Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H συγκεκριμένη ρομ είναι μέσω του CWM δε θέλει flash tool και είναι έτοιμη ρουταρισμένη και με gapps. Οπότε ακολουθείτε απλά τις οδηγίες στο αρχικό post που έγραψε ο Darth_Revan μόνο για να περάσετε μέσω flashtool το cwm recovery.

Mετά απλά πετάτε στη κάρτα μνήμης τη ρομ που θα κατεβασετε όπως είναι συμπιεσμένη στο zip κλείνετε το κινητό και το ανοίγετε (πατώντας ταυτόχρονα και τα τρια κουμπιά volume up+down+power) και εκεί αφού κάνετε πρώτα ένα wipe data και ένα wipe cache πάτε στο install zip from sd card και ψάχνετε το συγκεκριμένο αρχείο το επιλέγετε και περιμένετε λίγα λεπτά να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση. Στη συνέχεια επιλέγετε reboot και περιμένετε να ανοίξει, μην αγχωθείτε κάνει ώρα πάνω από 5 λεπτο

 

εγώ πάντα έτσι περνούσα rom,μέσο twrp, κομπλέ θα το δοκιμάσω και θα σας πω :P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H συγκεκριμένη ρομ είναι μέσω του CWM δε θέλει flash tool και είναι έτοιμη ρουταρισμένη και με gapps. Οπότε ακολουθείτε απλά τις οδηγίες στο αρχικό post που έγραψε ο Darth_Revan μόνο για να περάσετε μέσω flashtool το cwm recovery.

Mετά απλά πετάτε στη κάρτα μνήμης τη ρομ που θα κατεβασετε όπως είναι συμπιεσμένη στο zip κλείνετε το κινητό και το ανοίγετε (πατώντας ταυτόχρονα και τα τρια κουμπιά volume up+down+power) και εκεί αφού κάνετε πρώτα ένα wipe data και ένα wipe cache πάτε στο install zip from sd card και ψάχνετε το συγκεκριμένο αρχείο το επιλέγετε και περιμένετε λίγα λεπτά να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση. Στη συνέχεια επιλέγετε reboot και περιμένετε να ανοίξει, μην αγχωθείτε κάνει ώρα πάνω από 5 λεπτο

 

Τι ειναι το wipe data και wipe cache;; Και...γινεται μεσο κινητου η θελει και συνδεση σε pc;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, όσον αφορα το Lenovo Suite βρήκα πως να αλλάξεις την γλώσσα στα αγγλικά αλλα για μία έκδοση του 2011. Οταν παω σπίτι θα το δοκιμάσω και σε αυτήν την έκδοση και θα σας πώ.

 

δεν είναι το ίδιο πρόγραμμα :(

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν επιχείρησα να το κανω ρουτ.Εσεις τι λετε να το κανω;Φοβαμαι μην κανω καμια βλακια και δεν ανοιγει μετα.
μην το φοβάσαι,δεν παθαίνει τίποτα το Κινητό!

σε περίπτωσή λάθους,απλα δεν θα γίνει root.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H συγκεκριμένη ρομ είναι μέσω του CWM δε θέλει flash tool και είναι έτοιμη ρουταρισμένη και με gapps. Οπότε ακολουθείτε απλά τις οδηγίες στο αρχικό post που έγραψε ο Darth_Revan μόνο για να περάσετε μέσω flashtool το cwm recovery.

Mετά απλά πετάτε στη κάρτα μνήμης τη ρομ που θα κατεβασετε όπως είναι συμπιεσμένη στο zip κλείνετε το κινητό και το ανοίγετε (πατώντας ταυτόχρονα και τα τρια κουμπιά volume up+down+power) και εκεί αφού κάνετε πρώτα ένα wipe data και ένα wipe cache πάτε στο install zip from sd card και ψάχνετε το συγκεκριμένο αρχείο το επιλέγετε και περιμένετε λίγα λεπτά να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση. Στη συνέχεια επιλέγετε reboot και περιμένετε να ανοίξει, μην αγχωθείτε κάνει ώρα πάνω από 5 λεπτο

 

Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα καλά νέα που μας έστειλες και για τον αναλυτικό τρόπο που μας έγραψες για την εγκατάσταση της Ιταλικής room. An παρατηρήσεις κάτι άλλο πές μας.

Link to comment
Share on other sites

To store της lenovo αν ειναι σαν της huawei θα χρειαστει να κατεβασουμε μονο τα Google Play Services

το Google Play και το συγχρονισμο για της επαφες μας . Της υπολοιπες εφαρμογες λογικα θα τα κατεβαζει μετα το κανονικο google play

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενας απο κοζανη;Μπας και μπορεσουνε να κανουμε και εμεις οι ασχετοι κατι.

νομιζω ο bbbb ειναι απο κοζανη.βρες τον στους φιλους μου στο προφιλ μου,αυτος ολα τα φτιαχνει!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ο bbbb ειναι απο κοζανη.βρες τον στους φιλους μου στο προφιλ μου,αυτος ολα τα φτιαχνει!:)

Ναι στην Κοζανη ειναι ο bbbb αλλα δεν βλεπω να μπαινει συχνα πλεον στο myphone :(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

H συγκεκριμένη ρομ είναι μέσω του CWM δε θέλει flash tool και είναι έτοιμη ρουταρισμένη και με gapps. Οπότε ακολουθείτε απλά τις οδηγίες στο αρχικό post που έγραψε ο Darth_Revan μόνο για να περάσετε μέσω flashtool το cwm recovery.

Mετά απλά πετάτε στη κάρτα μνήμης τη ρομ που θα κατεβασετε όπως είναι συμπιεσμένη στο zip κλείνετε το κινητό και το ανοίγετε (πατώντας ταυτόχρονα και τα τρια κουμπιά volume up+down+power) και εκεί αφού κάνετε πρώτα ένα wipe data και ένα wipe cache πάτε στο install zip from sd card και ψάχνετε το συγκεκριμένο αρχείο το επιλέγετε και περιμένετε λίγα λεπτά να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση. Στη συνέχεια επιλέγετε reboot και περιμένετε να ανοίξει, μην αγχωθείτε κάνει ώρα πάνω από 5 λεπτο

Φίλε pan82 θέλω να παραγγείλω το κινητό μέσα στην εβδομάδα από το eu warehouse του vickmall. Χρειάζεται να τους πω να κάνουν κάτι ή έτσι όπως έρχεται είναι έτοιμο για να περάσω την ιταλική ρομ με τον τρόπο που περιγράφει ο Darth revan?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε pan82 θέλω να παραγγείλω το κινητό μέσα στην εβδομάδα από το eu warehouse του vickmall. Χρειάζεται να τους πω να κάνουν κάτι ή έτσι όπως έρχεται είναι έτοιμο για να περάσω την ιταλική ρομ με τον τρόπο που περιγράφει ο Darth revan?

Aν το πάρεις απο την Ευρωπαική αποθήκη φίλε μου θα έχει μια καθαρή 1520 όπως λένε από το κατάστημα οπότε αυτή να ζητήσεις και μπορεί να μην έχεις κανένα θέμα φίλε μου να μας πεις και εμάς πως είναι.

Το χειρότερο είναι να είναι και εκεί κομμένα τα gestures σαν αυτή που έστειλε και σε μας (αυτό που ξεκλειδώνεις οθόνη με διπλό πάτημα κυρίως) . Αν δε σε καίει μια χαρά είναι κι αυτή η ρομ. Αν σε καίει ναι απλά θα πρέπει να περάσεις εύκολα το cwm με βάση της οδηγίες και από εκει περνάς απευθείας εύκολα και γρήγορα τη ρομ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Φίλε pan82 θέλω να παραγγείλω το κινητό μέσα στην εβδομάδα από το eu warehouse του vickmall. Χρειάζεται να τους πω να κάνουν κάτι ή έτσι όπως έρχεται είναι έτοιμο για να περάσω την ιταλική ρομ με τον τρόπο που περιγράφει ο Darth revan?

Θα ηθελα να ρωτησω φιλε μου για ποιον λογο να παραγγειλεις απο εκει αφου στο gearbest ειναι πολυ ποιο φθηνό.Και μια διαφορα τιμης 30 ευρω δεν ειναι και λιγα.

Εκτος αν μιλαμε οτι απο το vickmall περνεις original και απο αλλα site μαιμουδες...?

Αληθεια γιατι το vickmall το αναφερει original ενω στο gaerbest δεν λεει τιποτα.

Φυσικα αφου μιλαμε για ευρωπαικη αποθηκη θα το εχεις σε λιγες ημερες στα χερια σου ......

Απο φιλους που εχουν ψωνισει απο το gaerbest σε ποσες ημερες θα το εχω το κινητο αν το παραγγειλω.....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι να το πάρω από minideal

http://www.minideal.net/gr/lenovo-k3-k50-t5-note.html

Αυτή τη στιγμή έχω galaxy note 2 με Nova launcher.

Αξίζει η μετάβαση;

Έχω διαβάσει το thread αλλά πολύ μεγάλο μέρος του έχει αφιερωθεί στο root και δεν εχω καταλάβει τελικά την εμπειρία χρήσης!

Είμαι αρχάριος στο root αλλά θεωρώ ότι με τους οδηγούς που έχετε αναρτήσει θα την κάνω τη δουλειά μου!

Οπότε αυτό που με απασχολεί είναι η εμπειρία χρήσης σε σύγκριση με το note 2.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παντως εριξα σημερα παραγγελια για ενα,μαζι με ενα Α806 για τον αδελφο μου.

Ποσο καιρο λετε να κανει με singapore mail(με αυτους δεν ειναι που γλιτωνουμε το τελωνειο)?

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε το πίστευα να είμαι ειλικρινής είπα σήμερα να παίξω λίγο με τις ρομ. Οπότε πέρασα την ρομ του vickmall 1520 την οποία και έβγαλα άμεσα μιας και έχουν αφαιρέσει όπως ανεφερε και ο φίλος το μενού character setting οπότε ειδικά το κλείδωμα με διπλό κλικ είναι για μένα βασικό. Πριν επιστρέψω στη κανονική ρομ είδα αυτή εδώ που έβαλες και από τα συμφραζόμενα κατάλαβα ότι μάλλον έχει μετάφραση και στα Ιταλικά μόνο αλλά λέω δε χάνω και τίποτα ας την περάσω μια μέσω cwm και επιστρέφω μέτα. Και εγένετο θαύμα! Όντως η συγκεκριμένη είναι πραγματικα multi language. Είναι η 1522 ρουταρισμενη με google apps ξηλώμενο οτιδήποτε κινέζικο και περασμενες αρκετές εφαρμογές (whatsapp, messenger, άλλη εφαρμογή κλήσεων και επαφών και διαφοροποιημενο lenovo launcher). Την πέρασα πριν κάνα τρίωρο και όλα δείχνουν να δουλεύουν ρολόι δεν έχει φάει κάποιο σκάλωμα. Έχει επιπλέον κουμπί επιτέλους στις συντομεύσεις για τη δόνηση on/off που έψαχνα γιατί δε βολεύει να μπαίνεις στο μενού, μια εφαρμογή sound effect το λέει στις συντομεύσεις Maxx audio στις ρυθμίσεις. Νομίζω ότι η κάμερα βελτιώθηκε λίγο από τις δοκιμές ως τώρα.

Θα επανέλθω αύριο με περισσότερες λεπτομερείες. Το gps που το δοκίμασα κλείδωσε σε δευτερα. Ενώ με τον lenovo launcher βγάζει και στην οθόνη κλειδώματος όπως είδα τις ειδοποιήσεις, mail, SMS κλπ. Επίσης το χρησιμοποιώ σερί από την στιγμή που πέρασα τη ρομ με δοκιμές σεταρισματα και διαρκές download κοντά 2+ ώρες και δε δείχνει να καίει στο πάνω μέρος όπως συνέβαινε θα το κρίνω αυτό και τις επόμενες μέρες.

 

Ευχαριστούμε φίλε για την δοκιμή και τα καλά νέα!

 

στο λινκ το ιταλικό, που ακριβώς είναι για να κατέβει η ROM?

το βρήκα, απλά το λέει FIRMWARE

αφήνουμε την 1520

VIBE_UI_1520_MULTILANGUAGE_LOLLIPOP_v1.0

και κατεβάζουμε την 1522???

 

γιατί στην 1522 δεν ξαναλέει rootαρισμένη με Gapps

VIBE_UI_1522_MULTILANGUAGE_LOLLIPOP_v1.2

 

Απ΄ευθείας το Link του, για Download της 1522: https://docs.google.com/uc?id=0B6lOK7oLM0mmS21Ia2xnRmdMVTg&export=download

 

λέει επίσης στην μετάφραση από ιταλικά σε αγγλικά

"still missing some translations, but will be filled with the OTA"

ΟΤΑ από τον ίδιο απ΄ότι κατάλαβα πιο πάνω ...Automatic Update (cuoco92)

 

Όποιος δεν έχει το CWM πως βάζει το CWM_6.0.5.1_K3_cuoco92.zip που δίνει?

https://www.dropbox.com/s/zya8udqxvo76w6m/CWM_6.0.5.1_K3_cuoco92.zip?dl=0

ή το TWRP ...TWRP_2.8.6.0_K3_cuoco92.zip

https://www.dropbox.com/s/9so9p688m0nmn7v/TWRP_2.8.6.0_K3_cuoco92.zip?dl=0

 

Λέει επίσης ο Ιταλός: The TWRP recovery will be the standard for OTA updates.

Μπορεί κάποιος να έχει CWM και TWRP μαζί ή μόνο ένα από τα δύο?

Edited by PopCorn1
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε σήμερα το tempered glass της nillkin που είχα παραγγείλει. πόσο βαρύ μπορεί να είναι; το κινητό το αισθάνομαι πλέον βαρίδι κανονικό, ενώ πριν μου άρεσε που ήταν τόσο ελαφρύ σε σχέση με το μέγεθος του.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Έφυγε και απο εμένα παραγγελία στο eu warehouse tlτου vickmall.

Καμια aosp η cm δεν παίζει να δούμε;Απο οτι βλέπω το κινητό πουλάει πολύ για αυτό ρωτάω.

Επίσης ζήτησα να είναι rooted η συσκευή με εγκατεστημένη την 1520.Τι διαφορές υπάρχουν με την 1522 του Ιταλού;Αξίζει να μπεις στη διαδικασία να φλασάρεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως εριξα σημερα παραγγελια για ενα,μαζι με ενα Α806 για τον αδελφο μου.

Ποσο καιρο λετε να κανει με singapore mail(με αυτους δεν ειναι που γλιτωνουμε το τελωνειο)?

Αν έρχεται απο Σινγκαπούρη υπολόγιζε 30-40 μέρες.

Το vibe x που πήρα έκανε 36.

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε και απο εμένα παραγγελία στο eu warehouse tlτου vickmall.

Καμια aosp η cm δεν παίζει να δούμε;Απο οτι βλέπω το κινητό πουλάει πολύ για αυτό ρωτάω..

Υπάρχουν ..

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να έχουν καθαρή ρομ, μπορούνε να βρουν επίσημη στο http://www.vibeui.com/vibeui/list

 

Για GMS (GApps), μήπως μπαίνουν εύκολα μέσω του Appstore της εταιρίας;

http://www.lenovomm.com/search/default_list_1.html?q=google&f=0

 

ΥΓ: Δεν έχω την συσκευή, προσπαθώ να βοηθήσω.

προσοχή αυτές είναι DEV εκδόσεις και όχι ST θα σας λείπουν πράγματα και κανεις δεν εγγυάται την σταθερότητα τους

Γνωρίζει κάποιος πού διαθέτει η Lenovo τις ST εκδόσεις;

 

Προσθήκη: Εδώ δείχνει να είναι η stable; http://ask.lenovomobile.com/?q-602255.html

Μερικά ακόμη επίσημα φόρουμ της Lenovo Κίνας, για να βοηθήσουν στην εύρεση των επόμενων αναβαθμίσεων:

http://club.lenovo.com.cn/lefen/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=220749&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D3116

http://bbs.lenovo.com/forum.php?mod=forumdisplay&fid=921

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Μετά από αρκετό διάβασμα στις σελίδες του myphone είμαι έτοιμος να το παραγγείλω από vickmal eu warehouse. Το είχα παραγείλει από gearbest, αλλά ακύρωσα την παραγγελία γιατί μου είπαν ότι δε rootάρεται στην έκδοση 1520 multi. Παίζει κανένα κουπόνι; Σε πόσες ημέρες περίπου θα το παραλάβω; Τι πρέπει να τους ζητήσω να βάλουν ή να βγάλουν; Με το τελωνείο όντως δε θα υπάρχει πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Aν το πάρεις απο την Ευρωπαική αποθήκη φίλε μου θα έχει μια καθαρή 1520 όπως λένε από το κατάστημα οπότε αυτή να ζητήσεις και μπορεί να μην έχεις κανένα θέμα φίλε μου να μας πεις και εμάς πως είναι.

Το χειρότερο είναι να είναι και εκεί κομμένα τα gestures σαν αυτή που έστειλε και σε μας (αυτό που ξεκλειδώνεις οθόνη με διπλό πάτημα κυρίως) . Αν δε σε καίει μια χαρά είναι κι αυτή η ρομ. Αν σε καίει ναι απλά θα πρέπει να περάσεις εύκολα το cwm με βάση της οδηγίες και από εκει περνάς απευθείας εύκολα και γρήγορα τη ρομ

Ευχαριστώ για την απάντηση. Εννοείται θα ενημερώσω αναλυτικά όταν το παραλάβω. Εκτός από την clean 1520 να ζητήσω να είναι και ρουταρισμένο ή είναι αυτονόητο ότι θα είναι ρουτ?

Θα ηθελα να ρωτησω φιλε μου για ποιον λογο να παραγγειλεις απο εκει αφου στο gearbest ειναι πολυ ποιο φθηνό.Και μια διαφορα τιμης 30 ευρω δεν ειναι και λιγα.

Εκτος αν μιλαμε οτι απο το vickmall περνεις original και απο αλλα site μαιμουδες...?

Αληθεια γιατι το vickmall το αναφερει original ενω στο gaerbest δεν λεει τιποτα.

Φυσικα αφου μιλαμε για ευρωπαικη αποθηκη θα το εχεις σε λιγες ημερες στα χερια σου ......

Απο φιλους που εχουν ψωνισει απο το gaerbest σε ποσες ημερες θα το εχω το κινητο αν το παραγγειλω.....:rolleyes:

Για αγορά κινητού προτιμώ vickmall για το After sales που είναι το καλύτερο σύμφωνα με τις εμπειρίες όλων. Πιστεύω ότι 30 δολάρια δεν είναι πολλά για να ξέρεις ότι έχεις υποστήριξη σε ό,τι συμβεί. Όχι ότι έχω κανένα παράπονο από το gearbest, μέχρι στιγμής είναι άψογο σε όλες τις αγορές (άλλα ηλεκτρονικά ηδη) που έχω κάνει από εκεί αλλά για αγορά κινητού (είναι η πρώτη μου φορά) θα προτιμήσω αυτό που εμπιστεύονται οι περισσότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...