Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα παρατήρησα ότι στην κολλημένη μου παραγγελία 02/04, άλλαξαν την ώρα αποστολής και της υποτιθεμενης άφιξης τους στην Ελλάδα.

 

Προσωπικά εμένα πάντως ο εκνευρισμος δεν είναι επειδή δεν ήρθαν σε 20 μέρες, αλλά το γεγονός ότι μεταγενεστερες παραγγελίες έχουν ήδη παραδοθεί στον αγοραστή.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σήμερα παρατήρησα ότι στην κολλημένη μου παραγγελία 02/04, άλλαξαν την ώρα αποστολής και της υποτιθεμενης άφιξης τους στην Ελλάδα.

 

Είσαι σίγουρος; Πως και γιατί έγινε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι στην κολλημένη μου παραγγελία 02/04, άλλαξαν την ώρα αποστολής και της υποτιθεμενης άφιξης τους στην Ελλάδα.

 

Προσωπικά εμένα πάντως ο εκνευρισμος δεν είναι επειδή δεν ήρθαν σε 20 μέρες, αλλά το γεγονός ότι μεταγενεστερες παραγγελίες έχουν ήδη παραδοθεί στον αγοραστή.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

άλλαξαν την ώρα αποστολής και της υποτιθεμενης άφιξης τους στην Ελλάδα.

Εισαι σίγουρος γιαυτό,τσεκάρισε καλύτερα. μήπως κάνεις λάθος:ninja:

Σε εμένα τα ιδια γραφεί, δεν εχει αλλάξει κάτι τόσες ημέρες.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

άλλαξαν την ώρα αποστολής και της υποτιθεμενης άφιξης τους στην Ελλάδα.

Εισαι σίγουρος γιαυτό,τσεκάρισε καλύτερα. μήπως κάνεις λάθος:ninja:

Σε εμένα τα ιδια γραφεί, δεν εχει αλλάξει κάτι τόσες ημέρες.

 

Στο 17track δείχνει όλες τις ώρες 00:00. Μήπως αυτό εννοείς;

Αυτό μάλλον είναι πρόβλημα του συγκεκριμένου site γιατί στο 4px το βλέπω κανονικά χωρίς καμία αλλαγή...

Link to comment
Share on other sites

δεν αλλάξανε την ώρα. απλά το σαιτ της σινγκ έχει κάποιο θέμα και έχει "μηδενίσει" την ώρα.

 

η πρώτη γραμμή είναι από τα ελτά ενώ οι επόμενες από την σινγκ. ενώ ήταν και αυτά 16:36, τώρα γύρισαν σε 00:00.

 

 

Destination Country - Cache Time: 2016-04-25 09:09

2016-04-17 16:36

SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Cache Time: 2016-04-25 09:56

2016-04-20 00:00

Arrival at Destination Post (Country: GR)

 

2016-04-17 00:00

Despatched to overseas (Country code: GR)

 

2016-04-15 00:00

Received from Customer

Link to comment
Share on other sites

Στο 17track δείχνει όλες τις ώρες 00:00. Μήπως αυτό εννοείς;

Αυτό μάλλον είναι πρόβλημα του συγκεκριμένου site γιατί στο 4px το βλέπω κανονικά χωρίς καμία αλλαγή...

Ναι και εγώ εδώ το είδα 4px δεν έχει αλλάξει κάτι.24.3 έγινε η παραγγελία 25/3 το έστειλε το πακετο το μαγαζί.

Άπλα υπομονή ,δεν μπορούμε να κάνουμε και κατι άλλο και να περιμένουμε,το τηλ που έδωσε ενα παιδί χθες απο το τμήμα διαλογής του αεροδρομίου,επικοινώνησε με αυτό κανένας,μήπως μάθουμε τίποτα νεότερο.

 

2016-04-02 11:55

Shipmnet arrived at destination country

2016-04-02 11:55

Shipmnet arrived at destination country

2016-03-29 16:03

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις τώρα είδα άνοιγμα στα ΕΛΤΑ το τελευταίο κινητό που παράγγειλα από bangood με NLpost και άφιξη στις 20 του μηνός...τα αλλά με άφιξη 2 και 18 του μηνός από vickmall me singpost τίποτα.και με άφιξη 18 από sing post ίδια ιστορία πάλι.οπότε δεν είναι μόνο οι # καταραμένες# ημερομηνίες.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις τώρα είδα άνοιγμα στα ΕΛΤΑ το τελευταίο κινητό που παράγγειλα από bangood με NLpost και άφιξη στις 20 του μηνός...τα αλλά με άφιξη 2 και 18 του μηνός από vickmall me singpost τίποτα.και με άφιξη 18 από sing post ίδια ιστορία πάλι.οπότε δεν είναι μόνο οι # καταραμένες# ημερομηνίες.

 

μήπως δίνουν προτεραιότητα στα ευρωπαϊκά ταχυδρομεία και αφήνουν στην άκρη τα ασιατικά;

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τα post των τελευταίων 2 χρόνων θα δεις πλέον ότι το σύνηθες από συγκεκριμένο κατάστημα που στέλνει γρήγορα και συγκεκριμένη αεροπορική εταιρεία είναι maximum 20 μέρες. Όταν λοιπόν διαβάζεις σε όλα τα τοπικ που αφορούν αγορά κινεζικων συσκευών "παρτο από εκεί σε 3 βδομάδες θα το έχεις σπίτι σου" και φτάνεις να περιμένεις 1μιση μήνα προφανώς υπάρχει λόγος ανησυχίας!

 

φιλε μου... δεν φταει το καταστημα... φταιει αυτος που σου ειπε "παρτο από εκεί σε 3 βδομάδες θα το έχεις σπίτι σου" και εσυ που τον ακουσες... ΟΛΑ τα καταστηματα λενε 20-60 μερες ή αν βιαζεσαι πληρωσε courier και κινδυνεψε να περασεις τελωνειο ή αλλιως αν ολα αυτα φαινονται περιεργα αγοραστε με καπελο απο Ελλαδα...

 

Εσυ τι μας πρωτινής δηλαδή να κάνουμε,είπαμε θα περιμένουμε δεν γνωρίζω πόσο χρόνο, πιστεύω πάνω από 40 με 45 ημέρες,δεν έχουμε πρόθεση να κάνουμε αμέσως despute ,κανείς δεν το ανάφερε αυτό,το γνωρίζουμε οτι οι μετά υπηρεσίες αγοράς χάνονται,επισκευής μέσω εγγύησης κτλπ από despute,ελπίζω να μην ξεχαστούν από το ταξίδι που κάνουν και έρθουν μετα απο 5 μήνες,σε κάποιον ήρθε δέμα μετά 3 μήνες.

Το πρόβλημα ειναι οτι είναι αρκετά πακέτα πανω απο 20 με 25 μπορεί και 30 και 40,καθημερινά εμφανίζονται νεα ατομα που δεν εχουν παραλάβει τις 4 γνωστές ημερομηνίες και δεν γνωρίζουμε αν έχουν έρθει Ελλαδα.

Δεν μας εχει ενημερώσει κανείς ακόμη επίσημα απο κίνα και εκει υπάρχουν κάποιες επιφυλάξεις και καποια εύλογη ανησυχία για το που βρίσκονται και αν βρίσκονται στην Ελλαδα και στο αεροδρόμιο τόσες ημέρες.:rolleyes:

 

ποιος να σε ενημερωσει απο την Κινα αρχηγε μου? οπως εγραψα και πιο πανω λογικα ειναι ολα μαζι μεσα στον ιδιο σακο που θα κανει βολτες ανα τον κοσμο ή θα εχει μεινει κατα λαθος σε καποια αποθηκη παραπεταμενος... θα τον βρουν και θα τον στειλουν. Μπορει να ειναι στην Ελλαδα, μπορει να ειναι στην Γερμανια μπορει και στην Τουρκια. Απο αυτα που λετε φαινεται οτι η sg post τον εχει παραδωσει σε αυτον που κανει την διανομη στην Ευρωπη

 

Επισης να σε ανημερωσω οτι το despute στην paypal ειναι 180 μερες πλεον.

 

 

Σε αυτή την υπόθεση υπάρχουν αρκετά στοιχεία όμως που μας κάνουν να ανησυχούμε:

1. Έχουν κολλήσει δέματα συγκεκριμένων ημερομηνιών και δεν έχει παραλάβει κανείς από τις επίμαχες ημερομηνίες, από κανένα κατάστημα. Είναι δυνατόν όλες οι παραγγελίες π.χ. της 27/3 από όλα τα καταστήματα να είναι σε έναν και μόνο σάκο ο οποίος αργεί να ανοιχτεί;

2. Το γεγονός ότι η Selina αναφέρει πως "αυτό συμβαίνει 2-3 φορές κάθε χρόνο" εμένα τουλάχιστον μου κάνει λίγο ύποπτο.

3. Επίσης το γεγονός ότι από τις πρώτες μέρες επικοινωνίας μας η Selina μου ξεκαθάρισε ότι δεν πρόκειται να χάσω τα λεφτά μου και μου πρότεινε να περιμένω μερικές μέρες ακόμα και μετά να πάω για dispute στο Paypal, επίσης μου "βρωμάει".

 

Όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα έχω παραγγείλει τα τελευταία χρόνια πάνω από 30 πακετάκια από Κίνα.

Όλα ερχόντουσαν κανονικά στις 25 μέρες max. Ακόμα και unregistered πακέτα έκαναν λιγότερο από μήνα.

Δεν έχω ανοίξει ποτέ ξανά dispute στο Paypal ακόμα κι όταν αυτό που παρέλαβα δεν ήταν αυτό που παρήγγειλα. Πάντα έβρισκα την άκρη με τον πωλητή.

 

Εδώ πέρα όμως η καθυστέρηση μου φαίνεται το λιγότερο περίεργη... Και δεν είμαι καθόλου διατεθειμένος να περιμένω 2 μήνες για να παραλάβω όταν στατιστικά αυτό θα έπρεπε να έχει έρθει στον μήνα...

 

φιλε μου, εισαι πολυ καχυποπτος για να παραγγελνεις απο την αλλη ακρη της γης...

για το 1 απαντησα πιο πανω... το περιεργο θα ηταν να ειχαν παραπεσει πολλοι σακοι , οχι ενας

για το 2 σου φαινεται περιεργο γιατι δεν παραγγελνεις ολο το χρονο απο την Κινα

για το 3, τι επρεπε να σου πει το μαγαζι... "αλι και τρις αλι, τι παθαμε? παει χαθηκαμε... τα εχασες τα λεφτα σου..." ???? αν αντιπαρατασει το μαγαζι οτι πρεπει να περιμενεις και το δεχτει το pp και περασουν οι 20 μερες που εχεις να κανεις escalate τι θα γινει μετα? αν το παρεις αυριο και κλεισεις το despute και μετα απο 2 μερες χαλασει και το μαγαζι σου πει δεν σε ξερω δεν σε ειδα, το ξερεις οτι δεν θα εχεις προστασια απο την paypal.

 

 

τελος φιλε μου αν δεν ειστε διατερθιμενοι να περιμενεις 20-60+ μερες να παραλαβετε δεμα απο την αλλη ακρη του κοσμου τοτε ΜΗΝ αγοραζετε απο την αλλη ακρη του κοσμου...

 

Δεν φταιει το μαγαζι που δεν ερχεται το δεμα σε 15 μερες, οπως σου ειπε ο Μιτσος.... φταιει ο Μιτσος που σου ειπε οτι το μαγαζι στελνει σε 15 μερες

 

Τα παραπανω γραφτηκαν με αγαπη και σεβασμο :)

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα φίλε μου συμφωνώ σε όλα μαζί σου.

Και γενικά δεν είμαι καχύποπτος ούτε ανυπόμονος στις αγορές μου από Κίνα παρά μόνο σε αυτήν εδώ...

Τέσπα, μακάρι να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα και όλα να πάνε καλά στο τέλος... :)

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ

 

τι σημαινει αυτο ρε μαγκες ? να αγχωθω?

 

Μάλλον το πήρε ο ταχυδρόμος και στο φέρνει.

Τι ώρα δείχνει?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου... δεν φταει το καταστημα... φταιει αυτος που σου ειπε "παρτο από εκεί σε 3 βδομάδες θα το έχεις σπίτι σου" και εσυ που τον ακουσες... ΟΛΑ τα καταστηματα λενε 20-60 μερες ή αν βιαζεσαι πληρωσε courier και κινδυνεψε να περασεις τελωνειο ή αλλιως αν ολα αυτα φαινονται περιεργα αγοραστε με καπελο απο Ελλαδα...

 

 

 

ποιος να σε ενημερωσει απο την Κινα αρχηγε μου? οπως εγραψα και πιο πανω λογικα ειναι ολα μαζι μεσα στον ιδιο σακο που θα κανει βολτες ανα τον κοσμο ή θα εχει μεινει κατα λαθος σε καποια αποθηκη παραπεταμενος... θα τον βρουν και θα τον στειλουν. Μπορει να ειναι στην Ελλαδα, μπορει να ειναι στην Γερμανια μπορει και στην Τουρκια. Απο αυτα που λετε φαινεται οτι η sg post τον εχει παραδωσει σε αυτον που κανει την διανομη στην Ευρωπη

 

Επισης να σε ανημερωσω οτι το despute στην paypal ειναι 180 μερες πλεον.

 

 

 

 

φιλε μου, εισαι πολυ καχυποπτος για να παραγγελνεις απο την αλλη ακρη της γης...

για το 1 απαντησα πιο πανω... το περιεργο θα ηταν να ειχαν παραπεσει πολλοι σακοι , οχι ενας

για το 2 σου φαινεται περιεργο γιατι δεν παραγγελνεις ολο το χρονο απο την Κινα

για το 3, τι επρεπε να σου πει το μαγαζι... "αλι και τρις αλι, τι παθαμε? παει χαθηκαμε... τα εχασες τα λεφτα σου..." ???? αν αντιπαρατασει το μαγαζι οτι πρεπει να περιμενεις και το δεχτει το pp και περασουν οι 20 μερες που εχεις να κανεις escalate τι θα γινει μετα? αν το παρεις αυριο και κλεισεις το despute και μετα απο 2 μερες χαλασει και το μαγαζι σου πει δεν σε ξερω δεν σε ειδα, το ξερεις οτι δεν θα εχεις προστασια απο την paypal.

 

 

τελος φιλε μου αν δεν ειστε διατερθιμενοι να περιμενεις 20-60+ μερες να παραλαβετε δεμα απο την αλλη ακρη του κοσμου τοτε ΜΗΝ αγοραζετε απο την αλλη ακρη του κοσμου...

 

Δεν φταιει το μαγαζι που δεν ερχεται το δεμα σε 15 μερες, οπως σου ειπε ο Μιτσος.... φταιει ο Μιτσος που σου ειπε οτι το μαγαζι στελνει σε 15 μερες

 

Τα παραπανω γραφτηκαν με αγαπη και σεβασμο :)

Μα το ιδιο το καταστημα γραφει παραλαβη σε 7-25 εργασιμες,δεν το λεει ο Μητσος .Προφανως λοιπον δεν ειμαι διατεθειμενος να περιμενω 60 μερες οταν η συμφωνια μου με το καταστημα ειναι max 25 εργασιμες.Αν εγραφε οτι θα το παραγγηλεις και θα ερθει οταν πατησουμε στον Αρη πιθανοτατα θα παραγγελνα απο αλλου. Τα τελευταια 3 χρονια οταν παραγγελνω απο Κινα με singapore ερχονται στις 3 βδομαδες max , ε ναι μπορει να ειμαι λιγο κακομαθημενος! Επισης δεν βρεθηκε ενας Μητσος αλλα πολλοι συνφορουμιτες με τους οποιους εχω και προσωπικη επαφη,αρα πανω κατω 10 Μητσοι που με διαβεβαιωσαν οτι αυτα που γραφει το καταστημα στο site του ειναι αληθεια και δεν θα περιμενω 5 τερμινα!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το πήρε ο ταχυδρόμος και στο φέρνει.

Τι ώρα δείχνει?

 

τελικα βρηκα τι εγινε... το παρεδωσε ετσι στους ιδιωκτητες της πολυκατοικιας(διοροφο) εγω ειμαι φοιτητης εκει νοικιαζω

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκα τι εγινε... το παρεδωσε ετσι στους ιδιωκτητες της πολυκατοικιας(διοροφο) εγω ειμαι φοιτητης εκει νοικιαζω

 

Όταν το πακέτο είναι συστημένο δε σημαίνει ότι πρέπει να το παραλάβεις εσύ με την ταυτότητά σου και να υπογράψεις; Πως το έδωσε σε αυτούς;

Εδώ ο δικός μου ο ταχυδρόμος στην αρχή δεν το έδινε ούτε στη γυναίκα μου μέχρι που μας έμαθε και τώρα τα αφήνει σε αυτήν... αλλά μόνο σε αυτήν... και τις περισσότερες φορές αφήνει χαρτάκι για να πάω εγώ να το πάρω από το ταχυδρομείο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλός ήρθες και εσύ στις 4 τυχερές ημερομηνίες,:lol::lol:

Βασικά δεν υπάρχουν αυτά τα πονεμένα σχόλια που γράφεις,ναι μια μικρή ανησυχία ,υπάρχει μια πραγματικότητα πλέων και ενα δεδομένο, οτι υπάρχει ενα θεμα της παραλαβής αρκετών πακέτων απο την κινα που καθε μέρα αυξάνεται σε αριθμο,καθε μέρα να εμφανίζονται εδω μέσα,ατομων να περιμένουν τοσο καιρό την παραγγελιά τους και ακόμη τίποτα.

2 αυτό που εχεις διαπίστωση και εσυ είναι οτι ουσιαστικά δεν γνωρίζουμε τίποτα,μπορεί να χαθηκαν,μπορεί να βρίσκονται κάπου στο αεροδρόμιο,εμένα μου είπε πριν 10 ημερες μια κυρία στα ΕΛΤΑ ,οτι μπορεί και υπάρχει πιθανότητα να αποσταλησαν με πλοίο,δεν την ρώτησα αν ηταν της γραμμής ,τέλος πάντων.

Άπλα πλέων το έχουμε μερικοί συνειδητοποίηση οτι δεν θα παραλάβουμε και περιμένουμε ακομη μερικές ημέρες να πάρουμε τα χρήματα μας πίσω και να κάνουμε μια νεα αγορά είτε απο το ιδιο μαγαζί ,είτε απο άλλο.

Μας έχουν με ανοιχτώ ακουστικό και μας λένε καντε λίγο ακόμη και περιμένετε,ε αυτο κάνουμε ,δεν μπορούμε και κατι άλλο μέχρι να κλίση το θέμα οριστικά.

Κατάντησε και λιγο κουραστικό πλέον να γράφουμε τα ιδια και τα ίδια,αλωστε η αγορές απο κίνα και το εκάστοτε θεμα το αναφέρει καθαρά και ρητά,αν θέλεις αγορά απο κινα από τόσες ημέρες για να παραλαβής,μεχρι τόσες περίπου και υπομονή ,αλλιώς πλήρωσε παραπάνω και κανε την αγορά σου απο εδώ .

Μάλλον είναι και η 11/4 στις τυχερες ημερομηνίες

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε φιλε νομιζω ειπες το καλυτερο!Με ενα μικρο google βρηκα πολλα αρθρα πχ αυτο.

http://www.ethnos.gr/koinonia/arthro/kineziko_e_mporio_meso_ton_elta-64356972/

 

Μιλαμε για 100.000 δεματα λεει ημερησιως Plus!!!!!!Και αυτα απο και προς ΕΕ μεσω Ελλαδας!Δλδ αμα παει Ισπανια μεσω Ελλαδας.Καλο για τη χωρα βεβαια.Και σιγα μην προσελαβαν και κανεναν.Για αυτο το μπαχαλο!

Και αμα δεις και τις φωτογραφιες του αρθρου καταλαβαινεις την κατασταση που επικρατει....

 

Αρα Καλα χριστουγεννα πρεπει να λεμε πλεον μου φαινεται......:lol:[/quote

Καλά πέστε οτι ισχύουν αυτά που γράφετε,2 απορίες έχω όμως.

1 γιατί παραλαμβάνουν κανονικά οι μετα παραγγελίες απο 2/4 τα πακέτα τους απο κινα και 2 δεν θα πρέπει να περάσουν πρώτα απο το αεροδρόμιο όλα τα πακέτα και μετα να παραδοθούν στα ΕΛΤΑ,εκτός αν τα ΕΛΤΑ ,τώρα αρχίσουν και κάνουν αερομεταφορές,δεν πρέπει δηλαδη να τελείωση η διαλογή στο ελληνικό αεροδρόμιο και μετά να παραλάβουν τα ΕΛΤΑ, το γράφει στο άρθρο καθαρά θα γίνει ο πυλώνας της μεταφορικής της κινάς για χώρες της Ευρώπης,αυτά τα πακέτα από που θα τα παραλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ.

Το έχω γραψει πολλές φορές εδω μέσα ούτε εγώ εχω παραλάβει με ημερομηνία αφιξης 11/4/16

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πακέτο είναι συστημένο δε σημαίνει ότι πρέπει να το παραλάβεις εσύ με την ταυτότητά σου και να υπογράψεις; Πως το έδωσε σε αυτούς;

Εδώ ο δικός μου ο ταχυδρόμος στην αρχή δεν το έδινε ούτε στη γυναίκα μου μέχρι που μας έμαθε και τώρα τα αφήνει σε αυτήν... αλλά μόνο σε αυτήν... και τις περισσότερες φορές αφήνει χαρτάκι για να πάω εγώ να το πάρω από το ταχυδρομείο...

 

και εγω αυτο ξερω... αλλα δεν εγινε ετσι ,....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να κάνω μια ερώτηση έχω παραγγείλει από κίνα και μου το έστειλαν με yun express από το gearbest και μου λέει αυτό:

 

Number:YT1609411077400040

8 2016/4/11 16:28:02 it will take 2-8 days to complete delivery----BRUSSELS - BELGIUM

7 2016/4/11 16:28:02 Parcel handed over to Post office----BRUSSELS - BELGIUM

6 2016/4/11 13:33:59 Custom clearance completed----BRUSSELS - BELGIUM

5 2016/4/10 14:53:44 Arrived at BRU airport,Custom clearance processing----BRUSSELS - BELGIUM

4 2016/4/7 22:00:40 Departed Facility in HONG KONG----HONGKONG - HONGKONG

3 2016/4/7 6:19:54 Arrived at Sort Facility HONG KONG----HONGKONG - HONGKONG

2 2016/4/5 23:54:48 Departed Facility in SHENZHEN----SHENZHEN - CHINA

1 2016/4/5 22:05:13 Arrived at Sort Facility in SHENZHEN----SHENZHEN - CHINA

 

και δεν μπορώ να το βρω στην Ελλάδα πήρα τα ΕΛΤΑ και μου είπαν ότι δεν συνεργάζονται με την αυτήν την εταιρία .μπορείτε να με βοηθήσετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να κάνω μια ερώτηση έχω παραγγείλει από κίνα και μου το έστειλαν με yun express από το gearbest και μου λέει αυτό:

 

Number:YT1609411077400040

8 2016/4/11 16:28:02 it will take 2-8 days to complete delivery----BRUSSELS - BELGIUM

7 2016/4/11 16:28:02 Parcel handed over to Post office----BRUSSELS - BELGIUM

6 2016/4/11 13:33:59 Custom clearance completed----BRUSSELS - BELGIUM

5 2016/4/10 14:53:44 Arrived at BRU airport,Custom clearance processing----BRUSSELS - BELGIUM

4 2016/4/7 22:00:40 Departed Facility in HONG KONG----HONGKONG - HONGKONG

3 2016/4/7 6:19:54 Arrived at Sort Facility HONG KONG----HONGKONG - HONGKONG

2 2016/4/5 23:54:48 Departed Facility in SHENZHEN----SHENZHEN - CHINA

1 2016/4/5 22:05:13 Arrived at Sort Facility in SHENZHEN----SHENZHEN - CHINA

 

και δεν μπορώ να το βρω στην Ελλάδα πήρα τα ΕΛΤΑ και μου είπαν ότι δεν συνεργάζονται με την αυτήν την εταιρία .μπορείτε να με βοηθήσετε?

 

Γεια σου φιλε! Μην αγχωνεσαι.. Ειχα παραγγειλει κι γω απο το GearBest.. και απο 7/4 ελεγε οτι θα ειναι σε μενα σε 2-8 μερες και την Παρασκευη μου ηρθε ειδοποιητηριο! Υπολογιζε περιπου 15 μερες.. Οποτε λογικα μεχρι την Παρασκευη θα σου εχει ερθει!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω στους αναμένοντες. (αφιξη 27-3) Παραθετω την απαντηση (προ μερικών λεπτων ) με mail της vivian :

 

Hello friend,

thank you for your message

we are really sorry for the delay for your order 1*********

because most parcels got delay in recently

for all delay parcels we have sent all informaitons let post checked for us

they are still in checking,we are still waiting from them

and they can sure the parcel was not got lost ,just delay

we are also concered about all parcels ,so that we can understand

you can open a dispute to protect yourself whenever you want if you think it is necessary

if we get any news from logistical we will inform you

ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω στους αναμένοντες. (αφιξη 27-3) Παραθετω την απαντηση (προ μερικών λεπτων ) με mail της vivian :

 

Hello friend,

thank you for your message

we are really sorry for the delay for your order 1*********

because most parcels got delay in recently

for all delay parcels we have sent all informaitons let post checked for us

they are still in checking,we are still waiting from them

and they can sure the parcel was not got lost ,just delay

we are also concered about all parcels ,so that we can understand

you can open a dispute to protect yourself whenever you want if you think it is necessary

if we get any news from logistical we will inform you

Ναι δεν ανέφερε κάτι νέο,οτι ειναι σε αναμονή νέων πληροφοριών,αυτο εγώ το ακούω 14 ημέρες τώρα, αν έχουν απο το ταχυδρομείο της Κίνας και το κλασικό υπομονή σίγουρα δεν χάθηκαν.

Αν εχεις ενδοιασμούς μπορει να καταχωρήσεις για να πάρεις πίσω τα χρήματα σου με dispute ,το λέει καθαρά,αν το κάνεις ομως τώρα μετα να γνωρίζεις οτι η μετα αγορά σου δεν θα έχει τα προνόμια της εγγύησης.φυσικά πρώτα εννοείται πρέπει να δικαιωθείς από την PayPal.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τη σημασία μπορεί να έχει αλλά προ ολίγου άλλαξε και η ώρα αφιξης στις 27-3 . Από 10:21 σε 00:00.

τουλάχιστον κάτι κινήθηκε :-)

ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τη σημασία μπορεί να έχει αλλά προ ολίγου άλλαξε και η ώρα αφιξης στις 27-3 . Από 10:21 σε 00:00.

τουλάχιστον κάτι κινήθηκε :-)

 

Είναι σφάλμα του 17track/SG Post...

Δες στο 4px... δεν έχει αλλάξει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...