Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Το τηλέφωνο είναι χωρίς καλώδιο otg. Ξέρει κανείς από που μπορώ να πάρω ένα που να λειτουργεί με τη συσκευή μας?
letv le 1 pro us
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Το τηλέφωνο είναι χωρίς καλώδιο otg. Ξέρει κανείς από που μπορώ να πάρω ένα που να λειτουργεί με τη συσκευή μας?

 

OTG να' ναι κι ότι νά 'ναι :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει να βρω καλά ακουστικά, για ενα ΖΤΕ που εχω δεν θα κάνουν λές;

 

Σε zte v970 δουλεύουν μια χαρά πάντως

 

Τα έχω και εγώ γύρω στις 3βδομάδες. Πολύ καλό ήχο ΑΛΛΑ το καλώδιο και η θέση που έχουν τα πλήκτρα είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΒΟΛΗ!

Τα πλήκτρα παίζουν μια χαρά. Βέβαια σε 'μένα τα -,+ αλλά ζουν τραγούδι, όχι ένταση. Και σε σένα;

 

Αλλάζει απο καπου αυτό .... και σε μενα στην αρχη τραγούδια αλλαζε , αμα θυμηθώ θα ποστάρω

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις παρέλαβα. Απλά έλεγξα ότι όλα είναι μέσα (από minideal με 25 μέρες αναμονή) και το άφησα γιατί είμαι στη δουλειά. Πόσες ώρες πρέπει να το φορτίσω πριν το χρησιμοποιήσω? Να βάλω κάρτα sim ή να το φορτίσω χωρίς?

 

 

Επειδή και εμείς περιμένουμε από minideal για πες λίγο πότε έγινε despatched to overseas για να υπολογίσω στο περίπου πότε να περιμένω...άντε γιατί σε καθημερινή βάση βάζω γύρω στις 50 φορές το tracking number μήπως και δω κάτι να αλλάζει!!!! Ευχαριστώ και καλορίζικο!!!! ποια rom φοράει? 1.0.3, 1.0.4??

Edited by kotsitb
edit
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, από την στιγμή που έχεις την 1.0.3 μπορείς να περάσεις την ρομ μέσω cwm. Διαφορετικά έπρεπε με spflash.

 

Βασιλη μου σ ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου , καταφερα να κανω καποια πραγματα χαρη σ εσενα.

Περασα το recovery , εγινε και σωστα root αυτη την φορα.

 

Λοιπον μπηκα στο recovery και πηρα backup.

Ολα καλα μεχρι εδω.

Προσπαθω ομως να περασω αυτο εδω το αρχειο http://www.needrom.com/mobile/v3-e-ultimate-stock/ αλλα δεν μου το βλεπει οταν παταω update from sd card !!!

Το περασα στην εσωτερικη sd card , στην εξωτερικη ,το μετονομασα σε update ....τιποτα ρε παιδια !!!!

Δεν το βλεπει . Μονο μια φορα το ειδε που το αλλαξα σε update.zip αλλα παλι δεν εκανε τιποτα.

Το εχω κατεβασει 5-6 φορες το αρχειο μηπως δεν κατεβηκε σωστα αλλα ουτε αυτο βοηθησε.

Το αρχειο εχει αυτο το ονομα CHINAPHONEARENA_V3_ROOTED_6044_CWM_3500MB_6GB_INTERNAL και εχει μεγεθος 317.194kb .

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το αρχείο ειναι ολόκληρη ρομ σε μορφή για sp flash tools και όπως το κατεβάζεις ειναι συμπιεσμένο και σε rar μορφή ενω το recovery βλέπει μόνο zip.Πρακτικά άχρηστο για την περιπτωση σου μιας και εισαι ήδη rooted και στην 1.03.Eσυ τώρα θές να μεγαλώσεις τον χώρο αποθήκευσης για εφαρμογές απο 0.9gb σε 6gb;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το αρχείο ειναι ολόκληρη ρομ σε μορφή για sp flash tools και όπως το κατεβάζεις ειναι συμπιεσμένο και σε rar μορφή ενω το recovery βλέπει μόνο zip.Πρακτικά άχρηστο για την περιπτωση σου μιας και εισαι ήδη rooted και στην 1.03.Eσυ τώρα θές να μεγαλώσεις τον χώρο αποθήκευσης για εφαρμογές απο 0.9gb σε 6gb;

 

Ναι φιλε μου , αυτο μονο θελω !!!

Link to comment
Share on other sites

Για το κινητό μη περιμένεις να σου πώ μην το παραγγείλεις .... :X

Απλά για να είσαι εντελώς ξένοιαστος με τα θεματα αυτονομίας πάρε μια 2η μπαταρία ... 5.9 δολλάρια κοστίζει.

 

Για τα ακουστικά θα σου έλεγα να πάρεις απο Ελλάδα αυτά: http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664 Τα βγάζει βδομάδα παραβδομάδα στα 8.80 ευρώ .... μακράν τα καλύτερα ακουστικά

Και φυσικά δουλεύουν κανονικά στο Inew :music:

 

 

Τελικά το παράγγειλα χθες το βράδυ απο pandawill μαζί με τα xiaomi ακουστικά και δώρο μια εξτρα μπαταρία και sg post 152€. Βέβαια μετά πρόσεξα οτι θα αρχισει να στέλνει μετά τις 20 / 2 !!!!

Ελπίζω τουλάχιστον να ειναι με την 1.04 - εχει βιντεάκι που λέει πως ειναι το αναβαθμισμένο για OTG- .

Link to comment
Share on other sites

Το otg δουλεύει απο την 1.01 και μετά

Ναι φιλε μου , αυτο μονο θελω !!!

Ωραια.Κατέβασε αυτό και αποσυμπιεσε το στο pc.Το αρχείο που θα βρεις μέσα με όνομα iNew_V3_6GB_data_SD_update.zip βάλτο στην sd και μπες στο recovery και φλασαρε το.Δες και το αρχειο odigies.txt για τον ακριβή τρόπο που γινεται η ενοποίηση χώρου

Link to comment
Share on other sites

Το otg δουλεύει απο την 1.01 και μετά

 

Ωραια.Κατέβασε αυτό και αποσυμπιεσε το στο pc.Το αρχείο που θα βρεις μέσα με όνομα iNew_V3_6GB_data_SD_update.zip βάλτο στην sd και μπες στο recovery και φλασαρε το.Δες και το αρχειο odigies.txt για τον ακριβή τρόπο που γινεται η ενοποίηση χώρου

 

Ευχαριστω !!!

 

 

Μετα το restore οτι εφαρμογες ειχα μεσα χανονται ? sygic ας πουμε...

Edited by snapy13
Link to comment
Share on other sites

Για τα ακουστικά θα σου έλεγα να πάρεις απο Ελλάδα αυτά: http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664 Τα βγάζει βδομάδα παραβδομάδα στα 8.80 ευρώ .... μακράν τα καλύτερα ακουστικά

Και φυσικά δουλεύουν κανονικά στο Inew :music:

Είναι όντως πολύ καλά ακουστικά αλλά, δυστυχώς δεν δουλεύουν στο Inew μας. Για να είμαι ακριβής, δουλεύουν με πατημένο το μεσαίο κουμπί.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως πολύ καλά ακουστικά αλλά, δυστυχώς δεν δουλεύουν στο Inew μας. Για να είμαι ακριβής, δουλεύουν με πατημένο το μεσαίο κουμπί.

 

Μια χαρά δουλεύουν τα ακουστικά χωρίς πατημένο το κεντρικό.

Link to comment
Share on other sites

Με το δικο μου INew V3 το μοντελο SONY ERICSSON MH1BL δεν δουλευει. Ακουγεται χαλια αν δεν παταω το κεντρικο κουμπι. Τι να πω!!! Τα ξαναδοκιμασα τωρα αλλα τπτ.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω !!!

 

 

Μετα το restore οτι εφαρμογες ειχα μεσα χανονται ? sygic ας πουμε...

Μετά το restore επανέρχονται οι εφαρμογές σου.Γιαυτό άλλωστε κάνεις το backup.Υπάρχει όμως στο backup η εξής "ιδιομορφία".Το backup αποθηκεύει το λειτουργικό,τις ρυθμίσεις που έχεις κάνει και τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει,χωρις όμως τα έξτρα αρχεία που βάζουν αυτές στην κάρτα μνήμης.πχ. Κάνοντας backup θα αποθηκευτεί σε αυτό η εφαρμογή sygic αλλά ο φάκελος sygic που έχεις στην κάρτα μνήμης και έχει μέσα χάρτες κτλ δε θα κρατηθεί στο backup.Γενικά ότι έξτρα αρχεία υπάρχουν στην κάρτα μνήμης δε κρατιούνται απο το backup στο recovery.Κάνοντας ενοποίηση χώρου στο κινητό θα συμβεί το εξής.Τώρα πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις--->αποθηκευτικός χώρος βλέπεις στο Εσ. Αποθ. Χώρος 0.9gb και στον Αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου 12.5gb.Κάνοντας την ενοποίηση στα 6gb θα βλέπεις στο Εσ. Αποθ. Χώρος περίπου 6gb στα οποία θα μπορεις να εγκαταστήσεις εφαρμογές και στον Αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου άλλα 6gb περίπου στα οποία μπορεις να βάλεις αρχεία.Κατά την διαδικασία της ενοποίησης ότι αρχεία έχεις πριν απο αυτή στον Αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου θα χαθούν.Η εξωτερική κάρτα μνήμης δε θα πειραχτεί καθόλου κατά την διαδικασία γιαυτό και το backup απο το recovery,αποθηκεύεται σε αυτή.Ετσι αν το φάκελο sygic τον έχεις στην εξωτερική κάρτα μνήμης δε θα πειραχτεί μετά την ενοποίηση του χώρου,ενω αν τον έχεις στην εσωτερική (τώρα 12,5gb και μετά περίπου 6gb) θα χαθεί

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πολυ επεξηγηματικο το ποστ αυτο !!!

Ετσι κι εγινε , το ειχα στην εσωτερικη και χαθηκε ...ενταξει το ξαναπερασα μετα.

Ευχαριστω και παλι για την βοηθεια .

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα το εικονίδιο με το ποσοστό μπαταρίας στο δεξί μέρος, γίνεται?Αν κάνω εγκατάσταση το gravity box έχει τέτοια επιλογή?

 

Έχω το widget του καιρού που δείχνει το ποσοστό μπαταρίας αλλα θα ήθελα αν γίνεται και πάνω δεξιά να το βλέπω :cool:.

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Αν θες απλά να βλέπεις το ποσοστό πας ρυθμίσεις--->μπαταρία και τικάρεις το ποσοστό μπαταρίας.Μέσω gravitybox έχεις πολύ περισσότερες επιλογές όπως πχ να έχεις στρόγγυλο το εικονίδιο της μπαταρίας,στυλ kitkat,μόνο το ποσοστο χωρις % κτλ
Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι γκαβομάρα είναι αυτή, το είχα ψάξει κάμποσες φορές και δε πήγε το μάτι μου εκεί πάνω :wacko:!

 

Το έχεις εγκατηστημένο το gravity box φαντάζομαι, παρατηρείς να το βαραίνει το κινητό η κάποια έξτρα κατανάλωση?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι γκαβομάρα είναι αυτή, το είχα ψάξει κάμποσες φορές και δε πήγε το μάτι μου εκεί πάνω :wacko:!

 

Το έχεις εγκατηστημένο το gravity box φαντάζομαι, παρατηρείς να το βαραίνει το κινητό η κάποια έξτρα κατανάλωση?

Aπολύτως τίποτε.Αυτή ειναι η μαγεία του xposed framework και των modules του.Στην προ xposed framework + gravitybox και όχι μόνο καθώς και υπάρχουν και άλλα αξιόλογα modules περίοδο για να έχουμε όλα τα αυτά τα features,έπρεπε να ασχολούμαστε με φλασάρισμα custom rom κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Με το δικο μου INew V3 το μοντελο SONY ERICSSON MH1BL δεν δουλευει. Ακουγεται χαλια αν δεν παταω το κεντρικο κουμπι. Τι να πω!!! Τα ξαναδοκιμασα τωρα αλλα τπτ.

 

Κι σε μένα δουλεύει μια χαρά χωρίς να πατάω το κουμπάκι. Μάλιστα δουλεύουν τα 3 απο τα 4 κουμπάκια οπως πρέπει

Link to comment
Share on other sites

Κι σε μένα δουλεύει μια χαρά χωρίς να πατάω το κουμπάκι. Μάλιστα δουλεύουν τα 3 απο τα 4 κουμπάκια οπως πρέπει

 

Τι να παιζει αραγε με το δικο μου? Διαφορετικο hardware?:wacko:

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Τι να παιζει αραγε με το δικο μου? Διαφορετικο hardware?:wacko:

 

Εγώ έχω τα άσπρα. Δεν γίνεται να έχουν όμως διαφορά. Δοκίμασε τα και σε μια άλλη πηγή να δεις αν περάσουν. Τα δικά μου τα δοκίμασα σε s3 και δεν παίζουν αν δεν κρατάς το κουμπί. Που σημαίνει ότι είναι το παλιό πρωτόκολλο. Μήπως τα μαύρα που έχεις είναι η έκδοση ctia ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...