Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έβαλα titanium backup pro, έκανα freeze την εφαρμογή, έκανα restart τ9 κινητό και δεν μου εμφανίστηκε το μήνυμα. Άρα φαίνεται να λύθηκε το πρόβλημα. Ελπίζω να μη δημιουργηθεί άλλο πρόβλημα από το πάγωμα της εφαρμογής, θα δείξει αν είναι.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Έκανα και εγώ ακριβώς αυτό που περιγράφεις με το titanium backup pro και έκανε freeze την εφαρμογή και δεν μου ξανάβγαλε μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://www.dropbox.com/s/5206y96pgpdfrwo/K3N__Beta_20150611.zip?dl=0

Ο Ιταλός έβγαλε ένα beta update που το κάνεις εγκατάσταση απο TWRP recovery χωρίς wipe.

The changes are:

- Update boot

- Update modem

- Fixed some problems with the app in the background

- Removed chinoiserie from charging screen when turned off (still to be finalized)

- Update Launcher running with the weather widget

- Updated recovery

Επίσης για όσους έχουν TWRP Recovery SOS

NOT WIPE THE INSIDE OF SDCARD (INTERNAL STORAGE). nn because otherwise you will access the Internal Memory.

The only way x delete sdcard completely, is to reinstall the recovery stock and do the 'Format DATE'.

LED notifications

Lenovo has ruled out any possibility to activate them, and frankly it is something that makes me furious. Anyway,

I hope to achieve it ... it will be difficult loooong

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μετακινησω την αρχικη σελιδα του launcher?

δηλαδη να εχω αυτην στο κεντρο ,και τις αλλες δυο,μια αριστερα και μια δεξια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/5206y96pgpdfrwo/K3N__Beta_20150611.zip?dl=0

Ο Ιταλός έβγαλε ένα beta update που το κάνεις εγκατάσταση απο TWRP recovery χωρίς wipe.

The changes are:

- Update boot

- Update modem

- Fixed some problems with the app in the background

- Removed chinoiserie from charging screen when turned off (still to be finalized)

- Update Launcher running with the weather widget

- Updated recovery

Επίσης για όσους έχουν TWRP Recovery SOS

NOT WIPE THE INSIDE OF SDCARD (INTERNAL STORAGE). nn because otherwise you will access the Internal Memory.

The only way x delete sdcard completely, is to reinstall the recovery stock and do the 'Format DATE'.

LED notifications

Lenovo has ruled out any possibility to activate them, and frankly it is something that makes me furious. Anyway,

I hope to achieve it ... it will be difficult loooong

 

Guys επειδή την εγκατέστησα για δοκιμή, προτείνω να μην τη βάλετε. Καταρχάς είναι beta, δεύτερον ζεσταίνεται πολύ το κινητό (για να μην πω υπερθερμαίνεται) και συνεχώς μου βγάζει στο background ότι κατεβάζει ένα bwprovider1File downloading που απ' ότι βλέπω είναι από το VIBEUI Service. Επιστροφή λοιπόν πίσω στην stable του Ιταλού.

Edited by gpan
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο με τις συχνοτητες το οτι δεν υποστηριζει δηλαδη 800MHz σε 4G ειναι κατι που πρεπει να μας ανησηχει εστω μελλοντικα γιατι καποιοι επιλεγουν αλλη συσκευη μονο και μονο απ'αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο με τις συχνοτητες το οτι δεν υποστηριζει δηλαδη 800MHz σε 4G ειναι κατι που πρεπει να μας ανησηχει εστω μελλοντικα γιατι καποιοι επιλεγουν αλλη συσκευη μονο και μονο απ'αυτο.

Μεχρι να φτασει η ωρα να σε ανησυχησει πραγματικα, θα εχεις αλλαξει κινητο. Εκτος και αν ταξιδευεις πολυ στο εξωτερικο, οποτε σε ορισμενες χωρες μπορει να εχεις καποιο θεμα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Guys επειδή την εγκατέστησα για δοκιμή, προτείνω να μην τη βάλετε. Καταρχάς είναι beta, δεύτερον ζεσταίνεται πολύ το κινητό (για να μην πω υπερθερμαίνεται) και συνεχώς μου βγάζει στο background ότι κατεβάζει ένα bwprovider1File downloading που απ' ότι βλέπω είναι από το VIBEUI Service. Επιστροφή λοιπόν πίσω στην stable του Ιταλού.

 

Μετά την αναβάθμιση της beta version και επαναφορά στη stable, μου έχει κρατήσει ακόμα το updated recovery και επίσης το splash του lenovo στην εκκίνηση από άσπρο μετά από λίγα δευτερόλεπτα γίνεται μπλε. Ξέρει κανείς πως μπορώ να το επαναφέρω στο προηγούμενο; Εννοείται έκανα wipe και hard reset.

Edited by gpan
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να το αλλαξεις..δες ποσο εχει το κινητο σε δολαρια και μετα μπες στο xe.com και δες την ισοτιμια..συνηθως η ισοτιμια αυτων των καταστηματων δεν ειναι σωστη,αργουνε να την αλλαξουν.

 

πως θα πληρώσω φιλε μου απο το paypal αφου τα λεφτα ειναι σε ευρο στην καρτα μου

Link to comment
Share on other sites

πως θα πληρώσω φιλε μου απο το paypal αφου τα λεφτα ειναι σε ευρο στην καρτα μου

Ολοι σε δολαριο αγοραζουμε

To συναλλαγμα θα το κανει ή το Paypal ή η τραπεζα σου. Προτιμησε να το κανει η τραπεζα σου.

Δες το ποστ 3330 Paypal: Χρήση και γενικές ερωτήσεις

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

πως θα πληρώσω φιλε μου απο το paypal αφου τα λεφτα ειναι σε ευρο στην καρτα μου

Ότι λέει ο φίλος από πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Guys επειδή την εγκατέστησα για δοκιμή, προτείνω να μην τη βάλετε. Καταρχάς είναι beta, δεύτερον ζεσταίνεται πολύ το κινητό (για να μην πω υπερθερμαίνεται) και συνεχώς μου βγάζει στο background ότι κατεβάζει ένα bwprovider1File downloading που απ' ότι βλέπω είναι από το VIBEUI Service. Επιστροφή λοιπόν πίσω στην stable του Ιταλού.

 

Μετά τη δοκιμή αυτής της ρομ θα έλεγα το αντίθετο δλδ ότι λύθηκε το πρόβλημα της κάποιας υπερθέρμανσης, επίσης δεν μου κατεβάζει κάτι στο background όπως και ότι υπάρχει καλύτερη διαχείριση της RAM.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Guys επειδή την εγκατέστησα για δοκιμή, προτείνω να μην τη βάλετε. Καταρχάς είναι beta, δεύτερον ζεσταίνεται πολύ το κινητό (για να μην πω υπερθερμαίνεται) και συνεχώς μου βγάζει στο background ότι κατεβάζει ένα bwprovider1File downloading που απ' ότι βλέπω είναι από το VIBEUI Service. Επιστροφή λοιπόν πίσω στην stable του Ιταλού.

 

 

Παιδιά καλησπέρα..νέα εδω...

έχω το κινητό 2 εβδομάδες και παραδόξως αν εξαιρέσεις το βράσιμο επάνω στην οθόνη όλα ήταν μια χαρά...

χτες άρχισε τα κουλά..πάγωσε η οθόνη μαύρισε και έλεγε δεν λειτουργεί το launcher έβγαλα μπαταρία το άνοιξα δούλεψε

Η φωτογραφική μηχανή κάνει άαααπειρη ώρα να τραβήξει την φωτό και δεν έχει λειτουργία για να αλλάξω την ταχύτητα του κλείστρου...

Τελικά σε ποια rom καταλέιγουμε ως ποιο πλήρη σε λειτουργία γιατί ήρθε η ώρα να την αλλάξω μάλλον

και 2ον για τις φωτό έτσι αργή είναι η κάμερα? η υπάρχει κάποιο καλύτερο πρόγραμμα για παράδειγμα?

Ευχαριστωωω :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..νέα εδω...

έχω το κινητό 2 εβδομάδες και παραδόξως αν εξαιρέσεις το βράσιμο επάνω στην οθόνη όλα ήταν μια χαρά...

χτες άρχισε τα κουλά..πάγωσε η οθόνη μαύρισε και έλεγε δεν λειτουργεί το launcher έβγαλα μπαταρία το άνοιξα δούλεψε

Η φωτογραφική μηχανή κάνει άαααπειρη ώρα να τραβήξει την φωτό και δεν έχει λειτουργία για να αλλάξω την ταχύτητα του κλείστρου...

Τελικά σε ποια rom καταλέιγουμε ως ποιο πλήρη σε λειτουργία γιατί ήρθε η ώρα να την αλλάξω μάλλον

και 2ον για τις φωτό έτσι αργή είναι η κάμερα? η υπάρχει κάποιο καλύτερο πρόγραμμα για παράδειγμα?

Ευχαριστωωω :O

 

Ποια ROM έχεις πάνω?

Να υποθέσω δεν έχεις του Ιταλού? Αν όχι ξεκίνα με αυτήν ...και πιστεύω ότι θα την κρατήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ποια ROM έχεις πάνω?

Να υποθέσω δεν έχεις του Ιταλού? Αν όχι ξεκίνα με αυτήν ...και πιστεύω ότι θα την κρατήσεις!

 

όχι δεν είναι του Ιταλού είχα ζητήσει από το 2τοC να μου βάλει ελληνικά και να βγάλει τα κινέζικα...

και περιμένω ένα φίλο να δει να μου πει ποια rom έχει γιατί δεν ξέρω να το δω...βέβαια τα κινέζικα υπάρχουν κάποια αλλά τα ανέχεσαι και τα ελληνικά είναι και λίγο αγγλικά αλλά ήταν κομπλε μέχρι τώρα...

του ιταλού είναι αυτή στην σελιδα ένα με τον οδηγό μαζι?

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σημερα απο vickmall.

Ειχε περασμενη την 1520 με 1-2 κινεζιες και ροοταρισμενο.Δεν εχει καλη μεταφραση.εχει καπου αγγλικα και καπου κινεζικα ενω βγαζει και κατι με θεματα με εφαρμογες.οποτε παω και εγω στου ιταλου.

Παντως μια πρωτη αποψη για το κινητο,μου αρεσε παρα πολυ.

το ειχα και 1 ωρα και το σκαλιζα και επεσε απο το 50% στο 43% η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι του Ιταλού είχα ζητήσει από το 2τοC να μου βάλει ελληνικά και να βγάλει τα κινέζικα...

και περιμένω ένα φίλο να δει να μου πει ποια rom έχει γιατί δεν ξέρω να το δω...βέβαια τα κινέζικα υπάρχουν κάποια αλλά τα ανέχεσαι και τα ελληνικά είναι και λίγο αγγλικά αλλά ήταν κομπλε μέχρι τώρα...

του ιταλού είναι αυτή στην σελιδα ένα με τον οδηγό μαζι?

 

πήγαινε στις ρυθμισεις κάτω κάτω, μάλλον στο About phone και δες

κάπου θα λέει την έκδοση

αν έχεις την 1511 (κάπου στη μέση είναι - περίπου έτσι{δεν το έχω στα χέρια μου, είναι της γυναίκας μου} K50-T5_USR_ST1511_5.444.1_1503111505)

αυτή είχε πολλά προβλήματα! Μπαταρίας, υπερθέρμανσης και συγχρονισμού φλας με το κλείστρο ...κ.α.

Edited by PopCorn1
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στις ρυθμισεις κάτω κάτω, μάλλον στο About phone και δες

κάπου θα λέει την έκδοση

αν έχεις την 1511 (κάπου στη μέση είναι - περίπου έτσι{δεν το έχω στα χέρια μου, είναι της γυναίκας μου} K50-T5_USR_ST1511_5.444.1_1503111505)

αυτή είχε πολλά προβλήματα! Μπαταρίας, υπερθέρμανσης και συγχρονισμού φλας με το κλείστρο ...κ.α.

 

Παω σχετικα με το τηλεφωνο -> στοιχεια συσκευης ->αριθμός έκδοσης vibeui _v2.5_2511_5.444.1_st_k50-t5

δεν βλέπω να γράφει τίποτα άλλο 2gb ram 8 πυρ'ηνες και αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Παω σχετικα με το τηλεφωνο -> στοιχεια συσκευης ->αριθμός έκδοσης vibeui _v2.5_2511_5.444.1_st_k50-t5

δεν βλέπω να γράφει τίποτα άλλο 2gb ram 8 πυρ'ηνες και αυτά...

Άρα την παλιά ρομ 1511 έχεις απλά καποια καταστήματα πχ minideal τη λένε 2511 για να την ξεχωρίζουν προφανώς από την official

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παω σχετικα με το τηλεφωνο -> στοιχεια συσκευης ->αριθμός έκδοσης vibeui _v2.5_2511_5.444.1_st_k50-t5

δεν βλέπω να γράφει τίποτα άλλο 2gb ram 8 πυρ'ηνες και αυτά...

 

Που σημαίνει ότι θέλεις επειγόντως τον Ιταλό σου!

ψάξε εδώ στο νήμα θα βρεις το λινκ για την ROM αυτή (ή αν το έχει κάποιος εύκαιρο ας την ποστάρει ξανά)

διάβασε στην 1η σελίδα πως την περνάς!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ καιρό να καταλάβω γιατί δε λειτουργεί το widget του myvodafone ενώ έχω κανονικά πρώτη sim τη vodafone και ενεργοποιημενα δεδομένα εκεί όπως και στο παλιότερο κινητό. Και τελικά χθες διαπίστωσα ότι η δεύτερη σιμ βγαίνει εδώ σαν πρώτη. Αν βάλετε πχ το network info που δεν υποστηρίζει δυο σιμ δείχνει μόνο τη δεύτερη σιμ και γι΄αυτό το widget δε μπορεί να δει τη πρώτη κάρτα. Παράλογο πάντως μιας και σε όλα τα δίκαρτα πάντα τη πρώτη κάρτα έβλεπε η συσκευή σαν πρώτη πόσο μάλλον εδώ που γράφει ξεκάθαρα ότι η sim1 είναι για ιντερντετ και η sim 2 για ομιλία μόνο άσχετα που τελικά επιλέγεις μέσα από το μενού

 

Τελικά μετά από σπάσιμο του κεφαλιού μου και μετά από αλλαγή καρτών και τοποθέτηση της voda στη θέση 2 και πάλι να μη παίζει το widget διαπίστωσα ότι τελικά το κινητό αναγνωρίζει τη πρώτη σίμ που θα λειτουργήσει στο τηλέφωνο πάντα σαν πρώτη ανεξάρτητα αν παίζει στη σιμ 1 ή 2. Έτσι εντέλει έβαλα για λίγο μονο τη vodafone και τώρα πλέον όποια κάρτα και να βάλω στην άλλη υποδοχή πάντα βλέπει τη sim της vodafone και λειτουργεί και το myvodafone και εφαρμογές όπως το network info βλέπουν πάντα αυτή. Πρώτη φορά σε δίκαρτο βλέπω να γίνεται αυτό.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ για του ιταλου.

https://docs.google.com/file/d/0B6lOK7oLM0mmS21Ia2xnRmdMVTg/edit?usp=docslist_api

Το θεμα ειναι οτι οταν παω με τον οδηγο να βρω το scatter.txt ,η ρομ αυτη δεν εχει μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ για του ιταλου.

https://docs.google.com/file/d/0B6lOK7oLM0mmS21Ia2xnRmdMVTg/edit?usp=docslist_api

Το θεμα ειναι οτι οταν παω με τον οδηγο να βρω το scatter.txt ,η ρομ αυτη δεν εχει μεσα!

 

 

Αυτή φλασαρεται μέσω cwm ή twrp recovery . Οπως είναι σε zip την πετάς στην κάρτα SD και κανεις install zip

Link to comment
Share on other sites

Αυτή φλασαρεται μέσω cwm ή twrp recovery . Οπως είναι σε zip την πετάς στην κάρτα SD και κανεις install zip

 

Ναι ναι το βρηκα 7 σελιδες παραπισω.

Τελικα ειναι αρκετα ευκολο.

Μπηκα CWM κανονικα τωρα οποτε πεταω το zip μεσα.

Απλα στον οδηγο,χωρισε το λιγο για να ξερουμε ποιο αφορα το CWM και ποιο και την 1520 που εχεις βαλει στο ποστ εκει.

 

Κατα τα αλλα πολυ καλος οδηγος,μπραβο σας παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι το βρηκα 7 σελιδες παραπισω.

Τελικα ειναι αρκετα ευκολο.

Μπηκα CWM κανονικα τωρα οποτε πεταω το zip μεσα.

Απλα στον οδηγο,χωρισε το λιγο για να ξερουμε ποιο αφορα το CWM και ποιο και την 1520 που εχεις βαλει στο ποστ εκει.

 

Κατα τα αλλα πολυ καλος οδηγος,μπραβο σας παιδια.

 

Θα φτιάξω και οδηγό για του Ιταλού να μπει ξεχωριστα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω βάλει ένα mp3 στην εσωτερική μνήμη αλλά δε μπορώ να βρω πως θα το βάλω για ήχο κλήσης!

Όποιος ξέρει ας κάνει ενα κόπο να μου πει πως θα το κάνω.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...