Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσα στο gravity box υπάρχει κάπου η επιλογή για την απενεργοποίηση του μηνυματος για τη καρτας sim (όταν δεν υπάρχει καρτα sim).

Που στο καλό το εχουν βάλει και δεν το βρίσκω,,,,,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δες στο Γραμμή κατάστασης--->Αυτόματη απόκρυψη εικονιδίων

@nikosr78

Στα άλλα mtk που είχα ο φορτιστής τους ήταν 5v 0.2a και διέφεραν τα ma.1a,700mah,500mah.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο gravity box υπάρχει κάπου η επιλογή για την απενεργοποίηση του μηνυματος για τη καρτας sim (όταν δεν υπάρχει καρτα sim).

Που στο καλό το εχουν βάλει και δεν το βρίσκω,,,,,

 

γραμμη κατάστασης

9η επιλογη

EDIT : με προλαβε ο bbbbbbbbbbbbbbbb :)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε κάτι κουφό. Εκεί που μίλαγα ακούστηκε ένα συνεχόμενο μπιπ και έκλεισε η γραμμή. Κοιτάω να δω τι έγινε και βλέπω ότι δεν είχα καθόλου σήμα πάρα μόνο δύο κόκκινα X. Αυτό κράτησε 2-3 δευτερόλεπτα, μετά επανήλθε κανονικά και μάλιστα είχα full σήμα. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο?

Να μαντεψω: εχεις cosmote και μιλας με bluetooth....

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο σπίτι (συμβάινει και σε εξωτερικό χώρο) η γραμμή διακόπτεται στα πρώτα κουδουνίσματα όταν με καλούν και συνήθως κόβεται η γραμμή κατά τη διάρκεια της κλήσης όταν καλώ.

Είναι σίγουρα θέμα σήματος και το έκανε και με την 1.01 ROM (τώρα έχω την 1.0.3)

Η ένδειξη είναι radio off και επειδή δεν έχω 2η κάρτα βγάζει και ένδειξη για έλλειψη 2ης SIM. Την ειδοποίηση για τη 2η κάρτα την απενεργοποίησα μέσω gravity box, το πρόβλημα όμως συνεχίζει να υπάρχει.

Επίσης είμαι σχετικά σίγουρος ότι δε συνέβαινε τις πρώτες μέρες που χρησιμοποίησα το τηλέφωνο.

Σύνδεση έχω wind (με άλλο τηλέφωνο η ίδια κάρτα δεν έχει πρόβλημα) και παρουσιάζει θέμα και με 3g και με 2g. Επίσης παρατήρησα ότι στην περίπτωση που του ορίσω επιλογή 2g/ 3g αυτόματα (και μέσω θείου) η ρύθμιση χάνεται.

Στις διαφοροποιήεις της 1.0.4 κατι γράφει για τις κλήσεις, αλλά δεν έχω καταλάβει αν είναι σχετικό και δεν την έχω δοκιμάσει.

Τέλος από ότι γράφεται στα διάφορα fora που ασχολούνται με το τηλέφωνο και άλλοι χρήστες έχουν το ίδιο θέμα και κάπου διάβασα ότι η χρήση third party εφαρμογής για τις κλήσεις μπορεί να δώσει λύση (δεν το δοκίμασα ακόμα).

Ψάχνοντας θα βρούμε λύση.

Όποιος μπορεί να βοηθήσει ευπρόσδεκτος

Edited by seaman72
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, σαν νεος χρήστης android συσκευής, εχω μια απορρoία που δυστυχώς δεν μπόρεσα να την λύσω μόνος μου. Αγόρασα το συγκεριμένο κινητό και δεν ξέρω πως μπορώ να αλλάξω το θέμα του... Δηλαδή να κάνω αυτο που λέει η εικόνα...

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/811/nxus.jpg

Edited by toketog
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτό που περιγράφεις το έχω συναντήσει προσωπικά μόνο με χρήση bluetooth ακουστικού και cosmote sim.Δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις 3rd party dialer ή την 1.04

Eν τω μεταξύ βρέθηκε νέος εύκολος τρόπος για root.Η νέα έκδοση 1.9.0 του framaroot υποστηρίζει και το v3.Εγκαθιστούμε το πρόγραμμα,το ανοίγουμε,πατάμε εκει που γράφει Barahir και μετά απο reboot είμαστε root.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλε απο minideal το τηλεφωνο και απο banggood 2η μπαταρια. Περιμενω να ερθουν. Υπαρχει μηπως εξωτερικος φορτιστης για την μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το gravity box αλλα δεν μου το ανοιγει. Μηπως δεν ειναι σωστο το αρχειο? Εσεις απο που το κατεβασατε?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

To xposed framework το έβαλες; Δες εδώ για τα πλήρη βήματα της εγκατάστασης

Εχω παραγγειλε απο minideal το τηλεφωνο και απο banggood 2η μπαταρια. Περιμενω να ερθουν. Υπαρχει μηπως εξωτερικος φορτιστης για την μπαταρια?

Υπάρχουν διάφορα μοντέλα που μπορεις να χρησιμοποιήσεις.Δες εδώ

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Οταν σε παίρνει κάποιος τηλέφωνο μεσώ Viber και απαντάς ο συνομιλητής σου ακούγετε από το εξωτερικό ηχείο που είναι στο κάτω μέρος από το κινητό και όχι από το κανονικό που είναι μπροστά με αποτέλεσμα να σε ακούνε όλοι γύρο σου υπάρχει κάποια λύση σε αυτό το πρόβλημα;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

To xposed framework το έβαλες; Δες εδώ για τα πλήρη βήματα της εγκατάστασης

 

Υπάρχουν διάφορα μοντέλα που μπορεις να χρησιμοποιήσεις.Δες εδώ

Ναι τα εκανα ολα οπως τα γραφεις στον οδηγο, αλλα τιποτα παλι, δεν ανοιγει.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Πάρτο απο την αρχή.Δεν υπάρχει περίπτωση να μην παίζει

Οταν σε παίρνει κάποιος τηλέφωνο μεσώ Viber και απαντάς ο συνομιλητής σου ακούγετε από το εξωτερικό ηχείο που είναι στο κάτω μέρος από το κινητό και όχι από το κανονικό που είναι μπροστά με αποτέλεσμα να σε ακούνε όλοι γύρο σου υπάρχει κάποια λύση σε αυτό το πρόβλημα;;;;;;

Το δοκίμασα τώρα και ακούγεται κανονικά απο το ακουστικό.Εχω την 1.04

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο απο την αρχή.Δεν υπάρχει περίπτωση να μην παίζει

 

Το δοκίμασα τώρα και ακούγεται κανονικά απο το ακουστικό.Εχω την 1.04

 

Το link για το xpose εχει ενα zip αρχειο, αυτο κατεβαζουμε? Γιατι αυτο δεν εχει τιποτα μεσα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

To xposed framework το έβαλες; Δες εδώ για τα πλήρη βήματα της εγκατάστασης

 

 

Απορία...σχεδόν στα περισσότερα ποστ που βλέπω εδώ και στις οδηγίες που δίνονται βλέπω ότι παίζει πολύ η sd κάρτα...εγώ δεν έχω και δε σκόπευα να αγοράσω... θα μου χρειαστεί λέτε? Βασικά αν δεν έρθει το κιν με την 1.0.4 αλλά άλλη το μόνο που θα θελα είναι να την βάλω να κάνω ένα root και ίσως να βάλω την cwm recovery..θα μου χρειαστεί κάρτα?

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα τώρα και ακούγεται κανονικά απο το ακουστικό.Εχω την 1.04

 

Σε ευχαριστώ πατριωτάκι (είμαι και εγώ από Κοζανη) αν είναι να βάλω την 1.0.4.

Το ίδιο μου κάνει και ένα THL w100s που έχω τι λες να φταίει;;

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πατριωτάκι (είμαι και εγώ από Κοζανη) αν είναι να βάλω την 1.0.4.

Το ίδιο μου κάνει και ένα THL w100s που έχω τι λες να φταίει;;

 

Σε μένα το viber τρέχει μια χαρά με την 1.0.1

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πατριωτάκι (είμαι και εγώ από Κοζανη) αν είναι να βάλω την 1.0.4.

Το ίδιο μου κάνει και ένα THL w100s που έχω τι λες να φταίει;;

 

Μου το έκανε πριν κανα μήνα.... βγάλε και βάλε ξανά το viber , είναι θέμα viber

Link to comment
Share on other sites

Το link για το xpose εχει ενα zip αρχειο, αυτο κατεβαζουμε? Γιατι αυτο δεν εχει τιποτα μεσα.

Το λινκ για το xposed installer μέσω του οποίου εγκαθιστάς αρχικά το xposed framework και μετά τα modules ειναι αυτό To zip αρχείο που βλέπεις στα συνημμένα στο xda είναι για να επανέλθεις στη περίπτωση προβλήματος.Αν βάλεις κάποιο module που δεν ειναι συμβατό με το κινητό και δε ξεκινάει πλέον,μπαίνεις recovery και φλασάρεις το zip Xposed-Disabler-Recovery.zip.Mε αυτόν τον τρόπο απενεργοποιείται το xposed framework και μπορεις να ξεκινήσεις κανονικά το κινητό και να απεγκαταστήσεις το προβληματικό module.Προσωπικά χρειάστηκε να το κάνω αυτό προχθες μετά την εγκατάσταση του xposed module με όνομα Flying Android.Το κινητό έμπαινε στο μενού και κόλλαγαν τα πάντα οπότε μην το βάλετε στο κινητό μας,το συγκεκριμένο module.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους σας για της απαντήσεις σας θα δοκιμάσω να το σβήσω και να το εγκαταστήσω ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά είμαι στο τσακ να το παραγγείλω απο pandawill +αυτά τα ακουστικά http://www.pandawill.com/original-xiaomi-brand-new-version-inear-earphone-35mm-stereo-earphone-with-mic-control-talk-p84667.html (ειχα την προηγούμενη εκδοση αλλα το ένα ηχείο μου κάνει διακοπές , ο ήχος τους όμως ήταν καταπληκτικός)

 

Τι να κάνω; το jiayu g4 το έχασε η γυναίκα μου και λέω να της πάρω αυτό λόγω vfm. Η 1850 του G4 μια χαρά την έβγαζε τη μέρα , πόσο χειρότερο να είναι αυτό; Απο gps βλέπω τα ίδια χάλια και αυτό.

 

Ο τύπος όμως στο gizchina με ψιλοέπεισε εδώ , τον εμπιστεύομαι:http://www.gizchina.com/2014/02/03/complete-inew-v3-review/

 

Ελεγα πως μετά το MI2A και το G4 το επόμενο κινητό θα ήταν κάποιο υπερτούμπανο τύπου ΜΙ3 , meizu , oppo κλπ. αλλά η τιμή του i new είναι μεγάλο δέλεαρ!

 

Αντε μια μικρή παρακινηση χρειάζομαι και θα το παραγγείλω δώστε τη!

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ για το xposed installer μέσω του οποίου εγκαθιστάς αρχικά το xposed framework και μετά τα modules ειναι αυτό To zip αρχείο που βλέπεις στα συνημμένα στο xda είναι για να επανέλθεις στη περίπτωση προβλήματος.Αν βάλεις κάποιο module που δεν ειναι συμβατό με το κινητό και δε ξεκινάει πλέον,μπαίνεις recovery και φλασάρεις το zip Xposed-Disabler-Recovery.zip.Mε αυτόν τον τρόπο απενεργοποιείται το xposed framework και μπορεις να ξεκινήσεις κανονικά το κινητό και να απεγκαταστήσεις το προβληματικό module.Προσωπικά χρειάστηκε να το κάνω αυτό προχθες μετά την εγκατάσταση του xposed module με όνομα Flying Android.Το κινητό έμπαινε στο μενού και κόλλαγαν τα πάντα οπότε μην το βάλετε στο κινητό μας,το συγκεκριμένο module.

Το εχω κανει πολλες φορες και δεν γινεται τιποτα. Εχω μπερδευτει. Πως γινεται να τα σβησω ολα και να κανω τη διαδικασια απο την αρχη?

Αν θελεις πες μου βημα βημα τι κανουμε. Ευχαριστω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατέστησε ότι έχεις βάλει απο gravitybox και xposed installer.Ξαναεγκατέστησε τον xposed installer απο εδώκαι ανοιξε το.Πήγαινε εκει που λέει framework και πάτα Eγκατάσταση/Αναβάθμιση --->yes στο superuser μήνυμα που θα εμφανιστεί και μετά οκ και reboot

Μετά το reboot άνοιξε πάλι το xposed installer και πήγαινε στο "Κατέβασμα".Bρες το GravityBox (JB) και πάτα κατέβασμα και μετά εγκατάσταση.Πήγαινε πισω στο xposed installer και επέλεξε την καρτέλα Modules.Eκει θα δεις ότι υπάρχει το gravitybox και τίκαρε το.Κάνε reboot και δοκίμασε μετα να ξανανοίξεις το gravitybox

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατέστησε ότι έχεις βάλει απο gravitybox και xposed installer.Ξαναεγκατέστησε τον xposed installer απο εδώκαι ανοιξε το.Πήγαινε εκει που λέει framework και πάτα Eγκατάσταση/Αναβάθμιση --->yes στο superuser μήνυμα που θα εμφανιστεί και μετά οκ και reboot

Μετά το reboot άνοιξε πάλι το xposed installer και πήγαινε στο "Κατέβασμα".Bρες το GravityBox (JB) και πάτα κατέβασμα και μετά εγκατάσταση.Πήγαινε πισω στο xposed installer και επέλεξε την καρτέλα Modules.Eκει θα δεις ότι υπάρχει το gravitybox και τίκαρε το.Κάνε reboot και δοκίμασε μετα να ξανανοίξεις το gravitybox

Εχω κολλησει στο κατεβασμα, δεν μου βρισκει το gravity box. Πως το βρισκουμε?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...