Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα την 1.0.4 με spflash αλλά σε λίνουξ δεν μπορώ να προσαρτήσω τον ενοποιημένο χώρο με mtp. Οπότε γύρισα σε 1.0.1 και περιμένω να δω μήπως σε επόμενη λυθεί αυτό το θέμα. Διαφορετικά με βλέπω να πηγαίνω στην 1.0.3 και να αράζω...
Link to comment
Share on other sites

Ενα ακόμη review, αυτη τη φορά απο το gizchina, θα το βρείτε εδω.
Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιος λόγος να έχεις την 1.01 αντι της 1.03

 

Ναι, έχεις δίκιο. Απλά είχα έτοιμα τα αρχεία για φλασάρισμα σε 1.0.1. Βαριόμουν να κατεβάσω της 1.0.3. Το επόμενο σ/κ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Σήμερα παρέλαβα και γω επιτέλους! Αν και το to2c με καθυστέρησε αρκετά (12 μέρες), το έσωσε η singpost (μου ήρθε σε 12 μέρες αφού πήρα tracking no.)

Πολύ καλές εντυπώσεις γενικά! Αν και σε ποιότητα δεν μου άρεσε περισσότερο από το THL W200 που το έχω μισό μήνα περίπου (προσωπική άποψη).

 

Μου ήρθε με την 1.0.4 με ενοποιημένο χώρο αποθήκευσης (πήρα tracking no στις 22/01).

Δεν ήταν ROOT, το έκανα με το Kingo.

Πέρασα την custom recovery την οποία βρήκα εδώ.

Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να πάρω nand backup από το recovery, μου βγάζει το μήνυμα "Can't mount backup path". Υποψιάζομαι ότι ψάχνει να βρεί το partition της εσωτερικής μνήμης που λείπει αφού ενοποιήθηκε.

 

Επίσης δεν μου "βλέπει" στο pc το χώρο αποθήκευσης ούτε σε MTP σύνδεση (windows 8.1).

 

Συγχωρέστε με αν έχει ξαναειπωθεί κάτι από αυτά, παρακολουθώ το νήμα από την αρχή του αλλά δεν θυμάμαι να είδα κάπου τα ίδια προβλήματα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.Εχεις βάλεις κάρτα μνήμης στο κινητό; Αν οχι,βάλε κάρτα και πάρε σε αυτή το backup.Σε μένα έτσι λειτουργεί κανονικά με την 1.04
Link to comment
Share on other sites

Επειδή καιρό έχω να το πειράξω .. λέω να πάω στην 1.04 απο 1.03.... Με την ενοποίηση του χώρου, υπάρχει κάποιος αναίμακτος και safe τρόπος για τις εφαρμογές? Η φτού και απο την αρχή ?
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο

 

Ευχαριστώ!

 

Εχεις βάλεις κάρτα μνήμης στο κινητό; Αν οχι,βάλε κάρτα και πάρε σε αυτή το backup.Σε μένα έτσι λειτουργεί κανονικά με την 1.04

 

Όχι δεχ έχω βάλει... Το φαντάστηκα ότι έτσι θα γίνει η δουλειά απλά ήλπηζα ότι θα υπάρχει και μια λύση για την internal memory. Μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε CWM με υποστήρηξη για ενοποιημένη μνήμη.

 

Επίσης κάτι άλλο περίεργο... Η μπαταρία μου ήρθε φορτισμένη στο 63%. ΟΚ. Το δούλεψα λίγο, έκανα αυτά που ανέφερα στο προηγούμενο μήνυμά μου και έφτασε περίπου στο 29%. ΟΚ και εδώ. Αφού πέρασα το CWM με τον "Θείο", μετά το reboot η μπαταρία μου ήταν στο 100%!!! Την άδειασα (άδειασε σχετικά γρήγορα όπως ήταν φυσιολογικό, αφού η τιμή επιπέδου μπαταρίας δεν ήταν η πραγματική) και αφού έκλεισε (και δεν ξανάνοιγε) το έβαλα να φορτίσει. Είναι φυσιολογικό να έφτασε στο 30% μέσα σε 15 λεπτά;

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή καιρό έχω να το πειράξω .. λέω να πάω στην 1.04 απο 1.03.... Με την ενοποίηση του χώρου, υπάρχει κάποιος αναίμακτος και safe τρόπος για τις εφαρμογές? Η φτού και απο την αρχή ?

Μιας και θα φλασάρεις μέσω sp flash tools ώστε να έχεις όλο τον χώρο διαθέσιμο,θα γινει καθαρή εγκατάσταση οποτε ναι πρέπει να ξαναβάλεις τις εφαρμογές σου.Επισης αν έχεις κάποια αρχεία που χρειάζεσαι στην εσωτερική κάρτα μνήμης --->στην 1.03 ο χώρος αναφέρεται στις ρυθμίσεις--->αποθηκευτικός χώρος--->Αποθηκευτικός χώρος Τηλεφώνου,πάρτα backup γιατι θα σβηστούν.Τις εφαρμογές πάρε τις backup με το titanium backup και ως χώρο αποθήκευσης του backup βάλε την εξωτερική κάρτα μνήμης

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλυσα το πρόβλημα της αυτονομίας !!!

Ήρθε η 2η μπαταρία :P

 

Σήμερα ήρθε και η δική μου 2η μπαταρία. Πριν μια βδομαδα παρελαβα και μια powerbank στα 20000 μιλιαμπερωρια. Μιλαμε φορτιζει το κινητό το 0 στο 100 γυρω στις 4 φορες, με ενα γέμισμα και σε λιγότερο απο 2 μισή ωρες, στα 2 αμπέρ. Μιλαμε τέρας :happy:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

4 x 1830=7320mah οπότε άλλη μια κλασσική περίπτωση κινέζικης απάτης... έχω και εγώ 1 τέτοιο εξωτερικό φορτιστή που φυσικά σε καμμία περίπτωση δεν ειναι όσο γράφει
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και η δική μου 2η μπαταρία. Πριν μια βδομαδα παρελαβα και μια powerbank στα 20000 μιλιαμπερωρια. Μιλαμε φορτιζει το κινητό το 0 στο 100 γυρω στις 4 φορες, με ενα γέμισμα και σε λιγότερο απο 2 μισή ωρες, στα 2 αμπέρ. Μιλαμε τέρας :happy:

 

Για στειλε λινκ να δουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και η δική μου 2η μπαταρία. Πριν μια βδομαδα παρελαβα και μια powerbank στα 20000 μιλιαμπερωρια. Μιλαμε φορτιζει το κινητό το 0 στο 100 γυρω στις 4 φορες, με ενα γέμισμα και σε λιγότερο απο 2 μισή ωρες, στα 2 αμπέρ. Μιλαμε τέρας :happy:

 

Ενδιαφέρων .... λίνκ ?

 

Μιας και θα φλασάρεις μέσω sp flash tools ώστε να έχεις όλο τον χώρο διαθέσιμο,θα γινει καθαρή εγκατάσταση οποτε ναι πρέπει να ξαναβάλεις τις εφαρμογές σου.Επισης αν έχεις κάποια αρχεία που χρειάζεσαι στην εσωτερική κάρτα μνήμης --->στην 1.03 ο χώρος αναφέρεται στις ρυθμίσεις--->αποθηκευτικός χώρος--->Αποθηκευτικός χώρος Τηλεφώνου,πάρτα backup γιατι θα σβηστούν.Τις εφαρμογές πάρε τις backup με το titanium backup και ως χώρο αποθήκευσης του backup βάλε την εξωτερική κάρτα μνήμης

Κατάλαβα, αντε πάλι βαλτα ολα απο την αρχή :(

Link to comment
Share on other sites

4 x 1830=7320mah οπότε άλλη μια κλασσική περίπτωση κινέζικης απάτης... έχω και εγώ 1 τέτοιο εξωτερικό φορτιστή που φυσικά σε καμμία περίπτωση δεν ειναι όσο γράφει

 

Ωπα, μια στιγμή, δεν τον στραγγισα τον φορτιστή... Υπολογίζω με βάση τα λαμπακια φόρτισης που αναβαν (3 απο τα 4) χωρις να τον εχω φορτισει εγω. Κατευθείαν τον κουμπωσα στο ν3 για φόρτιση, ετσι οπως ηρθε απο κινα...

 

Μιλάω για αυτό το μαραφέτι...

 

http://m.banggood.com/?t=showDetailInfo&products_id=79283

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ok τότε.Με 20000mah πάντως θα έπρεπε να μπορεί με μια φόρτιση να φορτίζει την μπαταρία του v3 10 φορές
Link to comment
Share on other sites

Ok τότε.Με 20000mah πάντως θα έπρεπε να μπορεί με μια φόρτιση να φορτίζει την μπαταρία του v3 10 φορές

 

Δεν γίνεται αυτό. Εξαρτάται από την ταση του φορτιστή. Αν πέσει κάτω από την τάση της μπαταρίας θα σταματήσει να στέλνει. Δηλ δεν γίνεται πιστεύω να φορτίσει το κινητό αν είναι στο 30% το powerbank. Πιστεύω θα εχει χαμηλή τάση.

Link to comment
Share on other sites

Πασο,

Πάντως αυτό που διαπίστωσα είναι ότι φόρτίζει πιο στρωτά.

Δλδ, δεν κάνει σκαλακι απο τα 85 στα 100..

Και η φόρτιση του αντεξε περισσότερο (νομίζω)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό. Εξαρτάται από την ταση του φορτιστή. Αν πέσει κάτω από την τάση της μπαταρίας θα σταματήσει να στέλνει. Δηλ δεν γίνεται πιστεύω να φορτίσει το κινητό αν είναι στο 30% το powerbank. Πιστεύω θα εχει χαμηλή τάση.

 

Σωστά.

Κι άμα πέσει χαμηλότερα η τάση στο powerbank από το κινητό, τότε το κινητό μας θα φορτίζει το powerbank :D

Link to comment
Share on other sites

Με την κλασική θήκη για να απαντήσεις σε τηλέφωνο πρέπει αναγκαστικά να την ανοίξεις; στο τζαμακι βγάζει το slider για απάντηση αλλά λογικά πρέπει να βγει το τζαμακι για να λειτουργήσει;

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα, μια στιγμή, δεν τον στραγγισα τον φορτιστή... Υπολογίζω με βάση τα λαμπακια φόρτισης που αναβαν (3 απο τα 4) χωρις να τον εχω φορτισει εγω. Κατευθείαν τον κουμπωσα στο ν3 για φόρτιση, ετσι οπως ηρθε απο κινα...

 

Μιλάω για αυτό το μαραφέτι...

 

http://m.banggood.com/?t=showDetailInfo&products_id=79283

 

 

Κοίταξα το συγκεκριμένο power bank και λέει ότι μόλις το παραλάβεις να το φορτίσεις για περίπου 10-12 ώρες!!! Πιστεύω ότι μετά το iNEW θα φορτίζει καμιά 7-8 φορές.

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

Κι άμα πέσει χαμηλότερα η τάση στο powerbank από το κινητό, τότε το κινητό μας θα φορτίζει το powerbank :D

 

Φαντάζομαι ότι θα μετράει την διαφορά τάσης και με το που γίνει 0 θα κλείνει ζητώντας φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειτε ανοίγεις την θήκη,είτε βγάζεις το τζαμάκι

 

Για το τζαμακι μου φαίνεται πάω :-P

Καμιά θήκη σιλικόνης έχει βρει κανείς;

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Για το τζαμακι μου φαίνεται πάω :-P

Καμιά θήκη σιλικόνης έχει βρει κανείς;

 

Να μία.

http://www.antelife.com/mobile-accessories/exquisite-soft-silicone-case-for-inew-v3-white.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...