Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου είχα παρόμοια θήκη σε άλλο κινητό και δεν είχα πρόβλημα, την συγκεκριμένη όμως την λεχω παραγγείλει και την περιμένω απο μέρα σε μέρα!Μόλις έρθει και την δοκιμάσω θα σου πώ αν αξίζει :)

 

Την έχω εγώ αυτήν την θήκη. Είναι πολύ καλή. Και εφαρμοζει καλά και το προστατεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίδες κάνω τη διαδικασία αναβάθμισης, σύμφωνα με τον οδηγό της πρώτης σελίδας, στη νέα rom του vickmall και στο flash tool δεν βλέπω κάποιο progress bar ούτε στο κινητό. Μήπως δεν κάνει αναβάθμιση ή έτσι γίνεται; επίσης, πόση ώρα παίρνει για να κάνει αναβάθμιση;
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει ο αγαπητος mod ας τα βαλει στο πρωτο ποστ :)

 

stock weather widget

Επειδή το stock weather widget δεν έβρισκε την πόλη μου αντιγράφω από τους φίλους μας του Ρώσους....

αφού είμαστε φυσικά root πάμε στο αρχείο

/system/build.prop 

βρίσκουμε την γραμμή

ro.build.display.id = *********************

ανάλογα με την έκδοση που έχουμε και προσθέτουμε _ROW δηλαδή

ro.build.display.id = ********************* _ ROW

Σε εμένα δουλεύει τέλεια

 

 

 

Download 1520 multilanguage

Καλημέρα . Μόλις μου έστειλαν την 1520 multilanguage. Ορίστε το λινκ. https://mega.co.nz/#!alVFjC4I!ly6vlEUN__WT8fJOdafpXvjxitFDnLWoLhtb21mehaE

 

 

Eυχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια !!

Εχω την συσκευη εδω και δεκα μερες περιπου...και αντιμετωπιζω ενα (δεν το λες και προβληματακι ) με το μικροφωνο!

Στην ουσια κανουν αθλο για να ακουσουν τι λεω !

Το περιεργο ειναι πως δεν μπορω να αναγνωρισω αν εχει προβλημα το μικροφωνο , το λογισμικο ή το δικτυο !

Γιατι η φωνη ακουγεται ειτε με διακοπες ειτε με φασαρια λαικης αγορας ειτε τοσο χαμηλα λες και καλω απο αλλο πλανητη !

 

Ενημερωτικα εχω δοκιμασει περιπου 10 διαφορετικες roms , αποπειρες αλλαγης των levels μεσω mtk tools (αγνωστο αν το δευτερο το εκανα σωστα γτ δεν υπαρχουν ακομη τα levels για την συσκευη ) ακομη και αλλαγη sim !!

 

Εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα ? Η ακομη καλυτερα μια λυση για το προβλημα ?

Edited by dillios
Link to comment
Share on other sites

LENOVO K3 NOTE Android 5.0 2GB+16GB 4G LTE 5.5 Inch FHD Screen MTK6752 1.7GHz Octa Core $157.98

Item url:HERE

Coupon code: LK3NOTE

Coupon price: $157.98

http://gearbestcoupons.blogspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στην official 1522 :-) . Από ότι μου είπε είναι με τις κινέζικες εφαρμογές κλπ. Multilanguage όμως και με playstore. Μόνο root θέλει.

 

Την πέρασα άλλα δεν δουλεύουν τα character settings (διπλό πάτημα για ξεκλείδωμα κλπ) πάρα πολύ σημαντικό για μένα για αυτό και δεν θα την κρατήσω. Κατά τα άλλα έχει 1-2 κινεζιές είναι δλδ σχετικά ''καθαρή'' ρομ και είναι και root.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλήσει στο σημείο όπου βάζω το αρχείο"scatter.txt"Μολις το βάζω μου λέει sp flash tool error the load scattersfile is invalid. Καμία βοήθεια για το τι πρέπει να προσέξω?
Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλήσει στο σημείο όπου βάζω το αρχείο"scatter.txt"Μολις το βάζω μου λέει sp flash tool error the load scattersfile is invalid. Καμία βοήθεια για το τι πρέπει να προσέξω?
μήπως πρέπει να ξανακατεβάσεις την rom?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια !!

Εχω την συσκευη εδω και δεκα μερες περιπου...και αντιμετωπιζω ενα (δεν το λες και προβληματακι ) με το μικροφωνο!

Στην ουσια κανουν αθλο για να ακουσουν τι λεω !

Το περιεργο ειναι πως δεν μπορω να αναγνωρισω αν εχει προβλημα το μικροφωνο , το λογισμικο ή το δικτυο !

Γιατι η φωνη ακουγεται ειτε με διακοπες ειτε με φασαρια λαικης αγορας ειτε τοσο χαμηλα λες και καλω απο αλλο πλανητη !

 

Ενημερωτικα εχω δοκιμασει περιπου 10 διαφορετικες roms , αποπειρες αλλαγης των levels μεσω mtk tools (αγνωστο αν το δευτερο το εκανα σωστα γτ δεν υπαρχουν ακομη τα levels για την συσκευη ) ακομη και αλλαγη sim !!

 

Εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα ? Η ακομη καλυτερα μια λυση για το προβλημα ?

 

Μίλα με το μαγαζί που το πήρες. Και Στειλτο πισω .

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω κολλήσει στο σημείο όπου βάζω το αρχείο"scatter.txt"Μολις το βάζω μου λέει sp flash tool error the load scattersfile is invalid. Καμία βοήθεια για το τι πρέπει να προσέξω?

 

Έχεις τικαρει τα da download all with checksum? Ποία έκδοση sp flash tool έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα άλλα δεν δουλεύουν τα character settings (διπλό πάτημα για ξεκλείδωμα κλπ) πάρα πολύ σημαντικό για μένα για αυτό και δεν θα την κρατήσω. Κατά τα άλλα έχει 1-2 κινεζιές είναι δλδ σχετικά ''καθαρή'' ρομ και είναι και root.

 

Προσεξες μηπως αν αυτη η rom εχει τις συντομευσεις στην notification bar;

Επισης εκτος απ το διπλο πατημα ποιο αλλο character setting εχει η συσκευη...; (ρωταω γιατι ακομα την περιμενω να ερθει)

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Προσεξες μηπως αν αυτη η rom εχει τις συντομευσεις στην notification bar;

Επισης εκτος απ το διπλο πατημα ποιο αλλο character setting εχει η συσκευη...; (ρωταω γιατι ακομα την περιμενω να ερθει)

 

έχει τις συντομεύσεις, άλλο character είναι να βγάζει φώτο με διπλό πάτημα του volume rocket ενώ είναι κλειστό το κινητό, ξεκλείδωμα με ολίσθηση και άνοιγμα εφαρμογών με χειρονομίες ενώ είναι κλειστό το κινητό..κλπ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα άλλα δεν δουλεύουν τα character settings (διπλό πάτημα για ξεκλείδωμα κλπ) πάρα πολύ σημαντικό για μένα για αυτό και δεν θα την κρατήσω. Κατά τα άλλα έχει 1-2 κινεζιές είναι δλδ σχετικά ''καθαρή'' ρομ και είναι και root.

 

Δεν υπαρχει το αντιστοιχο μενου δηλαδη η απλα δε λειτουργουν;; παραλογο καποια βλακεια εχουν κανει απο vickmall προφανως γιατι αλλοι με 1520 χωρις πειραγμα τα εχουν κανονικα. Ξενερωσα τωρα γιατι ετοιμαζομουν να τη περασω σημερα αλλα και μενα αυτο με διπλο κλικ ειναι πολυ σημαντικο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει το αντιστοιχο μενου δηλαδη η απλα δε λειτουργουν;; παραλογο καποια βλακεια εχουν κανει απο vickmall προφανως γιατι αλλοι με 1520 χωρις πειραγμα τα εχουν κανονικα. Ξενερωσα τωρα γιατι ετοιμαζομουν να τη περασω σημερα αλλα και μενα αυτο με διπλο κλικ ειναι πολυ σημαντικο

πατώντας πάνω στα character settings στις ρυθμίσεις βγάζει error δεν μπαίνει καθόλου στις επιλογές.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

έχει τις συντομεύσεις, άλλο character είναι να βγάζει φώτο με διπλό πάτημα του volume rocket ενώ είναι κλειστό το κινητό, ξεκλείδωμα με ολίσθηση και άνοιγμα εφαρμογών με χειρονομίες ενώ είναι κλειστό το κινητό..κλπ

 

Οταν λες ξεκλειδωμα με ολισθηση φανταζομαι οτι δεν εννοεις το swype που κανουμε με το δαχτυλο για να ξεκλειδωσουμε την αρχικη οθονη...ετσι;

 

Κατ΄τα αλλα σου φανηκε απροβληματιστη και γενικα πιο γρηγορη με την 1511 την multilanguage που στελνει το Vickmall...;

Επισης η 1511 του Vickmall τα υποστηριζει αυτα τα character settings;

 

Edit: Ρωταω γιατι το κινητο θα το δωσω στον πατερα μου και θελω να ξερω ποια να διαλεξω αναμεσα στην 1511 και την 1520 (μιλαω για multilanguage φυσικα)...

Ευχαριστω για τις απαντησεις!!!

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες ξεκλειδωμα με ολισθηση φανταζομαι οτι δεν εννοεις το swype που κανουμε με το δαχτυλο για να ξεκλειδωσουμε την αρχικη οθονη...ετσι;

 

Κατ΄τα αλλα σου φανηκε απροβληματιστη και γενικα πιο γρηγορη με την 1511 την multilanguage που στελνει το Vickmall...;

Επισης η 1511 του Vickmall τα υποστηριζει αυτα τα character settings;

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις!!!

 

το κάνεις αυτό στο κάτω μέρος της οθόνης ενώ είναι κλειστό το κινητό και ξεκλειδώνει χωρίς να πηγαίνει στη lockscreen αλλά απευθείας στη homescreen. με το διπλό χτύπημα πάει στη lockscreen και από εκεί το ξεκλειδώνεις ή ανοίγεις την κάμερα ή τον dialer ή τα μηνύματα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τις τελευταιες 20 σελιδες,διοτι παραγγελνω αυριο απο vickmall.

Ας κανω ενα headsup.

Δε θα το παρω απο την αποθηκη.

Ζηταω την 1520 ροοταρισμενη και χωρις κινεζιες.

Ζηταω τιποτα ακουστικα δωρο.

Επισης να στειλουν με απλο ταχυδρομειο και ως δωρο για να γλιτωσουμε αλλα.

Τιποτα αλλο?

Το κινητο δε προκειται να κατσω να το σκαλισω,θα του κανω ενα καλο setup μολις το παρω και μετα μεεεχρι να βγει καμια εξισου σταθερη ρομ με αρκετες αλλαγες μιας και απο οτι ειδα η 1520 ειναι αρκετα σταθερη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλήσει στο σημείο όπου βάζω το αρχείο"scatter.txt"Μολις το βάζω μου λέει sp flash tool error the load scattersfile is invalid. Καμία βοήθεια για το τι πρέπει να προσέξω?

 

H rom που θελεις επειδη αυτην εχω κι εγω ( δεν εχει κολληματα απλα δεν ειναι multylang. και χωρις gapps ) πρεπει να την περασεις στν καρτα sd και να τρεξεις το zip απο cwm recovery !! Γι αυτο δεν διαβαζει το scatter το sp-flash tool !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επικοινωνησα με minideal και μου αρχισαν τις αρλουμπες . Οτι δεν καλυπτεται το μικροφωνο στην εγγυηση και γενικα αποιοδηποτε ανταλλακτικο , μονο διορθωσεις λογισμικου !! Τελειως κουφο ! Και μου συστησαν εναν τυπο εδω στην ελλαδα που και καλα ειναι ο τεχνικος τους ! Αλλα δεν ξερω τπτ γι αυτον και μου φαινεται λιγο τρελο να στειλω το κινητο μου σε εναν ασχετο που ουτε το ονομα του δεν ξερω !

Link to comment
Share on other sites

H rom που θελεις επειδη αυτην εχω κι εγω ( δεν εχει κολληματα απλα δεν ειναι multylang. και χωρις gapps ) πρεπει να την περασεις στν καρτα sd και να τρεξεις το zip απο cwm recovery !! Γι αυτο δεν διαβαζει το scatter το sp-flash tool !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επικοινωνησα με minideal και μου αρχισαν τις αρλουμπες . Οτι δεν καλυπτεται το μικροφωνο στην εγγυηση και γενικα αποιοδηποτε ανταλλακτικο , μονο διορθωσεις λογισμικου !! Τελειως κουφο ! Και μου συστησαν εναν τυπο εδω στην ελλαδα που και καλα ειναι ο τεχνικος τους ! Αλλα δεν ξερω τπτ γι αυτον και μου φαινεται λιγο τρελο να στειλω το κινητο μου σε εναν ασχετο που ουτε το ονομα του δεν ξερω !

Φιλε μου ποσες μερες το εχεις παραγγειλει;; αν εισαι στη περιοδο του paypal χωρις να χρονοτριβεις ανοιξε case εκει και κανε οποιαδηποτε επικοινωνια απο εκει. γραψε αναλυτικα το προβλημα οτι το παρελαβες ελαττωματικο και τονισε το αυτο και δες τι θα απαντησουν αν δε βγαλεις ακρη απαιτησε ολα τα χρηματα και στελτο πισω. Μην εμπιστευτεις κινεζους οτι και να σου ταξουν σε καινουργια συσκευη δε χωραει ουτε επισκευη μονο επιστροφη χρηματων και ξανα αγορα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ασχετη ερωτηση..το lock screen wallpaper αλλαζει??και αν ναι,πως?? Ευχαριστω..

 

Δοκίμασε αν θές και το Hi_locker!

Link to comment
Share on other sites

παίδες δοκίμασα 2-3 ρομ και κατέληξα ότι η πιο σταθερή είναι η 1511 του vickmall αφού μετά από ροοτ βγάλουμε τις κινεζιές. Ακόμα και η 1522 official δεν ήτανε σταθερή και για να δουλέψει ο nova σωστά πάλι έπρεπε να γίνει system app, ενώ στη 1522 vickmall δεν δουλεύουν τα character settings.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...