Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως έγραψα και πριν οι εντυπώσεις μου είναι άριστες στις 2 μέρες που το έχω. Ο αποθηκευτικός χώρος είναι ενοποιημένος και είναι διαθέσιμος για ό,τι θες (είτε εφαρμογές, είτε οτιδήποτε άλλο). Στο δικό μου είναι ελέυθερα γύρω στα 10,5 gb. Γύρω στα 5 gb είναι το λειτουργικό και περίπου 0,5 gb οι εφαρμογές. Όλα αυτά έχοντας υπόψη ότι φοράει την 1520 multilanguage. Δεν ξέρω τι ισχύει με τις άλλες rom.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως έγραψα και πριν οι εντυπώσεις μου είναι άριστες στις 2 μέρες που το έχω. Ο αποθηκευτικός χώρος είναι ενοποιημένος και είναι διαθέσιμος για ό,τι θες (είτε εφαρμογές, είτε οτιδήποτε άλλο). Στο δικό μου είναι ελέυθερα γύρω στα 10,5 gb. Γύρω στα 5 gb είναι το λειτουργικό και περίπου 0,5 gb οι εφαρμογές. Όλα αυτά έχοντας υπόψη ότι φοράει την 1520 multilanguage. Δεν ξέρω τι ισχύει με τις άλλες rom.

 

Μπορουμε πριν την παραγγελια να ελεγξουμε ποια ρομ φοραει???Η μηπως γνωριζουμε απο το minideal ποια εχουν??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό καλύτερα να το ρωτήσεις στο κατάστημα που σε ενδιαφέρει. Εγώ μόλις τώρα πήρα email απάντηση από το vickmall ότι την clean 1520 multilanguage την βάζουν σε όλες τις νέες παραγγελίες είτε από το κατάστημα της Κίνας είτε από το Eu Warehouse. Επίσης μου είπαν ότι για όσους είχαν παραγγείλει το κινητό παλιότερα και θέλουν να περάσουν τη συγκεκριμένη rom θα πρέπει να στείλουν το κινητό στην Ελλάδα για να τους την εγκαταστήσει (προφανώς εννοεί στον συνεργάτη τους στη Θεσσαλονίκη απ' όπου έρχονται και οι παραγγελίες του eu warehouse).
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τι φταιει κλείσε το Internet και μετά πήγαινε στις ρυθμίσεις -> app manager ->all επέλεξε την εφαρμογή για κλήσεις επαφές και μετά clear data και force stop.

 

Όταν θα ξανά πας στο dialer ->discovery θα δεις τον κύκλο με τα ψηφία

ΣΩΡΑΙΟΣ ΦΙΛΑΡΑΚΙ

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα του Ιταλού εδώ και 2 μέρες αλλά 4g δεν έχω στη δεύτερη θέση όπως είχα στην 1511. Ξέρει κάποιος αν είναι θέμα ρομ η χρειάζεται κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα του Ιταλού εδώ και 2 μέρες αλλά 4g δεν έχω στη δεύτερη θέση όπως είχα στην 1511. Ξέρει κάποιος αν είναι θέμα ρομ η χρειάζεται κάτι άλλο;

Aν επιλέξεις μέσα από τις ρυθμίσεις 3G/4G στη sim 2 παίζει κανονικά. Τσεκαρισμένο στο δικό μου καιρό τώρα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα αδελφε μου :)

 

 

 

 

 

01.06.2015 - CyanogenMod 12.1

29.05.2015 - Sony ROM

28.05.2015 - AOSP V3

18.05.2015 - AOSP V2.1

15.05.2015 - AOSP (CBT HK LIMITED)

10.05.2015 - AOSP Beta 2 - See more at: http://akilli.be/forum/konu-k3-note-root-multilanguage-rom-google-play-cwm-recovery-imei-repair#sthash.cPI5vRA4.dpuf

Φίλε μου θανάση καλησπέρα.Ο ισπανός είναι κορυφή.Εχει όρεξη να βγάζει πολλές ρομ.Το κινητό το είδα για κάποια ώρα με τη ρομ του ιταλού και έμεινα ικανοποιημένος απο τη λειτουργία του

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω επιλέξει και μου φαίνεται περίεργο ρωτάω

 

Για δοκίμασε να κάνεις τράμπα της κάρτες να δεις δε βρίσκει 4G πάλι στη δεύτερη sim. Εμένα πάντως κανονικά 4G και στις δύο το τσέκαρα πάλι τώρα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Χιλια ευχαριστω ημουν ετοιμος να τα ξηλωσω ολα με εσωσες.

 

Παιδιά έχω κατεβάσει την ROM του ιταλού (VIBEUI_V2.5_1522.....) και δεν μπορώ να βρω το scatter.txt αρχείο? Πώς την περνάω μέσω flashtool?

Μεσω Cmw μπορεις να την περασεις.

Δλδ περνας με Flash tool την cmw.Κ μετα κλεινεις το κινητο K το ανοιγεις με Power button Vol+ Vol- και το δινεις απο εκει εγκατασταση απο τον τοπο που εχεις αποθηκευσει την Rom

Link to comment
Share on other sites

τελικα που βρισκουμε την τελευταια stable version?

http://www.needrom.com/download/lenovo-k50-t5 αυτη ειναι και την κανουμε update με το latest μεσω ota (και μετα ροοτ κτλπ)?

 

Επισεις η ρομ του ιταλου σε σχεση με την τελευταια stable εχει καμια διαφορα ή κατι καλητερο, περα απο τα ελληνικα που δεν με ενδιαφερουν? Βλεπω λετε οτι υπερθερμαίνεται με του ιταλου...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Α οκ. Προφανώς δεν κάνω unzip την ROM έτσι? Ούτε έχει σημασία να ονομάσω το αρχείο update.zip ?

 

οπως ειναι αρκει να βρεις που την περασες την Rom zip

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να κάνεις τράμπα της κάρτες να δεις δε βρίσκει 4G πάλι στη δεύτερη sim. Εμένα πάντως κανονικά 4G και στις δύο το τσέκαρα πάλι τώρα

Θα δοκιμάσω το απόγευμα γιατί δεν έχει 4g εδώ που είμαι τώρα και ενημερώνω μήπως βγάλουμε άκρη. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

τελικα που βρισκουμε την τελευταια stable version?

http://www.needrom.com/download/lenovo-k50-t5 αυτη ειναι και την κανουμε update με το latest μεσω ota (και μετα ροοτ κτλπ)?

 

Επισεις η ρομ του ιταλου σε σχεση με την τελευταια stable εχει καμια διαφορα ή κατι καλητερο, περα απο τα ελληνικα που δεν με ενδιαφερουν? Βλεπω λετε οτι υπερθερμαίνεται με του ιταλου...

Απλά και του Ιταλού είναι βασισμένη πάνω στη 1520 που δεν έχει πρόβλημα υπερθέρμανσης. Και από δεκάδες που τη περάσαμε ένας μόνο ανέφερε προβλήμα οπότε δε νομίζω να είναι θέμα ρομ αλλά συσκευής. Η συσκευή με τη 1511 έβραζε τώρα είναι μια χαρά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Απλά και του Ιταλού είναι βασισμένη πάνω στη 1520 που δεν έχει πρόβλημα υπερθέρμανσης. Και από δεκάδες που τη περάσαμε ένας μόνο ανέφερε προβλήμα οπότε δε νομίζω να είναι θέμα ρομ αλλά συσκευής. Η συσκευή με τη 1511 έβραζε τώρα είναι μια χαρά

 

Χμμμ οκ...Αλλα δεν εχουν διαφορα περα απο το multilang? (επισης τελικα αυτο ειναι το λινκ για την official stable την latest?)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ οκ...Αλλα δεν εχουν διαφορα περα απο το multilang? (επισης τελικα αυτο ειναι το λινκ για την official stable την latest?)

Aν δε θέλεις Ελληνικά βάλε official, η Iταλική είναι multilang, τελείως αποκινεζοποιημένη, ρουταρισμένη, με playstore, και ανάβει το led φωτάκι και για WhatsApp, Facebook, Tapatalk, Ebay, Gmail και κάποιος ακόμα όχι μονο για sms και κλήσεις δηλαδή

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Aν δε θέλεις Ελληνικά βάλε official, η Iταλική είναι multilang, τελείως αποκινεζοποιημένη, ρουταρισμένη, με playstore, και ανάβει το led φωτάκι και για WhatsApp, Facebook, Tapatalk, Ebay, Gmail και κάποιος ακόμα όχι μονο για sms και κλήσεις δηλαδή

 

Δλδ επειδη και εγω το περιμενω συντομα απο vickmall με τη multilang 1520 rom και δεν εχω προβλημα να εχω τα αγγλικα ειναι καλυτερα να βαλω την official και αν ναι που τη βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

Δλδ επειδη και εγω το περιμενω συντομα απο vickmall με τη multilang 1520 rom και δεν εχω προβλημα να εχω τα αγγλικα ειναι καλυτερα να βαλω την official και αν ναι που τη βρισκω?

Αυτό θα το δεις όταν με το καλό σου έρθει. Αν είναι η 1520 πάνω με gapps και root και δεν έχεις θέματα τη κρατάς αλλιώς από needrom τη τελευταία official αν δε σε νοιάζουν τα ελληνικά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοηθήσει;

 

Παιδιά μερικές ερωτήσεις για το κινητό, διάβασα αρκετές σελίδες ποστς αλλά δε βρήκα απαντήσεις:

 

1) Η ταχύτητα του modem είναι η γνωστή που έχουν τα περισσότερα (δηλαδή 3g, H+ 42,2mbps και LTE 150mbps) ή είναι πιο αργό;

2) Υποστηρίζει η συσκευή dual window mode; Αν όχι, υπάρχει επιλογή για άνοιγμα 2 παραθύρων στην ίδια οθόνη με κάποιο τρόπο , π.χ. Chrome και Youtube;

3) Η αλλαγή της ρομ είναι τόσο must; Αν μείνω με την στοκ ρομ που θα έρθει π.χ. από vickmall, θα έχω κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα;

4) Ισχύει ότι δεν κάνεις update ό,τι κι αν σου έρθει ΟΤΑ γιατί θα κινεζοποιηθεί το κινητό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Παιδιά μερικές ερωτήσεις για το κινητό, διάβασα αρκετές σελίδες ποστς αλλά δε βρήκα απαντήσεις:

 

1) Η ταχύτητα του modem είναι η γνωστή που έχουν τα περισσότερα (δηλαδή 3g, H+ 42,2mbps και LTE 150mbps) ή είναι πιο αργό;

2) Υποστηρίζει η συσκευή dual window mode; Αν όχι, υπάρχει επιλογή για άνοιγμα 2 παραθύρων στην ίδια οθόνη, π.χ. Chrome και Youtube;

3) Η αλλαγή της ρομ είναι τόσο must; Αν μείνω με την στοκ ρομ που θα έρθει π.χ. από vickmall, θα έχω κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα;

4) Ισχύει ότι δεν κάνεις update ό,τι κι αν σου έρθει ΟΤΑ γιατί θα κινεζοποιηθεί το κινητό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Η official όμως δεν είναι τελείως αποκινεζοποιημένη, έτσι δεν είναι?

Μα η official είναι κινέζικη πως να ήταν αποκινεζοποιηνενη;;; έχει άπειρες κινεζικές εφαρμογές και γλώσσες μόνο κινέζικα και αγγλικά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε μου αρέσει η stock recovery της lenovo και θα ήθελα να περάσω cwm.

Πώς γίνεται;

Χρειάζεται να ξαναφλασάρω τη ρομ μετά αν αλλάξω recovery;

Link to comment
Share on other sites

Μα η official είναι κινέζικη πως να ήταν αποκινεζοποιηνενη;;; έχει άπειρες κινεζικές εφαρμογές και γλώσσες μόνο κινέζικα και αγγλικά

Έχεις δίκιο απλώς έτσι όπως διάβασα το προηγούμενο ποστ σου μου φάνηκε ότι βγήκε αποκινεζοποιημένη official και απόρησα.

 

Η multi rom του vickmall ξέρουμε πως έχει περαστεί? Μου ζητάει το supersu να κάνω binary update και όταν πατάω continue μου λέει να επιλέξω αν έχω κάποιο custom recovery (cwm/twrp) ή όχι. Πως το διαπιστώνω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...