Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι σφάλμα του 17track/SG Post...

Δες στο 4px... δεν έχει αλλάξει τίποτα...

Ναι ετσι είναι δεν έχει αλλάξει κάτι,αυτό συζητούσαμε και το πρωί.:rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μα το ιδιο το καταστημα γραφει παραλαβη σε 7-25 εργασιμες,δεν το λεει ο Μητσος .Προφανως λοιπον δεν ειμαι διατεθειμενος να περιμενω 60 μερες οταν η συμφωνια μου με το καταστημα ειναι max 25 εργασιμες.Αν εγραφε οτι θα το παραγγηλεις και θα ερθει οταν πατησουμε στον Αρη πιθανοτατα θα παραγγελνα απο αλλου. Τα τελευταια 3 χρονια οταν παραγγελνω απο Κινα με singapore ερχονται στις 3 βδομαδες max , ε ναι μπορει να ειμαι λιγο κακομαθημενος! Επισης δεν βρεθηκε ενας Μητσος αλλα πολλοι συνφορουμιτες με τους οποιους εχω και προσωπικη επαφη,αρα πανω κατω 10 Μητσοι που με διαβεβαιωσαν οτι αυτα που γραφει το καταστημα στο site του ειναι αληθεια και δεν θα περιμενω 5 τερμινα!

 

 

αρχηγε το vickmall ειδικα δεν λεει 7-25 μερες... λεει "CN POST,SG POST,NL POST free shipping(15-30days to main country)"

δεν πιστευω να υπολογιζεις την Ελλαδα σαν main country.... και αυτο ειναι estimated οχι guarandee.

 

Αρα το καταστημα οτι και να σου πει δεν εχει λαθος και οι "πανω κατω 10 Μητσοι που σε διαβεβαιωσαν" ηταν λαθος και ισως θα επρεπε να διαβαζες την πρωτη σελιδα που το εχει γραψει ο αμοιρος ο topic starter με κοκκινα γραμματα

 

"ΠΡΟΤΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΟΔΗΓΟ

Μια παραλαβή από Κίνα προς Ελλάδα μπορεί να διαρκέσει από μια βδομάδα μέχρι 40+ ημέρες!"

 

 

sry που θα το πω αλλα ειστε ο λογος που οταν παμε να διαμαρτυρηθουμε για κατι σοβαρο οι εμποροι μας απαντανε "YOU GREEKS... BAD CUSTOMERS, READ THE TERMS PLZ" πρωτου να διαβασουν τι γραφουμε στο παραπονο.

αυτα...

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

αρχηγε το vickmall ειδικα δεν λεει 7-25 μερες... λεει "CN POST,SG POST,NL POST free shipping(15-30days to main country)"

δεν πιστευω να υπολογιζεις την Ελλαδα σαν main country.... και αυτο ειναι estimated οχι guarandee.

 

Αρα το καταστημα οτι και να σου πει δεν εχει λαθος και οι "πανω κατω 10 Μητσοι που σε διαβεβαιωσαν" ηταν λαθος και ισως θα επρεπε να διαβαζες την πρωτη σελιδα που το εχει γραψει ο αμοιρος ο topic starter με κοκκινα γραμματα

 

"ΠΡΟΤΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΟΔΗΓΟ

Μια παραλαβή από Κίνα προς Ελλάδα μπορεί να διαρκέσει από μια βδομάδα μέχρι 40+ ημέρες!"

 

 

sry που θα το πω αλλα ειστε ο λογος που οταν παμε να διαμαρτυρηθουμε για κατι σοβαρο οι εμποροι μας απαντανε "YOU GREEKS... BAD CUSTOMERS, READ THE TERMS PLZ" πρωτου να διαβασουν τι γραφουμε στο παραπονο.

αυτα...

 

http://i68.tinypic.com/dvoiyr.jpg

 

Αν εμείς είμαστε bad customers μια, αυτοί είναι bad sellers δέκα...

 

Δεν έχω σκοπό να αντιπαρατεθώ μαζί σου, δεκτά και σεβαστά όσα λες... αλλά και οι Κινέζοι δεν είναι και οι σούπερ άμεμπτοι επιχειρηματίες που κάνουν πάντα σωστά τη δουλειά τους και δε λένε ποτέ ψέματα... :)

Edited by agmg
Link to comment
Share on other sites

αρχηγε το vickmall ειδικα δεν λεει 7-25 μερες... λεει "CN POST,SG POST,NL POST free shipping(15-30days to main country)"

δεν πιστευω να υπολογιζεις την Ελλαδα σαν main country.... και αυτο ειναι estimated οχι guarandee.

 

Αρα το καταστημα οτι και να σου πει δεν εχει λαθος και οι "πανω κατω 10 Μητσοι που σε διαβεβαιωσαν" ηταν λαθος και ισως θα επρεπε να διαβαζες την πρωτη σελιδα που το εχει γραψει ο αμοιρος ο topic starter με κοκκινα γραμματα

 

"ΠΡΟΤΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΟΔΗΓΟ

Μια παραλαβή από Κίνα προς Ελλάδα μπορεί να διαρκέσει από μια βδομάδα μέχρι 40+ ημέρες!"

 

 

 

sry που θα το πω αλλα ειστε ο λογος που οταν παμε να διαμαρτυρηθουμε για κατι σοβαρο οι εμποροι μας απαντανε "YOU GREEKS... BAD CUSTOMERS, READ THE TERMS PLZ" πρωτου να διαβασουν τι γραφουμε στο παραπονο.

αυτα...

 

Που ακριβως το αναγράφει αυτο με τα κόκκινα γράμματα φιλε,εγώ δεν το βρίσκω πουθενά στο vickmall.com???

Στην καρτέλα Payment Shipping γιατι αυτήν μας ενδιαφέρει,γράφει.

 

Registered Airmail - Καταχωρημένη αεροπορική αποστολή - προφανώς εννοεί απο την ημέρα που αποσταλεί το πακέτο στο εξωτερικό.

United Kingdom, France, Spain,Germany, Netherlands, Japan,

 

Belgium, Denmark,Greece,Finland, Ireland, Norway,

 

Portugal, Sweden, Switzerland

7-25 business days

 

Αυτο που το γράφει ,(15-30days to main country):rolleyes::rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τελικώς μου φαίνεται ότι γιά να σταματήσει το νήμα να λέγεται "Βούρτση-Ξανθόπουλος" :p, πρέπει σε όσους βλέπουμε ότι διαμαρτύρονται γιατί δεν παρέλαβαν σε διάστημα κάτω από μήνα να απαντούμε με την υπογραφή του μέλους "agatho" και με τίποτα άλλο .. :lol:
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Τελικώς μου φαίνεται ότι γιά να σταματήσει το νήμα να λέγεται "Βούρτση-Ξανθόπουλος" :p, πρέπει σε όσους βλέπουμε ότι διαμαρτύρονται γιατί δεν παρέλαβαν σε διάστημα κάτω από μήνα να απαντούμε με την υπογραφή του μέλους "agatho" και με τίποτα άλλο .. :lol:

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΚΑΛΟ.....:lol::lol::lol::p:D:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

2103542122

Τελωνείο αεροδρομίου

 

2103538116-7

ΕΛΤΑ αεροδρομίου.

όποιος θέλει κάνει ένα κόπο για να ενημερωθεί για το πακέτο του. αύριο είναι Μεγάλη Τρίτη ίσως έχουμε μίνι ανάσταση με εγκεφαλικά.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινούριος πελάτης απο το συγκεκριμένο site και είμαι και εγώ ένας απο τους παραπονεμένους ''Μήτσηδες''. Παραγγελία 21-3 και ''άφιξη'' 29-3.Σε επικοινωνία που είχα με Vickmall η απαντησή τους στο πρόβλημα μου, και στην γενικότερη καθυστέρηση των πακέτων ήταν, I'm sorry Μιτς παρακαλώ υπομονή:wacko:! Χιούμορ, κρύο, αλλά όταν δεν υπάρχει ενημέρωση απο τους υπεύθυνους , είτε είναι το site είτε είναι courier, μεταφορική κτλ. λυπάμαι δεν θεωρώ οτι είμαι ο ανυπόμονος πελάτης.

Στην τελική εδώ και 2 εβδομάδες έχουν παραδεχτεί οι ίδιοι οτι κάτι παίζει με τα συγκεκριμένα πακέτα, οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πρέπει να τους κράζω.Κάποιος δεν έκανε καλά την δουλειά του και ταλαιπωρούμαστε όλοι εμείς.Προσωπικά, φιλοι που ήθελαν να παραγγείλουν απο το συγκεκριμένο site, ήμουν αποτρεπτικός και τους συμβούλευσα να το σκεφτούν καλά. Πιστεύω οτι καταλαβαίνετε οτι είμαι νευριασμένος και απογοητευμένος απο την όλη διαδικασία, πρώτη και τελευταία αγορά απο Κίνα για μένα.:( Ευχαριστώ, και καλή Ανάσταση.......

Edited by dimitris6997
Link to comment
Share on other sites

Έχε χάρη να ξεκίνησαν να τα σκαναρουνε στο τελωνείο τα packages....και για αυτό να αργουνε

Will cry little mothers

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

2103542122

Τελωνείο αεροδρομίου

 

2103538116-7

ΕΛΤΑ αεροδρομίου.

όποιος θέλει κάνει ένα κόπο για να ενημερωθεί για το πακέτο του. αύριο είναι Μεγάλη Τρίτη ίσως έχουμε μίνι ανάσταση με εγκεφαλικά.

Εγκεφαλικά θα πάθουν εάν αρχίσουν να παίρνουν τηλέφωνα εκεί που λές, "ψυλιασθούν" οι τελωνειακοί και ελέγξουν τους αριθμούς που θα τους δώσουν ... :lol:

Καθήστε στα .. κόκκινα αυγά σας και περιμένετε.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εγκεφαλικά θα πάθουν εάν αρχίσουν να παίρνουν τηλέφωνα εκεί που λές, "ψυλιασθούν" οι τελωνειακοί και ελέγξουν τους αριθμούς που θα τους δώσουν ... :lol:

Καθήστε στα .. κόκκινα αυγά σας και περιμένετε.

Για το δεύτερο τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ αεροδρομίου ίσως να το γλιτώσουμε το εγκεφαλικό,αλλα με το το πρώτο τηλέφωνο στο Τελωνείο του αεροδρομίου δεν θα προλαβαίνει το ΕΚΑΒ να δέχεται κλήσεις.:lol::lol::lol::lol::ninja::p:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

μια φορα εκανα και εγω μια αγορα απο Κινα και επεσα στην εποχη που εχουν πρόβλημα?? :p δηλαδή εμενα μου γραφει οτι ο πακετάκι ηρθε στην Ελλαδα χτες 24/4 ποτε θα το παραλάβω? Καλο καλοκαιρι φαντάζομαι! :D
Link to comment
Share on other sites

μια φορα εκανα και εγω μια αγορα απο Κινα και επεσα στην εποχη που εχουν πρόβλημα?? :p δηλαδή εμενα μου γραφει οτι ο πακετάκι ηρθε στην Ελλαδα χτες 24/4 ποτε θα το παραλάβω? Καλο καλοκαιρι φαντάζομαι! :D

Εσυ θα το παραλαβής κανονικά δεν εχεις καμιά σχέση με τις τυχερές ημερομηνίες...:wacko::wacko:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Και για μενα το 4px και 17track δειχνουν οτι το πακετακι μου ειναι στην Ελλάδα, ενω το σαιτ των ΕΛΤΑ που ακομα το δειχνει να ερχεται..:(
Link to comment
Share on other sites

Και για μενα το 4px και 17track δειχνουν οτι το πακετακι μου ειναι στην Ελλάδα, ενω το σαιτ των ΕΛΤΑ που ακομα το δειχνει να ερχεται..:(

Ποτε ακριβώς σου γράφει ημερομηνία,απλα ακόμη δεν το παρέλαβαν τα ΕΛΤΑ γιαυτο δεν σου βγάζει στο sait ακόμη τίποτα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

αρχηγε το vickmall ειδικα δεν λεει 7-25 μερες... λεει "CN POST,SG POST,NL POST free shipping(15-30days to main country)"

δεν πιστευω να υπολογιζεις την Ελλαδα σαν main country.... και αυτο ειναι estimated οχι guarandee.

 

Αρα το καταστημα οτι και να σου πει δεν εχει λαθος και οι "πανω κατω 10 Μητσοι που σε διαβεβαιωσαν" ηταν λαθος και ισως θα επρεπε να διαβαζες την πρωτη σελιδα που το εχει γραψει ο αμοιρος ο topic starter με κοκκινα γραμματα

 

"ΠΡΟΤΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΟΔΗΓΟ

Μια παραλαβή από Κίνα προς Ελλάδα μπορεί να διαρκέσει από μια βδομάδα μέχρι 40+ ημέρες!"

 

 

sry που θα το πω αλλα ειστε ο λογος που οταν παμε να διαμαρτυρηθουμε για κατι σοβαρο οι εμποροι μας απαντανε "YOU GREEKS... BAD CUSTOMERS, READ THE TERMS PLZ" πρωτου να διαβασουν τι γραφουμε στο παραπονο.

αυτα...

Όπως καταλαβες και απο τους συνφορουμιτες που ηδη σου απαντησαν κάνεις λάθος και αντι να το διορθώσεις επιμένεις. Αμα θες και λινκ για τις ημερες που γράφει το κατάστημα ευχαρίστως να στο στείλω με πμ γιατι προφανως εσυ κοιτας καπου αλλού και οχι στο vickmall.

Επισης αν θελεις σου στέλνω όλες τις συνομιλίες με το κατάστημα όπου πλέον με προτρεπουν να κανω dispute για να προχωρήσουν σε refund, με αλλα λογια ξερουν οτι το δεμα χάθηκε αλλα και το order history για να σου αποδειξω ότι παρολα αυτα ΣΗΜΕΡΑ το πρωι εκανα για λογαριασμό φίλου παραγγελία απο το ιδιο κατάστημα.

Τελευταίο δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ανθρωποι που δεν περιμένουν παραγγελία ή θεωρούν δεδομένο οτι ενα δεμα θέλει 2 μηνες να φτασει "απο την αλλη άκρη του κόσμου" λες και βρισκόμαστε στο 2003 και ανακαλυψαμε το ebay μπαινουν σε αυτο το νήμα. Ειναι για να νουθετησουν εμας τους αμαθεις ? Ειναι μια προσωπική αναγκη να μοιραστούν τις γνώσεις τους ? Τουλαχιστον μη γράφετε ανακρίβειες και δείξτε υπομονή στους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε μπείτε στο vickmall EU warehouseγια να δείτε το λευκό μου xiaomi redmi note2 που το έβαλαν σε στοκ. Κλαίω... Όσον αφορά τις 25 εργάσιμες μέρες μάλλον τα αγγλικά μου είναι τόσο κακά που κι εγώ αλλά βλέπω αλλά διαβαζω και αλλά μεταφράζω. Edited by ArisL
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Βρήκα το κινητό που με ενδιαφέρει στο tinydeal σε καλή τιμή και λέει ότι μπορεί να γίνει shipping from Germany και παράδοση δίνει 3-7 μέρες. Έχει κανείς ιδέα για το συγκεκριμένο site? Επίσης θα ήταν καλό να στείλω πρώτα mail να δω αν όντως υπάρχει σε στοκ? http://www.tinydeal.com/ulefone-power-55-fhd-mtk6753-octa-core-64-bit-android-51-4g-phone-p-157811.html
Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβες και απο τους συνφορουμιτες που ηδη σου απαντησαν κάνεις λάθος και αντι να το διορθώσεις επιμένεις. Αμα θες και λινκ για τις ημερες που γράφει το κατάστημα ευχαρίστως να στο στείλω με πμ γιατι προφανως εσυ κοιτας καπου αλλού και οχι στο vickmall.

Επισης αν θελεις σου στέλνω όλες τις συνομιλίες με το κατάστημα όπου πλέον με προτρεπουν να κανω dispute για να προχωρήσουν σε refund, με αλλα λογια ξερουν οτι το δεμα χάθηκε αλλα και το order history για να σου αποδειξω ότι παρολα αυτα ΣΗΜΕΡΑ το πρωι εκανα για λογαριασμό φίλου παραγγελία απο το ιδιο κατάστημα.

Τελευταίο δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ανθρωποι που δεν περιμένουν παραγγελία ή θεωρούν δεδομένο οτι ενα δεμα θέλει 2 μηνες να φτασει "απο την αλλη άκρη του κόσμου" λες και βρισκόμαστε στο 2003 και ανακαλυψαμε το ebay μπαινουν σε αυτο το νήμα. Ειναι για να νουθετησουν εμας τους αμαθεις ? Ειναι μια προσωπική αναγκη να μοιραστούν τις γνώσεις τους ? Τουλαχιστον μη γράφετε ανακρίβειες και δείξτε υπομονή στους υπόλοιπους.

Φίλε μου το ότι δεν κλαίνε σαν παιδάκια που περιμένουν παιχνιδάκι από το Τζάμπο δεν σημαίνει ότι δεν περιμένουν παραγγελίες ...

Προσωπικά περιμένω 9 με αριθμό, και πιό πολλά άνευ αριθμού. Το ότι μπαίνουν εδώ και γράφουν, σημαίνει ότι προσπαθούν να βοηθήσουν όσους ανυπόμονους είναι μη έμπειροι σε αγορές από το εξωτερικό.:)

Όσο γιά το vickmall, εάν λέει να ζητήσετε επιστροφή χρημάτων, μάλλον ξέρει ότι δεν έφθασαν ποτέ εδώ ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα. Βρήκα το κινητό που με ενδιαφέρει στο tinydeal σε καλή τιμή και λέει ότι μπορεί να γίνει shipping from Germany και παράδοση δίνει 3-7 μέρες. Έχει κανείς ιδέα για το συγκεκριμένο site? Επίσης θα ήταν καλό να στείλω πρώτα mail να δω αν όντως υπάρχει σε στοκ? http://www.tinydeal.com/ulefone-power-55-fhd-mtk6753-octa-core-64-bit-android-51-4g-phone-p-157811.html

Ρώτησε εάν το έχουν σε στοκ αλλά πρόσεξε και την τιμή του Ευρωπαικού καταστήματος ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε εάν το έχουν σε στοκ αλλά πρόσεξε και την τιμή του Ευρωπαικού καταστήματος ..

Αν εννοείς τα 10 ευρώ περίπου διαφορά τα πρόσεξα. Επίσης εφ όσον θα έρθει από Γερμανία γλυτώνω και το όποιο ρίσκο υπάρχει για τελωνείο, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το ότι δεν κλαίνε σαν παιδάκια που περιμένουν παιχνιδάκι από το Τζάμπο δεν σημαίνει ότι δεν περιμένουν παραγγελίες ...

Προσωπικά περιμένω 9 με αριθμό, και πιό πολλά άνευ αριθμού. Το ότι μπαίνουν εδώ και γράφουν, σημαίνει ότι προσπαθούν να βοηθήσουν όσους ανυπόμονους είναι μη έμπειροι σε αγορές από το εξωτερικό.:)

Όσο γιά το vickmall, εάν λέει να ζητήσετε επιστροφή χρημάτων, μάλλον ξέρει ότι δεν έφθασαν ποτέ εδώ ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρώτησε εάν το έχουν σε στοκ αλλά πρόσεξε και την τιμή του Ευρωπαικού καταστήματος ..

Για ολα ομως υπαρχει τρόπος. Αμα ανατρεξεις στα μηνύματα μου δεν καταθερθηκα ουτε εναντιον των Ελτα ούτε εναντιον του καταστήματος. Ειναι ολα ευγενικα με σωστα Ελληνικα και κυριως χωρίς ιχνος ειρωνιας προς τους υπόλοιπους. Επειδη διαβαζω τα ποστ σου σε αυτό το θέμα πιστευω οτι μιλάω με σοβαρό άνθρωπο που καταλαβαίνει τι εννοώ και σε τι συμπεριφορές απευθυνομαι.

Αυτο το παιδάκια στο jumbo ειναι υπερβολή και το ξέρεις, ειναι λίγο μειωτικο οταν απευθυνεσαι σε ενήλικες και καποιας ηλικίας.

Link to comment
Share on other sites

Για ολα ομως υπαρχει τρόπος. Αμα ανατρεξεις στα μηνύματα μου δεν καταθερθηκα ουτε εναντιον των Ελτα ούτε εναντιον του καταστήματος. Ειναι ολα ευγενικα με σωστα Ελληνικα και κυριως χωρίς ιχνος ειρωνιας προς τους υπόλοιπους. Επειδη διαβαζω τα ποστ σου σε αυτό το θέμα πιστευω οτι μιλάω με σοβαρό άνθρωπο που καταλαβαίνει τι εννοώ και σε τι συμπεριφορές απευθυνομαι.

Αυτο το παιδάκια στο jumbo ειναι υπερβολή και το ξέρεις, ειναι λίγο μειωτικο οταν απευθυνεσαι σε ενήλικες και καποιας ηλικίας.

Δεν απευθύνομαι σε αυτούς φίλε μου και ζητώ συγγνώμη εάν έδωσα αυτήν την εντύπωση, αλλά όταν βλέπω εκφράσεις τύπου "θα πεθάνω" κλπ πρέπει να είμαι κάπως πιό δηκτικός μήπως και μπεί λίγο φρένο στο νήμα το οποίο έσπασε όλα τα ρεκόρ και με το 90% να είναι ίδιες και ανούσιες δημοσιεύσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν εννοείς τα 10 ευρώ περίπου διαφορά τα πρόσεξα. Επίσης εφ όσον θα έρθει από Γερμανία γλυτώνω και το όποιο ρίσκο υπάρχει για τελωνείο, σωστά?

Ναι, οι αποστολές από χώρες της ΕΕ δεν περνούν από τελωνειακό έλεγχο γιά επιβολή δασμών.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλά εκτός από το θέμα που έχει προκύψει τελευταία με το SG post (που το θεωρώ υπαρκτό),

θυμάμαι και παλιότερα που κάποιοι παραλάμβαναν σε 15 μέρες, και πάλι γκρίνιαζαν γιατί "είχε κολλήσει για μια βδομάδα στο αεροδρόμιο".

Οπότε... Δεν υπάρχει λογική σε αυτή τη χώρα. :p

 

/Ontopic

Υπάρχει κάποιος που περιμένει δέμα με Belgium post;

Είμαι απο τις 2016-04-05 07:51 Departure to country of destination

Αν θυμάμαι καλά έχει ένα ακόμα τελευταίο status οτι έφτασε ελλάδα και μετά "χάνεται" το tracking σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνετε dispute και πάρετε τα χρήματα σας πίσω αν σας έρθει η παραγγελία κάποια στιγμή ελπίζω να στείλετε μήνυμα στο κατάστημα και να τα πληρώσετε όπως πρεπει και όχι να το παίξετε μάγκες επειδή πήρατε ένα κινητό δωρεάν.

 

Το vickmall 100% έστειλε όλες τις παραγγελίες. Το αν υπάρχει θέμα στο αεροδρόμιο της Ελλάδας η σε κάποιο άλλο δεν έχει ευθύνη αυτό αλλά η μεταφορική.

 

Το vickmall μπορεί να ζημιωθει από μια τέτοια αναποδια πολλές χιλιάδες ευρώ το dispute γίνετε μετά από 50 60 μέρες και αν τύχει και παραλάβετε πχ στις 90 τους λετε και πληρώνετε όπως πρεπει αυτό που παραλαβατε

 

Στάλθηκε από NOTE 3 CM13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...