Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά πέρασα την ROM του Ιταλου και κατα την πρώτη εκκίνηση μετά το flash κολλάει σε μια μπάρα με κατι κινέζικα.Καμία ιδέα?

 

και εμένα έβγαλε τη μπάρα που λες αλλά άνοιξε μέτα από κάνα 15λέπτο. Από τη στιγμή που έκανα reboot μέχρι να ανοίξει εντελώς έκανε 20 λεπτά+ ,μην το πειράξεις θα ανοίξει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άμα έχω συνδεμένο το bluetooth συνεχώς η κατανάλωση μπαταρίας που θα οφείλεται στο bluetooth είναι μεγάλη?, έχει τεστάρει κανείς και τι ισχύει γενικά? Επίσης με τι άλλο φορτιστή μπορώ να το φορτίσω το κινητό? Με οποιοδήποτε έχει output 5 volt?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άμα έχω συνδεμένο το bluetooth συνεχώς η κατανάλωση μπαταρίας που θα οφείλεται στο bluetooth είναι μεγάλη?, έχει τεστάρει κανείς και τι ισχύει γενικά? Επίσης με τι άλλο φορτιστή μπορώ να το φορτίσω το κινητό? Με οποιοδήποτε έχει output 5 volt?

 

1)ε ναι θα ειναι μεγαλυτερη αλλα οχι δραματικη...

2)ναι με 5 volt θα φορτισει,αλλα πρεπει να δεις και τα mah...

Link to comment
Share on other sites

και εμένα έβγαλε τη μπάρα που λες αλλά άνοιξε μέτα από κάνα 15λέπτο. Από τη στιγμή που έκανα reboot μέχρι να ανοίξει εντελώς έκανε 20 λεπτά+ ,μην το πειράξεις θα ανοίξει..

 

Ευχαριστώ πολύ ξεπέρασα αυτο το σημείο.Τώρα οταν πάω να αναβαθμίσω σε version K3.VIBE 1.3 δεν τα καταφέρνω.Καμία ιδέα?(έκανα όλες τις επιλογές σε clear cashe κτλ)?

Link to comment
Share on other sites

Με τη ρομ του Ιταλου εχω τα εξης θέματα (όπως και άλλοι) αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω λυση. Το ένα είναι το +30 στις επαφές,το άλλο είναι οτι δεν βγάζει ένδειξη 4G (ενω εχει ενεργοποιηθεί απο τη Vodafone). Και τελος τα widgets. Εκανα το hola launcher system app μεσω titanium αλλα δεν εκανε διαφορά.

Sony Xperia Neo V

Amoi N828

Jiayu G4S

Lenono K3 Note

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το stock weather widget δεν έβρισκε την πόλη μου αντιγράφω από τους φίλους μας του Ρώσους....

αφού είμαστε φυσικά root πάμε στο αρχείο

/system/build.prop 

βρίσκουμε την γραμμή

ro.build.display.id = *********************

ανάλογα με την έκδοση που έχουμε και προσθέτουμε _ROW δηλαδή

ro.build.display.id = ********************* _ ROW

Σε εμένα δουλεύει τέλεια

 

προσπαθώ να το κάνω και δεν με αφήνει. βρίσκω το αρχείο με το ES File Explorer, το ανοίγω για edit με το built in editor του ES File Explorer, κάνω την αλλαγή και πατάω αποθήκευση αλλά δεν με αφήνει. λέει ότι η αποθήκευση δεν είναι δυνατή.

εσύ πώς το κατάφερες? ποια προγράμματα χρησιμοποιήσες?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια ενδειξη τουλαχιστον οτι μπορει να ειναι πιο γρηγορο και οντως ειναι πιο γρηγορο.
Φυσικα και ειναι ενδειξη, η οποια και ισχυει συνηθως, αλλά δεν ειναι κανονας και ετσι οπως το εγραψες φαινοταν στανταρντ. Το οτι ειναι πιο γρηγορο στην προκειμενη, το στοιχειοθετησα με antutu επιτοπου. Σε διορθωσα φιλε για να μην παραπληροφορειται ο κοσμος και για να μην παραπλανουνται οι καταναλωτες, καμια παρεξηγηση. Κλασσικο αντιστοιχο παραδειγμα που ψαρωνει πολυ κοσμο ειναι οι πυρηνες, υπαρχουν 4-πυρηνα που ριχνουν στα αυτια σε παμπολλα 8-πυρηνα.

 

Απο τη στιγμη που γινει dispatched overseas ποσο καιρο κανει περιπου να ερθει?

Γυρω στις 20 ημερες, "κανονικα". Θεωρητικα μπορει και 30, σπανιως 40, τελευταια ειδαμε χαι σκορ σε 12-15 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να το κάνω και δεν με αφήνει. βρίσκω το αρχείο με το ES File Explorer, το ανοίγω για edit με το built in editor του ES File Explorer, κάνω την αλλαγή και πατάω αποθήκευση αλλά δεν με αφήνει. λέει ότι η αποθήκευση δεν είναι δυνατή.

εσύ πώς το κατάφερες? ποια προγράμματα χρησιμοποιήσες?

 

αν πατήσεις πάνω αριστερά στην γωνία τις τρεις γραμμές για το μενού και πας προς τα κάτω θα δεις κάπου ότι λέει εξερευνητής root... πρέπει να το ενεργοποιήσεις ώστε να μπορείς να αποθηκεύσεις το αρχείο...

 

Με τη ρομ του Ιταλου εχω τα εξης θέματα (όπως και άλλοι) αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω λυση. Το ένα είναι το +30 στις επαφές,το άλλο είναι οτι δεν βγάζει ένδειξη 4G (ενω εχει ενεργοποιηθεί απο τη Vodafone). Και τελος τα widgets. Εκανα το hola launcher system app μεσω titanium αλλα δεν εκανε διαφορά.

 

για το +30 που λες κοίτα το ποστ 1612 σελίδα 108... για τα widgets δεν ξέρω αν φταίει το titanium αλλά και εγώ είχα θέμα... το έλυσα χρησιμοποιώντας το /system/app mover...

Edited by tasarasx6
Link to comment
Share on other sites

αν πατήσεις πάνω αριστερά στην γωνία τις τρεις γραμμές για το μενού και πας προς τα κάτω θα δεις κάπου ότι λέει εξερευνητής root... πρέπει να το ενεργοποιήσεις ώστε να μπορείς να αποθηκεύσεις το αρχείο...

 

 

 

για το +30 που λες κοίτα το ποστ 1612 σελίδα 108... για τα widgets δεν ξέρω αν φταίει το titanium αλλά και εγώ είχα θέμα... το έλυσα χρησιμοποιώντας το /system/app mover...

 

Δεν μου εμφανιζει τις επιλογες αυτες για το +30! Εψαξα ολο το μενου των επαφων αλλα δεν...

Sony Xperia Neo V

Amoi N828

Jiayu G4S

Lenono K3 Note

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στις 20 ημερες, "κανονικα". Θεωρητικα μπορει και 30, σπανιως 40, τελευταια ειδαμε χαι σκορ σε 12-15 ημερες.

 

Με τι τα στελνουν ντε?

airmail δεν υποτιθεται οτι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να το κάνω και δεν με αφήνει. βρίσκω το αρχείο με το ES File Explorer, το ανοίγω για edit με το built in editor του ES File Explorer, κάνω την αλλαγή και πατάω αποθήκευση αλλά δεν με αφήνει. λέει ότι η αποθήκευση δεν είναι δυνατή.

εσύ πώς το κατάφερες? ποια προγράμματα χρησιμοποιήσες?

es explorer αλλά θέλει root δικαιώματα (root on)

Link to comment
Share on other sites

Με τι τα στελνουν ντε?

airmail δεν υποτιθεται οτι ειναι?

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα - ΠΡΟΤΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΟΔΗΓΟ

Μια παραλαβή από Κίνα προς Ελλάδα μπορεί να διαρκέσει από μια βδομάδα μέχρι 40+ ημέρες!

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με τι τα στελνουν ντε?

airmail δεν υποτιθεται οτι ειναι?

Δεν είπε κανείς ότι 40 μέρες ταξιδεύει το δέμα. Κάνει τόσο πολύ γιατί δεν είναι μόνο το δικό σου που έρχεται αλλά χιλιάδες πακέτα τα οποία στοιβάζονται σε αποθήκες αεροδρομίων. Κάποια φορτωνονται πρώτα πρώτα, κάποια τελευταία και κάποια ξεπέφτουν και καθυστερούν ακόμα περισσότερο. Για αυτό είναι και δωρεάν αυτός ο τρόπος αποστολής. Άμεση προτεραιότητα δίνεται μόνο σε όσα έρχονται με κούριερ και για αυτό κοστίζει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και ειναι ενδειξη, η οποια και ισχυει συνηθως, αλλά δεν ειναι κανονας και ετσι οπως το εγραψες φαινοταν στανταρντ. Το οτι ειναι πιο γρηγορο στην προκειμενη, το στοιχειοθετησα με antutu επιτοπου. Σε διορθωσα φιλε για να μην παραπληροφορειται ο κοσμος και για να μην παραπλανουνται οι καταναλωτες, καμια παρεξηγηση. Κλασσικο αντιστοιχο παραδειγμα που ψαρωνει πολυ κοσμο ειναι οι πυρηνες, υπαρχουν 4-πυρηνα που ριχνουν στα αυτια σε παμπολλα 8-πυρηνα.

 

 

Γυρω στις 20 ημερες, "κανονικα". Θεωρητικα μπορει και 30, σπανιως 40, τελευταια ειδαμε χαι σκορ σε 12-15 ημερες.

Εμένα έκανε 5!!! 20 εστάλη 25 έφτασε

Link to comment
Share on other sites

Βοηθησε πολυ το λινκ,ευχαριστω!

Εγω αναφερομουν μονο για το διαστημα απο τη στιγμη που λεει οτι σταλθηκε μεχρι να φτασει αεροδρομιο.

Μιας και απο οτι εχω καταλαβει οι καθυστερησεις πιο πολυ ειναι μεχρι να φυγει για Ελλαδα.

Εφοσον σε μενα εγραψε οτι ξεκιναει,τοτε θελω να πιστευω οτι δεν θα αργησει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κ3 δεν εχει gorilla glass η κατι αναλογο τζαμι προστασιας?πρεπει οπωσδηποτε να βαλουμε tempered glass?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εχω εδω και ημερες το κινητο με την 1520 official γενικα είμαι πολύ ικανοποιημένος από αυτή την ρομ, εκτός από την γλώσσα , υπαρχει αλλος λόγος να προτημίσω του ιταλου?

 

Εχω και δυο απορίες υπάρχει δυνατοτητα για μόνο 3g ή 4g στο δικτυο?

 

Εχω wind καρτα και το 4g έχει πιάσει μόνο μεχρι 10download και 10 upload, υπάρχουν ρυθμισεις να διαλεξουμε σε ποια μπαντα κλειδώνει?

Link to comment
Share on other sites

Εγω τουλαχιστον 3g πιανω και με τα 2 σλοτ...4g πιανω σιγουρα στο πρωτο αλλα δεν εχω τσεκαρει για το δευτερο...3G ομως επαναλαμβανω πιανουν και οι 2 καρτες...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εχω εδω και ημερες το κινητο με την 1520 official γενικα είμαι πολύ ικανοποιημένος από αυτή την ρομ, εκτός από την γλώσσα , υπαρχει αλλος λόγος να προτημίσω του ιταλου?

 

Εχω και δυο απορίες υπάρχει δυνατοτητα για μόνο 3g ή 4g στο δικτυο?

 

Εχω wind καρτα και το 4g έχει πιάσει μόνο μεχρι 10download και 10 upload, υπάρχουν ρυθμισεις να διαλεξουμε σε ποια μπαντα κλειδώνει?

 

βαλε του ιταλου,θα δεις διαφορα και στα ελληνικα και προπαντων στην μπαταρια...

ναι εχει επιλογη για 3g -4ghttp://i57.tinypic.com/vz7tr9.jpg

Link to comment
Share on other sites

λεω να εχει μονο 3g καρφωμένο όχι να το εναλλάσσει αυτόματα ... Διαφορα στην μπαταρία πόσο ? τωρα μου βγαζει 4hours SOT με την ιταλική πόσο καλύτερα είναι ? όσο για τα ελληνικά δεν με πολυνοιάζουν
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτά είναι τα στατιστικά της μπαταρίας με την 1522 official από τις 8 το πρωί μέχρι τις 10 το βράδυ περίπου. Μετά από battery calibration.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάνεις πως κάνω προβολή Φώτο στην SMART TV δεν μπορώ να το βρω. Με τα SAMSUNG ενεργοποιείς το WI-FI DIRECT στο LENOVO τι ;Έχω την αρχική ROOM από το MINIDEAL. Edited by pitheas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...