Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα... δεν μπορώ με τίποτα να απεγκαταστήσω εφαρμογή συστήματος... έβαλα σήμερα την ιταλική ρομ και προσπάθησα να σβήσω το google music με το uninstaller (root) και δεν έκανε τίποτα... έπειτα δοκίμασα με το titanium back up και ενώ δείχνει ότι την έσβησε και δεν φαίνεται μέσα στο πρόγραμμα το εικονίδιο υπάρχει κανονικά στο μενού αλλά η εφαρμογή δεν δουλεύει... το ίδιο πρόβλημα είχα και στην 1522... πώς μπορώ να την σβήσω εξ' ολοκλήρου???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οι ROM που ειναι στο site VIBEUI γραφει οτι ειναι όλες dev και μπερδυομαι!!!

Που μπορω να βρω σε official site lenovo - vibeui σταθερες rom αν εχει καποιος πληροφοριες 8α ειμαι υποχρεος!!!

ευχαριστω εκ των προτερων!

Για αλλη μια φορα κανετε πολυ καλη δουλεια ολοι σας, Ειστε Ωραιοι!!! :cool:

Βάλε την ιταλική να σωθεις....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα... δεν μπορώ με τίποτα να απεγκαταστήσω εφαρμογή συστήματος... έβαλα σήμερα την ιταλική ρομ και προσπάθησα να σβήσω το google music με το uninstaller (root) και δεν έκανε τίποτα... έπειτα δοκίμασα με το titanium back up και ενώ δείχνει ότι την έσβησε και δεν φαίνεται μέσα στο πρόγραμμα το εικονίδιο υπάρχει κανονικά στο μενού αλλά η εφαρμογή δεν δουλεύει... το ίδιο πρόβλημα είχα και στην 1522... πώς μπορώ να την σβήσω εξ' ολοκλήρου???

Κανε ένα reboot. Αν εξακολουθεί να εμφανίζεται δοκίμασε να την απεγκαταστησεις και με το app movetosdcard

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κανε ένα reboot. Αν εξακολουθεί να εμφανίζεται δοκίμασε να την απεγκαταστησεις και με το app movetosdcard

 

ευχαριστώ πολύ... έφυγε με το reboot...

Link to comment
Share on other sites

:!: SOS

Παιδιά προσπαθώ να περάσω την ROM του Ιταλού και είμαι στην φάση που μπαίνεις στο TWRP

 

στο TWRP ο fastgr περιγράφει ότι κάνουμε factory reset!

Μπήκα στο TWRP (είναι η πρώτη φορά που μπαίνω σ΄αυτό το περιβάλλον) και δεν είδα factory reset!

Είδα όμως το "WIPE" με κόκκινο, αλλά δεν τόλμησα να το πατήσω! εκεί μέσα τι έχει/. ή κάνει απ΄ευθείας wipe?

Τι πρέπει να κάνω πριν περάσω την νέα ROM του Ιταλιάνο?

Please ας βοηθήσει κάποιος! :!:

Link to comment
Share on other sites

:!: SOS

Παιδιά προσπαθώ να περάσω την ROM του Ιταλού και είμαι στην φάση που μπαίνεις στο TWRP

 

στο TWRP ο fastgr περιγράφει ότι κάνουμε factory reset!

Μπήκα στο TWRP (είναι η πρώτη φορά που μπαίνω σ΄αυτό το περιβάλλον) και δεν είδα factory reset!

Είδα όμως το "WIPE" με κόκκινο, αλλά δεν τόλμησα να το πατήσω! εκεί μέσα τι έχει/. ή κάνει απ΄ευθείας wipe?

Τι πρέπει να κάνω πριν περάσω την νέα ROM του Ιταλιάνο?

Please ας βοηθήσει κάποιος! :!:

 

μπες μην φοβασαι....μεσα εχει καποιες επιλογες για wipe...κανε τις εξης...wipe cache,dalvic,factory reset ,data...

Link to comment
Share on other sites

μπες μην φοβασαι....μεσα εχει καποιες επιλογες για wipe...κανε τις εξης...wipe cache,dalvic,factory reset ,data...

 

ΟΚ ευχαριστώ ...αλλά μετά το factory reset που γράφεις data και τελίτσες , τι ακολουθεί?

Link to comment
Share on other sites

Αυριο η παρασκευη βαζω λεφτα στην χρεωστικη και παραγελνω.

Ποιο κινεζικο μαγαζι να προτιμησω (ημουνα στο greabest λογου τιμης και μονο) για γρηγορη αποστολη (καμια 10-15 ημερες) και μια τυπικη υποστηρίξει να παρεχει.

Επισης αν καποιος απο τους φιλους γνωριζει αν εχουν βγει μεμβράνες οθονης που δινουν καποια αντοχη πχ gorilla glass.

Ευχαριστω

 

Και μια τελευταία ερωτηση υποστηριζει τελικα otg usb

Στο gearbest σε ερωτηση που εκανα

Hello !

 

Please check order

W1505261518009621 -->> May 27, 2015 06:18:00 AM

 

Thank you

Μου απαντησαν

 

Hello Karthan7,

 

The k3 note shoule be available this week and the ulefone be pro is in stock. We can dispatch you these days.

Have a great day!

 

Tempered Glass πηρα αυτο

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Παντος οι ''οδηγοι'' ειναι τυφλοσουρτης, διαβααστε τους καλα >> δειτε και καποια βιντεο στο youtube και μετα καντε την προσπαθια σας.

Η εγκατασταση rom.zip μεσω recovery ειναι σχεδον ιδια σε ολα τα mtk - android.

Δειτε βιντεακια πως να εγκαταστησετε rom ή και recovery μεσο flashtool

Δειτε βιντεακια πως ειναι το περιβαλον σε cwm recovery και πως ειναι σε twrp recovery

Αν παλι δεν νιωθετε σιγουρια γραψτε πχ θελω να κανω ''αυτο και αυτο'' υπαρχει καποιος στην περιοχη <<ταδε>> να βρεθουμε και να μου δειξει ? Δεν ειναι κακο.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Δυστυχως οι mod δεν γινεται να διαβαζουν και να προλαβαινουν ολα τα τοπικ, υπαρχουν αρκετα ποστ εδω μεσα που ειναι ''χαμενα'' και θα επρεπε να ειναι λινκ στο πρωτο ποστ για να μην γινονται συνεχεια οι ιδιες ερωτησεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστώ ...αλλά μετά το factory reset που γράφεις data και τελίτσες , τι ακολουθεί?

 

ετσι για να εχει περισσοτερο σασπενς....:lol:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστώ ...αλλά μετά το factory reset που γράφεις data και τελίτσες , τι ακολουθεί?
αφου κανεις wipe και reset,πας ενα επιπεδο πιο πανω και πατας install zip from sd card.επιλεγεις την ρομ του ιταλου που εχεις βαλει στην καρτα και περιμενεις να τελειωσει η εγκατασταση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ετσι για να εχει περισσοτερο σασπενς....:lol:

Σασπένς έχω αρκετό :p

άρα επιλέγω κάπου και data?

με ποια σειρά?

βλέπω τώρα ένα βίντεο που κάνει πρώτα wipe dalvic και cache ...και μετά κάνει factory reset!

 

Δεν παίζει ρόλο η σειρά? :blink:

 

Στο WIPE έχει 2 επιλογές

FORMAT DATA και ADVANCE WIPE

 

Στο ADVANCE WIPE έχει για επιλογή:

Dalvic Cache

System

Cache

Data

Data (ξανά)

SdCard (αυτό προφανώς το αφήνω - δεν το επιλέγω)

 

Στο FORMAT DATA

λέει με κόκκινα ότι θα διαγράψει εφαρμογές, βιντεο, φωτογραφίες κλπ

και λέει να γράψω "Yes" ...to confirm

 

τι επιλέγω τελικά και τι αφήνω?

Edited by PopCorn1
Link to comment
Share on other sites

Σασπένς έχω αρκετό :p

άρα επιλέγω κάπου και data?

με ποια σειρά?

βλέπω τώρα ένα βίντεο που κάνει πρώτα wipe dalvic και cache ...και μετά κάνει factory reset!

 

Δεν παίζει ρόλο η σειρά? :blink:

 

οχι δεν παιζει ρολο η σειρα...να ξερεις ομως οταν τελειωσει η εγκατατσταση θα σου εχει δυο κουμπακια στο twrp recovery...το αριστερα θα σου λεει wipe caches και το αλλο reboot...θα πατησεις πρωτα το wipe να το κανεις αλλη μια φορα και μετα reboot.επισης να ξερεις οτι οταν πατησεις να κανει reboot αργει πολυ να μπει στο λειτουργικο..μην τρομαξεις..

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν παιζει ρολο η σειρα...να ξερεις ομως οταν τελειωσει η εγκατατσταση θα σου εχει δυο κουμπακια στο twrp recovery...το αριστερα θα σου λεει wipe caches και το αλλο reboot...θα πατησεις πρωτα το wipe να το κανεις αλλη μια φορα και μετα reboot.επισης να ξερεις οτι οταν πατησεις να κανει reboot αργει πολυ να μπει στο λειτουργικο..μην τρομαξεις..

 

Σε ζάλισα το ξέρω, αλλά για βοήθα στο παρακάτω

αλλά σε όλα τα βίντεο διαφέρει η TWRP από αυτή που έδωσε ο Ιταλός και μπερδεύομαι γιατί έχει περισσότερες επιλογές!

 

Στο WIPE έχει 2 επιλογές

FORMAT DATA και ADVANCE WIPE

 

Στο ADVANCE WIPE έχει για επιλογή:

Dalvic Cache

System

Cache

Data

Data (ξανά)

SdCard (αυτό προφανώς το αφήνω - δεν το επιλέγω)

 

Στο FORMAT DATA (εδώ δεν χρειάζεται να μπω?)

λέει με κόκκινα ότι θα διαγράψει εφαρμογές, βιντεο, φωτογραφίες κλπ

και λέει να γράψω "Yes" ...to confirm

 

τι επιλέγω τελικά και τι αφήνω?

Edited by PopCorn1
Link to comment
Share on other sites

Σε ζάλισα το ξέρω, αλλά για βοήθα στο παρακάτω

 

Στο WIPE έχει 2 επιλογές

FORMAT DATA και ADVANCE WIPE

 

Στο ADVANCE WIPE έχει για επιλογή:

Dalvic Cache

System

Cache

Data

Data (ξανά)

SdCard (αυτό προφανώς το αφήνω - δεν το επιλέγω)

 

Στο FORMAT DATA (εδώ δεν χρειάζεται να μπω?)

λέει με κόκκινα ότι θα διαγράψει εφαρμογές, βιντεο, φωτογραφίες κλπ

και λέει να γράψω "Yes" ...to confirm

 

τι επιλέγω τελικά και τι αφήνω?

 

το format data δεν το ακουμπας!!!κανεις τα dalvic,cache.data

Link to comment
Share on other sites

το format data δεν το ακουμπας!!!κανεις τα dalvic,cache.data

 

οχι δηλαδή το system και όχι το 2ο data? ...ή επιλέγω και τα 2 data?

Link to comment
Share on other sites

οχι δηλαδή το system και όχι το 2ο data? ...ή επιλέγω και τα 2 data?

 

εγω εκανα μονο το ενα το data..το system οχι!

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο....

 

Ανέβασε καμία φωτογραφία να δούμε.... Μπορεί να μας αρέσει....

Μου αρεσει η rosemary που εχουν τα samsung, αυτη ειναι...

 

Με το αλλο θεμα της μεταφορας εφαρμογων στην sd? Εχω ενα ταμπλετ huawei και ενα παλιο samsung που εχουν αυτη τη δυνατοτητα χωρις να ειναι root, πως ειναι δυνατον στο k3 να μην γινεται;

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα μονο το ενα το data..το system οχι!

 

Ευχαριστώ πολύ ...και με πολύ σασπένς ...προχωράω!!

 

 

ANTUTU με του Ιταλού την ROM: 46330

 

...και η κάμερα πλέον δουλεύει σωστά! Φλας και κλείστρο τα βρήκανε και συνεργάζονται!

Edited by PopCorn1
Link to comment
Share on other sites

Μπορούν κάποιοι να δοκιμάσουν αν το App Store της Lenovo εγκαθιστά επιτυχώς τα Google Services και τα GApps;

Εδώ είναι: http://www.lenovomm.com/search/default_list_1.html?q=google&f=0

 

Λειτουργεί το αντίστοιχο της Huawei και σήμερα βρήκα της ZTE και το δοκιμάζω. Δεν βλέπω λόγο να μην έχει κάτι αντίστοιχο η Lenovo.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά..διαβάζοντας αρκετά στο forum θα ήθελα τη βοήθειά σας στην εξής επιλογή. είμαι μεταξύ elephone p7000 και lenovo k30 note. αυτά που θέλω είναι να ΜΗΝ πειράξω το κινητό αλλά να λειτουργεί "as is" χωρίς πολλά πολλά..και πιο βασικό από όλα..να έχει μεγάλη αυτονομία..

το elephone βλέπω έχει καλύτερη μπαταρία..αλλά δεν ξέρω αν στην τελική βαστάει παραπάνω. γενικά δεν θέλω να είμαι με το φορτιστή στο χέρι..καμιά γνώμη βοηθείας;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά..διαβάζοντας αρκετά στο forum θα ήθελα τη βοήθειά σας στην εξής επιλογή. είμαι μεταξύ elephone p7000 και lenovo k30 note. αυτά που θέλω είναι να ΜΗΝ πειράξω το κινητό αλλά να λειτουργεί "as is" χωρίς πολλά πολλά..και πιο βασικό από όλα..να έχει μεγάλη αυτονομία..

το elephone βλέπω έχει καλύτερη μπαταρία..αλλά δεν ξέρω αν στην τελική βαστάει παραπάνω. γενικά δεν θέλω να είμαι με το φορτιστή στο χέρι..καμιά γνώμη βοηθείας;

Δεν νομιζω η ποιοτητα της μπαταριας του elephone να φτανει της lenovo, στην 1η εχουν ηδη καταγραφει πολλα παραπονα σε προηγουμενα μοντελα, μεχρι που ψαχνανε να βρουν τα πραγματικα mah, στην 2η εχουν καταγραφει μπαταριες διαμαντια, ερχομενος απο P780 με ιδία εμπειρια. Απο κει και περα, η διαχειριση που κανεις, καθως και κανα βοηθητικο προγραμματακι, κανουν την επιπλεον διαφορά. Με απλα λογια, και με τα 2 θα εισαι καλλυμενος αν ξερεις να τα χειριστεις, αν δεν ξερεις, το lenovo θα ειναι καλυτερο λογω ποιοτητας.

Εμπειρικα, με το P780 εβγαζα 4-5 ημερες, με πολλα τηλ, wifi on & smart, BT always on, data οχι.

Με το Κ3, παω 2-3 μαξιμουμ. Οχι ασχημα δεδομενου της μεγαλυτερης οθονης και δεν του εχω βαλει κατι επιπλεον διαχειριστικο.

 

Για το "as is", θα το αφησω πανω σου, διαβαζοντας μερικες σελιδες εδω, θα καταλαβεις αν σου κανει προσωπικα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί άπειρες φορές πως όχι στη 1520 και μετά δε καίει στο πάνω μέρος και έχει καλύτερη κατανάλωση της μπαταρίας

Μαλιστα αρα ολα οκ με την 1520

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω η ποιοτητα της μπαταριας του elephone να φτανει της lenovo, στην 1η εχουν ηδη καταγραφει πολλα παραπονα σε προηγουμενα μοντελα, μεχρι που ψαχνανε να βρουν τα πραγματικα mah, στην 2η εχουν καταγραφει μπαταριες διαμαντια, ερχομενος απο P780 με ιδία εμπειρια. Απο κει και περα, η διαχειριση που κανεις, καθως και κανα βοηθητικο προγραμματακι, κανουν την επιπλεον διαφορά. Με απλα λογια, και με τα 2 θα εισαι καλλυμενος αν ξερεις να τα χειριστεις, αν δεν ξερεις, το lenovo θα ειναι καλυτερο λογω ποιοτητας.

Εμπειρικα, με το P780 εβγαζα 4-5 ημερες, με πολλα τηλ, wifi on & smart, BT always on, data οχι.

Με το Κ3, παω 2-3 μαξιμουμ. Οχι ασχημα δεδομενου της μεγαλυτερης οθονης και δεν του εχω βαλει κατι επιπλεον διαχειριστικο.

 

Για το "as is", θα το αφησω πανω σου, διαβαζοντας μερικες σελιδες εδω, θα καταλαβεις αν σου κανει προσωπικα.

 

Ευχαριστώ πολύ, με βοήθησες αρκετά..άρα πάω για Κ3..εκτός αν έχεις να προτείνεις κάτι παραπλήσιο με μεγαλύτερη μπαταρία και μεγάλη αξιοπιστία(σαν εταιρία κτλ) δεν καίγομαι να είναι με τις σούπερ δυνατότητες..

και μια ερώτηση γενική..επειδή βλέπω όλα τα κινητά τώρα είναι με δύο sim..

δύο sim σημαίνει παραπάνω ακτινοβολία;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, με βοήθησες αρκετά..άρα πάω για Κ3..εκτός αν έχεις να προτείνεις κάτι παραπλήσιο με μεγαλύτερη μπαταρία και μεγάλη αξιοπιστία(σαν εταιρία κτλ) δεν καίγομαι να είναι με τις σούπερ δυνατότητες..

και μια ερώτηση γενική..επειδή βλέπω όλα τα κινητά τώρα είναι με δύο sim..

δύο sim σημαίνει παραπάνω ακτινοβολία;

Να'σαι καλα φιλε. Υπαρχουν καποια μοντελα με μεγαλυτερη μπαταρια, αλλα με διαφορετικο μεγεθος οθονης και τα περισσοτερα απο αυτα ειναι πολυ ακριβοτερα. Σε φθηνοτερα, δυσκολα θα βρεις καλυτερο συνολικα κινητο απο το Κ3, βγηκε σε τιμη value for money σκοτωνοντας τις μικρες κινεζικες εταιρειες που ζητανε ~120-130$ για χειροτερα μοντελα.

Σε παραπλησια τιμη (172 € @ merimobiles) και καλυτερη μπαταρια (οχι καλυτερο στα λοιπα, antutu 28, οχι 4G), ειναι το THL 5000, με μπαταρια 5000mah.

 

Για την ακτινιβολια, χωρις να ειμαι ειδικος, εχω διαβασει οτι δυστυχως τα dual sim συνεπαγονται διπλη ακτινοβολια (λογικο αφου δουλευουν και οι 2 sim στο standby. Εν ωρα χρησης, θεωρητικα δουλευει μονο 1 sim).

Link to comment
Share on other sites

 

Για την ακτινιβολια, χωρις να ειμαι ειδικος, εχω διαβασει οτι δυστυχως τα dual sim συνεπαγονται διπλη ακτινοβολια (λογικο αφου δουλευουν και οι 2 sim στο standby. Εν ωρα χρησης, θεωρητικα δουλευει μονο 1 sim).

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο φυσικά. Και αυτές οι συσκευές έχουν μια κεραία όποτε την ίδια ακτινοβολία εκπέμπουν αυτό που λες θα ίσχυε αν είχαν δύο κεραίες. Γι αυτό άλλωστε αν μιλάς στη μία κάρτα η άλλη βγαίνει τελείως off. Άλλωστε πολλές επώνυμες συσκευές που βγαίνουν και σε dual sim αν τις δεις στο gsmarena με τα sar τους θα έχουν περίπου το ίδιο sar μη πω ότι υπάρχουν και κάποιες που οι dual sim εκδόσεις έχουν χαμηλότερο sar

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...