Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια συγχωρεστε με αλλα ειναι η πρωτη μου φορα που αγοραζω απο κινα και εχω αγχωθει αρκετα... το μονο νουμερο που μοιαζει με tracking code ειναι το 100010597 αλλα δεν εχει τα γραμματα στην αρχη και στο τελος, αν δεν ειναι κοπος μπορει καποιος να με ενημερωση και να με καθοδηγησει.!!!!:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοίταξα το συγκεκριμένο power bank και λέει ότι μόλις το παραλάβεις να το

Φορτισεις για περίπου 10-12 ώρες!!! Πιστεύω ότι μετά το iNEW θα φορτίζει καμιά 7-8 φορές.

 

Που το διάβασες αυτό για το 12ωρο?

Πάντως, αν και βαρυ, λύνει το πρόβλημα της αυτονομίας. Επισης, μπορεί και φορτιζει το κινητό ενω σερφαρω στο ίντερνετ (οθόνη στο αυτόματο) . Ειναι πολύ καλό

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Που το διάβασες αυτό για το 12ωρο?

Πάντως, αν και βαρυ, λύνει το πρόβλημα της αυτονομίας. Επισης, μπορεί και φορτιζει το κινητό ενω σερφαρω στο ίντερνετ (οθόνη στο αυτόματο) . Ειναι πολύ καλό

 

 

http://www.ebay.com/itm/20000mAh-Blue-Portable-Backup-Power-Supply-Bank-Battery-Charger-Wallet-torch-/161068288385?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item25806b0981

κατέβα προς τα κάτω...εκεί που λέει notice: το έχει και με μπλε

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγχωρεστε με αλλα ειναι η πρωτη μου φορα που αγοραζω απο κινα και εχω αγχωθει αρκετα... το μονο νουμερο που μοιαζει με tracking code ειναι το 100010597 αλλα δεν εχει τα γραμματα στην αρχη και στο τελος, αν δεν ειναι κοπος μπορει καποιος να με ενημερωση και να με καθοδηγησει.!!!!:worry:

Αν και υπάρχει το ειδικό θέμα για τις αποστολές απο κίνα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316 στη περίπτωση σου αυτό ειναι ο αριθμός παραγγελίας στο μαγαζί.Οταν σου στείλουν το πακέτο θα σου έρθει στο mail σου και απο το μαγαζί αλλά και απο το paypal ένα mail ότι έγινε η αποστολή και ο αριθμός θα ειναι της μορφής RFxxxxxxxxxSG

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ, το αγορασα απο banggood. Εκει δεν εγραφε τίποτα. Το παρηγγειλα 23/1 και ηρθε τελη Ιανουαρίου ! Πολυ γρήγορα!!

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το αγορασα απο banggood. Εκει δεν εγραφε τίποτα. Το παρηγγειλα 23/1 και ηρθε τελη Ιανουαρίου ! Πολυ γρήγορα!!

 

Να μας ενημερώσεις για τη συμπεριφορά του powerbank ... χρόνο φορτισης και πόσες φορτίσεις βγάζει

Μπήκε στα υπόψιν :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως, πάντως όσες ωρες και να θέλει, πραγματικά σε αποζημιώνει... Απ ότι διαβαζω, θελει μια φορτιση ανα τρίμηνο για συντήρηση..

 

Και εαν, οι μπαταρίες που εχει μεσα είναι 18650, τότε λύθηκε και το πρόβλημα της φθοράς τους καθώς τις βρισκω από τοπικό κινεζομαγαζο στο 1 ευρω την μια..

 

Πάντως απο την στιγμη που το αγόρασα, επαψα να κοιτάζω το ποσοστό της μπαταρίας στο ν3.

Τουλαχιστον απο ψυχολογική αποψη, κατι είναι κι αυτό .!

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως, πάντως όσες ωρες και να θέλει, πραγματικά σε αποζημιώνει... Απ ότι διαβαζω, θελει μια φορτιση ανα τρίμηνο για συντήρηση..

 

Και εαν, οι μπαταρίες που εχει μεσα είναι 18650, τότε λύθηκε και το πρόβλημα της φθοράς τους καθώς τις βρισκω από τοπικό κινεζομαγαζο στο 1 ευρω την μια..

 

Πάντως απο την στιγμη που το αγόρασα, επαψα να κοιτάζω το ποσοστό της μπαταρίας στο ν3.

Τουλαχιστον απο ψυχολογική αποψη, κατι είναι κι αυτό .!

 

Ναι αλλα σαν μέγεθος δεν είναι μεγάλο??? Είναι σαν να κουβαλάς άλλο ένα κινητό μαζί...Αν ήταν έτσι γιατί δεν πηραμε ενα ποιο χοντρό με μεγαλύτερη μπαταρία??? px 4000ma???

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα σαν μέγεθος δεν είναι μεγάλο??? Είναι σαν να κουβαλάς άλλο ένα κινητό μαζί...Αν ήταν έτσι γιατί δεν πηραμε ενα ποιο χοντρό με μεγαλύτερη μπαταρία??? px 4000ma???

 

Ουσιαστικά ειναι σαν 2 ν3 το ενα πανω στο άλλο μαζι με τις θηκες.

 

Ο λόγος που δεν πήραμε κάποιο άλλο πιο χοντρό ειναι οτι μας..... Ξετρέλανε η εμφάνιση :lol:

 

Κοίτα, δεν τον κουβαλάς συνεχεια μαζι σου. Μόνο εαν πρόκειται στα σίγουρα, να εισαι μακρυά από μπριζα πολλες ωρες.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Tο μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δοκιμάσεις με κάποιον εξωτερικό φορτιστή ώστε να δεις αν φταίει η μπαταρία ή το κινητό.

 

Την μπαταρια την φορτισα σε εξωτερικο φορτιστη και το κινητο κανει παλι τα ιδια. Μπορω να κανω κατι αλλο η να το στειλω πισω?

Edited by amelis
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε κάτι κουφό. Εκεί που μίλαγα ακούστηκε ένα συνεχόμενο μπιπ και έκλεισε η γραμμή. Κοιτάω να δω τι έγινε και βλέπω ότι δεν είχα καθόλου σήμα πάρα μόνο δύο κόκκινα X. Αυτό κράτησε 2-3 δευτερόλεπτα, μετά επανήλθε κανονικά και μάλιστα είχα full σήμα. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο?
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε κάτι κουφό. Εκεί που μίλαγα ακούστηκε ένα συνεχόμενο μπιπ και έκλεισε η γραμμή. Κοιτάω να δω τι έγινε και βλέπω ότι δεν είχα καθόλου σήμα πάρα μόνο δύο κόκκινα X. Αυτό κράτησε 2-3 δευτερόλεπτα, μετά επανήλθε κανονικά και μάλιστα είχα full σήμα. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο?

 

Εμένα μου το έκανε 1 φορά στην 1η θέση όπου έχω την wind. Αλλά εδώ στην περιοχή μου δεν έχει καλό σήμα και άλλαζε από 2g <=> 3g . Απενεργοποίησα το 3g και από τότε τπτ.

 

Και κάτι άλλο. Τα τηλ που έρχονται με την 1.0.4 μπορούμε φαντάζομαι κανονικά να περάσουμε άλλη ρομ μέσω cwm; Για να αποφύγω spflash.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να περάσεις άλλη ρομ μεσω cwm,μόνο αν αυτή βασίζεται στην 1.04 και έχει τα partitions (ένας ενιαίος εσωτερικός χώρος) όπως η 1.04.Aν πας να βάλεις την 1.03 με cwm,ενώ στο κινητό είναι ήδη η 1.04 περασμένη με sp flash tools (υποθέτω ότι στο εργοστάσιο δε κάθονται να την περνάνε χειροκίνητα μεσω του recovery) τότε το κινητό θα κολλήσει σε bootloop
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να περάσεις άλλη ρομ μεσω cwm,μόνο αν αυτή βασίζεται ήδη στην 1.04 και έχει τα partitions (ένας ενιαίος εσωτερικός χώρος) όπως η 1.04.Aν πας να βάλεις την 1.03 με cwm,ενώ στο κινητό είναι ήδη η 1.04 περασμένη με sp flash tools (υποθέτω ότι στο εργοστάσιο δε κάθονται να την περνάνε χειροκίνητα μεσω του recovery) τότε το κινητό θα κολλήσει σε bootloop

 

Όχι αναφερόμουν με ίδια βάση.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απο όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κάποια 1.04 που να μπαίνει απο cwm

 

Γι'αυτό ρώτησα. Επειδή διάβαζα στο chinaphonearena και έλεγαν μόνο για spflash. Δεν ανέφεραν μέσω cwm. Και μου έκανε εντύπωση.

Έχεις δοκιμάσει κάποια από αυτές;

Link to comment
Share on other sites

H ίδια ρομ είναι και στις 2 περιπτώσεις.Της geekgirl δεν ειναι rooted αλλά περνάει το touch recovery μέσω του οποίου μπορείς να φλασάρεις το root.zip και να γίνεις root.Του gizbeat όταν την είχα δοκιμάσει ήταν rooted αλλά αρχικά δεν είχε τα σωστά partitions και έτσι δεν είχαμε στην 1.04 13gb ενιαίο χώρο.Τώρα πιστεύω ότι το έχει διορθώσει οπότε και αυτή να βάλεις θα είσαι και root και οκ με τον χώρο.Εδώ και 2 ημέρες έχω αυτή http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-Kitkat-Style-Rom-Inew-V3-Beta-Preview-Root-CWM-Touch-GG η οποία πέρα απο κάποια kitkat στοιχεια όπως τον launcher και το kitkat bootanimation είναι σαν την 1.04.Kατά τα άλλα ειναι ήδη root και σου περνάει το cwm touch recovery.
Link to comment
Share on other sites

H ίδια ρομ είναι και στις 2 περιπτώσεις.Της geekgirl δεν ειναι rooted αλλά περνάει το touch recovery μέσω του οποίου μπορείς να φλασάρεις το root.zip και να γίνεις root.Του gizbeat όταν την είχα δοκιμάσει ήταν rooted αλλά αρχικά δεν είχε τα σωστά partitions και έτσι δεν είχαμε στην 1.04 13gb ενιαίο χώρο.Τώρα πιστεύω ότι το έχει διορθώσει οπότε και αυτή να βάλεις θα είσαι και root και οκ με τον χώρο.Εδώ και 2 ημέρες έχω αυτή http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-Kitkat-Style-Rom-Inew-V3-Beta-Preview-Root-CWM-Touch-GG η οποία πέρα απο κάποια kitkat στοιχεια όπως τον launcher και το kitkat bootanimation είναι σαν την 1.04.Kατά τα άλλα ειναι ήδη root και σου περνάει το cwm touch recovery.

 

Beta...?

Θα περιμένω λίγο....:)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη είναι ότι το κινητό με την 1.04 πέρα απο το (προαιρετικό) root είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη είναι ότι το κινητό με την 1.04 πέρα απο το (προαιρετικό) root είναι οκ.

 

Εγώ είμαι ικανοποιημένος και με την 1.0.1. Αλλά θα περασω σε άλλη κάποια στιγμη.

Περιμένω μήπως βγάλει η cyanogenmod ρομ να τρελαθούμε..:D

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα "περίεργα" που συμβαίνουν με τη μπαταρία και που ήδη έχουν αναφερθεί διαπίστωσα χτες και μερικά ακόμα "περίεργα" με τον φορτιστή του κινητού.

 

Ο φορτιστής γράφει input 100-240V ~ 50-60Hz 0.3A και ότι βγάζει 5.5V = 700mA. Προσωπικά δε θυμάμαι να έχω συναντήσει φορτιστή σύγχρονου κινητού με input στα 0.3A (συνήθως είναι στα 0.15-0.2Α) ούτε με output στα 5.5V (σχεδόν πάντα είναι 5V εκτός από μερικά tablet που πάει στα 5.2V).

 

Ειδικά η τάση των 5.5V είναι αρκετά "περίεργη" όχι μόνο επειδή υπερβαίνει τις επίσημες προδιαγραφές USB 1.x and 2.0 (που ορίζουν τάση 5V±5% δηλ. το λιγότερο 4.75V και μέγιστο στα 5.25V) αλλά και τις προδιαγραφές της Ευρωπαϊκής Ένωσης και της Κίνας για τους φορτιστές (που ορίζουν τάση στα 5V).

 

Δεν ξέρω βέβαια αν αυτό είναι συνηθισμένο στους φορτιστές κινέζικων κινητών επειδή είναι το πρώτο μου κινέζικο. Ίσως μερικοί που έχουν αγοράσει κι άλλα, να μας ενημερώσουν. Ίσως βέβαια να είναι απλά τυπογραφικό λάθος, αν και το βλέπω απίθανο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...