Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω τα άσπρα. Δεν γίνεται να έχουν όμως διαφορά. Δοκίμασε τα και σε μια άλλη πηγή να δεις αν περάσουν. Τα δικά μου τα δοκίμασα σε s3 και δεν παίζουν αν δεν κρατάς το κουμπί. Που σημαίνει ότι είναι το παλιό πρωτόκολλο. Μήπως τα μαύρα που έχεις είναι η έκδοση ctia ;

 

Ναι αλλά εγώ έχω τα μαυρα και δουλευουν τζάμι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η έκδοση ctia είναι τα Mh1c. Ta Mh1 της προσφοράς είναι το παλιό πρωτόκολλο. Είμαι σίγουρος γιατί στο ZTE v967s παίζουν κανονικά. Είναι σχεδόν βέβαιο τουλάχιστον για το δικό μου Inew, ότι έχει υποδοχή ctia.

 

Edit: Τα δικά σας τηλ είναι από την πρώτη φουρνιά?

Edited by Nirvana1979
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση ctia είναι τα Mh1c. Ta Mh1 της προσφοράς είναι το παλιό πρωτόκολλο. Είμαι σίγουρος γιατί στο ZTE v967s παίζουν κανονικά. Είναι σχεδόν βέβαιο τουλάχιστον για το δικό μου Inew, ότι έχει υποδοχή ctia.

 

Edit: Τα δικά σας τηλ είναι από την πρώτη φουρνιά?

 

Το δικό μου ναι. Της πρώτης φουρνιάς . Λες να έχουν διαφορετικό υλικό;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένα screenshot απο τη δικιά μου χρήση, κράτησε 3 μέρες και 16 ώρες!Λάβετε υπόψιν ότι απο τη μια το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωί απενεργοποιείται-ενεργοποιείται αυτόματα το κινητό, μια απλά χρήση με τα τηλεφωνά του, λίγο wifi και gprs και τέλος δε ξέρω αν φαίνεται εδώ είχα ενεργοποιημένο το gps για 35 λεπτά περίπου για χρήση προγράμματος του runatastic αλλά δε κλείδωσε λόγω του ότι το είχα στη τσάντα μου μέσα :worry:!Απλά βάζω το screenshot αυτό για τυχόν απλούς χρήστες που δε βασανίζουν το τηλέφωνο!

 

Έβαλα και xposed installer -gravitybox και όλα καλά!Και άλλες παραμετροποιήσεις και άλλα καλούδια!!Ειλικρινά αν είχε τη κάμερα του Note μου, 4G και λίγο καλύτερο GPS θα ήτανε το τέλειο τηλέφωνο για μενα.

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ναι. Της πρώτης φουρνιάς . Λες να έχουν διαφορετικό υλικό;

 

 

 

 

 

 

 

Και μένα της 1ης είναι

 

Έτσι φαίνεται, γιατί το δικό μου είναι 2ης φουρνιάς. Θα μας τρελάνει η Inew.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένα screenshot απο τη δικιά μου χρήση, κράτησε 3 μέρες και 16 ώρες!Λάβετε υπόψιν ότι απο τη μια το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωί απενεργοποιείται-ενεργοποιείται αυτόματα το κινητό, μια απλά χρήση με τα τηλεφωνά του, λίγο wifi και gprs και τέλος δε ξέρω αν φαίνεται εδώ είχα ενεργοποιημένο το gps για 35 λεπτά περίπου για χρήση προγράμματος του runatastic αλλά δε κλείδωσε λόγω του ότι το είχα στη τσάντα μου μέσα :worry:!Απλά βάζω το screenshot αυτό για τυχόν απλούς χρήστες που δε βασανίζουν το τηλέφωνο!

 

Έβαλα και xposed installer -gravitybox και όλα καλά!Και άλλες παραμετροποιήσεις και άλλα καλούδια!!Ειλικρινά αν είχε τη κάμερα του Note μου, 4G και λίγο καλύτερο GPS θα ήτανε το τέλειο τηλέφωνο για μενα.

 

 

Πολύ ευχάριστα τα νέα σου.. με τι το φορτίζεις με τον μαμά ή με εξωτερικό? Αυτό το ότι κλίνει είναι προγραμματάκι ή το έχει μέσα στις λειτουργίες?

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Το φορτίζω με το φορτιστή του και όταν είμαι στο μαγαζί με το pc!Το πρόγραμμα αυτό το έχει μέσα στις ρυθμίσεις απο τη μάνα του και για μενα ειναι πολύ βολικό.
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια , εσεις που χρησιμοποιειτε την θηκη ....πως μπορειτε να μιλατε ?

Την διπλωνετε ?

Χωρις θηκη δεν μπορω να το χρησιμοποιησω γιατι ειμαι τελειως αγαρμπος και το φοβαμαι .

Σιλικονης εχει βγει ?

Link to comment
Share on other sites

Χωρις θηκη δεν μπορω να το χρησιμοποιησω γιατι ειμαι τελειως αγαρμπος και το φοβαμαι .

Σιλικονης εχει βγει ?

http://www.antelife.com/exquisite-soft-silicone-case-for-inew-v3-white.html
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιας και πήρα φόρα ... και ένας σύντομος οδηγός για update της ρομ με spflash tool !

 

Η όλη επιχείρηση έγινε επιτυχώς σε win7 64bit, πριν κάνουμε ότι κάνουμε παίρνουμε backup ότι δεν θέλουμε να χάσαουμε και το έχουμε αποθηκεύσει στο τηλέφωνο...

Αν έχετε βάλει κάρτα sd αυτή μείνει ανέπαφη (εγώ πάντως την έβγαλα και αυτή :O ).

Το τηλέφωνο πρέπει να είναι σβηστό και να μην είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή μέχρι το βήμα 7 όπου απαιτείται η σύνδεση του.

 

1) Κατεβάζουμε τη ρόμ που θέλουμε να περάσουμε στο κινητό μας.

Στη δική μου περίπτωση κατέβασα την V3-E Ultimate Stock που είναι η στοκ ενημέρωση, για το 1ο batch κινητών, έτοιμη ρουταρισμένη, με cwm recovery και με 3.5gb χώρο για εγκατάσταση εφαρμογών (απο 0.99).

 

2) Κατεβάζουμε τη τελευταία έκδοση flash tool, η διαδικασία έγινε με την έκδοση SP_Flash_Tool_v5.1343.01

 

3) Αποσυμπιέζουμε τα 2 download που κατεβάσαμε παραπάνω, ανοίγουμε το φάκελο sp flash tool και τρέχουμε το flash_tool.exe

 

4) Πατάμε στο κουμπάκι που λέει: Scatter-loading [ATTACH]39774[/ATTACH]

 

5) Μέσω του παραθύρου που άνοιξε, πρέπει να πάμε στο φάκελο που δημιουργήθηκε απο την αποσυμπίεση του αρχείου της ρόμ που κάναμε στο βήμα 3...

Στη περίπτωση μου κάνοντας αποσυμπίεση του CHINAPHONEARENA_V3_ROOTED_6044_CWM_3500MB_6GB_INTERNAL.rar το αρχείο scatter βρίσκεται μέσα στο φάκελο !Files_to_FlashTool [ATTACH]39775[/ATTACH]

 

Ανοίγοντας το φάκελο !Files_to_FlashTool επιλέγουμε το MT6582_Android_scatter [ATTACH]39776[/ATTACH] και πατάμε open

 

6) Πατάμε το κουμπί download [ATTACH]39777[/ATTACH]

 

7) Συνδέουμε το τηλέφωνο σβηστό με τη μπαταρία. (Καλό είναι να συνδεθεί σε είσοδο usb της μητρικής και όχι σε usb hub, επίσης καλό είναι το τηλέφωνο να είναι τοποθετημένο κάπου σταθερά και όχι στο χέρι μας κατά τη διάρκεια της διαδικασίας)

 

Λογικά αν όλα έχουν πάει καλά, η διαδικασία ξεκινά και παρατηρούμε κινητικότητα (Το ποσοστό αρχίζει και ανεβαίνει) στο κάτω μέρος του sp flash tool [ATTACH]39778[/ATTACH]

 

Περιμένουμε μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία και να μας βγάλει το παραθυράκι με το οκ http://s27.postimg.org/fblr6k57j/spflash_3.jpg

 

8) Αφαιρούμε το τηλέφωνο απο το καλώδιο usb και το ανοίγουμε κρατώντας το κουμπί power μαζί με το κουμπί volume up της συσκευής έτσι ώστε να μπούμε στο cwm menu.

 

9) Εκεί διαλέγουμε την επιλογή Factory reset, εφόσον ολοκληρωθεί επαννεκινούμε το κινητό και είμαστε κομπλέ :)

 

παιδιά μήπως ο οδηγός έχει λάθος στο σημείο 7 που συνδέουμε το κινητό γράφει με την μπαταρία ενώ εμένα δούλεψε το πράγμα χωρίς την μπαταρία....Μήπως πρέπει να διορθωθεί? γιατί και κάποιοι ακόμα ρώτησαν και δεν προχώραγε το install....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια , εσεις που χρησιμοποιειτε την θηκη ....πως μπορειτε να μιλατε ?

Την διπλωνετε ?

Χωρις θηκη δεν μπορω να το χρησιμοποιησω γιατι ειμαι τελειως αγαρμπος και το φοβαμαι .

Σιλικονης εχει βγει ?

 

Ανοίγεις τη θήκη, απαντάς στο τηλεφώνημα, κλείνεις τη θήκη και μιλάς κανονικά με κλειστή.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,το παρέλαβα με έκδοση v1.0.4 πως θα δω αν είναι Root;

Αν δεν είναι με ποιο τρόπο είναι καλύτερα να το κάνω;(Shuame,Framaroot,άλλο);

Edited by captnemo
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τη θήκη, απαντάς στο τηλεφώνημα, κλείνεις τη θήκη και μιλάς κανονικά με κλειστή.

 

Σωστος , νομιζα τι θα εκλεινε το τηλεφωνο αν το εκανα ετσι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω,το παρέλαβα με έκδοση v1.0.4 πως θα δω αν είναι Root;

Αν δεν είναι με ποιο τρόπο είναι καλύτερα να το κάνω;(Shuame,Framaroot,άλλο);

 

Εγω με framaroot το εκανα πολυ ευκολα.

Με το shuame δεν γινοταν σωστα.

Δες τον οδηγο στην πρωτη σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,το παρέλαβα με έκδοση v1.0.4 πως θα δω αν είναι Root;

Αν δεν είναι με ποιο τρόπο είναι καλύτερα να το κάνω;(Shuame,Framaroot,άλλο);

για να δεις αν είσαι root κατέβασε από το play store το root checker
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως ο οδηγός έχει λάθος στο σημείο 7 που συνδέουμε το κινητό γράφει με την μπαταρία ενώ εμένα δούλεψε το πράγμα χωρίς την μπαταρία....Μήπως πρέπει να διορθωθεί? γιατί και κάποιοι ακόμα ρώτησαν και δεν προχώραγε το install....

 

Σε μένα δούλεψε όπως το γράφω...λογικά πρέπει να προστεθεί και αυτό που λες...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ snapy13 και soullis:)

 

 

Πότε το παρήγγειλες και σου ήρθε με την 1.0.4? Απλή απορία...

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα στις 23/1 από aliexpress και ήταν εδώ την δευτέρα. Με ems κόστισε 160$ και έχει την 1.04

 

Το framaroot, gravity box δουλευουν άψογα..

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα στις 23/1 από aliexpress και ήταν εδώ την δευτέρα. Με ems κόστισε 160$ και έχει την 1.04

 

Το framaroot, gravity box δουλευουν άψογα..

 

απο ποιο καταστημα το πηρες να ξερουμε?

Link to comment
Share on other sites

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα να σας ρωτήσω κάτι μήπως και ξέρετε......

Μήπως ξέρετε αν η συγκεκριμένη εταιρία έχει site με τις Rom από τα μοντέλα της κτλ. (Όπως η ZTE)?

 

Ευχαριστώ.

 

Edit: Την Βρηκα! ''www.inewphone.com''

Edited by Giorgakiss

Microsoft Lumia 535

Δηλαδή Τρέχα Γύρευε....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους σας. Συγχωρέστε με αλλά λόγω του ότι είμαι στην δουλειά όλη μέρα δεν έχω τον χρόνο να διαβάσω όλες τις σελίδες εδώ. Με ενδιαφέρει πολύ η αγορά του κινητού αυτού και επειδή υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάρω 3-4 για την εταιρία μου θα ήθελα να με ενημερώσετε για κάποια πραγματάκια αν γίνεται.. Επειδή από την αρχή διάβασα πως άλλα λέγανε οι Κινέζοι για αυτό το κιν και άλλα τελικά φαινόταν τελικά είναι όλα όπως τα λένε? Λειτουργούν κανονικά το NFC και το OTG(που με ενδιαφέρει και περισσότερο)? Από κάμερα πως τα πάει, είναι όντως πολύ καλή όπως λένε? Η μπαταρία του τελικά με αρκετή προς βαριά χρήση βγάζει μια μέρα? Αν όχι υπάρχει άλλη μπαταρία που μπορούμε να αγοράσουμε μεγαλύτερης χωρητικότητας που να μπαίνει στο κιν? και από πού?Υπάρχει κάποιο site που να δίνει τώρα κουπονάκι για τα κιν? Και τέλος ο ήχος των ακουστικών για κλήσεις και από τα ηχεία είναι καλός και δυνατός? Επειδή το θέλω και για την δουλειά αξίζει να το πάρω ή να κατευθυνθώ προς το lenovo p780? Συγνώμη αν σας κούρασα και για τις πολλές ερωτήσεις.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ρε παιδια με καποια εφαρμογη αν μπορουμε να τραβαμε φωτογραφιες ενω βιντεοσκοπουμε στο εν λογω κινητό? (το ics camera κρασαρει)
Link to comment
Share on other sites

Πότε το παρήγγειλες και σου ήρθε με την 1.0.4? Απλή απορία...

Δεν είναι δικό μου,παράγγειλα 2 τεμ.για φίλους στις 15/01 από to2c.

Άψογοι,πολύ καλή συσκευασία και πολύ καλά κινητά!

Έχω το galaxy s3 και μπορώ να πω ότι πάει καλύτερα και κάθετε και καλύτερα στο χέρι:rolleyes:

Σαν μείον του καταλογίζω το σχεδόν χάρτινο πίσω καπάκι και για μένα το λευκό χρώμα που μαζί με τη λευκή θήκη είναι :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...