Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το κινητό,ενα θέμα που είχα με το gps αλλά με το γνωστό οδηγό που ακολούθησα λύθηκε! Το wifi του δε βλέπω να διαφέρει με το note 1 η το nexus 10 που διαθέτω, αυτή τη στιγμή σας γράφω απο το nexus 10 έχοντας συνδεθεί με το ρούτερ του αδερφού μου στο πάνω όροφο, μου βγάζει 2 γραμμές το ίδιο επίσης έχει και το inewv3 που τα έχω δίπλα δίπλα...

Προσωπικά εμένα με μια μέτρια χρήση και έχοντας προγραμματίσει να κλείνει 1 το βράδυ και να ανοίγει μόνο του 8 ώρα (που δε το έχω δει σε άλλο κινητό αυτό το προγραμματισμό) μου βγάζει ”μιάμιση μέρα”!Εννοώ χρήση 5-6 τηλέφωνα την ημέρα των 10 λεπτών, κάποια λεπτά σερφάρισμα και παραλαβή email, λίγο candy :p και ίσως λίγο gps με το runtastic.Διαβάζω ότι σε μισή μέρα αδειάζετε το κινητό, τι το κάνετε τόσες ώρες? Οκ θα δεχτώ το γεγονός οτί πολλοί δουλεύουνε με το κινητό αλλά οι συγκεκριμένοι θα πρότεινα να στραφούν σε αλλά κινητά, απο 2500mah και πάνω και όχι στο συγκεκριμένο που έχει 1830mah, μιλάω πάντα χωρίς να δημιουργώ παρεξηγήσεις!Αν η δουλειά μας έχει να κάνει με το κινητό δε πάμε να αγοράσουμε το inewv3 που ξέρουμε οτι έχει μικρή μπαταρία και έχει τη περίεργη αυτή συμπεριφορά.

Έχοντας 2 χρόνια το note 1 θυμάμαι χαρακτηριστικά απο την αρχή το έβριζα όταν κάθε φορά ήθελα να ανοιξω να δω τις επαφές μου ,ήτανε ενα τεμπελόσκυλο!Τώρα δε που το χρησιμοποιώ για ταξίδια, κάποιες φωτό, όταν το ανοίγω και συνδέεται στο wifi θέλει μισό λεπτό να το αφήσω να ξεχαρμανιάσει στις ενημερώσεις γιατί δε μπορείς να κάνεις οτιδήποτε άλλο ταυτόχρονα!

Μη μου πείτε να το περάσω άλλη Ρομ γιατί το έκανα αλλά ολο και κάποια bug είχε η ελλείψεις.

Το μόνο που δε το φτάνει το inew και πολλά αλλά κινητά είναι η κάμερά του και γι αυτό το λόγο το έχω κρατήσει ακόμη.

Το inewv3 του έχω φορτώσει όσα δεν είχα φορτώσει ποτέ στο note μου και απορώ που δε κολάει πουθενά, βέβαια δε κάνω ταυτόχρονα εφαρμογές μαζί αλλά είναι τρομερό το κινητό!!Επιτέλους ανοίγω τις επαφές μου χωρίς να περιμένω!Έβαλα για πρώτη φορά μου το nova launcher, τα εικονίδια που τα έβλεπα λίγο μεγαλούτσικα και κάπως αλλοιωμένα τώρα έχουνε γίνει πεντακάθαρα και πιο συμαζεμένα, πραγματικά μεταμορφώθηκε σε αλλο κινητό! Όποιος δε το έχει δοκιμάσει να το κάνει σίγουρα, πλήρως παραμετροποιήσιμο.

 

Αυτά είχα να πω , το κινητό για μένα αξίζει με το παραπάνω τα λεφτά του, θέλει να χεις λίγο τύχη να σου δουλεύουν όλα τέλεια και το σημαντικότερο να παρακολουθείς βεβαίως το αντίστοιχο νήμα για τυχόν επιδιορθώσεις.

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε επειδή έτυχε να έχω το note 1 καταλαβαίνω απόλυτα τι λες.Και η μπαταρία που ήταν 2500mah πάλι δεν κρατούσε πολύ παραπάνω απο όσο κρατάει η 1830mah του inew.Μετά στο note 2 οκ βάλανε μυαλό και φτιάξανε τα κουσούρια του 1.Και ενημερωτικά όλα τα mtk κινητά με cpu 65xx έχουν την αυτόματη ενεργοποίηση-απενεργοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε με. Έβαλα μια κάστομ από cwm η οποία βασίζονταν στην 1.0.4. Δεν με βόλεψε και γύρισα στην 1.0.1 αλλά τώρα δεν μου αναγνωρίζει τον εσωτερικό χώρο. Γύρισα με εφεδρεία που είχα πάρει από cwm. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τον δω η πρέπει να τον διαμορφώσω αναπόφευκτα;
Link to comment
Share on other sites

Aν έβαλες 1.04 με sp flash tools,πρέπει να γυρίσεις αρχικά σε 1.01 με sp flash tools ώστε να φλασαριστούν πάλι τα partitions.Και μετά μπορείς να επαναφέρεις το backup σου απο το cwm
Link to comment
Share on other sites

Aν έβαλες 1.04 με sp flash tools,πρέπει να γυρίσεις αρχικά σε 1.01 με sp flash tools ώστε να φλασαριστούν πάλι τα partitions.Και μετά μπορείς να επαναφέρεις το backup σου απο το cwm

 

Με cwm την πέρασα.

μου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να διαμορφώσω. Δεν το έχω κάνει ακόμα μήπως και μπορέσω να το αποφύγω.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το παρήγγειλα 21 και 23 πήρα tracking number...ακόμα δε σου ήρθε ε? και tracking number πότε σου δώσανε? Αρχίζω να πιστεύω ότι θα περιμένω πολυυυυυυ ακόμα...

 

'Οχι, ακόμη δεν έχει έρθει. Στα ΕΛΤΑ βγάζει το μήνυμα

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 22-01-2014 17:55 IPS

 

Θέλων να πιστεύω πως μέχρι το τέλος της Εβδομάδας, αν είμαστε λίγο τυχεροί, ίσως και να το

εχουμε στα χέρια μας.

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε με. Έβαλα μια κάστομ από cwm η οποία βασίζονταν στην 1.0.4. Δεν με βόλεψε και γύρισα στην 1.0.1 αλλά τώρα δεν μου αναγνωρίζει τον εσωτερικό χώρο. Γύρισα με εφεδρεία που είχα πάρει από cwm. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τον δω η πρέπει να τον διαμορφώσω αναπόφευκτα;

 

Επειδή και εγώ ειμαι στην 1.03 και σκέφτομαι για 1.04 , τι σε χάλασε και την έβγαλες ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ ειμαι στην 1.03 και σκέφτομαι για 1.04 , τι σε χάλασε και την έβγαλες ?

 

Προσπαθούσα να κάνω πορτ άλλες Ρομ. Δεν έβαλα την δική του.

Link to comment
Share on other sites

Με cwm την πέρασα.

μου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να διαμορφώσω. Δεν το έχω κάνει ακόμα μήπως και μπορέσω να το αποφύγω.

Αν την πέρασες με cwm,πάτα διαμόρφωση και θα εισαι οκ.Επισης δε ξέρω ποια custom προσπάθησες να βάλεις αλλά προσωπικά όσες δοκίμασα,μπούταραν μόνο αν είχα προηγουμένως στο κινητό την 1.03.Mε την 1.04 είχα πάντα bootloop ακόμη και αν η εγκατασταση της είχε γίνει απο το cwm

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Οι παρακάτω μετρήσεις είναι με χάρακα και μπορεί να μην είναι τόοοοσο ακριβές.

 

Η μπαταρία του iNew έχει διαστάσεις 75 * 57 *4 και όγκο 17100 κχ και χωρητικότητα 1830 mha

και η μπαταρία του ΑΜΟΙ Ν828 έχει διαστάσεις 60 *55 *5 και όγκο 16500 κχ και χωρητικότητα 2050 mah.

Aν φτιάξουμε έτσι μια μπαταρία στις διαστάσεις αυτής του iNew και με την "τεχνολογία" αυτής από του ΑΜΟΙ

τότε θα έχει χωρητικότητα (υπολογισμένο με την μέθοδο των τριών) περίπου στα 2130 mah (με την προϋπόθεση ότι ο όγκος είναι ανάλογος των mah)

 

Το σίγουρο είναι ότι μπορεί να χωρέσει μεγαλύτερη μπαταρία. Ατυτό που δεν ξέρουμε είναι αν κάποιος θα φτιάξει μια τέτοια και πότε;

 

Νομίζω πως η μπαταρία από SG4 mini χωράει στο inew. Αν το μέγεθος της μπαταρίας που λέει εδώ είναι ακριβές, τότε πιστεύω ότι βρίκαμε αντικαταστάτη.

Αυτή που πουλάει ο τύπος λέει ότι είναι 3000 mAh που σίγουρα δεν παίζει αλλά υπάρχουν και άλλες σε πιο "λογικά" αμπέρ!

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος ενδιαφέρεται για την αγορά του inew V3 απο την ευρωπαϊκή αγορά (Αγγλία), είναι διαθέσιμο στο DigitalPlayworld. H τιμή του είναι στα £154.99 δηλάδη γύρω στα 187,64€.

 

Απ'οτι βλεπω, δεν στελνει ελλαδα...7 χωρες βγαζει διαθεσιμες και δεν ειναι η ελλαδα σ'αυτες

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η μπαταρία από SG4 mini χωράει στο inew. Αν το μέγεθος της μπαταρίας που λέει εδώ είναι ακριβές, τότε πιστεύω ότι βρίκαμε αντικαταστάτη.

Αυτή που πουλάει ο τύπος λέει ότι είναι 3000 mAh που σίγουρα δεν παίζει αλλά υπάρχουν και άλλες σε πιο "λογικά" αμπέρ!

Το θέμα είναι όμως ότι η κανονική μπαταρία του s4 mini ειναι 1900mah δηλαδή μόλις 70mah παραπάνω και επίσης μην θεωρούμε βέβαιο ότι ακόμη και αν χωράει όπως πρέπει μέσα στο κινητό,θα μπορει να την φορτίζει πλήρως.Εδώ δεν μπορει να φορτισει πλήρως την δική του μπαταρία :lol: Οπότε ο εξωτερικός φορτιστής θα ειναι και πάλι μονόδρομος για να εκμεταλευτούμε τα επιπλέον 70mah

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι όμως ότι η κανονική μπαταρία του s4 mini ειναι 1900mah δηλαδή μόλις 70mah παραπάνω και επίσης μην θεωρούμε βέβαιο ότι ακόμη και αν χωράει όπως πρέπει μέσα στο κινητό,θα μπορει να την φορτίζει πλήρως.Εδώ δεν μπορει να φορτισει πλήρως την δική του μπαταρία :lol: Οπότε ο εξωτερικός φορτιστής θα ειναι και πάλι μονόδρομος για να εκμεταλευτούμε τα επιπλέον 70mah

 

To "πλήρως" είναι σχετικό. Το φόρτισμα που δεν ξεπερνάει τα 4,2 μου είναι απόλυτα λογικό και οτιδήποτε παραπάνω κάνει ζημιά στην μπαταρία (μακρυπρόθεσμα). Στο inew δεν συμβαδίζουν τα volts με το ποσσοστό της μπαταρίας που εμφανίζεται.

Από κει και πέρα δεν θα έχει θέμα με την φόρτιση παρά μόνο θα θέλει παραπάνω χρόνο.

Για 1900 δεν αξίζει αλλά υπάρχουν και κάποιες κοντά στα 2,5 αμπέρ.

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος ενδιαφέρεται για την αγορά του inew V3 απο την ευρωπαϊκή αγορά (Αγγλία), είναι διαθέσιμο στο DigitalPlayworld. H τιμή του είναι στα £154.99 δηλάδη γύρω στα 187,64€
.

 

Απ'οτι βλεπω, δεν στελνει ελλαδα...7 χωρες βγαζει διαθεσιμες και δεν ειναι η ελλαδα σ'αυτες

 

http://www.inewmobile.com/inew-v3-octa-core-mtk-mt6592-android-smart-phone-dual-camera-wifi-gps.html

 

εαν δεν κάνω λάθος η ιδια εταιρία το πουλάει και μάλιστα σε πολυ καλύτερη τιμή Special Price: €138.95

 

extra battery μονο 4 euro.

 

το σκέφτομαι σοβαρα να κανω αγορά για έναν φιλο μου!

Edited by Nick84
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια αυτων που ΕΧΟΥΝ το κινητο ειναι ευχαριστημενοι και θα το ξαναπερναν.

Εγω προσωπικα παρολες τις παρεξενιες του σε μερικους τομεις, το θεωρω το καλυτερο vfm απο ολα τα mediatek στα 127 ευρω που το πηρα. εννοειται ειμαι τοσο σιγουρος οτι θα το ξαναπερνα με κλειστα ματια οσο σιγουρος ειμαι οτι δεν θα ξαναγοραζα το ιδιων κυβικων και πολυ διασημο jiayu g3s, ακομα με βριζει ο φιλος μου του οποιου το προτεινα.

 

Ετσι φίλε μου, κι εγώ το ίδιο με τα 132 ευρω που έδωσα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς αν ταιριάζει η μπαταρία του inew i6000 που είναι χωρητικότητας 3150mah στο inew v3; Η λογική λέει όχι αλλά δεν θέλω να χάνω τις ελπίδες μου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να χωρέσει η μπαταρία απο το i6000.

 

Έχεις ακριβώς τις διαστάσεις της μπαταρίας γιατί το έδωσα μακριά.Έχω παρά πολλές διαφορετικές μπαταρίες

Link to comment
Share on other sites

Αν φορτίζουμε το κινητό κλειστό και το αφήνουμε όλο το βράδυ στον φορτιστή πώς γίνεται να ξεφορτίζει όταν φτάσει στην full φόρτιση όπως λέτε;
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Αν φορτίζουμε το κινητό κλειστό και το αφήνουμε όλο το βράδυ στον φορτιστή πώς γίνεται να ξεφορτίζει όταν φτάσει στην full φόρτιση όπως λέτε;

 

Kαι όμως είναι...

Δοκίμασέ το με ένα app που σου δείχνει την τάση και θα δεις ότι όταν φορτίζει φτάνει και μέχρι τα 4,197v και αστο σβηστό να μείνει κανά δύωρο παραπάνω στο 100% και άνοιξέ και δες την τάση της μπατερίας σου.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί..σε μένα όταν το φορτιζω γράφει 4367 Πάνω κάτω στο φουλ...Είναι μούφα Η ένδειξη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το κινητο δεν το εχω λαβει ακομα, αλλα οι διαστασεις του μου θυμηζουν το Sony xperia z , θα. Μπορουσε να χωραει η μπαταρια του στο inew ?
Link to comment
Share on other sites

'Οχι, ακόμη δεν έχει έρθει. Στα ΕΛΤΑ βγάζει το μήνυμα

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 22-01-2014 17:55 IPS

 

Θέλων να πιστεύω πως μέχρι το τέλος της Εβδομάδας, αν είμαστε λίγο τυχεροί, ίσως και να το

εχουμε στα χέρια μας.

 

και εμενα το ιδιο ακριβως! ας ελπισουμε οτι θα ειμαστε τυχεροι! απο 9/1 το εχω παραγγειλει! και σταλθηκε 22 και ειμαι με ενα χρεπι εχω παει να το εκτοξευσω στον τοιχο απειρες φορες...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί..σε μένα όταν το φορτιζω γράφει 4367 Πάνω κάτω στο φουλ...Είναι μούφα Η ένδειξη;

Oχι απλά είσαι απο τους λίγους τυχερούς που η μπαταρία τους φορτίζει πλήρως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις ακριβώς τις διαστάσεις της μπαταρίας γιατί το έδωσα μακριά.Έχω παρά πολλές διαφορετικές μπαταρίες

Γιώργο δες

Οι παρακάτω μετρήσεις είναι με χάρακα και μπορεί να μην είναι τόοοοσο ακριβές.

 

Η μπαταρία του iNew έχει διαστάσεις 75 * 57 *4 και όγκο 17100 κχ και χωρητικότητα 1830 mha

και η μπαταρία του ΑΜΟΙ Ν828 έχει διαστάσεις 60 *55 *5 και όγκο 16500 κχ και χωρητικότητα 2050 mah.

Aν φτιάξουμε έτσι μια μπαταρία στις διαστάσεις αυτής του iNew και με την "τεχνολογία" αυτής από του ΑΜΟΙ

τότε θα έχει χωρητικότητα (υπολογισμένο με την μέθοδο των τριών) περίπου στα 2130 mah (με την προϋπόθεση ότι ο όγκος είναι ανάλογος των mah)

 

Το σίγουρο είναι ότι μπορεί να χωρέσει μεγαλύτερη μπαταρία. Ατυτό που δεν ξέρουμε είναι αν κάποιος θα φτιάξει μια τέτοια και πότε;

Το θέμα είναι ότι και εγώ δεν έχω κάποιο άλλο εργαλείο για να κάνω μέτρηση ακριβείας αλλά οι διαστάσεις αυτές ειναι

Link to comment
Share on other sites

.

 

 

 

http://www.inewmobile.com/inew-v3-octa-core-mtk-mt6592-android-smart-phone-dual-camera-wifi-gps.html

 

εαν δεν κάνω λάθος η ιδια εταιρία το πουλάει και μάλιστα σε πολυ καλύτερη τιμή Special Price: €138.95

 

extra battery μονο 4 euro.

 

το σκέφτομαι σοβαρα να κανω αγορά για έναν φιλο μου!

 

 

Η συγκεκριμένη σελίδα δεν εχει free ship και χρεώνει καποιο επιπλέων ποσό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...