Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει δοκιμασει κανεις της nillkin αν δουλευει καλα η αφη στο k3? Ειχε ενας φιλος σε iphone 6 και του εσπασε, μια χαρα την εκανε την δουλεια του!

 

την έχω πάνω από τη πρώτη στιγμή και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την αφή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως μετα απο 3 μερες χρησης του κινητου....

μπορω να πω πως ειναι ενα πολυ καλο κινητο για τα λεφτα του.

κ τα αξιζει με το παραπανω τα προβληματα που με προβληματιζουν ειναι:

1) η μπαταρια του (δεν κραταει δεν ειναι 3000Mah...)

2) η καμερα σιγουρα δεν ειναι 13Mp(αλλα ειναι βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες παρα ταυτα)

3) Πρεπει να ασχοληθεις με το λογισμικο παρα πολυ

Σε γενικες γραμμες ειναι μια παρα πολυ καλη συσκευη κ στα 170€ που βγαινει..δεν την φτανει καμια

χτες την εβαζα διπλα σε Samsung Note 4 Κ του εκανα κ μοστρα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη 1520 (dev) και το σκέφτομαι πολύ αν αξίζει τον κοπο... Καμία γνώμη κανείς;

Αν εχεις dev μπορεις να πας παλι σε dev, αφου ειναι beta και οι 2.

Αν εχεις ST, δεν αξιζει να πας σε dev, εκτος αν θελεις να πειραματιζεσαι με οτι βγαινει.

 

Παρατηρησα οτι πολλοι ποσταραν την νεα dev...

DEV εκδοσεις θα βγαινουν καθε βδομαδα, αντε καθε 2 βδομαδες, δεν αξιζει ενημερωση και το βλεπει ο καθενας στο χιλιοειπωμενο σαιτ της lenovo. Ειναι για οσους θελουν να συμμετασχουν στις δοκιμες.

ST οταν βγει, ειναι χρησιμο να ενημερωθει ο κοσμος.

Link to comment
Share on other sites

παντως μετα απο 3 μερες χρησης του κινητου....

μπορω να πω πως ειναι ενα πολυ καλο κινητο για τα λεφτα του.

κ τα αξιζει με το παραπανω τα προβληματα που με προβληματιζουν ειναι:

1) η μπαταρια του (δεν κραταει δεν ειναι 3000Mah...)

2) η καμερα σιγουρα δεν ειναι 13Mp(αλλα ειναι βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες παρα ταυτα)

3) Πρεπει να ασχοληθεις με το λογισμικο παρα πολυ

Σε γενικες γραμμες ειναι μια παρα πολυ καλη συσκευη κ στα 170€ που βγαινει..δεν την φτανει καμια

χτες την εβαζα διπλα σε Samsung Note 4 Κ του εκανα κ μοστρα.:lol:

 

 

η μπαταρια ειναι σιγουρα θεμα. ουτε μια μερα δεν κραταει με χρηση ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

παντως μετα απο 3 μερες χρησης του κινητου....

μπορω να πω πως ειναι ενα πολυ καλο κινητο για τα λεφτα του.

κ τα αξιζει με το παραπανω τα προβληματα που με προβληματιζουν ειναι:

1) η μπαταρια του (δεν κραταει δεν ειναι 3000Mah...)

2) η καμερα σιγουρα δεν ειναι 13Mp(αλλα ειναι βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες παρα ταυτα)

3) Πρεπει να ασχοληθεις με το λογισμικο παρα πολυ

Σε γενικες γραμμες ειναι μια παρα πολυ καλη συσκευη κ στα 170€ που βγαινει..δεν την φτανει καμια

χτες την εβαζα διπλα σε Samsung Note 4 Κ του εκανα κ μοστρα.:lol:

Τι εννοείς πρέπει να ασχοληθείς με το λογισμικό πάρα πολύ? Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος γιατί έτσι αόριστα δεν βοηθάει να καταλάβουμε.

Original ROM έχεις ή multilanguage? Και ποια έκδοση?

 

Καλύτερα στο εξής όποιος γράφει υπέρ ή κατά να λέει ως βάση αναφοράς ποια ΡΟΜ έχει για να μπορούμε να βγάζουμε ασφαλή συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

την έχω πάνω από τη πρώτη στιγμή και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την αφή.

 

Ερωτηση , παει απο την μια ακρη στην αλλη το tempered glass? Αφηνει πολύ κενο δεξια αριστερα και πανω κάτω ??

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πρέπει να ασχοληθείς με το λογισμικό πάρα πολύ? Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος γιατί έτσι αόριστα δεν βοηθάει να καταλάβουμε.

Original ROM έχεις ή multilanguage? Και ποια έκδοση?

 

Καλύτερα στο εξής όποιος γράφει υπέρ ή κατά να λέει ως βάση αναφοράς ποια ΡΟΜ έχει για να μπορούμε να βγάζουμε ασφαλή συμπεράσματα.

εχω την Vibeui_v2.5.1511 multi κ την ρουταρα μονος μου γιατι οταν ειχα παραγγειλει δεν εκαναν root..

περασα πολλες Rom πριν αυτην κ ολες μου εκαναν θεματα υπολειτουργουσαν κτλ(Μετα απο 4 αλλαγες Rom...αυτη ειναι απο τις καλυτερες Multilanguage

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση , παει απο την μια ακρη στην αλλη το tempered glass? Αφηνει πολύ κενο δεξια αριστερα και πανω κάτω ??

 

το κενό είναι λιγότερο του 1 χιλιοστού στη κάθε μεριά.

 

όσο για τη μπαταρία που λέτε.

στην 1520 βγάζει άνετα τη μέρα με

1.5 ώρα sygic gps

2 ώρες spotify

και συχνό internet

το βράδυ που το έβαλα για φόρτιση μόλις είχε φτάσει 15%

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με Ads? Καποιες φορες οταν ανοιγω καποιο broweser με πηγαίνει σε καποιες σελιδες απο μονο του( p0rn, εφαρμογες αλλες απο το playstore και τετοια) καμια ιδεα πως να το λυσω? επισης αυτο συνεβη πριν κανω φορματ (ετσι οπως ηρθε απο vickmall) αλλα και αφου του εκανα format και περασα παλι την ρομ... υποψιαζομαι οτι μπορει να φταιει η ρομ απο το vickmall ισως?

 

Ναι αυτό το κάνει και σε μένα μόνο στο browser πουθενά αλλού, και με όλους (chrome, firefox κλπ). Παρόλο που πέρασα τη νεα clean rom του vickmall και έβγαλα ότι άχρηστη εφαρμογή υπήρχε, ακόμα και κάτι χρήσιμες καταλάθος. :lol:

Με τη 1520 δεν έχει κανένας θέμα; επισημαίνω μόνο στο browser πουθενά αλλού όλα τα άλλα ρολόι πάνε.

 

Ερωτηση , παει απο την μια ακρη στην αλλη το tempered glass? Αφηνει πολύ κενο δεξια αριστερα και πανω κάτω ??

 

Η tempered glass του vickmall είναι μια χαρά πάντως στην αφή και σε όλα σα να μη φοράς τίποτα. Απλά αφήνει κάποια χιλιοστά από κάθε πλευρά, βέβαια χάρη σε αυτό τοποθετήθηκε πολύ εύκολα αλλά το κακό είναι οτι μαζεύει εύκολα σκόνες εκεί.

 

το κενό είναι λιγότερο του 1 χιλιοστού στη κάθε μεριά.

 

όσο για τη μπαταρία που λέτε.

στην 1520 βγάζει άνετα τη μέρα με

1.5 ώρα sygic gps

2 ώρες spotify

και συχνό internet

το βράδυ που το έβαλα για φόρτιση μόλις είχε φτάσει 15%

 

Πόσες ώρες οθόνης να λέτε όσοι αναφέρετε για μπαταρία για να ξέρουμε και επίπεδο φωτεινότητας. Εμένα πχ με 4G συνεχώς βγάζει 4.30 περίπου με αυξημένη φωτεινότητα. Νορμαλ μου φαίνεται γιατί το jiayu G4 με 3000 αλλά 4,7 ιντζες και με 3G έβγαζε κοντά στις 5.30 στις αρχές.

Πχ τώρα από το πρωι στις 9 με 1,30 ώρα οθόνης είναι στο 70% λογικό θα το έλεγα

 

τέλος νομίζω έχει αναφερθεί ότι στην οθόνη κλειδώματος ειδοποιήσεις από κλήσεις/sms/viber δε βγαινουν όπως έχει το lollipop κανονικά; ενεργοποιώ στο κεντρο ειδοποιήσεων keyguard και για εφαρμογες που θέλω αλλά δε βλέπω να γίνεται κάτι

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εμενα σε viber δεν μου λεει αν ηρθαν οι ειδοποιησεις.Μονο αν το εχω σαν εκρεμη εργασια.Μονο τοτε μου ερχονται κανονικα τα μηνυματα.Αν δεν τρεχει σαν εκρεμης εργασια δεν ερχεται τπτ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή έψαξα ποιο πίσω αλλά δεν το βρίσκω το post , έκανα root την 2511 που φορούσε . έβαλα nova lancher αλλά δεν μ αφήνει να βάλω widget ,πως λύνεται αυτό? πΧ πάω να βάλλω έλεγχο ισχύος (αυτή τη μπάρα με το wifi φωτεινότητα, gps κλπ) και μ εμφανίζει δυστυχώς η εφαρμογή ρυθμίσεις έχει σταματήσει, Επίσης έσβησα twitter και avg που είχε μέσα και όποτε κάνω reboot το κινητό μου τα εμφανίζει στην οθόνη με το εικονίδιο του android όχι το δικό τους. Τέλος υπάρχει τρόπος να εξαφανίσω τα yellow pages στις επαφές? Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή έψαξα ποιο πίσω αλλά δεν το βρίσκω το post , έκανα root την 2511 που φορούσε . έβαλα nova lancher αλλά δεν μ αφήνει να βάλω widget ,πως λύνεται αυτό? πΧ πάω να βάλλω έλεγχο ισχύος (αυτή τη μπάρα με το wifi φωτεινότητα, gps κλπ) και μ εμφανίζει δυστυχώς η εφαρμογή ρυθμίσεις έχει σταματήσει, Επίσης έσβησα twitter και avg που είχε μέσα και όποτε κάνω reboot το κινητό μου τα εμφανίζει στην οθόνη με το εικονίδιο του android όχι το δικό τους. Τέλος υπάρχει τρόπος να εξαφανίσω τα yellow pages στις επαφές? Ευχαριστώ πολύ

 

Αφού έκανες ροοτ πας απλά και κανείς με κάποιο πρόγραμμα το nova launcher σαν εφαρμογή συστήματος και μετά θα σαι κομπλέ με όλα τα widgets. Επίσης αυτό με το να μου τα εμφανίζει μετά από κάθε reboot ότι έσβησα με το σηματάκι του android όταν έβαλα το nova εξαφανίστηκαν όλα αυτά αλλά αφού έγινε εφαρμογή συστήματος. Για το τελευταίο κι εγώ έψαχνα καμιά λύση αλλά μάλλον δε φεύγει θα πρεπει η να τα συνηθισουμε η να βάλουμε αλλo dialer. Απλά αυτός είναι μια χαρά και αν έφευγε αυτό θα ήταν άψογα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εμενα σε viber δεν μου λεει αν ηρθαν οι ειδοποιησεις.Μονο αν το εχω σαν εκρεμη εργασια.Μονο τοτε μου ερχονται κανονικα τα μηνυματα.Αν δεν τρεχει σαν εκρεμης εργασια δεν ερχεται τπτ.

 

Ειχα το ιδιο προβλημα με τον messenger του Facebook και το ελυσα αλλαζοντας τα δικαιωματα απο την εφαρμογη της lenovo safecenter... Ελπιζω να ειναι το ιδιο... Γενικα η συγκεκριμενη εφαρμογη περιοριζει πολλες εφαρμογες...

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μου λιγο τελεικα.Τι ειναι αυτο το μηνυμα που βγαζει??( το ειχα πει αυτο σε προηγουμενη σελ.και ειχα και screenshot). Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

Σε προειδοποιεί ότι πατώντας continue εισέρχεσαι στο root directory όπου εκεί αν δεν ξέρεις τι κάνεις μπορεί να προκαλέσεις ζημιά στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Σε προειδοποιεί ότι πατώντας continue εισέρχεσαι στο root directory όπου εκεί αν δεν ξέρεις τι κάνεις μπορεί να προκαλέσεις ζημιά στο κινητό.

 

Δεν ειναι ρουτ το κινητο μου.Θα μπορουσα με αυτο το file manager να απεγκαταστεισω αχριστες εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Κι εγώ χωρίς να είμαι ρουτ στο δικό μου με Es explorer μπαίνω κανονικά στο root directory (δεν βγάζει προειδοποίηση) αλλά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να πειράξω τίποτα εκεί μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Κι εγώ χωρίς να είμαι ρουτ στο δικό μου με Es explorer μπαίνω κανονικά στο root directory (δεν βγάζει προειδοποίηση) αλλά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να πειράξω τίποτα εκεί μέσα.

 

Εμενα δεν μ'αφηνει να μπω στο root directory το ES.

 

Οποτε μαλλον θα περασω καποια νεα ρομ.Γιατι ο μονος λογος ειναι οι αχριστες εφαρμογες.Το θεμα ειναι οτι θελω ελληνικα και στο μενου και παντου.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εσας ποση ωρα κανει για μια πληρη φορτιση; ειναι φυσιολογικο να θελει πανω απο 3 ωρες;;

 

Εμενα κανει γυρω στις 2-3ωρες περιπου παραπανω οχι.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κανει γυρω στις 2-3ωρες περιπου παραπανω οχι.

και εμένα πάνω από 3 δεν κάνει αλλά όταν πάει κάπου στο 10% το βάζω για φόρτιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σήμερα που έiχα το κινητό στην μπροστινή τσέπη στο τζιν όταν πήγα να μπω στο αυτοκίνητο το ένοιωσα να ζορίζετε πολύ και ψάχνοντας για θήκες βρήκα αυτό http://www.ebay.com/itm/Luxury-Thin-Aluminum-Metal-Bumper-PC-Back-Hard-Case-Cover-For-Lenovo-K3-NOTE-/251916070004?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item3aa75e2c74

έχει κάποιος κάτι παρομοιο? απόψεις ?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγω σημερα,ρεκόρ χρόνου,20/5 minideal 29/5 πρεβεζα.ακριβως στο σκ για να έρθει στα ισα του

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

και εμένα πάνω από 3 δεν κάνει αλλά όταν πάει κάπου στο 10% το βάζω για φόρτιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σήμερα που έiχα το κινητό στην μπροστινή τσέπη στο τζιν όταν πήγα να μπω στο αυτοκίνητο το ένοιωσα να ζορίζετε πολύ και ψάχνοντας για θήκες βρήκα αυτό http://www.ebay.com/itm/Luxury-Thin-Aluminum-Metal-Bumper-PC-Back-Hard-Case-Cover-For-Lenovo-K3-NOTE-/251916070004?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item3aa75e2c74

έχει κάποιος κάτι παρομοιο? απόψεις ?

 

 

 

 

Φίλε γενικότερα θήκες αλουμινίου εχω διαβάσει οτι εμποδίζουν το wifi ,θα έχεις μια μικρη χασούρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...