Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομιζω οτι εβαλα κατι διαφορετικο απο οτι συνηθως.. 2 πραγματα τωρα που το σκεφτομαι εκανα, εβαλα sd card δοκιμασμενη ομως απο αλλα κινητα και ειναι κομπλε και εκανα μια αναβαθμιση στο update location database που ειναι εκει που αλλαζεις την αναγνωριση κλησεων απο 11 σε 7 ψηφια.. το κουλο ειναι οτι το κανει οποτε θελει.. εκει που το εχεις και καθετε ασ πουμε ...

 

[offtopic] μπορεί να κόλλησε καμιά αρρώστια από το Umi Zero :P [/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα,

Mέχρι τώρα είχα το iphone 4. Ψάχνομαι για να αγοράσω ένα δυνατό smartphone με dual sim standby.

Μάλλον έχω καταλήξει σε αυτό... Αλλά θέλω την γνώμη σας, Εαν έχει βγάλει κάποια προβλήματα συγκεκριμένα.

Θέλω να ζητήσω συγνώμη αν επαναλαμβάνω την ερώτηση αλλά δυστυχώς δεν έχω χρόνο να διαβάσω 1678 ποστ.

 

Ευχαριστώ Με εκτίμηση

Δημήτρης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Mέχρι τώρα είχα το iphone 4. Ψάχνομαι για να αγοράσω ένα δυνατό smartphone με dual sim standby.

Μάλλον έχω καταλήξει σε αυτό... Αλλά θέλω την γνώμη σας, Εαν έχει βγάλει κάποια προβλήματα συγκεκριμένα.

Θέλω να ζητήσω συγνώμη αν επαναλαμβάνω την ερώτηση αλλά δυστυχώς δεν έχω χρόνο να διαβάσω 1678 ποστ.

 

Ευχαριστώ Με εκτίμηση

Δημήτρης.

 

προβληματα δεν εχει βγαλει οχι,τουλαχιστον δυο εβδομαδες που το εχω εγω στα χερια μου.το κινητο ειναι πολυ ποιοτικο για τα χρηματα που ζηταει.αν το παραγγειλεις του περνας και του ιταλου την ρομ και θα εισαι μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι εβαλα κατι διαφορετικο απο οτι συνηθως.. 2 πραγματα τωρα που το σκεφτομαι εκανα, εβαλα sd card δοκιμασμενη ομως απο αλλα κινητα και ειναι κομπλε και εκανα μια αναβαθμιση στο update location database που ειναι εκει που αλλαζεις την αναγνωριση κλησεων απο 11 σε 7 ψηφια.. το κουλο ειναι οτι το κανει οποτε θελει.. εκει που το εχεις και καθετε ασ πουμε ...

 

την αλλαγη απο που την εκανες αυτην για την αναγνωριση κλησεων;γιατι δν το βρισκω με την Ιταλικη ρομ

Link to comment
Share on other sites

Με official 1520 ροοτ μου βγαζει 5 ωρες οθονη

και κατι ψιλά

 

http://i62.tinypic.com/jv6vqp.jpg

 

Με χρήση 4g και ίντερνετ; Εμένα βλέπω έχει αρκετή χρήση cpu ... Η μπαταρία είχε φτάσει στο 20 % με αυτή την χρήση. Με ποιόν browser?

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

την αλλαγη απο που την εκανες αυτην για την αναγνωριση κλησεων;γιατι δν το βρισκω με την Ιταλικη ρομ

 

Dialer --> More Features and settings --> More Display features -->Number match bits --> 7

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Pls γράψτε με απλά βήματα για εμάς τους άσχετους με το rom updgrade για το πως μπορούμε να φορτώσουμε τη rom του Ιταλού.

Κατανοητός ο οδηγός του Darth_Raven αλλά θέλω να περάσω την Iταλική rom και όχι τη Ρώσικη. Βασικά ποιες οι διαφορές μεταξύ αυτών των δύο;

Στην Ιταλική δεν υπάρχει πουθενά κάποιο scatter.txt παρά μόνο 2 αρχεία, ένα recovery.img & ένα system.img. Τους drivers του Lenovo τους έχω περάσει επιτυχώς καθώς και το Pdanet.

Μπορεί να γίνει το Upgrade αποκλειστικά μέσα από το τηλέφωνο με Rom manager; Έχω πατήσει "Reboot into Recovery" αλλά δεν κάνει επανεκκίνηση, βασικά δεν κάνει τίποτα. Τη rom του Ιταλού την έχω αποθηκεύσει στην εξωτερική SD card. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί αναφέρει ο καθένας 100 διαφορετικούς τρόπους και μπερδεύεσαι αντί να βοηθιέσαι (αναφέρομαι γι' αυτούς που δεν έχουν μεγάλη εμπειρία στο rom updating). Σημείωση το τηλέφωνό μου δεν είναι root.

Edited by gpan
Link to comment
Share on other sites

...

Η 1522 official τι είναι; Kitkat ή Lolipo? Είναι rooted αν και βασικά εγώ root χρειάζομαι μόνο για το android firewall.

Έχει OTA?...

...Μου είπε ότι έρχεται με την 1520, rooted και gapps, αλλά δεν έχει ota. Μου είπε ότι δεν είναι supported από lolipop αλλά πιστεύω ότι εννοούσε ότι δεν είναι supported από την rom αυτή.

Παμε παλι γιατι θα πηδηχτουμε απ'το παραθυρο, λεει το παλικαρι δεν μπορει να διαβασει 1678 ποστς, ε, βεβαια, αφου τα 1500 ειναι επαναληψεις.

 

Root και OTA μαζι, δεν γινεται. 'Η το ενα διαλεγεις, ή το αλλο.

 

Υπαρχουν εξτρα διαδικασιες για τους γνωστες για να τα εχουμε μαζι, υπαρχουν και ελαχιστες εξαιρεσεις, αλλα ο γενικος κανονας ειναι ο παραπανω, μην ρωτατε τα μαγαζια και εδω τα ιδια πραγματα.

 

(Δεν υπηρξε ποτέ kitkat σε αυτο κινητο, κυκλοφορησε εξ'αρχης με lolllipop)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Pls γράψτε με απλά βήματα για εμάς τους άσχετους με το rom updgrade για το πως μπορούμε να φορτώσουμε τη rom του Ιταλού.

Κατανοητός ο οδηγός του Darth_Raven αλλά θέλω να περάσω την Iταλική rom και όχι τη Ρώσικη. Βασικά ποιες οι διαφορές μεταξύ αυτών των δύο;

Στην Ιταλική δεν υπάρχει πουθενά κάποιο scatter.txt παρά μόνο 2 αρχεία, ένα recovery.img & ένα system.img. Τους drivers του Lenovo τους έχω περάσει επιτυχώς καθώς και το Pdanet.

Μπορεί να γίνει το Upgrade αποκλειστικά μέσα από το τηλέφωνο με Rom manager; Έχω πατήσει "Reboot into Recovery" αλλά δεν κάνει επανεκκίνηση, βασικά δεν κάνει τίποτα. Τη rom του Ιταλού την έχω αποθηκεύσει στην εξωτερική SD card. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί αναφέρει ο καθένας 100 διαφορετικούς τρόπους και μπερδεύεσαι αντί να βοηθιέσαι (αναφέρομαι γι' αυτούς που δεν έχουν μεγάλη εμπειρία στο rom updating). Σημείωση το τηλέφωνό μου δεν είναι root.

 

Τα έχουμε πει. Η rom του Ιταλού μπαίνει μέσω cwm recovery ή twrp. Είναι σε zip και την βάζεις στην SD card. Προϋπόθεση είναι να είσαι root. Μπαίνει πολύ εύκολα μέσω recovery. Κοίταξε λίγο πιο πίσω το έχουν πει αναλυτικά. Πριν δέκα σελίδες κοίτα περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει. Η rom του Ιταλού μπαίνει μέσω cwm recovery ή twrp. Είναι σε zip και την βάζεις στην SD card. Προϋπόθεση είναι να είσαι root. Μπαίνει πολύ εύκολα μέσω recovery. Κοίταξε λίγο πιο πίσω το έχουν πει αναλυτικά. Πριν δέκα σελίδες κοίτα περίπου.

 

Thanks με λίγο διάβασμα από http://forum.xda-developers.com/android/development/ufficial-thread-lenovo-k3-note-t3102997 και κάποια σχόλια από εδώ , τελικώς τα κατάφερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το παρέλαβα. Πώς ενεργοποιούμε το " εντοπισμός σφαλμάτων usb";

Άκυρο. Πατάμε 7 φορές αριθμός έκδοσης

Edited by Nikoump
Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία με την σελίνα από το vickmall μου απάντησε σε μια βασική ερώτηση. Για το πόσο είναι το sar. Μου είπε ότι είναι 0,29. Την ρώτησα εάν είναι το Eu or US sar και μου λέει ότι το τηλέφωνο είναι από κίνα κτλ κτλ. Με λίγα λόγια θα εννοούσε μάλλον ότι είναι το US και δεν ήξερε να απαντήσει για το εάν είναι EU or US.

Σε άλλο site που έψαξα πάλι ήταν 0,29.

οπότε μάλλον είναι 0,29 το sar.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την Σελίνα στο vickmall και δεν προσφέρει κάτι μαζί με το κινητό.

Επρεπε να της γραψεις οτι θα το παρεις τελικα απο το minideal να δουμε τι θα σου ελεγε μετα. :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

σημερα το παρελαβα και ψαχνω στις ρυθμισεις να βρω επιλογες για προγραμματιστες να αλλαξω το usb debugging.

μπορει να μου πει καποιος που ειναι?

οκ το διαβασα στο προηγουμενο ποστ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσοι παραλαμβανετε γραφτε και ποτε παραγγειλατε,να ξερουμε και εμεις που περιμενουμε,πανω κατω ποσο θα κανει.
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι καλησπερα και παλι ερωτηση; εχω την μαπα rom ακομη απο το vickmall και χωρις root αστα... Εχω στο slot για 3g 4g την καρτα της wind και στο αλλο cosmote, δουλευω μονο τα δεδομενα τις wind και ποτε δεν εβγαλε 3g. Cosmote δεν εχω δοκιμασει αλλα διπλα στο σημα μου εχει το 3g ενω στην wind σκετο g ξερει κανεις τι παιζει ; μηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμιση;
Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/europe-warehouse-original-lenovo-k3-note-k50-t5-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html

έχει αναφερθεί ότι έχει ευρωπαϊκή αποθήκη στη Θεσσαλονίκη που το έχουν πάρει κι άλλα παιδιά οπότε σου περνάει ελληνική ρομ και στο στέλνει. Μίλα μαζί τους αν υπάρχει σε stock και σε 3-4 ημέρες θα το έχεις

 

Στο Foxos.mall είναι σχεδόν 100€ παραπάνω!!!!

Σήμερα μίλησα με Salina από το vickmall και μου είπε ότι δεν υπάρχει Ελληνική warehouse στη Θεσσαλονικη.

Θα το έχουν την επόμενη βδομάδα σε stock στην ΕU warehouse αλλά όχι Θεσσαλονίκη....μου είπε ότι θα έρθει γρήγορα! :D

:X Με την καλή έννοια...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα παρατήρησα ότι η οθόνη του κινητού μου έχει πρόβλημα. Υπάρχει ένας κάθετος νοητός άξονας ο οποίος θέλει αρκετή πίεση για να νιώσει. Παίζει να είναι και θέμα software αν και αμφιβάλω. Έβαλα και μια φωτό με ένα πρόγραμμα ζωγραφικής για να δείξω το πρόβλημα. Αν έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία με αυτό το μοντέλο ή και κάποιο άλλο, ας το πει.

PS. Έχω κάνει root αλλά δεν έβαλα τη ROM του Ιταλού ακόμα (έχω τη ROM του 1949deal thn 1511). Επίσης, έχω κανει τις κινεζιές freeze/uninstall).

 

[ATTACH]61834[/ATTACH]

Edited by Bionic
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...