Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λέτε για αυτήν την ROM Kitkat Kernel 3.4.5 from 1.0.4 την δοκίμασε κάνες να μας πει εντυπώσεις;;;;;

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-Kitkat-Style-Rom-Inew-V3-Beta-Preview-Root-CWM-Touch-GG

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ορίστε 2 screenshots ύστερα απο την εγκατάσταση του nova launcher!Νομίζω φαίνεται η διαφορά στα εικονίδια πόσο πιο καθαρά φαίνονται και επίσης στην αρχική επιφάνεια χωράνε 5 και περισσότερα στην οριζόντια γραμμή. Ξέρω οτι οι περισσότεροι με αυτό δούλευετε απλά τα δειχνω για να δούνε μερικοί που δε το γνωρίζουμε το πως ομορφαίνουν τα εικονίδια και χωράνε και άλλα.
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Oχι απλά είσαι απο τους λίγους τυχερούς που η μπαταρία τους φορτίζει πλήρως.

 

Δεν ξέρω αν είναι από τους τυχερούς ή όχι :confused: αλλά, σε άλλα δύο κινητά που τσέκαρα το ένα "επώνυμο" (SG S3) και ένα κινέζικο (ΑΜΟΙ Ν828) η τάση σε μάξιμουμ φόρτιση δεν ξεπερνάει τα 4,2volts.

 

Ποιο είναι τώρα το σωστό και ποιο το λάθος μόνο κάποια "επίσημη" απάντηση μόνο θα το ξεκαθαρίσει.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι από τους τυχερούς ή όχι :confused: αλλά, σε άλλα δύο κινητά που τσέκαρα το ένα "επώνυμο" (SG S3) και ένα κινέζικο (ΑΜΟΙ Ν828) η τάση σε μάξιμουμ φόρτιση δεν ξεπερνάει τα 4,2volts.

 

Ποιο είναι τώρα το σωστό και ποιο το λάθος μόνο κάποια "επίσημη" απάντηση μόνο θα το ξεκαθαρίσει.:confused:

 

Και να προσθέσω ότι επίσης σε ένα επώνυμο LG optimus l3 με τον δικό του φορτιστή και σε πλήρη φόρτιση 100% η τάση δεν ξεπερνάει τα 4,2volts...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι από τους τυχερούς ή όχι :confused: αλλά, σε άλλα δύο κινητά που τσέκαρα το ένα "επώνυμο" (SG S3) και ένα κινέζικο (ΑΜΟΙ Ν828) η τάση σε μάξιμουμ φόρτιση δεν ξεπερνάει τα 4,2volts.

 

Ποιο είναι τώρα το σωστό και ποιο το λάθος μόνο κάποια "επίσημη" απάντηση μόνο θα το ξεκαθαρίσει.:confused:

 

Δε λέει κάτι αυτό.

Δεν είναι όλες οι μπαταρίες ίδιες και όλα τα στοιχεία τους ίδια.

Στο νοτε2 φτάνει και 4350.

Από την στιγμή που μπορεί η μπαταρία να πάρει παραπάνω τάση με εξωτερικό φορτιστή, από την τάση που φορτίζει στο τηλέφωνο, είναι πρόβλημα της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Δε λέει κάτι αυτό.

Δεν είναι όλες οι μπαταρίες ίδιες και όλα τα στοιχεία τους ίδια.

Στο νοτε2 φτάνει και 4350.

Από την στιγμή που μπορεί η μπαταρία να πάρει παραπάνω τάση με εξωτερικό φορτιστή, από την τάση που φορτίζει στο τηλέφωνο, είναι πρόβλημα της συσκευής.

 

Με την ίδια λογική και η μπαταριά από το LG φτάνει 4,3 σε εξωτερικό φορτιστή τη σημαίνει αυτό ότι το κινητό δεν την φορτίζει σωστά....Δηλαδή αν όχι όλα τα περισσότερα κινητά έχουν πρόβλημα φόρτισης...;;

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια λογική και η μπαταριά από το LG φτάνει 4,3 σε εξωτερικό φορτιστή τη σημαίνει αυτό ότι το κινητό δεν την φορτίζει σωστά....Δηλαδή αν όχι όλα τα περισσότερα κινητά έχουν πρόβλημα φόρτισης...;;

 

Δεν έχει καμία σχέση αυτό που λες.

Το κινητό βλέπει ταβάνι νωρίς και μάλιστα σταματάει εντελώς την φόρτιση και μετά αρχίζει να πέφτει.

Αν αυτό δε θεωρείται πρόβλημα φόρτισης τι είναι;

Είναι και μάλιστα hardware, γιατί το κάνει και με κλειστό το τηλέφωνο.

Η λάθος ένδειξη από την άλλη είναι θέμα software.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση αυτό που λες.

Το κινητό βλέπει ταβάνι νωρίς και μάλιστα σταματάει εντελώς την φόρτιση και μετά αρχίζει να πέφτει.

Αν αυτό δε θεωρείται πρόβλημα φόρτισης τι είναι;

Είναι και μάλιστα hardware, γιατί το κάνει και με κλειστό το τηλέφωνο.

Η λάθος ένδειξη από την άλλη είναι θέμα software.

 

Και θα σου αποδείξω ότι έχεις λάθος μεγάλο το κείμενο είναι από iPhone Help-Desk

 

Τα ηλεκτρόδια τους είναι Λίθιο στην κάθοδο, και Γραφίτης (άνθρακας) στην άνοδο. Τα στοιχεία Li-Po έχουν ονομαστική τάση 3,7V. Η πρακτική περιοχή τάσης είναι από 4,2 Volts όταν είναι φρεσκοφορτισμένα, έως 3 Volts όταν εκφορτιστούν. Αυτό το γεγονός τα κάνει να είναι πολύ ελαφριά συγκριτικά με όλα τα άλλα στοιχεία, και αποκλείει τον κίνδυνο έκρηξης, αφού δεν μπορεί να αναπτυχθεί μεγάλη πίεση στο εσωτερικό του στοιχείουΗ σχέση βάρους / χωρητικότητας και η ικανότητά τους να εκφορτίζονται με μεγάλες συγκριτικά εντάσεις,.

 

Φόρτιση :

 

Όταν φεύγουν από το εργοστάσιο κατασκευής τους,έχουν περίπου το 50% του φορτίου τους.Τα στοιχεία Li-Io και Li-Po απαιτούν ειδικές παραμέτρους φόρτισης, που ΜΟΝΟ φορτιστές κατασκευασμένοι αυτή την αποστολή (ή τα ειδικά προγράμματα Li-Io και Li-Po των σύνθετων φορτιστών) μπορούν να χρησιμοποιηθούν .Η μέγιστη τάση φόρτισης ανά στοιχείο (σε σειρά) είναι 4,235V. Στην πράξη η τάση φόρτισης ορίζεται στα 4,2V ή στα 4,15V για περισσότερη ασφάλεια.

 

Όπως διαβάσατε είναι κατασκευασμένες να δουλεύουνε ως νταβάνι τα 4,2V και όχι πάνω από αυτό για λογούς ασφάλειας και μακροζωίας της μπαταρίας.

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Και θα σου αποδείξω ότι έχεις λάθος μεγάλο το κείμενο είναι από iPhone Help-Desk

 

Τα ηλεκτρόδια τους είναι Λίθιο στην κάθοδο, και Γραφίτης (άνθρακας) στην άνοδο. Τα στοιχεία Li-Po έχουν ονομαστική τάση 3,7V. Η πρακτική περιοχή τάσης είναι από 4,2 Volts όταν είναι φρεσκοφορτισμένα, έως 3 Volts όταν εκφορτιστούν. Αυτό το γεγονός τα κάνει να είναι πολύ ελαφριά συγκριτικά με όλα τα άλλα στοιχεία, και αποκλείει τον κίνδυνο έκρηξης, αφού δεν μπορεί να αναπτυχθεί μεγάλη πίεση στο εσωτερικό του στοιχείουΗ σχέση βάρους / χωρητικότητας και η ικανότητά τους να εκφορτίζονται με μεγάλες συγκριτικά εντάσεις,.

 

Φόρτιση :

 

Όταν φεύγουν από το εργοστάσιο κατασκευής τους, οι Li-Po έχουν περίπου το 50% του φορτίου τους.Τα στοιχεία Li-Io και Li-Po απαιτούν ειδικές παραμέτρους φόρτισης, που ΜΟΝΟ φορτιστές κατασκευασμένοι αυτή την αποστολή (ή τα ειδικά προγράμματα Li-Io και Li-Po των σύνθετων φορτιστών) μπορούν να χρησιμοποιηθούν .Η μέγιστη τάση φόρτισης ανά στοιχείο (σε σειρά) είναι 4,235V. Στην πράξη η τάση φόρτισης ορίζεται στα 4,2V ή στα 4,15V για περισσότερη ασφάλεια.

 

Όπως διαβάσατε είναι κατασκευασμένες να δουλεύουνε ως νταβάνι τα 4,2V και όχι πάνω από αυτό για λογούς ασφάλειας και μακροζωίας της μπαταρίας.

 

Σωστά όλα όσα έγραψες, αλλά θεωρητικά, γιατί δεν είναι όλες οι μπαταρίες ίδιες όμως.

Ιδίως στα κινέζικα που η εσωτερική αντίσταση ποικίλει από κομμάτι σε κομμάτι και μάλιστα με μεγάλες διαφορές, εξού και οι διαφορές στην τάση.

Τώρα αν θεωρείς ότι το κινητό δεν έχει κανένα πρόβλημα με τη φόρτιση πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου λειτουργεί άψογα πάντως. η μπαταρία δεν είναι και σαν του jiayu g3 που έχω αλλά την περίμενα πολύ χειρότερη.... Το μόνο παράξενο είναι οτι πέφτει γρήγορα στο 80%. Μετά στρώνει πάντα. Με το ζόρι να βγάλετε προβληματικό το τηλεφωνάκι που δουλεύει μια χαρά. Και το μικρόφωνό του είναι πολύ καλό ειδικά σε συνθήκες με πολύ θόρυβο που το δοκίμασα μέσα σε εργοστάσιο... Καμιά σχέση με το g3 και το hdc legend
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Σωστά όλα όσα έγραψες, αλλά θεωρητικά, γιατί δεν είναι όλες οι μπαταρίες ίδιες όμως.

Ιδίως στα κινέζικα που η εσωτερική αντίσταση ποικίλει από κομμάτι σε κομμάτι και μάλιστα με μεγάλες διαφορές, εξού και οι διαφορές στην τάση.

Τώρα αν θεωρείς ότι το κινητό δεν έχει κανένα πρόβλημα με τη φόρτιση πάω πάσο.

 

όχι,όχι δεν αντιλέγω στο ότι μπορεί το κινητό να έχει πρόβλημα,ούτε να ''μαλώσω'' με εσένα προσωπικά ούτε με κανένα άλλο απλά προσπαθώ να βάλω και εγώ ένα ''λιθαράκι'' στην λύση του προβλήματος...

 

Και από ότι πιστεύω το πρόβλημα δεν είναι η μπαταριά ούτε το κινητό σαν hardware αλλά το ρημάδι software έχω πάθει προσωπικά ένα ανάλογο περιστατικό με το LG δεν την φόρτιζε πλήρως είτε το είχα ανοιχτό είτε κλειστό,γιατί και κλειστώ να είναι την φόρτιση την ελέγχει το software,ώ ναι δοκιμάστε να φορτίσετε ένα android κινητό χωρίς software,απλα δεν θα φορτίσει δοκιμασμένο...Την λύση την έδωσε μια custom rom η οποία την φορτίζει σωστά μέχρι τα 4,2V και όχι παραπάνω και φυσικά στην δικιά μας περίπτωση στο ότι δηλαδή με το που φτάσει στο 100% η φόρτιση αυτό αρχίζει και ξεφορτίζει εφόσον παραμένει συνδεμένο με το φορτιστή κάνει μπαμ ότι είναι θέμα software...

Για να ολοκληρώσω την άποψη μου πιστεύω ότι δεν χρειαζόμαστε ούτε άλλη μπαταρία ούτε εξωτερικούς φορτιστές ούτε άλλα μαγικά κόλπα αυτό που θέλουμε είναι κάποιον developer η τέλος πάντων κάποιον που να γνωρίζει καλά από android και να προγραμματίσει σωστά το κομμάτι που λέγετε ''φόρτιση'' εκεί πονάει το κινητάκι μας ή αλλιώς υπομονή μέχρι να κυκλοφορήσει κάποια ομάδα developer μια καλή custom rom χωρίς Bugs και να πάμε σε αυτήν.

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μπορω να ρωτησω κατι, που μπορω να δω το tracking number στο to2c.com σε μια αγορα που εκανα στις 25/1, το μονο που μου εχει δωσει ειναι το Order...Υπαρχει περιπτωση να μην εχει σταλει ακομη?? Edited by DjGrivas
Link to comment
Share on other sites

Επιδή διάβασα πολλά παράπονα για το gps του inew v3 στις τελευταίες 4-5 σελίδες, να ξέρετε ότι η γεωγραφία της Ελλάδας και ειδικά μέσα στην Αθήνα, δημιουργεί προβλήματα σε πολλά gps! Για παράδειγμα στην περιοχή της Κυψέλης από την πλατεία κυψέλης και για 5-6 οικοδομηκά τετράγωνα προς τα επάνω (προς Γαλάτσι) δεν λειτουργεί κανένα gps σωστά! Έχω δοκιμάσει 4 διαφορετικές συσκευές gps φίλων και οι 4 μπερδεύοντε και δείχνουν αποκλείσεις, από 200 εως και 400 μέτρα από το πραγματικό σημείο που βρισκόμασταν!!!

Σίγουρα υπάρχουν και άλλες τέτοιες προβληματικες περιοχες στην Ελλάδα που ανακλουν το σήμα των δορυφόρων και δείχνουν λάθος ενδείξεις!! Ηρεμία λοιπόν, είναι κάτι που δεν οφήλεται σε λάθος του τηλεφώνου!

Όσο για αυτούς που θεωρούν ότι το wifi είναι αδύναμο, προφανώς έχουν λάθος μέτρα σύγκρισης! ΔΕΝ συγκρίνουμε ΠΟΤΕ ένα τηλέφωνο με ένα laptop!!! Έχω αγοράσει 3 φορές κινέζικα φτηνοτηλέφωνα και τα έχω συγκρίνει με wifi άλλων τηλεφώνων (samsung και xperia) και ποτέ δεν είχα χειρότερο δέκτη.Μάλιστα τη μία φορά είχα και καλύτερο σημα!!! ...... Τώρα άν το inew v3 θα αποτελέσει εξαίρεση.... θα το μάθω όταν έρθει και το δικό μου!!!

Τέλος αν κάποιος ψάχνει καλή προσφορά ας δεί και στο pandawill!! 135 euro με δεύτερη μπαταρία δώρο και free shiping!! Έχω ξαναπάρει από pandawill άλλες 2 φορές και είμαι ικανοποιημένος!!

 

ΥΓ. Το καλό με τα κινέζικα τηλεφωνάκια, είναι ότι κάθε χρόνο μπορείς να αγοράζεις κάθε χρόνο καινούριο και να μοχοπουλάς το παλιό σχεδόν στην τιμή που το είχες αγοράσει!!! Κάτι που είναι μάλλον απίθανο με τα επώνυμα!! χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα αυτη την εφαρμογη σημερα https://play.google.com/store/apps/details?id=aky.akshay.coveralgorithm&hl=en δεν ξερω αν την γνωριζετε! μπορει καποιος να την δοκιμασει?? γτ εγω ακομα δυστυχως οχι...περιμενω το κινητο να μου ερθει αυτη την εβδομαδα! αν λειτουργει σωστα ειδικα με το flip case mode που ειδα οτι εχει θα ειναι τρομερη η ευκολια με το κινητο σας και μου σε λιγο καιρο..:lol:
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή είναι πολύ καλή και κάνει αυτό που υπόσχεται.Στο v3 όμως δε χρειάζεται όταν έχεις την flip case γιατι λειτουργεί κανονικά χωρίς έξτρα πρόγραμμα το άνοιγμα-κλεισιμο της συσκευής.Επίσης για όποιον δεν το γνωρίζει,η συσκευή υποστηρίζει και ηχογράφηση κλήσης.Κατα την διάρκεια μιας κλήσης πατάμε μενού--->έναρξη εγγραφής ή για αυτόματη ηχογράφηση λειτουργεί τέλεια το call recorder Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή είναι πολύ καλή και κάνει αυτό που υπόσχεται.Στο v3 όμως δε χρειάζεται όταν έχεις την flip case γιατι λειτουργεί κανονικά χωρίς έξτρα πρόγραμμα το άνοιγμα-κλεισιμο της συσκευής.Επίσης για όποιον δεν το γνωρίζει,η συσκευή υποστηρίζει και ηχογράφηση κλήσης.Κατα την διάρκεια μιας κλήσης πατάμε μενού--->έναρξη εγγραφής ή για αυτόματη ηχογράφηση λειτουργεί τέλεια το call recorder

 

οου.. ευχαριστω! το περιμενω με ανυπομονησια!! συγνωμη για το off topic.. :p

Link to comment
Share on other sites

Και να πω ακόμη ότι αν θέλουμε το κινητό να ανοίγει κάποιες ημέρες διαφορετική ώρα,δε χρειάζεται να αλλάζουμε την ώρα στην προγραμματισμένη ενεργοποιηση-απενεργοποίηση.Απλά βάζουμε ένα ξυπνητήρι και όταν έρθει η ώρα,το κινητό θα ανοίξει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Μετα και απο καλιμπραρισμα δεν εχω τα αποτομα πρωτα 15% ουτε να κλεινει στα 14%.

Ειχα ξεχασει και wifi, για τα δεδομενα μας δεν παει καλυτερα νομιζω

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

To κινητό έχει κολλήσει εδώ και μέρες σε αυτήν την ένδειξη επειδή δεν βρήκα στον οδηγό τι σημαίνει το Despatched to ATC from 2014-01-13 16:42:00 τι εν νοεί ο ποιητής??? Δεν ξέρω εφόσον το αντικείμενο έφυγε γύρω στις 10/1 υπάρχει περίπτωση λόγω των γιορτών τους να σταμάτησαν να φευγουν δέματα απο τα ταχυδρομεία?? Γιατί απο τοτε αν το εδωσαν για πτήση και ακόμα δεν έχει πετάξει τι να πω τότε γιορτάζουν μέχρι και τα αεροπλάνα τους... Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

To κινητό έχει κολλήσει εδώ και μέρες σε αυτήν την ένδειξη επειδή δεν βρήκα στον οδηγό τι σημαίνει το Despatched to ATC from 2014-01-26 16:42:00 τι εν νοεί ο ποιητής???

 

Ειναι στον δρομο,να τπ περιμενεις μεσα στις επομενες 10 μερες

Link to comment
Share on other sites

οταν κανω scroll στον chrome γιατί τρέμει πάνω-κάτω?

τι φλασια έφαγε?

 

Δεν φταιει το κινητο απο οτι εχω παρατηρησει το κανει στα πιο πολλα mtk κκνητα.. Αν οχι σε ολα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δε παίζει να έχουν γιορτές στην singpost γιατί το είχα ρωτήσει και εγώ αυτό πριν το παραγγείλω... υπομονή! Ή αυτή ή την άλλη εβδομάδα θα τα έχουμε!!
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ;oti όταν φορτίζω το κινητό μου είτε με το φορτιστή του ειτε απο τον pc μόλις φτανει στο 87% περίπου μετα απο λίγα λεπτά δείχνει πλήρη φορτισμένο.Έχω διαβάσει τα σχετικά περί φόρτισης αλλά παρόλο τα calibration που έχω κάνει δε στρώνει αυτό το πράγμα.Το θέμα είναι να το αφήνω κάνα μισαωρο ακόμη η να το βγάζω εκείνη την ώρα?Μπορώ να κάνω κάτι άλλο μήπως και στρώσει?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μπορω να ρωτησω κατι, που μπορω να δω το tracking number στο to2c.com σε μια αγορα που εκανα στις 25/1, το μονο που μου εχει δωσει ειναι το Order...Υπαρχει περιπτωση να μην εχει σταλει ακομη??
http://www.17track.net
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...