Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί το κινητό μου Inew v3 ανοίγει και κλείνει μόνο του;;

 

ότι και να ήταν διορθώθηκε με μία εργοστασιακή επαναφορά. Τώρα όλα ΟΚ.

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να αυξήσουμε την ένταση του ήχου στο μικρόφωνο και στο μεγάφωνο;;;

Υπάρχει καποιο ΑΡΡ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ότι και να ήταν διορθώθηκε με μία εργοστασιακή επαναφορά. Τώρα όλα ΟΚ.

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να αυξήσουμε την ένταση του ήχου στο μικρόφωνο και στο μεγάφωνο;;;

Υπάρχει καποιο ΑΡΡ;;;

 

mobile uncle tools..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Θα ηθελα τα φωτα σας καθοτι λιγο ασχετη...εχω απορια σχετικα με το τηλεφωνο. Πρωτα απο ολα γιατι δεν κανει την ασυρματη ενημερωση αφου εχουν βγει πιο ενημερωμενες εκδοσεις? Εμενα τη δεδομενη στιγμη εχει το 1.0.10 και θα ηθελα να περασω το 1.0.14

Δευτερον....τι ακριβως αλλαγες θα εχει αν βαλω το 1.0.14? θα εχει καποια ουσιαστικη αλλαγη ή οχι και να κατσω στα αυγα μου? Επισης ξερει κανεις απο εσας αν το led notification ειναι rgb?

Link to comment
Share on other sites

Τις ενημερώσεις πρέπει να τις κάνεις εσύ με το χεράκι , δεν γίνονται απο τον αέρα όπως μερικά άλλα τηλέφωνα.

Τώρα έχεις 4.2.2 , μετά θα πάς σε 4.4.2

Το led είναι RG Red - Green

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Οτι βγήκε σε cyanogenmod. Χωρίς kernel δεν γίνεται lolipop AOSP. Ούτε τα xiaomi MTK έχουν lolipop

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μια εβδομαδα κανει μονο του επανακινησεις σε ασχετους χρονους. Περναμε τη ρομ απο την αρχη και στρωνει ή θελει και κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160323/7a0da7625416f226c49fd4c55313dfe7.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160323/017c8bf166c6010e18618d60bdf8b6bb.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160323/5ca4af61656c06fd8b060d00757f1536.jpg

 

Πωλείται σε άριστη εξωτερικη κατάσταση με γνήσια ανοιγομενη θήκη, οθόνη αλλάχτηκε τον περασμένο Δεκέμβριο. Εχει κάποιο θέμα με ανοιγοκλησιματα σε ασχετη χρονική στιγμή και το μικρόφωνο δεν ακούγεται καλά. Οποιος πιστεύει οτι φτιάχνεται ή το θέλει για ανταλλακτικά ας μου στείλει πμ. Για λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Έχει κανείς καμιά οθόνη ή χαλασμένη συσκευή που να δουλεύει η οθόνη; Ενδιαφερομε για αγορα γιατί η δικιά μου έσπασε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι κανετε??εχω ενα προβλημα...χθες πατησα το fastboot και εκλεισε το κινητο λογο του οτι βγηκε η μπαταρια και ειναι νεκρο πλεον..το βαζω να φορτισει και ουτε καν ανοιγει ανοιγει το φωτακι..τι γινεται με αυτο?καποια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Οτι βγήκε σε cyanogenmod. Χωρίς kernel δεν γίνεται lolipop AOSP. Ούτε τα xiaomi MTK έχουν lolipop

 

Στην MIUI 7 σου, το xposed framework γίνεται να εγκατασταθεί; Προσπάθησα (v.2.6.1), αλλά δεν...

Link to comment
Share on other sites

θέλει ειδικό modified για xiaomi.

Δες εδώ....

Miui xposed

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα δεν διορθώθηκε .

Μετά και από εργοστασιακή επαναφορά συνεχίζει να απενεργοποιείται μόνο του . Καμιά φορά κάνει μόνο του επανεκκίνηση άλλοτε δεν επανέρχεται . Βγάζει μόνο την αρχική οθόνη με το λογότυπο INEW και κολλάει εκεί. Βγάζω τελείως την μπαταρία για περίπου 20λεπτά και μετά επανέρχεται .Όμως κατά την διάρκεια την ημέρας το ξανακάνει. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;;;

Μήπως πρέπει να περάσω νέο λογισμικό;;;;;;

Edited by akispp
Link to comment
Share on other sites

Τις ενημερώσεις πρέπει να τις κάνεις εσύ με το χεράκι , δεν γίνονται απο τον αέρα όπως μερικά άλλα τηλέφωνα.

Τώρα έχεις 4.2.2 , μετά θα πάς σε 4.4.2

Το led είναι RG Red - Green

 

Εαν αλλάξετε το lights.default.so και εγκαταστήστε το led blinker, δεν θα δείτε 7 χρώματα?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

βρηκες λύση ;;;; γιατι μάλλον εχω το ίδιο πρόβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδω και μια εβδομαδα κανει μονο του επανακινησεις σε ασχετους χρονους. Περναμε τη ρομ απο την αρχη και στρωνει ή θελει και κατι αλλο?

βρηκες λύση ;;;; γιατι μάλλον εχω το ίδιο πρόβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βρηκες λύση ;;;; γιατι μάλλον εχω το ίδιο πρόβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βρηκες λύση ;;;; γιατι μάλλον εχω το ίδιο πρόβλημα

Τελικά το πρόβλημα δεν διορθώθηκε .

Μετά και από εργοστασιακή επαναφορά συνεχίζει να απενεργοποιείται μόνο του . Καμιά φορά κάνει μόνο του επανεκκίνηση άλλοτε δεν επανέρχεται . Βγάζει μόνο την αρχική οθόνη με το λογότυπο INEW και κολλάει εκεί. Βγάζω τελείως την μπαταρία για περίπου 20λεπτά και μετά επανέρχεται .Όμως κατά την διάρκεια την ημέρας το ξανακάνει. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;;;

Μήπως πρέπει να περάσω νέο λογισμικό;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε δεν βρηκα λυση και εγω περιμενω μπας και μας πει κανεις εδω που γνωριζει περισοτερα

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ίδιο πρόβλημα παρουσιάζει και το δικό μου, γηραιό πλέον, iNew V3. Εδώ και 3 εβδομάδες συχνά αλλά όχι κάθε μέρα ή κάνει restart μόνο του ή - το χειρότερο - ξαφνικά το κουμπί on-off παύει να λειτουργεί, ενώ το κινητό είναι σε κατάσταση stand-by και χρειάζεται να βγάλω - βάλω μπαταρία για να λειτουργήσει πάλι κανονικά. Το κινητό το έχω από τον Ιούνιο του 2014 και το έχω μόνο root και ακόμα με την 4.2.2. !! Δεν το έχω "σκαλίσει" καθόλου, με αρκετές εφαρμογές βέβαια... Τεσπά, δεν έχω παράπονα μέχρι τώρα, μια χαρά με εξυπηρέτησε για τα λεφτά του και ήδη ο αντικαταστάτης του έχει επιλεγεί, το LG G4 dual.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Για όλους εσάς που έχετε τα παραπάνω προβλήματα:

Χωρίς να είμαι αυθεντία βέβαια, όμως, έχετε δοκιμάσει εγκατάσταση διαφορετικής ρομ από αυτής που έχετε (με ή χωρίς format); Αν όχι, πιστεύω μια δοκιμή θα άξιζε το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Για όλους εσάς που έχετε τα παραπάνω προβλήματα:

Χωρίς να είμαι αυθεντία βέβαια, όμως, έχετε δοκιμάσει εγκατάσταση διαφορετικής ρομ από αυτής που έχετε (με ή χωρίς format); Αν όχι, πιστεύω μια δοκιμή θα άξιζε το χρόνο σας.

Ποια rom να βάλουμε και με ποιόν τρόπο;;;

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom να βάλουμε και με ποιόν τρόπο;;;

 

Υπάρχουν διαθέσιμες αρκετές, εδώ: Needrom. Μια από εκείνες που προτείνω είναι η δοκιμασμένη MIUI V7 του δικού μας batsilos. Υπάρχουν οδηγίες εγκατάστασης, για παράδειγμα: MIUI V7. Αν είσαι νέος στις εγκαταστάσεις θα χρειαστεί να διαβάσεις στην πρώτη σελίδα εδώ: , ή/και οπουδήποτε αλλού (π.χ. Google). Επίσης, αν δεν έχεις ΚΚ v4.4 και είσαι ακόμα με JB, δοκίμασε πρώτα με : KK 1.0.14, με SP Flash Tools. Προσοχή, αν δεν έχεις εμπειρία με τη διαδικασία, καλύτερα να αφιερώσεις χρόνο σε διάβασμα, ερωτήσεις, back up (ιδίως τα IMEI's) πριν προχωρήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διαθέσιμες αρκετές, εδώ: Needrom. Μια από εκείνες που προτείνω είναι η δοκιμασμένη MIUI V7 του δικού μας batsilos. Υπάρχουν οδηγίες εγκατάστασης, για παράδειγμα: MIUI V7. Αν είσαι νέος στις εγκαταστάσεις θα χρειαστεί να διαβάσεις στην πρώτη σελίδα εδώ: , ή/και οπουδήποτε αλλού (π.χ. Google). Επίσης, αν δεν έχεις ΚΚ v4.4 και είσαι ακόμα με JB, δοκίμασε πρώτα με : KK 1.0.14, με SP Flash Tools. Προσοχή, αν δεν έχεις εμπειρία με τη διαδικασία, καλύτερα να αφιερώσεις χρόνο σε διάβασμα, ερωτήσεις, back up (ιδίως τα IMEI's) πριν προχωρήσεις!

 

Έβαλα αυτήν που προτείνεις (MIUI V7) και για την ώρα όλα μια χαρά και καλύτερα από την δική του rom.

Ευχαριστώ για την συμβουλή.....

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα αυτήν που προτείνεις (MIUI V7) και για την ώρα όλα μια χαρά και καλύτερα από την δική του rom.

Ευχαριστώ για την συμβουλή.....

 

Χαίρομαι :). Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διαθέσιμες αρκετές, εδώ: Needrom. Μια από εκείνες που προτείνω είναι η δοκιμασμένη MIUI V7 του δικού μας batsilos. Υπάρχουν οδηγίες εγκατάστασης, για παράδειγμα: MIUI V7. Αν είσαι νέος στις εγκαταστάσεις θα χρειαστεί να διαβάσεις στην πρώτη σελίδα εδώ: , ή/και οπουδήποτε αλλού (π.χ. Google). Επίσης, αν δεν έχεις ΚΚ v4.4 και είσαι ακόμα με JB, δοκίμασε πρώτα με : KK 1.0.14, με SP Flash Tools. Προσοχή, αν δεν έχεις εμπειρία με τη διαδικασία, καλύτερα να αφιερώσεις χρόνο σε διάβασμα, ερωτήσεις, back up (ιδίως τα IMEI's) πριν προχωρήσεις!

Καλημερα, μου περασαν νεα rom , δουλεύει κανονικά , αλλα δεν δουλεύει καθολου η sim . Αυτο σημαινει οτι υπαρχει προβλημα με τα IMEI's;;;;;;

Τι πρεπει να κάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

Δες youtube πως φτιαχνεις τα ιμει με το mobile uncle tools. Θελει πρωτα ρουτ. Κατεβασε στο πσ το kingoroot

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...