Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα εκανα και εγω την παραγγελία απο το greabest.Πιστευω σε καμια 15 ημερες να το εχω στα χερια μου, και να αρχισω τα πειράγματα μου:p

Η greeabest στελνει καμια μεμβρανη οθονης και case σιλικόνης οπως κανει η minid?

Βλεπω οτι κυκλοφορούν καποιες θηκες μεταλλικες (συρταρωτο το πισω μερος )την εχει δοκιμασει κανενας?

Και η τελευταία ερωτηση και για πολλους (γνωστες) μαλλον χαζη.

Τωρα εχω ενα zopo zp820 το οποιο λογου μικρης μνημης(και αν τα λεω καλα ενοποιημένης) εχω βαλει την εφαρμογη Link2sd (με την καταλληλη διαμορφωση της 32gb sd) ωστε της δικες μου εφαρμογες + τα παιχνιδια απο τα μικρα :lol: να της βαζω ολες στην sd ,οπως επισης χρησιμοποιώ εφαρμογη greenify για παγωμα εφαρμογων.

Με το K3note θα χρειαστει παλι να δουλεύω την Link2sd ,δηλαδη η μνημη του (2gb) θα ειναι οπως στο zopo.......

Παιδες ποιο λιανα δεν μπορω να το κανω σορυ :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ χθες που μίλησα με Selina μου είπε ότι στο eu warehouse θα είναι διαθέσιμο σε 10 μέρες.

Μάλλον εννοείς σε κίτρινο. Σε λευκό είναι διαθέσιμο και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε και εμενα το κινητό. Του περασα κατευθειαν την ROM του ιταλου και μολις ανοιξε μου εβγαλε ιδοποιηση για OTA Update. Και Offiial και της Custom rom. Το Official το αφησα αλλα εκανα το αλλο του ιταλου σε 1522 v1.3. Το θεμα ειναι οτι πρωτον δεν εχω led notification (ουτε καν επιλογη στις ρυθμισεις) και δευτερον με το που ανοιγει μετα το update μου ξανα βγαζει να κανω update και αν το ξανα κανω μου ξανα βγαζει ειδοποιηση να το ΞΑΝΑ κανω.... Και καθε φορα χανονται ολα οσα εχω κανει (ρυθμισεις, app uninstal κ.τ.λ...) Και ολα αυτα ενω την εχω φλασαρει με το δικο του twrp!!! Θα δοκιμασω να ξανα περασω την rom, αν κανει παλι τα ιδια με βλεπω για official. Ειχε κανεις αλλος τετοιο προβλημα με την ρομ του ιταλου?
Link to comment
Share on other sites

Για led notification δοκιμάστε την εφαρμογή light flow led & notification αν δουλέψει, Επίσης στην pro έκδοση της μπορείτε να επιλέξετε επιπλέον εφαρμογές να ανάβει το led

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι κυκλοφορούν καποιες θηκες μεταλλικες (συρταρωτο το πισω μερος )την εχει δοκιμασει κανενας?

Και η τελευταία ερωτηση και για πολλους (γνωστες) μαλλον χαζη.

Τωρα εχω ενα zopo zp820 το οποιο λογου μικρης μνημης(και αν τα λεω καλα ενοποιημένης) εχω βαλει την εφαρμογη Link2sd (με την καταλληλη διαμορφωση της 32gb sd) ωστε της δικες μου εφαρμογες + τα παιχνιδια απο τα μικρα :lol: να της βαζω ολες στην sd ,οπως επισης χρησιμοποιώ εφαρμογη greenify για παγωμα εφαρμογων.

Με το K3note θα χρειαστει παλι να δουλεύω την Link2sd ,δηλαδη η μνημη του (2gb) θα ειναι οπως στο zopo.......

Παιδες ποιο λιανα δεν μπορω να το κανω σορυ :lol::lol:

 

Την θήκη την έχω και εφαρμόζει τέλεια, μαζί και με το tempered glass! Λίγο δυσκολεύεται το καλώδιο του φορτιστή, αλλά μπαίνει για φόρτιση! Αν αλλάξεις το καλώδιο με τον ίδιο φορτιστή, θα είναι ακόμη καλύτερα!

 

Όσο για το άλλο που ρωτάς, δεν πιστεύω να χρειάζεται πλέον να μεταφέρεις εφαρμογές στην SD από την στιγμή που έχεις 16GB εσωτερική χωρητικότητα!

Όσο για την RAM ...με ένα καθαρισμό των προγραμμάτων που τρέχουν ( με παρατεταμένο πάτημα του κεντρικού κουμπιού και καθαρισμό) έχει πάντα από 1050 με 1150GB ελεύθερη RAM

Link to comment
Share on other sites

Τρεις ερωτησεις παιδια:

1. μπορω πριν περασω την ιταλικη ρομ να κανω backup την δικη μου? Μεσα απο το TWRP?

2. ποια απο τις δυο περναω, την 1520 ή την 1522?

3. γιατι περιπου στην μεση του download της ρομ μου βγαζει παντα σφαλμα και σταματαει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξέρει κανείς πως στη rom του Ιταλού ενεργοποιουμε τις ρυθμισεις στις κλησεις για να αντιστοιχει τον αριθμο με 7 ψηφια και οχι 11

 

 

Δεν βρισκω την παρακατω επιλογη στις ρυθμισεις κλησεων: "More features and settings", μετά επιλέξτε "More display features", πατήστε "Location" και απενεργοποιήστε το "Display number's location", πατήστε back για να πάτε στην προηγούμενη οθόνη, πατήστε στο "Number match bits" και επιλέξτε "By 7"

 

Και στα μηνυματα ειχα ενα θεμα και δεν εμφανιζε τα ονοματα αλλα με το handcent λυθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα link με την τελευταία ιταλική rom?

 

Απ΄ευθείας το Link του, για Download της 1522: https://docs.google.com/uc...xport=download

 

 

 

CWM Ιταλού

https://www.dropbox.com/s/...oco92.zip?dl=0

TWRP Ιταλού

https://www.dropbox.com/s/...oco92.zip?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε και εμενα το κινητό. Του περασα κατευθειαν την ROM του ιταλου και μολις ανοιξε μου εβγαλε ιδοποιηση για OTA Update. Και Offiial και της Custom rom. Το Official το αφησα αλλα εκανα το αλλο του ιταλου σε 1522 v1.3. Το θεμα ειναι οτι πρωτον δεν εχω led notification (ουτε καν επιλογη στις ρυθμισεις) και δευτερον με το που ανοιγει μετα το update μου ξανα βγαζει να κανω update και αν το ξανα κανω μου ξανα βγαζει ειδοποιηση να το ΞΑΝΑ κανω.... Και καθε φορα χανονται ολα οσα εχω κανει (ρυθμισεις, app uninstal κ.τ.λ...) Και ολα αυτα ενω την εχω φλασαρει με το δικο του twrp!!! Θα δοκιμασω να ξανα περασω την rom, αν κανει παλι τα ιδια με βλεπω για official. Ειχε κανεις αλλος τετοιο προβλημα με την ρομ του ιταλου?

 

αυτό που λες ότι ήθελε ξανά και ξανά update μου το έβγαζε και εμένα και λύθηκε όταν πάτησα να κάνω update και αποεπίλεξα το wipe cache...

 

Καλησπερα ξέρει κανείς πως στη rom του Ιταλού ενεργοποιουμε τις ρυθμισεις στις κλησεις για να αντιστοιχει τον αριθμο με 7 ψηφια και οχι 11

 

 

Δεν βρισκω την παρακατω επιλογη στις ρυθμισεις κλησεων: "More features and settings", μετά επιλέξτε "More display features", πατήστε "Location" και απενεργοποιήστε το "Display number's location", πατήστε back για να πάτε στην προηγούμενη οθόνη, πατήστε στο "Number match bits" και επιλέξτε "By 7"

 

Και στα μηνυματα ειχα ενα θεμα και δεν εμφανιζε τα ονοματα αλλα με το handcent λυθηκε.

 

πατάς στο τηλέφωνο κάτω αριστερά και μετά πας στην τελευταία καρτέλα με όνομα discovery... εκεί αν παρατηρήσεις πανώ απο εκεί που γράφει call settings κτλ θα δεις κάτι κυκλάκια και κάτω από ένα θα λέει number match... πατάς το κυκλάκι και αλλάζεις την επιλογή... με αυτόν τον τρόπο δεν θα έχεις θέμα ούτε στην stock εφαρμογή για τα μηνύματα (για την αναγνώριση ονομάτων αναφέρομαι) θέμα...

Edited by tasarasx6
Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες ότι ήθελε ξανά και ξανά update μου το έβγαζε και εμένα και λύθηκε όταν πάτησα να κάνω update και αποεπίλεξα το wipe cache...

 

και τι διαφορές είδατε? έχει νόημα?

είναι ρίσκο ή όλα οκ?

Link to comment
Share on other sites

και τι διαφορές είδατε? έχει νόημα?

είναι ρίσκο ή όλα οκ?

 

απ' ότι κατάλαβα όταν το είχα επιλεγμένο έκανε απλά wipe και μετά επανεκκίνηση χωρίς να κάνει install το update... όποτε το αποεπίλεξα και όλα οκ... έκανε κανονικά update δηλαδή... για το αν είναι ρίσκο νομίζω πως όχι αλλά δεν παίρνω και όρκο... η αλήθεια είναι πως δεν γνωρίζω ακριβώς...

Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες ότι ήθελε ξανά και ξανά update μου το έβγαζε και εμένα και λύθηκε όταν πάτησα να κάνω update και αποεπίλεξα το wipe cache...

ευχαριστω φιλε! Δεν το ειχα σκευτει καν αυτο! το Δωκιμαζω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Απ΄ευθείας το Link του, για Download της 1522: https://docs.google.com/uc...xport=download

 

 

 

CWM Ιταλού

https://www.dropbox.com/s/...oco92.zip?dl=0

TWRP Ιταλού

https://www.dropbox.com/s/...oco92.zip?dl=0

 

Δεν παίζει κανένα από τα link.

Link to comment
Share on other sites

 

πατάς στο τηλέφωνο κάτω αριστερά και μετά πας στην τελευταία καρτέλα με όνομα discovery... εκεί αν παρατηρήσεις πανώ απο εκεί που γράφει call settings κτλ θα δεις κάτι κυκλάκια και κάτω από ένα θα λέει number match... πατάς το κυκλάκι και αλλάζεις την επιλογή... με αυτόν τον τρόπο δεν θα έχεις θέμα ούτε στην stock εφαρμογή για τα μηνύματα (για την αναγνώριση ονομάτων αναφέρομαι) θέμα...

 

Ευχαριστω πολυ!

και ηταν μπροστα στα ματια μου...

Link to comment
Share on other sites

Την θήκη την έχω και εφαρμόζει τέλεια, μαζί και με το tempered glass! Λίγο δυσκολεύεται το καλώδιο του φορτιστή, αλλά μπαίνει για φόρτιση! Αν αλλάξεις το καλώδιο με τον ίδιο φορτιστή, θα είναι ακόμη καλύτερα!

 

Όσο για το άλλο που ρωτάς, δεν πιστεύω να χρειάζεται πλέον να μεταφέρεις εφαρμογές στην SD από την στιγμή που έχεις 16GB εσωτερική χωρητικότητα!

Όσο για την RAM ...με ένα καθαρισμό των προγραμμάτων που τρέχουν ( με παρατεταμένο πάτημα του κεντρικού κουμπιού και καθαρισμό) έχει πάντα από 1050 με 1150GB ελεύθερη RAM

 

Ευχαριστω φιλε για την απαντηση σου.

Μπορω να ρωτησω απο που πηρες tempered glass και την μεταλλική θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει κανένα από τα link.

Πριν σου το στείλω και αυτό της ROM άνοιξε!

Τώρα όντως δεν ανοίγει!

Δοκίμασε άλλη ώρα, αλλιώς ίσως το έχει κάποιος σε λινκ ή θα την βάλω την ROM σε dropbox

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω φιλε για την απαντηση σου.

Μπορω να ρωτησω απο που πηρες tempered glass και την μεταλλική θηκη.

 

Μεταλλική θήκη από Aliexpress και ήρθε νωρίτερα από το κινητό, καμιά 15αρια μερες! :p

 

και το tempered glass αυτό που είχε το Vickmall στην επιλογή όταν παραγγέλνεις το κινητό! ...όχι το επώνυμο! αλλά είναι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Πριν σου το στείλω και αυτό της ROM άνοιξε!

Τώρα όντως δεν ανοίγει!

Δοκίμασε άλλη ώρα, αλλιώς ίσως το έχει κάποιος σε λινκ ή θα την βάλω την ROM σε dropbox

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μεταλλική θήκη από Aliexpress και ήρθε νωρίτερα από το κινητό, καμιά 15αρια μερες! :p

 

και το tempered glass αυτό που είχε το Vickmall στην επιλογή όταν παραγγέλνεις το κινητό! ...όχι το επώνυμο! αλλά είναι μια χαρά!

Post 1472....

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε και εμενα το κινητό. Του περασα κατευθειαν την ROM του ιταλου και μολις ανοιξε μου εβγαλε ιδοποιηση για OTA Update. Και Offiial και της Custom rom. Το Official το αφησα αλλα εκανα το αλλο του ιταλου σε 1522 v1.3. Το θεμα ειναι οτι πρωτον δεν εχω led notification (ουτε καν επιλογη στις ρυθμισεις) και δευτερον με το που ανοιγει μετα το update μου ξανα βγαζει να κανω update και αν το ξανα κανω μου ξανα βγαζει ειδοποιηση να το ΞΑΝΑ κανω.... Και καθε φορα χανονται ολα οσα εχω κανει (ρυθμισεις, app uninstal κ.τ.λ...) Και ολα αυτα ενω την εχω φλασαρει με το δικο του twrp!!! Θα δοκιμασω να ξανα περασω την rom, αν κανει παλι τα ιδια με βλεπω για official. Ειχε κανεις αλλος τετοιο προβλημα με την ρομ του ιταλου?

 

Πάνε να κάνεις την ενημέρωση από το Lenovo Update που έχει κατέβασε την πάτα Install αλλά βγάλε την επιλογή wipe cache και θα γίνει κανονικά η εγκατάσταση ;)

Link to comment
Share on other sites

(Σημ. Η συχνοτητα δεν συνεπαγεται οτι ειναι πιο γρηγορος,

Ειναι μια ενδειξη τουλαχιστον οτι μπορει να ειναι πιο γρηγορο και οντως ειναι πιο γρηγορο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα εγκατασταση το cpu-z και μου δειχνει οτι εχω 5αρα οθονη... Τα ιδια δειχνει και σε εσας???

 

Επισης στην καρτελα με τις θερμοκρασιες υπαρχει μια μετρηση mtk6311 που ειναι κολυμενη στους 60°C???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...