Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως ξέρει κάποιος γιατί σε windows xp όταν επιλέγω από το flash tools το scatter file του cwm μου βγάζει ότι είναι invalid;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οσοι παραλαμβανετε γραφτε και ποτε παραγγειλατε,να ξερουμε και εμεις που περιμενουμε,πανω κατω ποσο θα κανει.
στις 29 μαϊου πηρα tarck number και σημερα παρελαβα.

αν δεν ειχε μεσολαβησει σ.κ. θα ειχα παραλαβει δυο μερες πριν!11 μερες εκανε να ερθει.

το αγορασα απο to2c

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για καμιά μεταλλική θήκη έχετε κάποια πρόταση? Και γενικά από θήκες ότι έχετε δει που είναι ωραίο δώστε κανένα link. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά όποιος μπορεί. Βρήκα το κινητό σε προσφορά στα 150$ εδώ πέρα

http://www.coolicool.com/lenovo-k3-note-mtk6752-17ghz-octa-core-55-inch-fhd-screen-android-50-4g-lte-smartphone-g-39194#disqus_thread

Έχω αγοράσει ξανά από αυτήν την σελίδα και δεν είχα πρόβλημα. Το θέμα ποιο είναι όμως...λέει για τιμή αγοράς 149.99$ και δίπλα 25% off και έχει ένα timer. Αν το προσθέσω στο καλάθι δεν μου βγάζει την τιμή 149.99 όμως αλλά 169.99.

 

Γνωρίζει κανείς γιατί γίνεται αυτό? Μήπως η τιμή 149.99 θα είναι διαθέσιμη όταν τελειώσει το timer?

Λέω να το αγοράσω γιατί δεν βρίσκω κάτι καλύτερο έως 150-160 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για καμιά μεταλλική θήκη έχετε κάποια πρόταση? Και γενικά από θήκες ότι έχετε δει που είναι ωραίο δώστε κανένα link. Ευχαριστώ.

http://www.ebay.com/itm/Slim-Metal-Bumper-Frame-Case-PC-Backboard-Cover-For-Lenovo-X2-S90-K900-K3-Note-/221782408937?pt=LH_DefaultDomain_0&var&hash=item33a342fee9

http://www.ebay.com/itm/Case-Cover-For-Lenovo-K3-Note-A7000-2015-New-Rubber-Shockproof-Armor-Stand-Feat-/331566703106?pt=LH_DefaultDomain_0&var&hash=item4d32ea6202

Edited by nikosdunker
προσθεση link
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έβαλα την rom του Ιταλού και μου βγήκε ενημέρωση για OTA dev 1523, την κατέβασα, πάτησα install, μετά το τηλέφωνο έκανε reboot αλλά μετά όταν μου ξαναφόρτωσε ο launcher μου έγραψε update failed. Την εγκατέστησε κανείς άλλος από εσάς με επιτυχία;

Edited by gpan
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα τους drivers συμφωνα με τον οδηγο στην πρωτη σελιδα,αλλα δεν βλεπει την συσκευη!εχω windows 7 64 bit.τι να κανω?

θελω να βαλω του ιταλου,αλλα μου ηρθε χωρις root το κινητο,

υπαρχει εφαρμογη root να τρεξω οταν καταφερω και συνδεσω με υπολογιστη?

η ισχυουν οι οδηγιες της πρωτης σελιδας και για root?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έβαλα την rom του Ιταλού και μου βγήκε ενημέρωση για OTA dev 1523, την κατέβασα, πάτησα install, μετά το τηλέφωνο έκανε reboot αλλά μετά όταν μου ξαναφόρτωσε ο launcher μου έγραψε update failed. Την εγκατέστησε κανείς άλλος από εσάς με επιτυχία;

 

μην την κανεις την ενημερωση γιατι κατα πασα πιθανοτητα θα χασεις τα ελληνικα...εχει ακομα ενα updater που το εβαλε ο ιταλος και εκει εχει βγαλει ενημερωση,το εκανα προχθες περιπου 136 mb ειναι..απλα οταν θα σε βγαλει στις επιλογες πρεπει να ξετικαρεις ολα τα wipe..

να υποθεσω οτι απο recovery εχεις twrp...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα τους drivers συμφωνα με τον οδηγο στην πρωτη σελιδα,αλλα δεν βλεπει την συσκευη!εχω windows 7 64 bit.τι να κανω?

θελω να βαλω του ιταλου,αλλα μου ηρθε χωρις root το κινητο,

υπαρχει εφαρμογη root να τρεξω οταν καταφερω και συνδεσω με υπολογιστη?

η ισχυουν οι οδηγιες της πρωτης σελιδας και για root?

 

Όπως έγραψε ο Darth_Revan, σβήσε το κινητό.

Ανοίξε το κινητό, πατώντας VOLUME DOWN + POWER για να μπες σε Meta Mode.

Συνδέσε το USB και τα Windows θα αναγνωρίσουν τη συσκευή και θα εγκαταστήσουν τους drivers.

Εγώ για root ακολούθησα τις οδηγίες σε αυτό το site http://forum.xda-developers.com/android/development/ufficial-thread-lenovo-k3-note-t3102997

 

Ίσως χρειαστεί να εγκαταστήσεις και το android sdk στο pc προτού τρέξεις αυτά τα βήματα.

Edited by gpan
Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγό στο xda το part 2 τι ακριβώς είναι? Στο part 1 παιρνάει CWM και root (οπότε μετά περνάς και ότι άλλο θες μέσω CWM) το part 2 δεν το πιάνω...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα παρατήρησα ότι η οθόνη του κινητού μου έχει πρόβλημα. Υπάρχει ένας κάθετος νοητός άξονας ο οποίος θέλει αρκετή πίεση για να νιώσει. Παίζει να είναι και θέμα software αν και αμφιβάλω. Έβαλα και μια φωτό με ένα πρόγραμμα ζωγραφικής για να δείξω το πρόβλημα. Αν έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία με αυτό το μοντέλο ή και κάποιο άλλο, ας το πει.

PS. Έχω κάνει root αλλά δεν έβαλα τη ROM του Ιταλού ακόμα (έχω τη ROM του 1949deal thn 1511). Επίσης, έχω κανει τις κινεζιές freeze/uninstall).

 

[ATTACH]61834[/ATTACH]

 

Λογικά είναι πρόβλημα με τον Digitizer, το είχα ίδιο θέμα σε οριζόντιο σε ένα άλλο κινητό!

Και αν είναι αυτό το πρόβλημα θέλει αλλαγή ο Digitizer! Μάλλον πρέπει να επικοινωνήσεις με Κίνα μεριά για αλλαγή!

 

μην την κανεις την ενημερωση γιατι κατα πασα πιθανοτητα θα χασεις τα ελληνικα...εχει ακομα ενα updater που το εβαλε ο ιταλος και εκει εχει βγαλει ενημερωση,το εκανα προχθες περιπου 136 mb ειναι..απλα οταν θα σε βγαλει στις επιλογες πρεπει να ξετικαρεις ολα τα wipe..

να υποθεσω οτι απο recovery εχεις twrp...

 

Μπορείς Σάκη να πεις τα βήματα του update του Ιταλού?

Πατάς δηλαδή την επιλογή και το κινητό τι κάνει? κατεβάζει το αρχείο (αυτό των 136MB??) και μετά πρέπει να μπούμε TWRP ??? πως? με restart? ....βοήθησε λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άποψη την αναγνώριση των αριθμών στις κλήσεις και τα μηνύματα;

Έχω αριθμό χωρίς +30, βλέπω αναγνώριση κλήσεων αλλα δεν βλέπω όνομα στα μηνύματα. Βάζω +30 σε μερικούς έρχεται η αναγνώριση κλήσεων, σε άλλους οχι αλλα έχω μηνύματα με ονόματα... :confused:

Αν το έχει δει κάποιος και το σεταρε ας μας πει και μας.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άποψη την αναγνώριση των αριθμών στις κλήσεις και τα μηνύματα;

Έχω αριθμό χωρίς +30, βλέπω αναγνώριση κλήσεων αλλα δεν βλέπω όνομα στα μηνύματα. Βάζω +30 σε μερικούς έρχεται η αναγνώριση κλήσεων, σε άλλους οχι αλλα έχω μηνύματα με ονόματα... :confused:

Αν το έχει δει κάποιος και το σεταρε ας μας πει και μας.

 

Ποια εκδοση έχεις ; αν είναι κάποια official πας στο phone-->more features and settings---> more display features-->number match bits -->by 7

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά όποιος μπορεί. Βρήκα το κινητό σε προσφορά στα 150$ εδώ πέρα

http://www.coolicool.com/lenovo-k3-note-mtk6752-17ghz-octa-core-55-inch-fhd-screen-android-50-4g-lte-smartphone-g-39194#disqus_thread

Έχω αγοράσει ξανά από αυτήν την σελίδα και δεν είχα πρόβλημα. Το θέμα ποιο είναι όμως...λέει για τιμή αγοράς 149.99$ και δίπλα 25% off και έχει ένα timer. Αν το προσθέσω στο καλάθι δεν μου βγάζει την τιμή 149.99 όμως αλλά 169.99.

Γνωρίζει κανείς γιατί γίνεται αυτό? Μήπως η τιμή 149.99 θα είναι διαθέσιμη όταν τελειώσει το timer?

Λέω να το αγοράσω γιατί δεν βρίσκω κάτι καλύτερο έως 150-160 ευρώ.

Ναι, περιμενεις να τελειωσει το timer για να ενεργοποιηθει η προσφορα.

(Προσεξε το μαγαζι, λεει K3 NOTE K50-T5 αλλα στις φωτο απο κατω περιγραφει το αλλο μοντελο K3 NOTE με αλλα τεχνικα χαρακτηριστικα).

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Κάπως άσχετη ερώτηση, αλλά μπορείτε να μου προτείνετε καμία καλή θήκη για το κινητό; Μπήκα στο vickmall να δω, αλλά η θήκη που δείχνει για το k3 note καλύπτει το ηχείο. Επίσης, αν και ξέρω ότι ζητάω πολλά, υπάρχει κανένα μαγαζί που να κάνει custom made θήκες;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει κανενας ενα λινκ για την ρομ του ιταλου γιατι ψαχνω ποση ωρα και δεν μπορω να την βρω.... στο google drive δεν υπαρχει πια. ευχαριστω!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάπως άσχετη ερώτηση, αλλά μπορείτε να μου προτείνετε καμία καλή θήκη για το κινητό; Μπήκα στο vickmall να δω, αλλά η θήκη που δείχνει για το k3 note καλύπτει το ηχείο. Επίσης, αν και ξέρω ότι ζητάω πολλά, υπάρχει κανένα μαγαζί που να κάνει custom made θήκες;

30 ειδη θηκες βρισκεις στο ebay, για ολα τα γουστα.

(Εχουν και εδω στο θεμα αναφερθει πολλες, μπορεις να κανεις εσωτερικη αναζητηση αν και στο ebay θα βρεις "παπαδες").

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρατήρησα με την Ιταλική ρομ ότι όποιον νεο εκκινητή και να βάλεις βγαζει σφάλμα στα widgets.

"Settings has stopped working"

 

Τις εφαρμογές τις περάσατε στην εξωτερική SD? εμένα δεν μου δίνει επιλογή τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, περιμενεις να τελειωσει το timer για να ενεργοποιηθει η προσφορα.

(Προσεξε το μαγαζι, λεει K3 NOTE K50-T5 αλλα στις φωτο απο κατω περιγραφει το αλλο μοντελο K3 NOTE με αλλα τεχνικα χαρακτηριστικα).

Το K3 σκέτο εννοείς δείχνει πιο κάτω, όχι το K3 NOTE

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι πρόβλημα με τον Digitizer, το είχα ίδιο θέμα σε οριζόντιο σε ένα άλλο κινητό!

Και αν είναι αυτό το πρόβλημα θέλει αλλαγή ο Digitizer! Μάλλον πρέπει να επικοινωνήσεις με Κίνα μεριά για αλλαγή!

 

 

 

Μπορείς Σάκη να πεις τα βήματα του update του Ιταλού?

Πατάς δηλαδή την επιλογή και το κινητό τι κάνει? κατεβάζει το αρχείο (αυτό των 136MB??) και μετά πρέπει να μπούμε TWRP ??? πως? με restart? ....βοήθησε λίγο!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μάλλον έχεις δίκιο διότι παρατήρησα οτι χειροτερεύει συνεχώς. Έβαλα και τη ROM του Ιταλού και είναι το ίδιο. Το θέμα είναι θα δεχτούν να το αλλάξουν ή να μη μπω καν στο κόπο; Σκέφτομαι και να το ανοίξω μόνος μου μιας και είναι αρκετά εύκολο αλλά και πάλι δε θα καταφέρω τίποτα αν είναι το digitizer. Pffffffffffffffffffff

PS. Έχω ξενερώσει ταμάλα

Link to comment
Share on other sites

Του Italian guy εχω. Δεν μπορώ να βρω το more features and settings. Το εχω στα Αγγλικά

 

Είναι στον dialer . Προχώρα τα tabs που έχει και θα το δεις.Το έχουν αναφέρει και κάποια παιδιά πιο πίσω

 

Dialer --> More Features and settings --> More Display features -->Number match bits --> 7

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μάλλον έχεις δίκιο διότι παρατήρησα οτι χειροτερεύει συνεχώς. Έβαλα και τη ROM του Ιταλού και είναι το ίδιο. Το θέμα είναι θα δεχτούν να το αλλάξουν ή να μη μπω καν στο κόπο; Σκέφτομαι και να το ανοίξω μόνος μου μιας και είναι αρκετά εύκολο αλλά και πάλι δε θα καταφέρω τίποτα αν είναι το digitizer. Pffffffffffffffffffff

PS. Έχω ξενερώσει ταμάλα

 

Βλέπω ότι και από 11 δολάρια μπορείς να βρεις Digitizer! τον αγοράζεις και τον αλλάζεις μόνος ή πας σε κάποιο service που το κατέχουν!!

Δες εδώ:

http://www.aliexpress.com/af/digitizer-lenovo-k3-note.html?ltype=wholesale&d=y&origin=n&SearchText=digitizer+lenovo+k3+note&initiative_id=SB_20150608111551&isViewCP=y&catId=0

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει κανενας ενα λινκ για την ρομ του ιταλου γιατι ψαχνω ποση ωρα και δεν μπορω να την βρω.... στο google drive δεν υπαρχει πια. ευχαριστω!!!!!!!!!!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=413819&highlight=%CE%99%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE+%CF%81%CE%BF%CE%BC&page=109 το βρικα μονος μου τελικα. απλα ειχα πιξει και δεν το εβλεπα.. μπωρει να διαγραφει το ποστ μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι και από 11 δολάρια μπορείς να βρεις Digitizer! τον αγοράζεις και τον αλλάζεις μόνος ή πας σε κάποιο service που το κατέχουν!!

Δες εδώ:

http://www.aliexpress.com/af/digitizer-lenovo-k3-note.html?ltype=wholesale&d=y&origin=n&SearchText=digitizer+lenovo+k3+note&initiative_id=SB_20150608111551&isViewCP=y&catId=0

 

Έστειλα μήνυμα στο 1949deal περιγράφοντας το πρόβλημα. Να δω τι θα μου απαντήσουν. Πάντως θα κρατήσω ενημερωμένο το forum για παρόμοια περίπτωση που μπορεί να τύχει σε άλλον. Thnx για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...