Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω απο 29/3 "στην Ελλαδα" ??? εχω 4074
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παμε λίγο άθροισμα ξανά, σε 4 πλέον αποστολές, 16 άτομα:

4082 - 6 (vtag, fotiou21, nikos200, psof, zoze22, dendenden)

4078 - 6 (dith, gtop85, Eimarmeni, deni77, petran64, ArisL)

4074 - 2 (dimitris6997, reddevils.gr)

4069 - 2 (agmg, loupis)

Link to comment
Share on other sites

ακριβως την ιδια απορία εχω και εγω (μαζι φτάσανε :p )! υπαρχει περίπτωση αυριο να μας ερθει το μαγικό χαρτάκι?

 

λογικα αυριο θα το εχεις

Link to comment
Share on other sites

Παμε λίγο άθροισμα ξανά, σε 4 πλέον αποστολές, 16 άτομα:

4082 - 6 (vtag, fotiou21, nikos200, psof, zoze22, dendenden)

4078 - 6 (dith, gtop85, Eimarmeni, deni77, petran64, ArisL)

4074 - 2 (dimitris6997, reddevils.gr)

4069 - 2 (agmg, loupis)

Δεν θα έπρεπε να βάλεις απο διπλά και σε κάθε αποστολή με τα ονόματα την ημερομηνία άφιξης στην Ελλάδα,εγώ 2/4 στο Ελλάδα.:lol::lol::p

Βασικά μας ενδιαφέρουν κυρίως η τέσσερις γνωστές ημερομηνίες, 27/3 , 29/3, 31/3, και 2/4 και αν υπάρχει κάποιος από αυτές και έχει παραλάβει.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα και εγώ μόλις τον αριθμό της δικιάς μου παραγγελίας. Άφιξη στις 2/4, Dispatch No.4078

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον πάρουμε τηλέφωνο και τους πούμε αυτούς τους αριθμούς, μήπως υπάρχει περίπτωση να βρουν τον αντίστοιχο σάκο ;;;

Δεν είναι αριθμοί σάκκων αυτοί, οπότε μην ανοίγετε και άλλη πληγή στο νήμα ψάχνοντας ...

Αριθμός αποστολής παρτίδας της SG είναι, βάσει των οποίων φορτώνονται στα αεροσκάφη και πηγαίνουν στα Ευρωπαικά κέντρα διαλογής. ο αριθμός αυτός μπορεί να περιέχει δέματα γιά πολλές χώρες ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αν μας ερθει αυριο το μαγικο χαρτακι, προλαβαίνουμε να παραλάβουμε την Πέμπτη..Αλλιως Παρασκευη είναι κλειστά και μετά απο Τετάρτη θα κάνουμε Ανάσταση εμείς...

 

εγω κατευθειαν θα παω να το παρω, την ιδια μερα! γιατι μετα φευγω εκτος Αθηνων και αντε να περιμενω 1 εβδομαδα! ασε που μπορει να το μετανιώσουν που το ανοιξαν τοσο νωρις το σακο και να το κανουν και κανενα tour στην Ευρωπη μεχρι να μας τα δώσουν! :p :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

4078 και απο μένα με 02/04/2016

Arrival at Destination Post (Country: GR). Στο τσακ ήμουν να πουλήσω το τωρινό μου τηλέφωνο. Πάλι καλά το ακύρωσα τελευταία στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

Αποστολή από gearbest μέσω βελγικου ταχυδρομείου ήρθε σήμερα μέσα σε 10 μέρες από την ημέρα αποστολης. Κάτι παίζει..

 

Το tracking ξεκινούσε με BLVS ή YT;

Με Yun Express μου είχαν έρθει και μένα σχετικά γρήγορα αλλά τώρα με το Βελγικό κάτι πάει στραβά.

Από τις 5 Απριλίου είναι Departure to country of destination.

Κανονικά δεν έχει και ένα τελευταίο status οτι έφτασε ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

στις 13/4 εκανα παραγγελια από gearbest ένα power bank και ακουστικα pistons αμφοτερα της xiaomi.

tracking number YTxxxxxxxxxxxxxx

 

Ακολουθει η καταγραφη από το track17

 

2016-04-21 21:17

BRUSSELS - BELGIUM, it will take 2-8 days to complete delivery

2016-04-21 21:17

BRUSSELS - BELGIUM, Parcel handed over to Post office

2016-04-21 18:23

BRUSSELS - BELGIUM, Custom clearance completed

2016-04-21 14:43

BRUSSELS - BELGIUM, Arrived at BRU airport,Custom clearance processing

2016-04-19 22:40

HONGKONG - HONGKONG, Departed Facility in HONG KONG

2016-04-18 15:22

HONGKONG - HONGKONG, Arrived at Sort Facility HONG KONG

2016-04-16 06:52

SHENZHEN - CHINA, Departed Facility in SHENZHEN

2016-04-16 05:44

SHENZHEN - CHINA, Arrived at Sort Facility in SHENZHEN

 

σημερα το παρελαβα!!Ενώ στα ΕΛΤΑ γραφει ακομα ότι δεν υπαρχει καταχωρηση για αυτόν τον αριθμο!:lol:

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Το tracking ξεκινούσε με BLVS ή YT;

Με Yun Express μου είχαν έρθει και μένα σχετικά γρήγορα αλλά τώρα με το Βελγικό κάτι πάει στραβά.

Από τις 5 Απριλίου είναι Departure to country of destination.

Κανονικά δεν έχει και ένα τελευταίο status οτι έφτασε ελλάδα;

 

Με YUN. Το τελευταιό update έλεγε ότι θα κάνει 2 με 8 ημέρες να παραδοθεί, τότε είχε φτάσει και βέλγιο.

Link to comment
Share on other sites

4078 και απο μένα με 02/04/2016

Arrival at Destination Post (Country: GR). Στο τσακ ήμουν να πουλήσω το τωρινό μου τηλέφωνο. Πάλι καλά το ακύρωσα τελευταία στιγμή...

ΧΑΧΑ καλά που δεν το έκανες και εγώ ήμουν έτοιμος να πουλήσω το παλιό μου,είχα βρει και αγοραστεί να το πάρει,:lol::lol:

Δεν ξέρω μετά τόσος καιρός που πέρασε αν το θέλει ακόμη αυτό σκεφτόμουν προηγούμενος.:p:p

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα η Σελινα μου είπε ότι αν κάνω dispute και τελικά πάρω τα λεφτά μου πίσω, αν έρθει η παραγγελία μου και την παραλάβω, δεν θα μου ζητήσουν αποζημίωση η αποστολή πίσω του προϊόντος.

Έχουν ασφαλισει το κάθε δέμα και θα αποζημιωθουν και αυτοί αν κάνουμε dispute. Όπως κρίνει ο καθένας ας κάνει λοιπόν.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και πρόοδο στα ΕΛΤΑ, καινούριες ενδείξεις.:blink:

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 26-04-2016 09:44 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 26-04-2016 12:44 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 26-04-2016 14:44 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 26-04-2016 18:19 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα η Σελινα μου είπε ότι αν κάνω dispute και τελικά πάρω τα λεφτά μου πίσω, αν έρθει η παραγγελία μου και την παραλάβω, δεν θα μου ζητήσουν αποζημίωση η αποστολή πίσω του προϊόντος.

Έχουν ασφαλισει το κάθε δέμα και θα αποζημιωθουν και αυτοί αν κάνουμε dispute. Όπως κρίνει ο καθένας ας κάνει λοιπόν.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Συγγνώμη, ξεκινάς dispute μεσώ paypal, που σημαίνει οτι έχεις εξαντλήσει την επικοινωνία με το κατάστημα, και ζητάς να μεσολαβήσει το paypal για να πάρεις τα χρήματα που πλήρωσες πίσω.

Για ποιον διαολεμένο λόγο θα παραλάβεις κάτι το οποίο πλέον δεν θέλεις;

 

Κανονίστε με τις κουτοπονηριές σας να βάλετε λουκέτο στο vickmall.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, ξεκινάς dispute μεσώ paypal, που σημαίνει οτι έχεις εξαντλήσει την επικοινωνία με το κατάστημα, και ζητάς να μεσολαβήσει το paypal για να πάρεις τα χρήματα που πλήρωσες πίσω.

Για ποιον διαολεμένο λόγο θα παραλάβεις κάτι το οποίο πλέον δεν θέλεις;

 

Κανονίστε με τις κουτοπονηριές σας να βάλετε λουκέτο στο vickmall.:rolleyes:

 

Τι να κανονίσει το παιδί; Η Selina του το είπε...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, ξεκινάς dispute μεσώ paypal, που σημαίνει οτι έχεις εξαντλήσει την επικοινωνία με το κατάστημα, και ζητάς να μεσολαβήσει το paypal για να πάρεις τα χρήματα που πλήρωσες πίσω.

Για ποιον διαολεμένο λόγο θα παραλάβεις κάτι το οποίο πλέον δεν θέλεις;

 

Κανονίστε με τις κουτοπονηριές σας να βάλετε λουκέτο στο vickmall.:rolleyes:

Τι εννοείς με αυτο που γραφεις φιλε μου , η Σελινα αυτο του ειπε του παιδιού αυτο μας αναφέρει.

Ας μας ενημερώσει το ιδιο το κατάστημα τι θα κανουμε τελικα.

Γνωρίζουν γιατί δεν ηρθαν ακομη τα πακετα μας,που βρίσκονται αυτήν την στιγμή και πόσο πρεπει να περιμένουμε ακόμη???

Πόσο είναι αυτά τα όρια που να τα έχουμε εξαντλήσει μετά από την επικοινωνία με το κατάστημα τελικά.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με αυτο που γραφεις φιλε μου , η Σελινα αυτο του ειπε του παιδιού αυτο μας αναφέρει.

Ας μας ενημερώσει το ιδιο το κατάστημα τι θα κανουμε τελικα.

Γνωρίζουν γιατί δεν ηρθαν ακομη τα πακετα μας,που βρίσκονται αυτήν την στιγμή και πόσο πρεπει να περιμένουμε ακόμη???

Πόσο είναι αυτά τα όρια που να τα έχουμε να έχουμε εξαντλήσει μετά από την επικοινωνία με το κατάστημα τελικά.

 

Αυτό θα το ορίσει ο καθένας σας προσωπικά.

Πιστεύω ανοίγεις dispute γιατί για χ,ψ λόγους δεν υπάρχει άλλη λύση στο πρόβλημά σου. Οχι για να σπάσεις πλάκα.

Απο την στιγμή που έχεις ακολουθήσει αυτόν τον δρόμο λοιπόν, ουσιαστικά ακυρώνεις την αγορά που είχες κάνει και διεκδικείς τα χρήματά σου πίσω.

Για ποιον λόγο θα παραλάβεις κάτι που δεν σου ανήκει πλέον και δεν πλήρωσες;

Και στο κάτω κάτω με τέτοιες ******* που πάτε και ρωτάτε τι θέλεις να σου απαντήσουν;

Δεν παραλαμβάνεις απλά, και το δέμα θα επιστραφεί στον αποστολέα.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα το ορίσει ο καθένας σας προσωπικά.

Πιστεύω ανοίγεις dispute γιατί για χ,ψ λόγους δεν υπάρχει άλλη λύση στο πρόβλημά σου. Οχι για να σπάσεις πλάκα.

Απο την στιγμή που έχεις ακολουθήσει αυτόν τον δρόμο λοιπόν, ουσιαστικά ακυρώνεις την αγορά που είχες κάνει και διεκδικείς τα χρήματά σου πίσω.

Για ποιον λόγο θα παραλάβεις κάτι που δεν σου ανήκει πλέον και δεν πλήρωσες;

Και στο κάτω κάτω με τέτοιες ******* που πάτε και ρωτάτε τι θέλεις να σου απαντήσουν;

Δεν παραλαμβάνεις απλά, και το δέμα θα επιστραφεί στον αποστολέα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Που ακριβώς μας είναι χρήσιμη αυτή η πληροφορία; Για εξήγησε μου λίγο.

Κάνεις dispute σήμερα και κλείνει υπερ σου η υπόθεση και όλα καλά.

Το δέμα εμφανίζεται σε ένα μήνα, για ποιό λόγο θα παραλάβεις; Είναι δικό σου το δέμα;

 

Προσωπικά, αν δικαιωθώ με το dispute και μετά από αρκετό καιρό έρθει το δεματάκι μου, θα συνεννοηθώ με το κατάστημα για το πως θέλει να επιστρέψει το πακέτο σε αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...