περιμένω.Σε άλλα παιδιά απο δω μέσα το κινητό είχε φτάσει ήδη στις 10 μέρες... Μέσω Singpost έβαλα.:wacko:

Δεν υπάρχει κανόνας πόσες μέρες θα κάνει... 15-45.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανόνας πόσες μέρες θα κάνει... 15-45.

Και εγω απο το to2c το πηρα εκανε 28 μερες βεβαια δεν ειναι κανονας.Αν διαβασεις το νημα οσοι το ειχαν παρει τον απριλιο τους εκανε γυρω στις 40 μερες τον μαιο βελτειωθηκε και εχω διαβασει και 12 μερες οτι εκανε να τους ερθει....υπομονη!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...