Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις πρώτες εκδόσεις (1511/1512) από τα κινεζομάγαζα όλοι είχαμε παρατηρήσει ότι μετά από λίγη μάλιστα χρήση αντί να ζεσταίνεται ομοιόμορφα που και πάλι δε θα έπρεπε με λίγη χρήση η συσκευή έκαιγε σε μια λεπτή λωρίδα πάχους περίπου 2εκατοστών στο πάνω άκρο της οθόνης. Έκαιγε μάλιστα τόσο από τη κάτω μεριά όσο και στη πάνω στο γυαλί της οθόνης δηλαδή.

Με τις νεώτερες εκδόσεις official και μη 1520/1522 αυτό εξαλείφθηκε τελείως. Μάλιστα ακόμα και με αρκετή χρήση gps για παράδειγμα η συσκευή απλά θερμαίνεται ομοιόμορφα σε φυσιολογικό επίπεδο χωρίς να καίει κάπου

 

Του Ιταλού η Ρομ βασίζεται στην 1522 αλλά προφανώς έχει πειραγμένο kernel και εμφανίζει προβλήματα υπερθέρμανσης.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ok για δες τωρα;

 

στο screenshoot από την καρτέλα rom αν δεις σου λέει κάτω κάτω πως υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση... κάνε την ενημέρωση και ψάξε μετά στις ρυθμίσεις του dialler... για το πως θα κάνεις την ενημέρωση υπάρχουν σχόλια σε προηγούμενες σελίδες...

 

Του Ιταλού η Ρομ βασίζεται στην 1522 αλλά προφανώς έχει πειραγμένο kernel και εμφανίζει προβλήματα υπερθέρμανσης.

 

του Ιταλού η ρομ αν δείς και από το screenshoot στο ποστ 1805 φαίνεται να βασίζεται στην 1520... σκέφτηκα ότι μπορεί και να μην ισχύει αυτό που λέω αλλά μάλλον επιβεβαιώνεται από το γεγονός πως όταν έχεις την φωτεινότητα στο αυτόματο δεν μπορείς να την αυξομειώσεις κάτι που στην 1522 γίνεται...

Edited by tasarasx6
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Avast security και μου έβγαλε το twitter και κανα 2 άλλα που πήγα να ανοίξω σαν malware...πως λύνεται αυτό???? να κάνω διακοπή λειτουργίας και να τα κατεβάσω ξανά? γιατί δεν σβήνονται
Link to comment
Share on other sites

του Ιταλού η ρομ αν δείς και από το screenshoot στο ποστ 1805 φαίνεται να βασίζεται στην 1520... σκέφτηκα ότι μπορεί και να μην ισχύει αυτό που λέω αλλά μάλλον επιβεβαιώνεται από το γεγονός πως όταν έχεις την φωτεινότητα στο αυτόματο δεν μπορείς να την αυξομειώσεις κάτι που στην 1522 γίνεται...

 

Εγώ με Ιταλική πάντως κανένα πρόβλημα υπερθέρμανσης ως τώρα η συσκευή απλά ζεστή στην έντονη χρήση. Δε νομίζω να έχει αναφέρει κάποιος ότι ζεσταίνετε πάντως με τις τελευταίες εκδόσεις όλοι με τις παλιές το λέγαμε.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

στο screenshoot από την καρτέλα rom αν δεις σου λέει κάτω κάτω πως υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση... κάνε την ενημέρωση και ψάξε μετά στις ρυθμίσεις του dialler... για το πως θα κάνεις την ενημέρωση υπάρχουν σχόλια σε προηγούμενες σελίδες...

 

 

 

του Ιταλού η ρομ αν δείς και από το screenshoot στο ποστ 1805 φαίνεται να βασίζεται στην 1520... σκέφτηκα ότι μπορεί και να μην ισχύει αυτό που λέω αλλά μάλλον επιβεβαιώνεται από το γεγονός πως όταν έχεις την φωτεινότητα στο αυτόματο δεν μπορείς να την αυξομειώσεις κάτι που στην 1522 γίνεται...

 

Εκανα την αναβαθμιση αλλα τιποτα.δεν ξερω τι αλλο να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε παραλάβει το Κ3 Note σας έχει έρθει φορτιστής με eu plug? Εμένα έχει us plug και μου έβαλαν στο κουτί και ένα us to eu adapter. Από το eu warehouse έγινε η αγορά. Δεν το λέω ως πρόβλημα αφού με τον αντάπτορα γίνεται η δουλειά κανονικά, απλώς το αναφέρω ως πληροφορία και για να δούμε αν έχει έρθει έτσι σε όλους ή όχι.

 

Εγώ αγόρασα λευκούς αντάπτορες που είναι πιο ποιοτικοί από τους μαύρους που στέλνουν και τους κολλάω με κόλλα για σκληρά πλαστικά, αν και πιστεύω γίνεται και με κόλα στιγμής!!

αυτόν εδώ έχω αγοράσει και έχω στοκ:

http://www.ebay.com/itm/Hot-Travel-Charger-Wall-AC-Power-Plug-Adapter-Converter-US-USA-to-EU-Europe-JU-/201246150676?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item2edb349014

 

http://www.ebay.com/itm/2014-Travel-Charger-Wall-AC-Power-Plug-Adapter-Converter-US-USA-to-EU-Europe-/171419396538?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item27e96469ba

Edited by PopCorn1
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμιση αλλα τιποτα.δεν ξερω τι αλλο να κανω.

 

Εμένα η επιλογη υπήρχε και αφού το έφτιαξα μετα πήγα στο κυκλακι με το location και όταν το απενεργοποίησα μετά κι επιλογές στους κύκλους άλλαξαν και δεν μπορώ να ξαναβρω την επιλογή για τα ψηφία

Link to comment
Share on other sites

Θα κοιτάξω και παλιούς φορτιστές αν ταιριάζει κάποιος. Τα mah αν δεν είναι 2000 και είναι περισσότερα ή λιγότερα υπάρχει πρόβλημα? Θα είναι πιο γρήγορη/αργή η φόρτιση ή μπορεί να προκληθεί ζημιά στο κινητό?
Παιδιά σε αυτό ξέρει κανείς την απάντηση?

Το έχω βάλει για φόρτιση τώρα, έφτασε 10% μπαταρία μετά από πολλη χρήση. Έκανα update Google services, όλα κομπλέ, GPS άριστο, ο browser παίζει μια χαρά χωρίς να πετάει διαφημίσεις κλπ.

Έτσι όπως είναι τώρα δεν βλέπω κανένα λόγο να περάσω άλλη ρομ. Είχα σκοπό να βάλω την ιταλική αλλά ειλικρινά μέχρι στιγμής δεν βλέπω να υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα με την υπάρχουσα rom.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η επιλογη υπήρχε και αφού το έφτιαξα μετα πήγα στο κυκλακι με το location και όταν το απενεργοποίησα μετά κι επιλογές στους κύκλους άλλαξαν και δεν μπορώ να ξαναβρω την επιλογή για τα ψηφία

 

Βρήκα τι φταιει κλείσε το Internet και μετά πήγαινε στις ρυθμίσεις -> app manager ->all επέλεξε την εφαρμογή για κλήσεις επαφές και μετά clear data και force stop.

 

Όταν θα ξανά πας στο dialer ->discovery θα δεις τον κύκλο με τα ψηφία

Edited by Sifix
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τι φταιει κλείσε το Internet και μετά πήγαινε στις ρυθμίσεις -> app manager ->all επέλεξε την εφαρμογή για κλήσεις επαφές και μετά clear data και force stop.

 

Όταν θα ξανά πας στο dialer ->discovery θα δεις τον κύκλο με τα ψηφία

 

Χιλια ευχαριστω ημουν ετοιμος να τα ξηλωσω ολα με εσωσες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σημερα αφου το Kingo δεν καταφερε να ρουταρει το κινητο του μικρου Mlaism9 δοκιμασα το Root Genius.Το αποτελεσμα ηταν μεσα σε 3 λεπτα να τελειωσει και αφου εβγαλε το μηνυμα οτι η συσκευη ειναι root βγαζει ενα παραθυρο με της επιλογες απεγκατασταση εφαρμογων - εγκατασταση rom και ενα αλλο που δεν θυμαμαι.

Και ερωτώ παιδια,στο K3note δεν μπορει να γινει root μεσω αυτης της εφαρμογης και μετα εγκαταστασεις της rom Ιταλου ?Απλα και ομορφα για ασχετους σαν και εμενα :p:p

Link to comment
Share on other sites

Για καποιον οπως εμενα που ειμαι παντελως ασχετως με root,rom,cwt κτλ,υπαρχει προβλημα εαν κρατησω το κινητο ακριβως οπως θα ερθει απο κινα(minideal)??

Πριν 2 χρονια ειχα παρει το lenovo A820 απο το ιδιο καταστημα και επειδη παλι ειχα θολωσει με ροοτ και τετοια,το κρατησα οπως ακριβως ηταν χωρις να εχω κανενα προβλημα.Υπ'οψιν οτι δεν εχω τρελες απαιτησεις απο το τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Ασχέτως αν εισαι άσχετος,μπορεις να ακολουθήσεις βημα βημα τις οδηγιες του πρώτου πόστ και θα το πετύχεις.δεν ειμαι και τιποτα υπερβολικό,απλα βημα βημα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσες αν δεν σου κάνει κόπο να εγκαταστήσεις το cputemp και να ενεργοποιήσεις την ρύθμιση που σου δείχνει την θερμοκρασία ώστε να μας πεις σε τι θερμοκρασίες δουλεύει στο browsing, gaming κτλ??? εννοείτε πως αν θέλεις και δεν έχεις κάποιο θέμα...

 

 

 

θα μπορούσες να βγάλεις ένα screenshoot από τις ρυθμίσεις το οποίο θα δείχνει ποιο λογισμικό έχεις??? υποψιάζομαι μήπως το αρχικό link που έβαλα και εγώ έχει διαφορά από αυτό που υπάρχει τώρα...

 

Με αρκετο browsing και μετα καπακι βιντεο και μετα μουσικη μου εφτασε στους 60 βαθμους. Παιχνιδια δεν παιζω.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Με αρκετο browsing και μετα καπακι βιντεο και μετα μουσικη μου εφτασε στους 60 βαθμους. Παιχνιδια δεν παιζω.

 

οκ... σε ευχαριστώ πολύ... και το δικό μου κάπου εκεί κυμαίνεται με την χρήση που αναφέρεις... οπότε σε εμάς ή κάτι άλλο ζεσταίνεται (χωρίς να έχω κάτι στο μυαλό μου ή απλά η θερμοκρασία γίνεται αισθητή...

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς αν παίζει το xposed framework; όχι απαραίτητα το gravitybox που λογικά δε θα παίζει σωστά λόγω vibe ui αλλά γενικότερα αν λειτουργεί για τα υπόλοιπα modules

Kαλημερα αδελφε μου :)

μόλις έβαλα επιτυχώς το xposed

 

αυτά που χρειάζεστε είναι τα

xposedinstaller_3.0-alpha2.apk

xposed-sdk21-arm64.zip

 

με ένα google search βρίσκουμε και τα 2 αμέσως στο XDA

 

πρώτα εγκαθιστούμε το apk και μετά το zip από τον custom loader μας.

 

τη πρώτη φορά που θα κάνει boot μετά την εγκατάσταση του zip θα κάνει κάνα 10λεπτό για να ανοίξει μην αγχωθείτε :)

 

κλασικά καμιά ευθύνη δεν φέρω αν πάθει κάτι το κινητό σας.

όπως άμα δεν ξέρετε τι είναι το xposed καν μην μπείτε στην διαδικασία για experimental version ;)

 

 

 

01.06.2015 - CyanogenMod 12.1

29.05.2015 - Sony ROM

28.05.2015 - AOSP V3

18.05.2015 - AOSP V2.1

15.05.2015 - AOSP (CBT HK LIMITED)

10.05.2015 - AOSP Beta 2 - See more at: http://akilli.be/forum/konu-k3-note-root-multilanguage-rom-google-play-cwm-recovery-imei-repair#sthash.cPI5vRA4.dpuf

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα αδελφε μου :)

 

 

 

 

 

01.06.2015 - CyanogenMod 12.1

29.05.2015 - Sony ROM

28.05.2015 - AOSP V3

18.05.2015 - AOSP V2.1

15.05.2015 - AOSP (CBT HK LIMITED)

10.05.2015 - AOSP Beta 2 - See more at: http://akilli.be/forum/konu-k3-note-root-multilanguage-rom-google-play-cwm-recovery-imei-repair#sthash.cPI5vRA4.dpuf

Εβγαλαν cm 12.1 τα τσακαλια ε? Αν την δοκιμασει κανενας ας πει καμια κουβεντα...

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλαν cm 12.1 τα τσακαλια ε? Αν την δοκιμασει κανενας ας πει καμια κουβεντα...

Known Bugs (Unknown de Can) - Mobile data is not available - Unstable applications suddenly shut down a possibility - Front camera not working - Rear camera is running, but does not work with flash light PHOTOS

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Και ερωτώ παιδια,στο K3note δεν μπορει να γινει root μεσω αυτης της εφαρμογης και μετα εγκαταστασεις της rom Ιταλου ?Απλα και ομορφα για ασχετους σαν και εμενα :p:p

Το εχω γραψει και γω αυτο, οποιος εχει το Κ3 ας δοκιμασει να ρουταρει με το Root Genius. Γιατι και γω με το Root Genius εχω καταφερει να κανω ρουτ 1 lenovo A806.

Link to comment
Share on other sites

Ασχέτως αν εισαι άσχετος,μπορεις να ακολουθήσεις βημα βημα τις οδηγιες του πρώτου πόστ και θα το πετύχεις.δεν ειμαι και τιποτα υπερβολικό,απλα βημα βημα

Ναι αλλα περα απο το αν το καταφερω η οχι,ποια ειναι τα μειονεκτηματα του να μην αλλαξεις ρομ??καποιες κινεζικες εφαρμογες η ακομη και δυσλειτουργια της συσκευης??Γιατι αν ειναι μονο τα κινεζικα,την παλευω..

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της Ιταλικής ρομ, δε βρίσκω πουθενά το εικονίδιο για τον default email client που είχε η έκδοση από το to2c.

Συμβαίνει και σε εσάς το ίδιο; Μπορείτε να μου πείτε πως λέγεται το default email client μπας και το βρω πουθενά;

 

Παιδιά κανένα νεότερο στο παραπάνω ερώτημα; Επίσης στα sms γράφω ελληνικά, αλλά δεν έχω τόνους. Πως λύνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την παρασκευη ειχα παταγγειλη τοκινητο απο greabest και πληρωμη paypal.Σημερα απαντησαν στο μηνυμα μου ποτε θα το στειλουν και μου γραψαν οτι θα ειναι διαθεσιμο καπου στην 25 ιουνιου.Υπαρχει τροπος να ακυρωσο την παραγγελια μου και να παρω τα λεφτα πισω.Να γραψω στην paypal?Στην greabest εγραψα οτι θελω ακυρωση αλλα δεν γνωριζω αν ειναι αυτος ο τροπος.
Link to comment
Share on other sites

Απο που ειναι καλυτερα για παραγγελια ρε παιδια?vickmall οπως παντα?η απο το gearbest?ερχονται με την ιδια rom?
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για το τηλεφωνο μπορει να μου πει καποιος συνοπτικα τις εντυπωσεις;που αν κρινω απο τις σελιδες με τα ποστ εχει κανει θραυση .και κατι ακομη ποσο διαθεσιμο χωρο εχει για εφαρμογες γιατι στο κουμποτ s308 που εχω χρειαστηκε να βαλω αλλη ρομ διοτι εδινε μονο 1gb περιπου για εφαρμογες
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...