Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο απλώς έτσι όπως διάβασα το προηγούμενο ποστ σου μου φάνηκε ότι βγήκε αποκινεζοποιημένη official και απόρησα.

 

Η multi rom του vickmall ξέρουμε πως έχει περαστεί? Μου ζητάει το supersu να κάνω binary update και όταν πατάω continue μου λέει να επιλέξω αν έχω κάποιο custom recovery (cwm/twrp) ή όχι. Πως το διαπιστώνω αυτό?

Πατάς ταυτόχρονα volume up down + power... Με κλειστό κινητό...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας.Διαβαζω καιρο το φορουμ αλλα δεν εχει τυχει να συμετασχω ποτε.

αγορασα πριν μια εβδομαδα to LENOVO K3 NOTE .Ερχομενο ειχε μια Multilanguage rom με πολυ bloatware .το εκανα root και αρχισα να αφαιρο πραγματα.αφαιροντας τον browser αρχισε να κολαει(μαλλον μαζι με τον browser αφαιρεσα και καποιο αρχειο συστηματος).λεγοντας κολαει εννοω οτι αρχισε να μην τρεχει καποιες εφαρμογες και να βγαζει μηνυματα οτι οι εφαρμογες δεν μποοροθν να τρεξουν.περασα την ρομ που δεινει η Lenovo(stock)και μετα δεν μπορουσα να το κανω root.πηγα να χρησιμοποιησω το SP Flash Tool και εκανα το λαθος format all +download.

Αποτελεσμα ειναι ενα bricked phone το οποιο ομως αναγνςριζεται απο το pc οταν κουμπωνω την usb.

Καθε βοηθεια δεκτη.σας ευχαριστω.

 

βρέθηκε λύση? το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ

Link to comment
Share on other sites

Αν το flashtool αναγνωριζει το κινητό δοκίμασε να ξαναπεράσεις την stock ROM. Αν δεν το αναγνωρίζει δοκίμασε το με άλλη USB θύρα ή και σε άλλο PC
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμένα

 

Έχει κανεις πρόβλημα με την εγκατάσταση εφαρμογών απο το Google Play? Έχω την offical stable 1522 root και μου βγάζει error 505 στην εγκατάσταση μερικών εφαρμογών (πχ στο Λιστα Any.Do app, λίγο που το εψαξα πρεπει να είναι γενικό πρόβλημα στο android 5.0 το οποίο διορθώνεται στο android 5.01) και error 504 στην εγκατάσταση της εφαρμογής του ΟΠΑΠ.

Έχει κάποιος άλλος παρόμοια θεματα? Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να βάλει το Λιστα Any.Do και το OΠΑΠ app?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές ερωτήσεις για το κινητό, διάβασα αρκετές σελίδες ποστς αλλά δε βρήκα απαντήσεις:

 

1) Η ταχύτητα του modem είναι η γνωστή που έχουν τα περισσότερα (δηλαδή 3g, H+ 42,2mbps και LTE 150mbps) ή είναι πιο αργό;

2) Υποστηρίζει η συσκευή dual window mode; Αν όχι, υπάρχει επιλογή για άνοιγμα 2 παραθύρων στην ίδια οθόνη, π.χ. Chrome και Youtube;

3) Η αλλαγή της ρομ είναι τόσο must; Αν μείνω με την στοκ ρομ που θα έρθει π.χ. από vickmall, θα έχω κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα;

4) Ισχύει ότι δεν κάνεις update ό,τι κι αν σου έρθει ΟΤΑ γιατί θα κινεζοποιηθεί το κινητό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Eσένα σε ξεχάσαμε... :lol::lol::lol:

1) Noμίζω πως ναι τι διαφορά να έχει από τα άλλα δηλάδη;; 4G+ που διαφημίζουν δεν έχει αλλά μέχρι 4G θα είσαι κομπλέ.

2) Δυστυχώς όχι, δεν έχω προσέξει κάτι τέτοιο

3) Εξαρτάται μπορεί ναι μπορεί και όχι, λογικά αν είναι η 1520 και δεν έχουν κάνει καμιά βλακεία δε θα έχεις

4) Σωστά, η ρομ που θα έχει θα είναι ρουταρισμένη και γενικά custom από το κατάστημα οπότε δε θα μπορείς να κάνεις update και ακόμα και να μπορούσες θα έχανε ότι έχει περαστεί από κατάστημα, ελληνικά, εφαρμογές κλπ

 

ευχαριστω .Εχεις κανεις υποψην καποιο κουπονι για καλυτερη τιμη?

 

Πόσο πιο κάτω πια;; τσάμπα είναι πλέον στα 139€ βγαίνει http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_180346.html?gclid=CJOytJfjhcYCFQoEwwodplAASw

 

Γεια σας και απο εμένα

 

Έχει κανεις πρόβλημα με την εγκατάσταση εφαρμογών απο το Google Play? Έχω την offical stable 1522 root και μου βγάζει error 505 στην εγκατάσταση μερικών εφαρμογών (πχ στο Λιστα Any.Do app, λίγο που το εψαξα πρεπει να είναι γενικό πρόβλημα στο android 5.0 το οποίο διορθώνεται στο android 5.01) και error 504 στην εγκατάσταση της εφαρμογής του ΟΠΑΠ.

Έχει κάποιος άλλος παρόμοια θεματα? Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να βάλει το Λιστα Any.Do και το OΠΑΠ app?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κανένα πρόβλημα με την Ιταλική rom. Δε μπορεί να έχει σχέση το android 5 με συγκεκριμένες εφαρμογές. Και οι δύο εφαρμογές που αναφέρεις εγκαθίστανται και παίζουν κανονικά σε μένα

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές

[ATTACH]61931[/ATTACH][ATTACH]61932[/ATTACH][ATTACH]61933[/ATTACH]

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Eσένα σε ξεχάσαμε... :lol::lol::lol:

1) Noμίζω πως ναι τι διαφορά να έχει από τα άλλα δηλάδη;; 4G+ που διαφημίζουν δεν έχει αλλά μέχρι 4G θα είσαι κομπλέ.

2) Δυστυχώς όχι, δεν έχω προσέξει κάτι τέτοιο

3) Εξαρτάται μπορεί ναι μπορεί και όχι, λογικά αν είναι η 1520 και δεν έχουν κάνει καμιά βλακεία δε θα έχεις

4) Σωστά, η ρομ που θα έχει θα είναι ρουταρισμένη και γενικά custom από το κατάστημα οπότε δε θα μπορείς να κάνεις update και ακόμα και να μπορούσες θα έχανε ότι έχει περαστεί από κατάστημα, ελληνικά, εφαρμογές κλπ

 

.

 

 

 

Πόσο πιο κάτω πια;; τσάμπα είναι πλέον στα 139€ βγαίνει http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_180346.html?gclid=CJOytJfjhcYCFQoEwwodplAASw

 

 

 

Κανένα πρόβλημα με την Ιταλική rom. Δε μπορεί να έχει σχέση το android 5 με συγκεκριμένες εφαρμογές. Και οι δύο εφαρμογές που αναφέρεις εγκαθίστανται και παίζουν κανονικά σε μένα

 

Έχω την 1520 από vickmall και δεν εγκαθιστά το aliexpress. Ούτε από Google Play ούτε από 1mobile

Link to comment
Share on other sites

Πάρέλαβα 2 συσκευές μία απο Vickmall EU (σε 3 ημέρες) με την stock 1520 ρουταρισμένη και μια συσκευή απο Geekbuying (σε 20 ημέρες, 7 ημέρες ήταν proccesing και 15 ημέρες transit) με την 1511 τίγκα στα κινέζικα.

Εννοείται πως η 1511 αντικαταστάθηκε αμέσως απο την ιταλική ROM η οποία είναι καλή.

Μετά απο 3 μέρες χρήσης και των 2 ROM μάλλον προτιμάω αυτή του vickmall.

Ανησυχώντας λίγο για την οθόνη, τους πέρασα προστατευτικό, στο ένα αυτό που έστειλε σαν δώρο το vickmall (το οποίο είναι μάπα) και στο άλλο ένα nillkin tempered glass που ταιριάζει σαν γάντι και έχει πολύ καλή απόκριση και εμφάνιση.

Εχοντας ως πρώτη συσκευή ένα note 4 εδω και 4 μήνες φτάνω ώρες ώρες να προτιμάω να κουβαλάω το K3 :)

H συσκευή δεν παίζεται (για τα λεφτά της πάντα), απλά κορυφαία !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις δοκίμασα απο περιέργεια να στήσω aliexpress στην 1520 του vickmall και όλα ήταν άψογα.

Edited by omakis
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα

Τη βοηθεια σας παρακαλω...μετα απο rooting(ετσι νομιζω τουλαχιστον) με kinguser που υπηρχε στο κινητο και αφαιρεση καποιων εφαρμογων-που δεν θυμαμαι ακριβως ποιες ηταν-ολα καλα εκτος του οτι οταν παω να αλλαξω ringtone ειτε για κλησεις ειτε για ειδοποιησεις κλπ πεταει μηνυμα "Δυστυχως η εφαρμογη ringtone and vibrate εχει σταματησει". Οι επιλογες ειναι το Οκ και Try to solve αλλα τιποτα δεν γινεται. Εχω ηχους παντου κανονικα ενταση κλπ μονο που δεν μπορω να τους αλλαξω ουτε και με αλλες εφαρμογες που δοκιμασα.

Το προβλημα παραμενει ακομη και μετα απο επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις..

Το κινητο ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα..φοραει android 5.0 και Rom VIBEUL_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5

Τυχον βοηθεια θα ανταμοιφθει με...ρακή παραγωγης μου μιας και ειμαι απο Ηρακλειο...!!!

Edited by akamo64
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 1520 από Vickmall EU ρουταρισμένη. Εδώ και 2 ημέρες μου πετάει ένα μήνυμα μόνο το πρωί που ανοίγω τη συσκευή ότι "Δυστυχώς η εφαρμογή Ευρεία κίνηση αφής έχει σταματήσει". Οι επιλογές που μου δίνει είναι το ΟK και Try to solve. Τις έκανα και τις 2 αλλά τίποτα δεν γίνεται. Ξέρει κάποιος φίλος κάτι για αυτό. Τι να κάνω για να διορθωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα

Τη βοηθεια σας παρακαλω...μετα απο rooting(ετσι νομιζω τουλαχιστον) με kinguser που υπηρχε στο κινητο και αφαιρεση καποιων εφαρμογων-που δεν θυμαμαι ακριβως ποιες ηταν-ολα καλα εκτος του οτι οταν παω να αλλαξω ringtone ειτε για κλησεις ειτε για ειδοποιησεις κλπ πεταει μηνυμα "Δυστυχως η εφαρμογη ringtone and vibrate εχει σταματησει". Οι επιλογες ειναι το Οκ και Try to solve αλλα τιποτα δεν γινεται. Εχω ηχους παντου κανονικα ενταση κλπ μονο που δεν μπορω να τους αλλαξω ουτε και με αλλες εφαρμογες που δοκιμασα.

Το προβλημα παραμενει ακομη και μετα απο επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις..

Το κινητο ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα..φοραει android 5.0 και Rom VIBEUL_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5

Τυχον βοηθεια θα ανταμοιφθει με...ρακή παραγωγης μου μιας και ειμαι απο Ηρακλειο...!!!

 

μαλλον θελει ξανα φλασαρισμα καποια ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε και το δικο μου στο αεροδρομιο χθες το βραδυ.Ελπιζω να εχει ερθει αυριο.

Μια βδομαδα παντως εκανε απο τη στιγμη που το εστειλαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εδώ και μέρες ψάχνω να βρω πληροφορίες για το Κ3 Note και ομολογουμένως, δεν περίμενα να βρω τόσες πολλλές πληροφορίες εδώ. Ωστόσο μέσα σε τόσα post είναι δύσκολο να λίγο δύσκολο να βγάλεις άκρη, ειδικά αν το μόνο root που έχεις κάνει ποτέ σε κινητό είναι με το framaroot...

Μήπως κάποιος χρήστης μπορεί να μου δώσει ένα ρεζουμέ στα παρακάτω;

1) Αξίζει να πάρεις το teana edition με το ηχείο;

2) Κατόπιν επικοινωνίας με το vickmall με ενημέρωσαν ότι μπορούν να το ρουτάρουν και να πετάξουν όλες τις κινέζικες εφαρμογές και το bloatware που υπάρχει. Το αναφέρουν και το κάνουν ή απλά με κοροϊδεύουν;

3) Κάνοντας root αποκτάς δικαιώματα root ή χρειάζεται αναγκαστικά να περάσεις και νέο ROM? Αρκεί ένα root (χωρίς να περάσει κανείς νέο ROM) για να μπορέσω να πετάξω περιττές εφαρμογές εφόσον δεν το κάνει το vickmall?

4) Σε περίπτωση που χρειαστεί να βάλω νέο ROM ποιο συστήνετε, που θα το βρω και που υπάρχουν αναλυτικά βήματα (για αρχάριους ως προς το ρουτάρισμα) ώστε να μην τα θαλασσώσω?

Ζητώ συγνώμη που ενδεχομένως σας κάνω να επαναλαμβάνεστε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εδώ και μέρες ψάχνω να βρω πληροφορίες για το Κ3 Note και ομολογουμένως, δεν περίμενα να βρω τόσες πολλλές πληροφορίες εδώ. Ωστόσο μέσα σε τόσα post είναι δύσκολο να λίγο δύσκολο να βγάλεις άκρη, ειδικά αν το μόνο root που έχεις κάνει ποτέ σε κινητό είναι με το framaroot...

Μήπως κάποιος χρήστης μπορεί να μου δώσει ένα ρεζουμέ στα παρακάτω;

1) Αξίζει να πάρεις το teana edition με το ηχείο;

2) Κατόπιν επικοινωνίας με το vickmall με ενημέρωσαν ότι μπορούν να το ρουτάρουν και να πετάξουν όλες τις κινέζικες εφαρμογές και το bloatware που υπάρχει. Το αναφέρουν και το κάνουν ή απλά με κοροϊδεύουν;

3) Κάνοντας root αποκτάς δικαιώματα root ή χρειάζεται αναγκαστικά να περάσεις και νέο ROM? Αρκεί ένα root (χωρίς να περάσει κανείς νέο ROM) για να μπορέσω να πετάξω περιττές εφαρμογές εφόσον δεν το κάνει το vickmall?

4) Σε περίπτωση που χρειαστεί να βάλω νέο ROM ποιο συστήνετε, που θα το βρω και που υπάρχουν αναλυτικά βήματα (για αρχάριους ως προς το ρουτάρισμα) ώστε να μην τα θαλασσώσω?

Ζητώ συγνώμη που ενδεχομένως σας κάνω να επαναλαμβάνεστε.

 

Kαλησπέρα φίλε μου

1) Δε το έχει πάρει κανένας ακόμα αλλά επειδή μόνο το καπάκι θα αλλάζει και ήδη στο καινούργιο firmware υπάρχει η επιλογή και στο απλό k3 πιστεύω σε λίγο θα κυκλοφόρησει μόνο το καπάκι για αγορά οπότε για μένα δεν αξίζει, δε ξέρεις και πόσο χοντραίνει το κινητό άλλωστε

2) Αλήθεια σου λένε

3) Αρκεί ένα ροοτ δεν έχει σχέση με την αλλαγή ρομ

4) Άμα έρθει με το καλό η συσκευή σου θα δεις τότε ποια ρομ αξίζει γιατί όλο βγαίνουν νεώτερες. Υπάρχουν στο τοπικ όλα τα βήματα ένα προς ένα να τη περάσεις, μην αγχώνεσαι από τώρα γι αυτό.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ το έχω παραγγείλει απο Coolicool. Μου είπανε ότι δεν το ρουταρουν αυτοί αλλά θα μου περάσουν to google play store. Ειναι ευκολο να το ρουτάρω εγω μετά ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ το έχω παραγγείλει απο Coolicool. Μου είπανε ότι δεν το ρουταρουν αυτοί αλλά θα μου περάσουν to google play store. Ειναι ευκολο να το ρουτάρω εγω μετά ?

Θα την βρούμε την άκρη..

Link to comment
Share on other sites

Από τις 126 σελίδες οι 100 είναι επαναλαμβανομενες ερωτήσεις από το ίδιο πράγμα. Πώς γινεται root πως περνάμε playstore και gapps και cwm και twrp. Υπάρχει οδηγός στην πρώτη σελίδα. Ρίξτε και μια ματιά. Μην γεμίζει το ποστ με τα ίδια και τα ίδια. Για αυτό έκανα τον οδηγό, να αποφεύγουμε αυτό που γίνεται τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 1520 από Vickmall EU ρουταρισμένη. Εδώ και 2 ημέρες μου πετάει ένα μήνυμα μόνο το πρωί που ανοίγω τη συσκευή ότι "Δυστυχώς η εφαρμογή Ευρεία κίνηση αφής έχει σταματήσει". Οι επιλογές που μου δίνει είναι το ΟK και Try to solve. Τις έκανα και τις 2 αλλά τίποτα δεν γίνεται. Ξέρει κάποιος φίλος κάτι για αυτό. Τι να κάνω για να διορθωθεί.
Το ίδιο μπήκα να γράψω κι εγώ. Είμαι με την ίδια ρομ. Αυτή η "ευρεία κίνηση αφής" δεν είναι άλλη από την εφαρμογή Wide Touch (σε ατυχή ελληνική μετάφραση) που δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς κάνει ως εφαρμογή. Για λύση σκέφτομαι να την κάνω disable και θα δω μετά αν σταματήσουν τα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα φίλε μου

1) Δε το έχει πάρει κανένας ακόμα αλλά επειδή μόνο το καπάκι θα αλλάζει και ήδη στο καινούργιο firmware υπάρχει η επιλογή και στο απλό k3 πιστεύω σε λίγο θα κυκλοφόρησει μόνο το καπάκι για αγορά οπότε για μένα δεν αξίζει, δε ξέρεις και πόσο χοντραίνει το κινητό άλλωστε

2) Αλήθεια σου λένε

3) Αρκεί ένα ροοτ δεν έχει σχέση με την αλλαγή ρομ

4) Άμα έρθει με το καλό η συσκευή σου θα δεις τότε ποια ρομ αξίζει γιατί όλο βγαίνουν νεώτερες. Υπάρχουν στο τοπικ όλα τα βήματα ένα προς ένα να τη περάσεις, μην αγχώνεσαι από τώρα γι αυτό.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Ποιο κατάστημα συστήνεις για την αγορά του;

Σχετικά με το teana αν ισχυουν αυτά που διάβασα, δεν είναι το καπάκι αυτό που αλλάζει μόνο, αλλά και ένα τσιπ εξτρα στο hardware...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αγορά από κινέζικα καταστήματα τύπου VickMall (όχι από το eu warehouse του αλλά από το κινέζικο), τι παίζει με το τελωνείο? Υπάρχει περίπτωση να κολλήσει εκεί; Θα πρέπει να πω κάτι στο κατάστημα κατά την παραγγελία; Σε περίπτωση που κολλήσει τελωνείο τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αγορά από κινέζικα καταστήματα τύπου VickMall (όχι από το eu warehouse του αλλά από το κινέζικο), τι παίζει με το τελωνείο? Υπάρχει περίπτωση να κολλήσει εκεί; Θα πρέπει να πω κάτι στο κατάστημα κατά την παραγγελία; Σε περίπτωση που κολλήσει τελωνείο τι γίνεται;

 

μελετάς και ρωτάς στο σχετικό θέμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Δε χρειάζεται να κάνεις κάτι εσύ πάντως

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Ποιο κατάστημα συστήνεις για την αγορά του;

Σχετικά με το teana αν ισχυουν αυτά που διάβασα, δεν είναι το καπάκι αυτό που αλλάζει μόνο, αλλά και ένα τσιπ εξτρα στο hardware...

 

Από τις φώτο http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Lenovo-K3-Note-K50-t5-Android-5-0-Mobile-Phone-MTK6752-64bit-Octa-Core-Dual/412402_32309832152.html φαίνεται ότι το εξτρα καπάκι κολλάει πάνω σε κάτι επαφές που υπάρχουν αριστερά του ηχείου . Οι επαφές αυτές υπάρχουν και στην απλή έκδοση που έχουμε όλοι, εκτός αν έχουν απλά τις επαφές και από κάτω είναι το κενό δε συνδέεται αλλά μου φαίνεται περίεργο. Όταν κυκλοφορήσει κανονικά η έκδοση με το ηχείο θα φανεί. Απλά οι επαφές υπάρχουν και πλέον με το νέο firmware μπήκε και στο μενού η επιλογή ceramic speakers οn/off και απλά γράφει ceramic speaker housing not installed που με κάνει να συμπεράνω ότι δε θα θέλει κάτι άλλο πέρα από το καπάκι

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αγορά από κινέζικα καταστήματα τύπου VickMall (όχι από το eu warehouse του αλλά από το κινέζικο), τι παίζει με το τελωνείο? Υπάρχει περίπτωση να κολλήσει εκεί; Θα πρέπει να πω κάτι στο κατάστημα κατά την παραγγελία; Σε περίπτωση που κολλήσει τελωνείο τι γίνεται;

 

οι Κινέζοι στο Vickmall ξέρουν καλά τη δουλειά τους. χωρίς να τους ζητήσεις τίποτα δηλώνουν το πακέτο πολύ χαμηλότερη αξία και ότι πρόκειται για "είδη σπιτιού και κήπου"!!!πάντως ως τώρα δεν έχω ακούσει καμία περίπτωση να έχει σταματήσει στο τελωνείο πακέτο που έρχεται με απλό ταχυδρομείο.πιθανότητα υπάρχει αλλά σίγουρα είναι πολύ μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...