Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω και το K3 note και τα xiaomi piston 3 με $9,99.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια την βοηθεια σας παρακαλω εχω την ρομ του ιταλου ελληνικα και δεν μπορω με τιποτα να βρω το mutch number 7 με αποτελεσμα οταν με παιρνουν στην cosmote να μην εχω αναγνωριση ενω στην wind ολα καλα καμια ιδεα ρε παιδια;δεν μου βγαζει καποια αλλη επιλογη.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε την εβαλα και εγω την Rom του Ιταλου για τεστ πριν το στειλω σημερα πισω στο Vickmall γιατι μου εκανε απανωτα restarts με οποιαδηποτε rom, και ΔΕΝ το βρηκα πουθενα το mutch number 7 ενω στην επισημη 1522 υπαρχει κανονικα ... μαλλον το εχει βγάλει!!

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ελεγα να βαλεις την Official 1522 , επειδη τις εβαλα ολες νομιζω ρουταρισμενη και με gapps ηταν η καλύτερη!!

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ από to2c με tracking number από 29/5.

Μιας και κάποιος, που το παρήγγειλε κάπου εκεί γύρω, έγραψε σε προηγούμενη σελίδα ότι ήδη το έλαβε,

είναι κανείς από Πελοπόννησο να μου επιβεβαιώσει ότι τα ελτα στέλνουν τις παραγγελίες πρώτα στο Κιάτο και όχι ότι πήγε εκεί το κινητό από λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας παρακαλω εχω την ρομ του ιταλου ελληνικα και δεν μπορω με τιποτα να βρω το mutch number 7 με αποτελεσμα οταν με παιρνουν στην cosmote να μην εχω αναγνωριση ενω στην wind ολα καλα καμια ιδεα ρε παιδια;δεν μου βγαζει καποια αλλη επιλογη.

 

εμένα η αλήθεια είναι πως έχει άλλο μενού... περίεργο... έχεις τσεκάρει σε αυτά τα κυκλάκια μήπως είναι κάπου κρυμμένη η επιλογή?

 

επίσης να σας πω πως έχω και εγώ ένα μικρό θέμα από χθες... εκεί που δουλεύει κανονικά το κινητό σταματάει η αφή και πρέπει να κλειδώσω και να ξεκλειδώσω για να στρώσει... τα κάτω κουμπιά ωστόσο λειτουργούν κανονικά... έχει τύχει και σε κανέναν άλλον???

 

επίσης χρησιμοποιεί κανείς το double tap για κλείδωμα??? υποψιάζομαι μήπως φταίει η εφαρμογή που ενεργοποιεί την λειτουργία...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ανέφερα και εγώ σε προηγούμενα post. Δεν βρήσκω πουθενα αυτη την επιλογή.

Δεν ξέρω όπως και με τα sms και το handset αν με άλλο πρόγραμμα λύνεται. Ισως μια δοκιμή να μας πείσει.

 

Τα application μπορείτε να τα περάσετε στην SD? Εγω επίλογη (αν και με app2SD) δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα τα ιδια το tuch δεν λειτουργουσε στο viber ενω τα κατω πληκτρα ηταν οκ και επισης το duble thch δεν λειτουργει στην απολυτη εξοικονομιση ενεργειας οποτε πρεπει να το ξεκλειδωσεις με το κουμπι.Γιατι να βγαζει αλλο μενου η ιδια ρομ;και με ποιο προγραμμα να δοκιμασω να το στρωσω;
Link to comment
Share on other sites

παίδες παρατήρησα αύξηση της θερμοκρασίας στο κινητό κάτω από το ακουστικό συνήθως μετά από browsing. Δεν ξέρω μπορεί να φταίει η τελευταία αναβάθμιση του Ιταλού η 1.3 αν και από μέρα σε μέρα θα ανεβάσει καινούργια με πολλές αλλαγές και προσθήκες. Παίζει να υπάρχει κάποιο θέμα με το tempered glass της nillkin; απλά ρωτάω!!!! Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος τέτοιο θέμα που είναι στην τελευταία αναβάθμιση του Ιταλού;

Ευχαριστώ!!!

Πριν από λίγο είδα ένα βιντεάκι γύρω στα 3 λεπτά στο youtube και το κινητό πραγματικά πήρε ''φωτιά'' μπροστά κάτω από το ακουστικό. Τι να πω, είναι θέμα ρομ; ή γενικά το κινητό ψήνεται στον ''πυρετό'';

Για δοκιμάστε και γράψτε τη δική σας εμπειρία; Ευχαριστώ!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

εμένα η αλήθεια είναι πως έχει άλλο μενού... περίεργο... έχεις τσεκάρει σε αυτά τα κυκλάκια μήπως είναι κάπου κρυμμένη η επιλογή?

 

επίσης να σας πω πως έχω και εγώ ένα μικρό θέμα από χθες... εκεί που δουλεύει κανονικά το κινητό σταματάει η αφή και πρέπει να κλειδώσω και να ξεκλειδώσω για να στρώσει... τα κάτω κουμπιά ωστόσο λειτουργούν κανονικά... έχει τύχει και σε κανέναν άλλον???

 

επίσης χρησιμοποιεί κανείς το double tap για κλείδωμα??? υποψιάζομαι μήπως φταίει η εφαρμογή που ενεργοποιεί την λειτουργία...

 

Αυτό που λες το κάνει και σε εμένα. Επίσης καμία φορά κολλάει εντελώς η οθόνη αφής και τα κουμπιά. Δεν νιώθει. Μετά από λίγο ξεπαγώνει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες το κάνει και σε εμένα. Επίσης καμία φορά κολλάει εντελώς η οθόνη αφής και τα κουμπιά. Δεν νιώθει. Μετά από λίγο ξεπαγώνει μόνο του.

 

official rom έχεις? γιατί πίστευα ότι είναι θέμα της ιταλικής...

 

Πριν από λίγο είδα ένα βιντεάκι γύρω στα 3 λεπτά στο youtube και το κινητό πραγματικά πήρε ''φωτιά'' μπροστά κάτω από το ακουστικό. Τι να πω, είναι θέμα ρομ; ή γενικά το κινητό ψήνεται στον ''πυρετό'';

Για δοκιμάστε και γράψτε τη δική σας εμπειρία; Ευχαριστώ!!!!

 

το δικό μου σε gaming έφτασε γύρω στους 62-63 βαθμούς κελσίου ο επεξεργαστής... έπειτα επικοινώνησα με την selina και της ρώτησα μέχρι πόσο είναι ασφαλές... η απάντηση που πήρα ήταν μέχρι 70 αλλά καλό θα ήταν να μην παίζω και πολύ ώρα... επίσης έψαξα και στα thread για m1 note , jiayu s3 καθώς έχουν ίδιο επεξεργαστή και είδα να το συζητάνε αλλά πολύ λιγότερο από ότι εδώ... οπότε πιστεύω πως δεν είναι τόσο έντονο σε αυτούς...

 

επίσης αφού είδα τα 62αρια εγκατέστησα το setcpu το έκανα εφαρμογή συστήματος ώστε να μην κλείνει και έκανα profile ώστε μόλις ο επεξεργαστής πάει 60 να ρίχνει την απόδοση του και να βγάζει ειδοποίηση... ωστόσο σήμερα το έσβησα γιατί σκέφτηκα μήπως φταίει αυτό για τα κουλά με την οθόνη...

Edited by tasarasx6
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο είδα ένα βιντεάκι γύρω στα 3 λεπτά στο youtube και το κινητό πραγματικά πήρε ''φωτιά'' μπροστά κάτω από το ακουστικό. Τι να πω, είναι θέμα ρομ; ή γενικά το κινητό ψήνεται στον ''πυρετό'';

Για δοκιμάστε και γράψτε τη δική σας εμπειρία; Ευχαριστώ!!!!

Στις πρώτες εκδόσεις (1511/1512) από τα κινεζομάγαζα όλοι είχαμε παρατηρήσει ότι μετά από λίγη μάλιστα χρήση αντί να ζεσταίνεται ομοιόμορφα που και πάλι δε θα έπρεπε με λίγη χρήση η συσκευή έκαιγε σε μια λεπτή λωρίδα πάχους περίπου 2εκατοστών στο πάνω άκρο της οθόνης. Έκαιγε μάλιστα τόσο από τη κάτω μεριά όσο και στη πάνω στο γυαλί της οθόνης δηλαδή.

Με τις νεώτερες εκδόσεις official και μη 1520/1522 αυτό εξαλείφθηκε τελείως. Μάλιστα ακόμα και με αρκετή χρήση gps για παράδειγμα η συσκευή απλά θερμαίνεται ομοιόμορφα σε φυσιολογικό επίπεδο χωρίς να καίει κάπου

 

Αυτό που λες το κάνει και σε εμένα. Επίσης καμία φορά κολλάει εντελώς η οθόνη αφής και τα κουμπιά. Δεν νιώθει. Μετά από λίγο ξεπαγώνει μόνο του.

 

Λέτε να φταίει το double tap για κλείδωμα;; γιατί και μένα μου το έχει κάνει 3-4 φορές τελευταία. Με προβληματίσατε, θα το απενεργοποιήσω αν το ξανακάνει να δω

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

official rom έχεις? γιατί πίστευα ότι είναι θέμα της ιταλικής...

 

 

 

το δικό μου σε gaming έφτασε γύρω στους 62-63 βαθμούς κελσίου ο επεξεργαστής... έπειτα επικοινώνησα με την selina και της ρώτησα μέχρι πόσο είναι ασφαλές... η απάντηση που πήρα ήταν μέχρι 70 αλλά καλό θα ήταν να μην παίζω και πολύ ώρα... επίσης έψαξα και στα thread για m1 note , jiayu s3 καθώς έχουν ίδιο επεξεργαστή και είδα να το συζητάνε αλλά πολύ λιγότερο από ότι εδώ... οπότε πιστεύω πως δεν είναι τόσο έντονο σε αυτούς...

 

επίσης αφού είδα τα 62αρια εγκατέστησα το setcpu το έκανα εφαρμογή συστήματος ώστε να μην κλείνει και έκανα profile ώστε μόλις ο επεξεργαστής πάει 60 να ρίχνει την απόδοση του και να βγάζει ειδοποίηση... ωστόσο σήμερα το έσβησα γιατί σκέφτηκα μήπως φταίει αυτό για τα κουλά με την οθόνη...

 

Ναι την official 1522 root gapps

Link to comment
Share on other sites

παρακάτω είναι ο original samsung για S4 κλπ, με αυτόν φορτίζω εγώ το δικό μου μιας και έχω και ένα S4 και είναι 2000 mah.

http://www.ebay.com/itm/221767864476?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=520614434012&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Πολυ καλο, αφου το εχεις παρει και ειναι γνησιο ακομη καλυτερα, παραγγελνω, thanks!

...Πήγα τώρα να βάλω τη sim και είδα ότι δεν ταιριάζει. Έχω mini ενώ θέλει micro. Πφφ πάνω στον ενθουσιασμό ξενέρωσα :). Θα αρκεστώ να το περιεργάζομαι χωρίς sim γιατί θα το δώσω σε ένα φίλο που το θέλει και αυτός και θα το παραγγείλω ξανά σε κίτρινο χρώμα για εμένα (είναι το λευκό αυτό που έχω τώρα)

Τα sim-adaptorakia κοστιζουν ~ενα δολαριο στο ebay το σετ, βρηκα και πενταπλο σετ (χωρις apple-καρφιτσα) με 1.65$, δηλ. 30 λεπτα του ευρω εκαστο. Ηρθαν γρηγορα!

http://www.ebay.com/itm/131437881304?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

official rom έχεις? γιατί πίστευα ότι είναι θέμα της ιταλικής...

 

 

 

το δικό μου σε gaming έφτασε γύρω στους 62-63 βαθμούς κελσίου ο επεξεργαστής... έπειτα επικοινώνησα με την selina και της ρώτησα μέχρι πόσο είναι ασφαλές... η απάντηση που πήρα ήταν μέχρι 70 αλλά καλό θα ήταν να μην παίζω και πολύ ώρα... επίσης έψαξα και στα thread για m1 note , jiayu s3 καθώς έχουν ίδιο επεξεργαστή και είδα να το συζητάνε αλλά πολύ λιγότερο από ότι εδώ... οπότε πιστεύω πως δεν είναι τόσο έντονο σε αυτούς...

 

επίσης αφού είδα τα 62αρια εγκατέστησα το setcpu το έκανα εφαρμογή συστήματος ώστε να μην κλείνει και έκανα profile ώστε μόλις ο επεξεργαστής πάει 60 να ρίχνει την απόδοση του και να βγάζει ειδοποίηση... ωστόσο σήμερα το έσβησα γιατί σκέφτηκα μήπως φταίει αυτό για τα κουλά με την οθόνη...

Ως κατοχος του jiayu σου επιβεβαιωνω οτι δεν ζεσταινεται πολυ,ελαφρως θα ελεγα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ως κατοχος του jiayu σου επιβεβαιωνω οτι δεν ζεσταινεται πολυ,ελαφρως θα ελεγα.

 

θα μπορούσες αν δεν σου κάνει κόπο να εγκαταστήσεις το cputemp και να ενεργοποιήσεις την ρύθμιση που σου δείχνει την θερμοκρασία ώστε να μας πεις σε τι θερμοκρασίες δουλεύει στο browsing, gaming κτλ??? εννοείτε πως αν θέλεις και δεν έχεις κάποιο θέμα...

 

Παιδια την βοηθεια σας παρακαλω εχω την ρομ του ιταλου ελληνικα και δεν μπορω με τιποτα να βρω το mutch number 7 με αποτελεσμα οταν με παιρνουν στην cosmote να μην εχω αναγνωριση ενω στην wind ολα καλα καμια ιδεα ρε παιδια;δεν μου βγαζει καποια αλλη επιλογη.

 

θα μπορούσες να βγάλεις ένα screenshoot από τις ρυθμίσεις το οποίο θα δείχνει ποιο λογισμικό έχεις??? υποψιάζομαι μήπως το αρχικό link που έβαλα και εγώ έχει διαφορά από αυτό που υπάρχει τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς αν παίζει το xposed framework; όχι απαραίτητα το gravitybox που λογικά δε θα παίζει σωστά λόγω vibe ui αλλά γενικότερα αν λειτουργεί για τα υπόλοιπα modules
Link to comment
Share on other sites

Εδω το εχω.

 

δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει... ακριβώς τα ίδια έχει και σε εμένα... αν θες στείλε και δύο screenshoot ένα από την καρτέλα rom και ένα από την καρτέλα about στα system updates του Ιταλού...

 

επίσης μόλις παρατήρησα σε εμένα πως η rom του Ιταλού που έχω αν και γράφει 1522, στο system updates λέει ότι βασίζεται στην 1520...

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς αν παίζει το xposed framework; όχι απαραίτητα το gravitybox που λογικά δε θα παίζει σωστά λόγω vibe ui αλλά γενικότερα αν λειτουργεί για τα υπόλοιπα modules

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6140596#post6140596

του youtube τα modules δουλεύουν κανονικά

Edited by Dark_Son20
Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι το up date την ρομ που θα την βρω;

 

δεν εννοώ αυτό... στις ρυθμίσεις αν πας θα δεις που λέει system updates... είναι του ιταλού... αυτό που έστειλες είναι το κανονικό system update της lenovo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...