Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά η οθόνη είναι αρκετά φωτεινή είχα ενεργοποίηση την εξοικονόμηση ενέργειας

κάποιες προεγκατεστημένες εφαρμογές της έβγαλα με αυτό τον τρόπο http://www.doctorandroid.gr/2014/04/remove-bloatware-es-file-explorer-android.html

Ωραιος! Δεν το ηξερα αυτο! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά βοήθεια έσβησα κάποια systems apps και τώρα δεν βρίσκω το tab "Apps" στα "Settings". Μπορεί κάποιος να κανει backup όλα τα system apps του με το titanium back up και να τα ανεβάσει για να κάνω restore??
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω παρατηρήσει κάτι άλλο. Δεν μπορούν να κάνουν auto location κάποιες εφαρμογές οπως: chronus, xwidget κλπ. Είναι κάποια ρύθμισή και δεν την έχω βρει;

Ευχαριστώ

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εγω κατα την φορτιση δεν εχω προσεξει κατι ιδιαιτερο αλλα κατα την χρηση το πανω μερος της οθονης ζεσταινεται αρκετα σε ψιλοανησυχητικο βαθμο θα ελεγα. Εχει παρατηρησει κανεις κατι αντιστοιχο? Υπαρχει περιπτωση να φταιει το tempered glass ή η θηκη?

 

Επισης επειδη δεν με βολευει και πολυ ο φορτιστης με τον ανταπτορα σκεφτομουν μηπως αγοραζα καποιον απο εδω. Ειδα οτι γραφει πανω 0,5Α output. Ειναι δυνατον με 0,5 Α να φορτιζει τοσο γρηγορα μπαταρια 3000mAh?

Link to comment
Share on other sites

όλα τα ποστ τα έχω διαβάσει και ανάθεμα αν υπάρχει έστω ένας που να μην έχει προβλήματα με τη συσκευή. Άλλος λίγο, άλλος περισσότερο. Περιμένω να βρεθεί ένας που να έχει τη συσκευή τουλάχιστον μια βδομάδα χρήσης και να μην του έχει βγάλει κάποιο από τα προβλήματα που αναφέρονται στο προηγούμενες σελίδες.

 

Με την 1520 που τρέχω δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι που να το λες πρόβλημα...

Το ειχα πειραξει και γω το αρχειο αυτο στο Α806 που εχω, μου εβρισκε την πολη αλλα στην καμερα μου εβγαλε την φωνητικη εντολη για να τραβηξει φωτογραφια. Γιαυτο ισως να μην πρεπει να το πειραξουμε το αρχειο.

 

Παπατζα ειναι των Κινεζων. Οσοι εχουν παρει το κινητα ,απ ολα τα μαγαζια, κανενας δεν εχει γραψει οτιι ειναι ρουτ το κινητο.

 

Δεν παρατήρησα αυτό που λες για τις φωτογραφίες με την 1520 μια χαρά δουλεύει, άλλωστε υπάρχει πάντα ο δρόμος της επιστροφής!

 

Παιδιά βοήθεια έσβησα κάποια systems apps και τώρα δεν βρίσκω το tab "Apps" στα "Settings". Μπορεί κάποιος να κανει backup όλα τα system apps του με το titanium back up και να τα ανεβάσει για να κάνω restore??

Ξεπάγωσε το safe center, ελπίζω να μην το έσβησες :cool:

 

Καλημέρα, έχω παρατηρήσει κάτι άλλο. Δεν μπορούν να κάνουν auto location κάποιες εφαρμογές οπως: chronus, xwidget κλπ. Είναι κάποια ρύθμισή και δεν την έχω βρει;

Ευχαριστώ

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό σε εφαρμογές που κάνουν χρήση εξοικονόμησης ενέργειας για την θέση. Με χρήση gps (υψηλή ακρίβεια) λειτουργούν. Θέλει λίγο ψάξιμο αυτό.

Edited by Neuro
Link to comment
Share on other sites

Εγω κατα την φορτιση δεν εχω προσεξει κατι ιδιαιτερο αλλα κατα την χρηση το πανω μερος της οθονης ζεσταινεται αρκετα σε ψιλοανησυχητικο βαθμο θα ελεγα. Εχει παρατηρησει κανεις κατι αντιστοιχο? Υπαρχει περιπτωση να φταιει το tempered glass ή η θηκη?

 

Επισης επειδη δεν με βολευει και πολυ ο φορτιστης με τον ανταπτορα σκεφτομουν μηπως αγοραζα καποιον απο εδω. Ειδα οτι γραφει πανω 0,5Α output. Ειναι δυνατον με 0,5 Α να φορτιζει τοσο γρηγορα μπαταρια 3000mAh?

όντως δε βολεύει ο αντάπτορας, το output είναι 2.000 mA το γράφει παρακάτω.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εγω κατα την φορτιση δεν εχω προσεξει κατι ιδιαιτερο αλλα κατα την χρηση το πανω μερος της οθονης ζεσταινεται αρκετα σε ψιλοανησυχητικο βαθμο θα ελεγα. Εχει παρατηρησει κανεις κατι αντιστοιχο? Υπαρχει περιπτωση να φταιει το tempered glass ή η θηκη?

 

Επισης επειδη δεν με βολευει και πολυ ο φορτιστης με τον ανταπτορα σκεφτομουν μηπως αγοραζα καποιον απο εδω. Ειδα οτι γραφει πανω 0,5Α output. Ειναι δυνατον με 0,5 Α να φορτιζει τοσο γρηγορα μπαταρια 3000mAh?

 

Με 0,5Α θα χρειαστείς 8 ώρες :lol::lol::lol: για να το φορτίσεις. Σκέψου ότι ο φορτιστής που έρχεται είναι 2Α. Βρες έναν αντίστοιχο με 2Α output για να είσαι ΟΚ. Όντως ο αντάπτορας δεν είναι καλή λύση, όταν πας να τον βγάλεις από την πρίζα μένει μέσα. Του έβαλα λίγο logo στιγμής και τα έκανα ένα (φορτιστή-αντάπτορα) και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

Με 0,5Α θα χρειαστείς 8 ώρες :lol::lol::lol: για να το φορτίσεις. Σκέψου ότι ο φορτιστής που έρχεται είναι 2Α. Βρες έναν αντίστοιχο με 2Α output για να είσαι ΟΚ. Όντως ο αντάπτορας δεν είναι καλή λύση, όταν πας να τον βγάλεις από την πρίζα μένει μέσα. Του έβαλα λίγο logo στιγμής και τα έκανα ένα (φορτιστή-αντάπτορα) και ησύχασα.

 

Και εγω για αυτο απορησα γιατι σε παλαιοτερο μου κινητο με την μιση μπαταρια ειχα γυρω στα 750mA αν θυμαμαι καλα. Σας ευχαριστω παντως για τις απαντησεις.

 

Για το θεμα των θερμοκρασιων που με ενδιαφερει και περισσοτερο δεν εχετε παρατηρησει κατι? Είναι συγκεκριμενα προς το πανω μερος της οθονης. Μπορει να κανω και λαθος εγω γιατι το προηγουμενο μου δεν ζεσταινοταν σχεδον καθολου γενικα αλλα δεν μου πολυαρεσε που μετα απο μια ωρα και συνεχους χρησης το ενιωθα αρκετα ζεστο.

Link to comment
Share on other sites

τελικά η οθόνη είναι αρκετά φωτεινή είχα ενεργοποίηση την εξοικονόμηση ενέργειας

κάποιες προεγκατεστημένες εφαρμογές της έβγαλα με αυτό τον τρόπο http://www.doctorandroid.gr/2014/04/remove-bloatware-es-file-explorer-android.html

η ένταση ήχου διορθώθηκε με πρόγραμμα από το store

το gps το δοκίμασα λιγο παράλληλα με άλλο(avic f700) και ήταν ακριβέστατο

στα παιχνίδια δεν ζεσταίνεται η συσκευή αλλά στην φόρτιση ζεσταίνεται λίγο, το κανει και σε άλλους?

ευτυχώς κανένα αξιόλογο πρόβλημα μέχρι στιγμής :)

 

Εβαλα κι εγώ το ΕS εξερεύνηση πάω να κάνω on το εξερευνητής Ρουτ και μου λέει<<Συγνώμη,η δοκιμή απέτυχε.Αυτή η λειτουργεία δεν μπορεί να εκτελεστεί στο τηλέφωνο σας>>Κάμια ιδέα κανεις???(το κινητό δεν είναι Ρουτ)

Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

 

Για το θεμα των θερμοκρασιων που με ενδιαφερει και περισσοτερο δεν εχετε παρατηρησει κατι? Είναι συγκεκριμενα προς το πανω μερος της οθονης. Μπορει να κανω και λαθος εγω γιατι το προηγουμενο μου δεν ζεσταινοταν σχεδον καθολου γενικα αλλα δεν μου πολυαρεσε που μετα απο μια ωρα και συνεχους χρησης το ενιωθα αρκετα ζεστο.

 

Aυτό το πρόσεξα κι εγώ ότι χωρίς πολύ χρήση ζεστένεται αρκετά στο πάνω μέρος της οθόνης αλλά δε μου φαίνεται υπερβολικό μιας και το nexus 5 της ξαδέρφης μου είχα τόσο καιρό απορία πως δεν έχει καεί πια αφού ψήνεται κυριολεκτικά όλοκληρο με την ίδια χρήση που το lenovo δείχνει κρυο μπροστά του. Άρα φυσιολογικό θα ναι :p

 

Τελικά και μένα δεν έχει κινεζιές μέσα αλλά πετάει διαφημίσεις. Τώρα επικοινωνώ με τη celina και μου έστειλε μια νέα version, το ωραίο είναι που της λέω έχει βγει πλέον η 1521 και εσύ μου στέλνεις ακόμα τη 1511? Και μου λέει δεν έχει καμιά διαφορά γι αυτό χρησιμοποιούμε ακόμα τη 1511 :blink:

Μου στειλε link για νεώτερη έκδοση αν και φοβάμαι ότι αυτή έχω και τσάμπα θα το κάνω γιατί βλέπω 4/5/2015 ότι την τροποποίησαν και μένα το έστειλαν 5/5 αλλά θα δοκιμάσω και με αυτή και με την original και θα αποφασίσω

 

Εβαλα κι εγώ το ΕS εξερεύνηση πάω να κάνω on το εξερευνητής Ρουτ και μου λέει<<Συγνώμη,η δοκιμή απέτυχε.Αυτή η λειτουργεία δεν μπορεί να εκτελεστεί στο τηλέφωνο σας>>Κάμια ιδέα κανεις???

όντως αυτό βγάζει και λογικό μου φαίνεται αφου δεν είσαι root πως θα σου δώσει δικαιώματα root

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Τα original lenovo earphones δε συμπεριλαμβάνονται στη συσκευασία, επειδή σε όλα τα κινέζικα site βλέπω την εξής περιγραφή:

 

Included 1 x LENOVO K3 NOTE Smartphone

1 x 3000mAh Battery

1 x USB Cable

1 x Charger

1 x User Manual

Link to comment
Share on other sites

όντως αυτό βγάζει και λογικό μου φαίνεται αφου δεν είσαι root πως θα σου δώσει δικαιώματα root

 

Ναι αλλά στο link που έδωσε ο dimitris_1987 λέει οτι για πολλους δεν είναι ξεκάθαρο το πως γίνεται αυτό με ασφάλεια (ένας απο τους πόλλους είμαι και εγω) Και μετα λέει οτι ο ποιο εύκολος τροπος είναι χρησιμοποιωντας ενα file explorer με δικαιώματα διαχειριστή.

Εγώ κατάλαβα οτι μιλάει για μη root συσκευή. Κάνω λαθος??Αν κάνω λάθος δέχομαι διόρθωση.

Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Τα original lenovo earphones δε συμπεριλαμβάνονται στη συσκευασία, επειδή σε όλα τα κινέζικα site βλέπω την εξής περιγραφή

Όχι το original πακέτο δε περιλαμβάνει ακουστικά μέσα φίλε μου

 

Ναι αλλά στο link που έδωσε ο dimitris_1987 λέει οτι για πολλους δεν είναι ξεκάθαρο το πως γίνεται αυτό με ασφάλεια (ένας απο τους πόλλους είμαι και εγω) Και μετα λέει οτι ο ποιο εύκολος τροπος είναι χρησιμοποιωντας ενα file explorer με δικαιώματα διαχειριστή.

Εγώ κατάλαβα οτι μιλάει για μη root συσκευή. Κάνω λαθος??Αν κάνω λάθος δέχομαι διόρθωση.

 

Και εγώ αυτό ακριβώς σκέφτηκα όπως και εσύ γιατί αυτό γράφει αλλά δεν έπαιξε τελικά τι να πω... Ούτως η άλλως από περιέργεια το έβαλα θα το κάνω ούτως η άλλως root

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Τα original lenovo earphones δε συμπεριλαμβάνονται στη συσκευασία, επειδή σε όλα τα κινέζικα site βλέπω την εξής περιγραφή

Όχι το original πακέτο δε περιλαμβάνει ακουστικά μέσα φίλε μου

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό ακριβώς σκέφτηκα όπως και εσύ γιατί αυτό γράφει αλλά δεν έπαιξε τελικά τι να πω... Ούτως η άλλως από περιέργεια το έβαλα θα το κάνω ούτως η άλλως root

 

Εγώ δεν ήθελα να το κάνω root αλλά έτσι όπως τα βλεπω τα πραγματα δεν το γλιτωνω.:O

Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και εγώ χθες!! :):lol: 20 μέρες από το2c, με πολλά δωράκια (otg, φορτιστεί αυτοκινητου) λοιπόν όπως το περίμενα, το τηλέφωνο είναι τούμπανο, πολύ γρήγορο(47.000 antutu) παρα πολύ ωραία οθόνη και η μπαταρία του την βλέπω να κρατα καλά, από κάμερες και η 2 είναι αρκετά καλές, από σημεία wifi πιάνει πιο δυνατά από κάθε προηγούμενο τηλέφωνο που είχα(a806,redrice,zopo980),και από σήμα το βλέπω σε πολύ καλά επίπεδα, η συσκευή είναι στιβαρή και αρκετά λεπτή ακόμα k με την θήκη σιλικόνης, η rom που έχουν πάνω δεν έχει καμια "κινεζια",αλλα μου φαίνεται ότι δεν είναι και τόσο σταθερή οποτε μάλλον θα βάλω την τελευταία 1520(αν δεν κάνω λάθος) μονο 2 παρατηρησεις έχω, η μια είναι ότι η μπαταρία μου έβγαινε πολύ πολύ δύσκολα(ήθελε πολύ μεγάλη δύναμη για να βγει και δεν ξέρω τον λόγο) και η δεύτερη είναι ότι όντως ζέσταινε στην πάνω πλευρά, όχι τόσο όσο έπαιζα games η antutu test, αλλα όταν έκανα instal από το google play ζεσταινόταν σε μεγάλο βαθμό,40-50 βαθμούς , νομίζω πως είναι θέμα rom φυσικά ,μόλις βάλω την τελευταία θα ενημερώσω άμα υπάρχει διαφορα στην θερμοκρασία, έχει κανεις την τελευταία rom να μας πει αν όντως ζεσταίνεται?

τέλος δεν είμαι root και φοράω την 2511

Link to comment
Share on other sites

2511

1511

1512

είναι οι multi που βάζουν τα μαγαζιά και έχουν ελληνικά

 

Η 2511 εχει καποιες apps που δεν γίνονται uninstall μιπως??Η κανένα bagαρισμα πχ με φλας ασυγχρόνιστο κλπ.??

Link to comment
Share on other sites

τελικά η οθόνη είναι αρκετά φωτεινή είχα ενεργοποίηση την εξοικονόμηση ενέργειας

κάποιες προεγκατεστημένες εφαρμογές της έβγαλα με αυτό τον τρόπο http://www.doctorandroid.gr/2014/04/remove-bloatware-es-file-explorer-android.html

η ένταση ήχου διορθώθηκε με πρόγραμμα από το store

το gps το δοκίμασα λιγο παράλληλα με άλλο(avic f700) και ήταν ακριβέστατο

στα παιχνίδια δεν ζεσταίνεται η συσκευή αλλά στην φόρτιση ζεσταίνεται λίγο, το κανει και σε άλλους?

ευτυχώς κανένα αξιόλογο πρόβλημα μέχρι στιγμής :)

 

Αν απεγκαταστήσω με αυτόν το τρόπο το "I love wallpaper" θα εξαφανιστούν οι συνεχείς ειδοποιήσεις για εγκατάσταση παιχνιδιών

(EZ PZ RPG & Castl Clash.....) ;

Link to comment
Share on other sites

Η 2511 εχει καποιες apps που δεν γίνονται uninstall μιπως??Η κανένα bagαρισμα πχ με φλας ασυγχρόνιστο κλπ.??

 

ας δοκιμάσει κάποιο από τα παιδιά εγώ ότι είχε την ξαπόστειλα αμέσως.

μονο official για την ώρα και μετά άμα βγει καμια καλή από τα forum

Link to comment
Share on other sites

ας δοκιμάσει κάποιο από τα παιδιά εγώ ότι είχε την ξαπόστειλα αμέσως.

μονο official για την ώρα και μετά άμα βγει καμια καλή από τα forum

 

nothing to see here στο kogi.gr why??

Link to comment
Share on other sites

nothing to see here στο kogi.gr why??

Aν πας από το google και κανεις αναζήτηση το kogi.gr μπορείς πάντως πατώντας στο πράσινο βελάκι να σου δείξει την αποθηκευμένη σελίδα και όχι τη σημερινή μορφή να δεις κανονικά τον οδηγό

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

H διαδικασια του root http://forum.xda-developers.com/android/development/ufficial-thread-lenovo-k3-note-t3102997 που πειργράφει και ο φίλος στα ελληνικά είναι για όλες τις rom, πχ μπορώ να κάνω root στην πειραγμένη ρομ με τα ελληνικά (vibe_v2.511_5.444_ST) ή γίνετε μόνο στην official rom?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...