Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες ξαναρωτάω δουλεύει σε εσάς το auto location στις διάφορες εφαρμογές;

Ευχαριστώ

 

στο δικό μου με την 1520 δουλεύει μόνο με τις google εφαρμογές ενώ στις άλλες όχι :( το ψάχνω...

Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου με την 1520 δουλεύει μόνο με τις google εφαρμογές ενώ στις άλλες όχι :( το ψάχνω...

 

δες στο safe center μήπως πρέπει να τις δώσεις δικαιώματα...

 

 

Εγώ που το μετραω με το πρόγραμμα που έχει το antutu και δεν είναι παραπανω απο 35°C και η οθονη στο πανω μέρος είνα κρυα.

(έχω την 1511).

 

Στο antutu και εμένα 34 έδειξε και δεν ζεστάθηκε όντως αλλά στην περιήγηση ζεσταίνεται...

Link to comment
Share on other sites

καλά νέα!

έγραψα στον baralaibi που εχει φτιαξει καταπληκτικες custom rom για τα vibe-x και vibe-x2,να μας φτιάξει και μία για το k3.

σε καμμιά δεκαριά μέρες θα την έχουμε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και γω με τη σειρα μου που ειμαι ασχετος..

απο τις 6 το απογευμα μεχρι τις 12 το βραδυ με ανοιχτο 3g σχεδον ολες τις ωρες η μπαταρια εφτασε στο 50%

ειναι νορμαλ; εμενα μου φαινεται οτι αδειαζει σχετικα γρηγορα.

υπαρχει κατι που μπορω να κανω ωστε να κανω εξοικονομηση;

Link to comment
Share on other sites

καλά νέα!

έγραψα στον baralaibi που εχει φτιαξει καταπληκτικες custom rom για τα vibe-x και vibe-x2,να μας φτιάξει και μία για το k3.

σε καμμιά δεκαριά μέρες θα την έχουμε!

 

Καλός φιλέ! Αν φτιαξει καλη θα είναι ωραία φαση.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και γω με τη σειρα μου που ειμαι ασχετος..

απο τις 6 το απογευμα μεχρι τις 12 το βραδυ με ανοιχτο 3g σχεδον ολες τις ωρες η μπαταρια εφτασε στο 50%

ειναι νορμαλ; εμενα μου φαινεται οτι αδειαζει σχετικα γρηγορα.

υπαρχει κατι που μπορω να κανω ωστε να κανω εξοικονομηση;

Αυτό που λες από μόνο του δε λέει κάτι. Εμένα πχ από τις 12 το πρωί ως τις 12 το βράδυ με συνεχώς 4G πήγε από το 100 στο 1%. Πόσες ώρες οθόνης είχες;; Αν το σκαλιζεις συνεχώς πχ εγώ το ζάλισα σήμερα με 4.30 ώρες ανοιχτή οθονη

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..με kingroot γινεται να ρουταριστει η μονο με την διαδικασια που αναφερεται σ αλλα ποστ?

Δοκιμασε να το κανεις ρουτ με το kingroot και πες μας αν γινετααι τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το κανεις ρουτ με το kingroot και πες μας αν γινετααι τελικα.

 

 

 

ποσο ευκολο ειναι για καποιον ασχετο σαν εμενα που δεν εχει κανει ποτε ρουτ να το καταφερει μονος του;

σιγουρα θα χρειαστω οδηγιες βημα-βημα

επισης προσπαθησα να κατεβασω το clean master phone boost αλλα καθως πηγα να το τρεξω μου ειπε οτι πρεπει να απεγκαταστησω την κινεζικη εκδοση κατι που τελικα δεν μπορεσε να γινει.. εχεις κανει ιδεα;

 

επισης την προεγκατεστημενη εφαρμογη du speed booster προσπαθω να την τρεξω και μου βγαζει συνεχως οτι δεν ανταποκρινεται.

Edited by kourasmenos
Link to comment
Share on other sites

ποσο ευκολο ειναι για καποιον ασχετο σαν εμενα που δεν εχει κανει ποτε ρουτ να το καταφερει μονος του;

σιγουρα θα χρειαστω οδηγιες βημα-βημα

Βασικα για το Kingo root εχει καποια βιντεακια στο youtube https://www.youtube.com/results?search_query=king%CE%BF+root+

 

επισης προσπαθησα να κατεβασω το clean master phone boost αλλα καθως πηγα να το τρεξω μου ειπε οτι πρεπει να απεγκαταστησω την κινεζικη εκδοση κατι που τελικα δεν μπορεσε να γινει.. εχεις κανει ιδεα;

Ετσι πρεπει να γινει, βγαζεις την κινεζικη (αφουυ το κανεις ρουτ) και μετα βαζεις την κανονικη.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα για το Kingo root εχει καποια βιντεακια στο youtube https://www.youtube.com/results?search_query=king%CE%BF+root+

 

 

Ετσι πρεπει να γινει, βγαζεις την κινεζικη (αφουυ το κανεις ρουτ) και μετα βαζεις την κανονικη.

 

αν το δοκιμασω ετσι πως ειναι ρουταρισμενο θα μου δημιουργησει προβλημα;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με Ads? Καποιες φορες οταν ανοιγω καποιο broweser με πηγαίνει σε καποιες σελιδες απο μονο του( p0rn, εφαρμογες αλλες απο το playstore και τετοια) καμια ιδεα πως να το λυσω? επισης αυτο συνεβη πριν κανω φορματ (ετσι οπως ηρθε απο vickmall) αλλα και αφου του εκανα format και περασα παλι την ρομ... υποψιαζομαι οτι μπορει να φταιει η ρομ απο το vickmall ισως?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Developer 1522

http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2015/06/VIBEUI_V2.5_1522_7.162.1_DEV_K50-T5_WC60.zip

Gapps not include – Not Rooted

Language support: EN/CN

ROM Install :

CWM

Step 1: Download the custom ROM copied to an external SD card root directory

Step 2: the shutdown state. While holding down:

– Power button + volume button up, to enter the recovery mode.

– Wipe Data / Factory Reset -> delete all user data

– Wipe Cache Partition -> Wipe cache

– Advanced -> Wipe Dalvik Cache

Step 3: Return to recovery main interface Install zip from sdcard -> choose zip from sdcard -> Select your ROM

Step 4: Brush complete, restart the phone Patience required – first boot takes a while

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

δες στο safe center μήπως πρέπει να τις δώσεις δικαιώματα...

 

 

 

Στο antutu και εμένα 34 έδειξε και δεν ζεστάθηκε όντως αλλά στην περιήγηση ζεσταίνεται...

 

Τα κοίταξα τα δικαιώματα αλλά δεν, ενεργοποίησα εκ νέου το ιστορικό τοποθεσίας google και έστρωσε...

Εχει κανεις προβλημα με Ads? Καποιες φορες οταν ανοιγω καποιο broweser με πηγαίνει σε καποιες σελιδες απο μονο του( p0rn, εφαρμογες αλλες απο το playstore και τετοια) καμια ιδεα πως να το λυσω? επισης αυτο συνεβη πριν κανω φορματ (ετσι οπως ηρθε απο vickmall) αλλα και αφου του εκανα format και περασα παλι την ρομ... υποψιαζομαι οτι μπορει να φταιει η ρομ απο το vickmall ισως?

 

το είχα και εγώ με την 1511, στο browser πέταγε κάτι Ads. Δεν ασχολήθηκα γιατί μετακόμισα στην 1520.

Link to comment
Share on other sites

Τα κοίταξα τα δικαιώματα αλλά δεν, ενεργοποίησα εκ νέου το ιστορικό τοποθεσίας google και έστρωσε...

 

Φίλε μου τι ακριβώς έκανες με την τοποθεσία;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τι ακριβώς έκανες με την τοποθεσία;

 

Location Services το έχω στο battery saving, μετά στην ίδια καρτέλα στο ιστορικό τοποθεσίας google το έκανα on/off και από τότε είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Location Services το έχω στο battery saving, μετά στην ίδια καρτέλα στο ιστορικό τοποθεσίας google το έκανα on/off και από τότε είναι οκ.

ευχαριστώ αλλά στην 1511 δεν κάνει τίποτα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ αλλά στην 1511 δεν κάνει τίποτα.

όταν είχα την 1511 δεν μου το έκανε! Το παρατήρησα τώρα στην 1520 και στο app της alpha bank όταν πήγαινε να βρει τα πλησιέστερα καταστήματα έλεγε cannot find location. Έτσι μπήκα σε σκέψεις, αλλά τώρα δε ξέρω έπαιξε σε όλες τις εφαρμογές!

Link to comment
Share on other sites

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη 1520 (dev) και το σκέφτομαι πολύ αν αξίζει τον κοπο... Καμία γνώμη κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή η ανάγνωση 80+ σελίδων είναι κομματάκι δύσκολη, σε νέο αγοραστη θα τη συνιστούσατε σαν συσκευή;

Ψήνω να την πάρω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό και λεπτό (πραγματικό) tempered glass (όχι πλαστικούρα) γι αυτό το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή η ανάγνωση 80+ σελίδων είναι κομματάκι δύσκολη, σε νέο αγοραστη θα τη συνιστούσατε σαν συσκευή;

Ψήνω να την πάρω...

 

Σαν συσκευη για μενα ειναι πολυ καλη.Γερη, πολυ μεγαλη δυναμη.αρκετα ελαφρια.Αρκετα καλη καμερα.Καλη μπαταρια(τουλαχιστον για εμενα)Κατι που μ αρεσε εμενα προσωπικα ειναι οτι πατωντας 2 φορες το volume up απο οθονη αναμονης που ειναι ανοιγει και τραβαει ακαριεα φωτο,καλο αν θες να παρεις ενα στιγμηοτυπο.Προσωπικα ειναι πολυ καλη συσκευη.Το μονο προβλημα το οποιο μπορω να εντοπησω και το οποιο διορθωνεται ειναι το λειτουργικο του το οποιο εχει αρκετες αχριστες εφαρμογες που δεν γινονται uninstall.Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό και λεπτό (πραγματικό) tempered glass (όχι πλαστικούρα) γι αυτό το κινητό;

 

δεν γίνετε Glass και πλαστικούρα...

εγώ περνώ μόνο της Nillkin και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα τα κινητά μου

 

http://www.ebay.com/itm/111642905996?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνετε Glass και πλαστικούρα...

εγώ περνώ μόνο της Nillkin και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα τα κινητά μου

 

http://www.ebay.com/itm/111642905996?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Μην το λες, στο to2c μου στείλαν υποτίθεται tempered "glass" κ ήταν πλαστικούρα (κ σπασμένο επίσης) και υποστήριζαν να λένε ότι είναι tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις της nillkin αν δουλευει καλα η αφη στο k3? Ειχε ενας φιλος σε iphone 6 και του εσπασε, μια χαρα την εκανε την δουλεια του!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...