Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Offtopic

η φωνητική πληκτρολόγηση του swype είναι απλά καταπληκτική.

Απενεργοποίησε τον αυτόματο συγχρονισμό, διάβασα για κατανάλωση data

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Nikstar το τηλέφωνο έχει σοβαρότατο πρόβλημα με τη φόρτιση, που ίσως και να μην είναι μόνο ένα ή ακόμα και να είναι συνδυασμός προβλημάτων software-hardware.

Δε δημιουργώ καμία εντύπωση λανθασμένη και δε χρειάζεται καν να έχω τη συσκευή.

Ως (πρώην πλέον) υποψήφιος αγοραστής δημιουργώ άποψη διαβάζοντας τις εμπειρίες άλλων, όπως θα έπρεπε να κάνουμε όλοι πριν αγοράσουμε.

Αυτό λέγεται έρευνα αγοράς.

Αν το πάρει ένας απλός άνθρωπος που δεν ασχολείται με τα κινητά και θέλει απλά να κάνει τη δουλειά του, το τηλέφωνο θα το στείλει στα σκουπίδια, λόγω φόρτισης.

Είναι feature να πέφτεις για ύπνο βάζοντας το στο φορτιστή και ξυπνώντας να έχεις μπαταρία 80-85%;

Εκτός αν υπολογίζουμε τι ώρα θα φορτίσει και βάζουμε ξυπνητήρι για να σηκωθούμε να το βγάλουμε και να το ξαναβάλουμε...

Απαράδεκτο.

Αν φτιάξει αυτό στο μέλλον, η συσκευή είναι value for money και πανέμορφη.Αν όμως φτιάξει....

Επίσης επειδή ανέφερες ότι μόνο τον bbbb έχεις δει, ψάξε λίγο πίσω και θα τους βρεις όπως κι εγώ.

Θα βρεις ποστ από 4.05 έως 4350.

Δεν σταματάνε όλα όπως λες στο 4.2

Εδώ αναφερόταν ότι η 1.04 και καλά διόρθωνε το πρόβλημα με τη χαμηλή φόρτιση.

" increasing the voltage of the charger, the charger can not charge low function resolved "

Αυτό σημαίνει ότι το πρόβλημα είναι υπαρκτό και το αναγνωρίζει και η εταιρεία.

Επίσης στο chinaphonearena που παρακολουθείς υπάρχει ιδιαίτερο θέμα για το πρόβλημα φόρτισης στη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Σύνοψη:

1. Δε σταματάνε όλες οι συσκευές στο ίδιο επίπεδο φόρτισης.

2. Όταν φορτίσει η μπαταρία στο μέγιστο, σταματάει η φόρτιση και αρχίζει να αποφορτίζεται, παρόλο που η συσκευή είναι συνδεδεμένη στο φορτιστή.

3. Υπάρχει διαφορά στην τάση φόρτισης, με το ποσοστό που αναγράφεται στη συσκευή.

 

Το πρώτο το επιβεβαίωσαν ήδη κι άλλοι.

Τα άλλα δύο τα έχεις αναφέρει κι εσύ.

Μάλιστα έχεις ποστάρει στο κινέζικο φόρουμ φωτογραφία με 99% μπαταρία και 4V.

Πως μπορείς να λες ότι δεν υπάρχει θέμα φόρτισης με τη συσκευή;

Εκτός αν τα έχω χαμένα και δεν ισχύουν τα παραπάνω.

 

1. Δεν υπάρχει κανένας που να του σταματάει η τάση κάτω από΄τα 4,2. Νόμιζα οτι ήταν του bbbb αλλά όπως είπε και ο ίδιος αυτό δεν ισχύει. (Παρακολουθώ αυτό το τόπικ απο την αρχή και δεν θυμάμαι κάποιον αλλον που να έχει αναφερει ότι η φόρτιση του δεν φτάνει ούτε στα 4,2. Εά εσυ έχεις δει, θα παρακαλούσα να μου το υποδείξεις.)

 

Άρα έχουμε 2 περιπτώσεις. Σε αυτούς που σταματάει στα 4,2 και σε αυτούς που σταματάει στα 4,30~4,37.

Κάνε ενα search στο google να δεις ποιο είνα το πρέπον όριο να σταματάει η φόρτηση σε αυτές τις μπαταρίες αν δεν πιστεύεις εμένα και τον gerstavros2 και καποιον άλλον πιο παλιά αν θυμάμαι καλα (ίσως όμως να ήταν σε αλλο νήμα) που το επισημαναμε.

 

2. Ασφαλώς και υπάρχει θέμα με την μπαταρία και την φόρτισή της. Το είπα και το ξαναλέω.

Αυτό που θελω να τονίσω είνα ότι δεν είναι κανένας σίγουρος αν αυτό είναι SW ή HW πρόβλημα.

Εσύ πως είσαι σίγουρος ότι είναι HARDWARE πρόβλημα;;;

Το όλο θέμα εχει ξεκινήσει όταν προσπάθησα να διορθώσω καποιες ανακρίβιες που είπες του τυπου: ότι αφού η μπαταρία φορτίζει διαφορετικα σε εξωτερικό φορτιστη ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΣΥΣΚΕΥΗ. Λάθος..

 

Το τρίτο (μη ταυτιση του ποσσοστού με τον ακριβή αναλογικά εναπομείναντα χρόνο) υπάρχει σε όλες σχεδόν τις κινεζιές και δεν με απασχολεί.

 

Kαι δεν έχω ακούσει κανεναν απο αυτούς που το έχουν πάρει να θέλουν να το πεταξουν στα σκουπίδια.

 

Αυτό που υποτίθεται ότι διαρθώνει η 4η βέρσιον είναι το countdown κάτω από το 15%. Και από αυτήν την μετάφραση που παράθεσες (και την ξέρω και εγω) δεν μπορείς να καταλάβεις τι εννοεί και σίγουρα δεν λεει πουθενά ότι θα φορτίζει πάνω από τα4,2v. Δεν την έχω βαλει γιατί δεν μου αρεσει η διαχείρηση των partitions που εχει στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο

 

 

 

Παρακάτω αρχίζεις προσωπική επιθεση σε μένα...

Καλό είναι να αγαπάμε τη συσκευή μας, αλλά να μη κάνουμε τα στραβά μάτια στα προβλήματά της.

Το να τα κρύβουμε κάτω από το χαλάκι επειδή δε μας αρέσει να κατηγορούν τη συσκευή μας, δεν πρόκειται να τα διορθώσει.

Αυτό είναι που δημιουργεί λανθασμένες εντυπώσεις.

Αν νομίζεις ότι ΕΓΩ δημιουργώ λαθος εντυπώσεις και κρύβω κάτω από το χαλάκι τα προβλήματα.....τι να πω.....αφού αυτό κατάλαβες......

 

 

όλα αυτά που γράφεις περιττεύουν.

Έγραφες πιο πάνω για μένα και είπα να μην το σχολιάσω αλλά τώρα πάλι συνεχίζεις την επίθεση σε μένα.. Αν νομίζεις νομίζεις ότι όλα αυτα που ανεφερα για τις μπαταρίές είναι άχρηστα και περιττά πράγματα, τότε μπορείς ως διαχειριστής να τα διαγραψεις....

Σε κάποιους ίσως πάντως φανούν ενδιαφέροντα.

Link to comment
Share on other sites

Είπες εσύ πρωτος ότι δημιουργώ λανθασμένες εντυπώσεις για το κινητό και σου απάντησα ότι εσύ το κάνεις ωραιοποιώντας τα πράγματα.

Αν λοιπόν θεωρείς την απάντηση μου προσωπική επίθεση, τότε καταφανέστατα το ξεκίνησες εσύ.

Ας σταματήσει εδώ.

 

Δε μίλησα για κανένα πρέπον όριο.

Είπα τι συμβαίνει.

Το περιττεύουν οι εξηγήσεις το είπα στο ότι δε χρειάζεται ανάλυση, γιατί υπάρχει θέμα με τη φόρτιση και δε διαφώνησα.

Σαφώς και δε πρόκειται να σβήσω τίποτα!

Χρήσιμα είναι όλα όσα έγραψες.

Αλλά και το 99% με 4v μόνο, σίγουρα είναι κάτω από 4.2 στα 100%

Στο ότι δε φορτίζει σωστά μέσα απο το κινητό είτε πάνω είτε κάτω από το πρέπον, σε αντίθεση με εξωτερικούς φορτιστές, με συγχωρείς αλλά επιμένω ότι είναι θέμα συσκευής (software ή hardware).

Μακάρι να διορθωθεί ότι πρόβλημα και να είναι αυτό με τη φόρτιση, γιατί στα λεφτά αυτά δε θα έχει αντίπαλο.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ανεξαρτήτως του τρόπου φόρτισης αποκτά σοβαρή αυτονομία για 5" σύγχρονο smartphone μόνο με μεγαλύτερη μπαταρία.Με την μπαταρία απο note 2 η αυτονομία ειναι αυτή που θα έπρεπε να έχει απο την αρχή η συσκευή.Εστω και αν πρέπει για να λειτουργήσει στο κινητό να γίνουν 2 πατέντες.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ανεξαρτήτως του τρόπου φόρτισης αποκτά σοβαρή αυτονομία για 5" σύγχρονο smartphone μόνο με μεγαλύτερη μπαταρία.Με την μπαταρία απο note 2 η αυτονομία ειναι αυτή που θα έπρεπε να έχει απο την αρχή η συσκευή.Εστω και αν πρέπει για να λειτουργήσει στο κινητό να γίνουν 2 πατέντες.

 

Θα έπρεπε να αποκτήσει μάλλον πάχος όμως.

Πως ταίριαξες του note 2;

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια, δεν μπορουν να βγαλουν μια aftermarket μπαταρια για να χωρεσει στην υπαρχων συσκευη με το υπαρχων καπακι?! Το μοναδικο μεγαλο προβλημα που εχει η συσκευη ειναι η αυτονομια αν την λυναν τοτε θα ανεβαιναν κ οι πωλησεις.. Χωρια τα κερδη απο τα parts που θα βγαζαν γιατι ολοι θα χρειαζονταν κ απο μια μπαταρια..

 

Η μηπως ειναι τοσο μικρος ο χωρος στο κινητο που δε γινεται με τπτ να μπει μεγαλυτερης χωρητικοτητας μπαταρια κ να καθισει κ το καπακι?!

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Το πάχος δεν έχω καταφέρει να το ταιριάξω πλήρως ακόμη.Προς το παρόν έχω κάνει πατέντα με την flip case.Περιμένω να μου έρθει η θήκη σιλικόνης απο antelife και θα έχω το κινητό απευθείας σε αυτή χωρις πίσω καπάκι.Οι άλλες 2 πατέντες που πρέπει να γίνουν ειναι ότι για να χωρέσει μέσα στο κινητό η μπαταρία πρέπει να βγάλουμε το πάνω ή το κάτω εξωτερικό καπάκι της.Το πάνω καλύτερα,ώστε να βολέψει και για την επόμενη πατέντα...Δοκίμασα με μπαταρία απο s4,s4 mini και του note 2.Πάντα γνήσιες samsung μπαταρίες.Σε όλες (του s4 ήθελε μια επιπλέον πατέντα για να έρθουν οι πόλοι εκει που πρέπει γιατι έχει 4 επαφές αντι 3) άνοιγε το κινητό,έδειχνε το λογότυπο inew και μετά απο 2-3" έκλεινε.Η λύση; Βάζουμε στον μεσαίο πόλο ένα μικρό κομμάτι μονωτική ταινία,ώστε να μην κάνει επαφή στο κινητό και ανοίγει και λειτουργεί κανονικά.Φορτίζει επίσης "κανονικά" αν μπορούμε να πούμε "κανονικά" ότι πάλι μόλις πιάσει τα 4,19v και το αφήσουμε στο φορτιστή για παραπάνω ώρα ξεφορτίζει..Τα άλλα μείον είναι ότι η μπαταρία δείχνει μόνιμα θερμοκρασία -20 αλλά απο την στιγμή που δεν παρατήρησα να ζεσταίνεται υπερβολικά,ούτε κατά την φόρτιση,ούτε κατά την χρήση δε με απασχολεί και ακόμη το ποσοστό της μπαταρίας πέφτει πολύ αργά μέχρι το 50% και από το 50% μέχρι το 0 στο 1/3 του χρόνου από ότι έπεσε μέχρι το 50%.Παρόλα αυτά τα mv τα μετράει σωστά και κλείνει το κινητό μόλις πιάσει τα 3395mv
Link to comment
Share on other sites

Στο pandawill το βαλανε 199 δολλαρια...

 

Τόσο και στο minideal

 

Καλά στο τσάκ πρόλαβα... Γλίτωσαν οι γνωστοί μου 19€ έκαστος.....

 

Πουλάει πολύ το κινητό.

Με μεγαλύτερη μπαταρία μόνο με καμία flip case στυλ s3, που αφαιρείται το καπάκι.

 

edit

Θεωρώ ότι στην τιμή τώρα χάνει το vfm. Όταν φτάνει στο κατώτατο όριο των 6592, γιατί να το προτιμήσει καποιος; Πόσο μάλλον που αυτοί που δεν θέλουν 2καρτο, έχουν και το zte 975 geek που σκοτώνει σε αυτή την τιμή.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

ΔΕν ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα που φτάνει μέχρι τα 4,3 βολτ πάντως ΜΟΝΟ όταν φτάνει σε τέτοια τιμή εκφορτίζει κανονικά από 100% =>90%.

 

Πήρα χθες 3 για φίλους από pandawill. Έκανα για τον καθένα καινούργιο λογαριασμό και με το κουπόνi newbyer ή κάπως έτσι είχα 5$ έκπτωση έκαστο. Θα μου στείλουν και εξτρά μπαταρία και άλλο ένα δωράκι που δεν ξέρουμε ακόμα. Μου έστειλαν mail ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με μπαταρία στο τελωνείο σήμερα το πρωί που σημαίνει ότι ξεκίνησαν αποστολές.

 

Οπότε όλα καλά!!

 

το δωρακι ειναι αυτο.

τους εστειλες καποιο e-mail και σου στειλανε ? ή απο μονοι τους?

και εγω χτες το παραγγειλα απο εκει!

Link to comment
Share on other sites

το δωρακι ειναι αυτο.

τους εστειλες καποιο e-mail και σου στειλανε ? ή απο μονοι τους?

και εγω χτες το παραγγειλα απο εκει!

 

Καλή βλακεία φαίνεται το δωράκι τους. Τους άφησα σημείωμα στο πειπαλ ότι δεν θέλω την2η μπαταρία και να μου στείλουν κάτι άλλο. Και μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα πια. Ότι μπορούν να την στείλουν. Απάντησα θετικά.

Θα δούμε βέβαια. Ελπίζω να μην υπάρξει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν αρχίσουμε και το ψάχνουμε πάρα πολύ,θα δούμε ότι πολλά μοντέλα ειναι πάνω-κάτω στις ίδιες τιμές.Στο τέλος καταλήγουμε είτε να μην πάρουμε τίποτε,ειτε αν τελικά πάρουμε κάποιο να υπάρχει το ερώτημα "μήπως καλύτερα θα ήταν να έπαιρνα εκείνο αντι αυτού που πήρα τελικά;"
Link to comment
Share on other sites

το αγορασα απο το pandawill και οταν εκανα εγραφη μου εστειλε στο e-mail ενα κουπονι για 5$

 

Μην ξεχασεις να διαλεξεις την δευτερη μπαταρια που δινει δωρο!!!

 

Πως βγήκε τόσο 199$ το εχει μείον τα 5 βγαίνει στα 186 $...και οχι 174

Link to comment
Share on other sites

Πως βγήκε τόσο 199$ το εχει μείον τα 5 βγαίνει στα 186 $...και οχι 174

 

τελειωσε η προσφορα αυτης της τιμης,κι εγω με 174.99 το πηρα,απλα δεν αλλαξαν το πρωτο διαφημιστικο,οταν μπαινεις στην σελιδα του κινητου εχει φυγει η τιμη προσφορας.

Link to comment
Share on other sites

 

Stratos αυτό το site είναι όμως αξιόπιστο όπως πχ minideal to2c??? η θα μας έρθει κανένα ανακατασκευασμένο ελατωματικό ή fake???

Link to comment
Share on other sites

http://img812.imageshack.us/img812/8618/ab9i.png

Φόρτιση με φορητό φορτιστή. Η φόρτιση έγινε με αναμμένη οθόνη και σερφάρισμα.....

Μόλις έσβησε το πρώτο από τα 4 λαμπάκια του φορτιστή,δλδ 25 τοις εκατό με δύο φορτίσεις

 

Πολύ καλός...!

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Stratos αυτό το site είναι όμως αξιόπιστο όπως πχ minideal to2c??? η θα μας έρθει κανένα ανακατασκευασμένο ελατωματικό ή fake???

 

Δεν έχω ψωνίσει ποτέ, αλλά ξέρω ότι συνεργάζεται και με το gizchina και τους δίνει και συσκευές για reviews.

Link to comment
Share on other sites

Στο fastcardtech.com κοστίζει 138 ευρω με τα μεταφορικά

 

Να κοιτάτε την τιμή σε δολλάρια μιας και σε αυτά πληρώνονται.

Η ισοτιμία σε ευρώ διαφέρει και το κάθε κατάστημα "κλέβει" λίγο για να φαίνεται φθηνότερο.

Στο συγκεκριμένο είναι 175$.

Link to comment
Share on other sites

χτες ετσι για αλλαγη "κυκλοφορουσα" το κινητο μας χωρις την flipcase

Εντάξει άλλο πραγμα!!! Μετα σκεπτόμουν οτι αγορασα το Inew πρωτίστως για το design του μιας και πιστευω οτι ειναι το ομορφοτερο-εντυπωσιακότερο κινητο που εχω πιασει ποτε μου, με αυτην την ΑΣΠΡΗ κουμουτσοθηκη οχι μόνο φαινεται διπλασιο σε μέγεθος αλλα έχει αρχίσει να λερωνεται και να μαζευει χνουδια εσωτερικά :mad::mad::mad: να μην αναφέρω το πως δυσκολευει στην απαντηση/κλήση και γενικα σε ολη την χρηση του

Απο οτι βλέπω μονο μια θηκη silicone κυκλοφορεί και μάλιστα οχι απο την "καλή" σιλικόνη (rubber) ειναι εκείνο το φτηνο σκληρο πλαστικο πραγμα μια αηδία σκέτη :(

Μετά έψαχνα στο google πως να φτιαξω custom silicone case....... no comment :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Τελικά ίσως είναι το μόνο που με ενοχλει προς το παρων στο Inew :lol:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

εγω σκεφτομαι για καμια pouch θηκη μονο και μονο για να προστατευεται στην τσεπη ή οταν το ακουμπαω κατω!

εχει βρει κανεις καμια pouch θηκη που να το χωραει απο κανενα γνωστο μαγαζι αθηνα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...