Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιτα εμενα εχει φαει πολυ τουμπα και εχει περάσει πολλές κακουχίες με αποτέλεσμα να έχει κάπως "πιτσικάρει" το usb port και όταν κουμπώνω φορτιστή και το χειρίζομαι ταυτόχρονα και κουνιέται μερικές φορές δεν εφαρμόζει σωστα και κανει αυτο το on-off που λές.

Όταν το αφήσω κάτω φορτίζει κανονικά, ουτε on-off, ούτε κάτι άλλο περιεργο.

Γενικά η φόρτιση με ΚΚ είναι αργή ακόμα και με τον τωρινό μου φορτιστή δεν έχω μετρήσει πόσο θέλει αλλά καμία σχέση με τον μαμά φορτιστή που είχε το inew.

 

Φίλε μου, δε νομίζω ότι είναι θέμα <<μαμά>> φορτιστή inew (αν και καταλαβαίνω ότι είναι αρκετά πιο γρήγορος o Samsunng σου). Έχω 2 τέτοιους, το πρόβλημα είναι το ίδιο. Έχω και κάποιους άλλους που έχω αναφέρει στο παρελθόν. Είναι θέμα ΚΚ για τις παλιότερες φουρνιές. Ίσως με έναν ισχυρό 2Α φορτιστή, όπως ο δικός σου, τα πράγματα να είναι καλύτερα....γι'αυτό ρωτάω. Σκέφτομαι να επενδύσω σε έναν Samsung.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου, δε νομίζω ότι είναι θέμα <<μαμά>> φορτιστή inew (αν και καταλαβαίνω ότι είναι αρκετά πιο γρήγορος o Samsunng σου). Έχω 2 τέτοιους, το πρόβλημα είναι το ίδιο. Έχω και κάποιους άλλους που έχω αναφέρει στο παρελθόν. Είναι θέμα ΚΚ για τις παλιότερες φουρνιές. Ίσως με έναν ισχυρό 2Α φορτιστή, όπως ο δικός σου, τα πράγματα να είναι καλύτερα....γι'αυτό ρωτάω. Σκέφτομαι να επενδύσω σε έναν Samsung.

 

Έχω απο τις πρώτες φουρνιές αυτές που "και καλά πιστευαμε" ότι δεν υποστηριζαν Otg :lol::lol::lol:

Είναι θέμα ΚΚ 100% εκανα πολλά φλασαρίσματα πίσω μπρός απο Jb σε ΚΚ σε Jb... αυτό το χάλι με την φόρτιση το έχει μόνο στην ΚΚ.

Σου ξαναλέω εγώ είδα μεγάλη διαφορά με τον 2Α φορτιστή αλλά και πάλι για 1800mah μπαταρία είναι αργή η φόρτιση για αυτό και έχω 3η μπαταρία και εξωτερικό φορτιστή ;)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Έχω απο τις πρώτες φουρνιές αυτές που "και καλά πιστευαμε" ότι δεν υποστηριζαν Otg :lol::lol::lol:

Είναι θέμα ΚΚ 100% εκανα πολλά φλασαρίσματα πίσω μπρός απο Jb σε ΚΚ σε Jb... αυτό το χάλι με την φόρτιση το έχει μόνο στην ΚΚ.

Σου ξαναλέω εγώ είδα μεγάλη διαφορά με τον 2Α φορτιστή αλλά και πάλι για 1800mah μπαταρία είναι αργή η φόρτιση για αυτό και έχω 3η μπαταρία και εξωτερικό φορτιστή ;)

 

Συμφωνώ. Τις άπειρες δοκιμές τις έχω κάνει και εγώ. Το χάλι με την ΚΚ είναι πραγματικότητα, για την πρώτη φουρνιά μόνο. Με otg δεν είχα ποτέ θέμα. Μάλλον, θα την κάνω την προσπάθεια και θα αγοράσω αυτόν εδώ :).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να συμπληρώσω ότι κατάφερα και βρήκα (τυχαία) καλώδιο usb που κάνει έναν (μόνο) φορτιστή (5V,1A), από τους διάφορους που έχω δοκιμάσει, να λειτουργεί χωρίς τις <<παρενέργειες φόρτισης>> των κινητών μας (πρώτης φουρνιάς) σε ΚΚ!!! Ενδιαφέρον! Ακόμα, βέβαια, αναμένω και τον 5V,2A παραπάνω. Ίδωμεν....
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την MIUI8 του batsilos, όσοι την έχουν περασμένη, αντιμετωπίζουν θέματα με το gps (βλέπει δορυφόρους, αλλά δεν τους κλειδώνει ποτέ); Έχω την εντύπωση ότι έχουν αλλάξει κάποια πράγματα με αυτή την rom, και συνεπώς οι οδηγίες του batsilos για τις ρυθμίσεις του gps δεν μπορούν να εφαρμοστούν. Σχόλια;
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
'Εχοντας λήξει η σχέση μου με το iNew V3 μου προ 2μήνου περίπου, βρήκα πρόσφατα την θήκη σιλικόνης που μου είχε έρθει μαζί με το κινητό όταν το είχα αγοαράσει. Φιμέ είναι και σε καλή κατάσταση. Αν κάποιος από Αθήνα την θέλει ας μου στείλει ένα π.μ

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινίσω, για όσα μέλη ασχολούνται με το iNew V3 τους, ότι η προαναφερθείσα ROM του batsilos, λειτούργησε τελικά ως προς το gps!

Χρειάστηκε λίγη υπομονή και επιμονή, χρόνος για το πρώτο κλείδωμα (την πρώτη φορά το άφησα 20 λεπτά χωρίς αποτέλεσμα) και μερικές

επιπλέον προσπάθειες μετά την πρώτη (κλείδωσε άμεσα). Καμία επιπλέον μετατροπή δε χρησιμοποίησα, όπως gps.conf, ρυθμίσεις (βλ. παραπάνω) κ.ο.κ. Όχι μόνο κλειδώνει γρήγορα, αλλά και έχει και πολύ καλύτερη απόδοση απ'ότι έχω δοκιμάσει σε ΚΚ. Δύσκολα να χάσει το σήμα κατά την οδήγηση...αλλά φυσικά συμβαίνει κάποιες φορές. Άψογη μέχρι ΚΑΙ σήμερα. Συγχαρητήρια στον φίλο batsilos!!!

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημερα.

Γνωρίζει κανεις που μπορώ να στειλω για σερβις το inew που έχω παροπλισμένο εδώ και καιρό . Έχει θεμα με το λογισμικό και καποια στιγμή που προσπάθησε καποιος γνωστός μου να αλλάξει ROM δεν τα καταφερε και μαλλον έχασε και τα IMEIS .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...