Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άντε να συνεχίσω και γω το saga με τα κουνητά που όλο στο δρόμο βρίσκονται κι όλο στο δρόμο μένουν.

Έστειλα ένα μαίηλ στο Vickmall και η απάντηση ήταν αυτή εδώ η άσχετη που τη λες και "τρία πουλάκια κάθονται":

 

Hello friend,

thank you for your message

we are really sorry for that

For all delay parcels we have sent all informations let post check for us

they are still in checking,we are still waiting from them

and they can sure the parcel was not got lost ,just delay

so i hope you can a few more days again

we will inform you asap if get news from them

thanks and very sorry for the inconvenience

 

Κατά τ' άλλα, έχω tracking number RF384721745SG και μετράω 24 μέρες από την ημερομηνία αποστολής (σύμφωνα μ' αυτά που λέει το Singapore Post, δηλ. 29/3). Ημερομηνία άφιξης στην Ελλάδα δηλώνεται η 2/4 και μετά τα ίχνη χάνονται στα βάθη του Ελ. Βενιζέλος (και πάλι αυτό παίζεται). Τα Σαββατοκύριακα δεν τα βγάζω γιατί, εξαιρώντας το Vickmall, αεροπλάνα και διαλογή δουλεύουν σε βάρδιες.

Για άλλη μια φορά ... όποιος πιστεύει την Singapore Post ότι έφυγε από εκεί 29/3 και 2/4 ήταν στην Ελλάδα, μάλλον πιστεύει στα παραμύθια (και ότι θα βγούμε από το ... μνημόνιο :lol: ). Η NL λέει καθαρά ότι από Ολλανδία γιά Ελλάδα χρειάζονται 5-7 ημέρες.

Απλώς η Singapore Post βρήκε κόλπο για να γλυτώσει από τα email και τις διαμαρτυρίες.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2016-04-22 05:58 M.D.Peristeriou, ITEM ARR M.D.Peristeriou

2016-04-22 05:42 M.D.Peristeriou, ITEM UNLOADED

 

 

Σημερα δεν....! Αυριο? Δουλευουν Σαββατο παιδια ?? Αν ναι μπορω να παω να το παρω εγω απο εκει ? 9.30 φευγω απο αθηνα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε που αναφέρεις για 11/4 δε νομίζω ν αργησεις τόσο. Το πρόβλημά εντοπίζεται 27/3-2/4.

Ο αλλος φιλος που λέει για το πως ανοίγουν σακους, π.χ 10 σημερινους 15 παλιούς ειναι ότι πιο κουφό έχω ακούσει(δεν αναφέρομαι στον φιλο) για τη λειτουργία μιας επιχείρησης ακομα και αν μιλαμε για δημόσιο αν ισχύει βέβαια...Σκέψου ν πηγαίνεις εφορία και να εξυπηρετούν 15 παλιά νούμερα κανονικά στη στη σειρά τους και δέκα καινούρια που μολις έφτασαν. Και συ ν περιμενεις κάνα εξαωρο ή κ αύριο μερα είναι μωρέ και να πηγαινωερχεσαι 1 βδομάδα απραγος... Γι αυτό δεν μπορώ να το χωνέψω....πραγματικα θα ήθελα πολύ να μάθω αν συμβαίνει κάτι τέτοιο...

Συγκρινεις ανομοια πραγματα.Τη φυσικη παρουσια ενος ανθρωπου σε μια τραπεζα η εφορια με σακους δεματων!

 

Στην τυχη τα ανοιγουν...Δεματα ειναι.Αν εμπαινες σε μια αποθηκη γεματη με σακια και σου λεγαν ξεκινα?Τι θα κανες?Στην τυχη!Ετσι δεν ειναι?

Εξου και το φτανουν μαζι και ανοιγουν το 1 σημερα και το αλλο 5μερες μετα κτλ κτλ.Και για τα παλια που λεω μπορει να ειναι κανενας που σκεφτεται λιγο και λεει ''Ε μαγκες να ανοιξουμε και κανενα απο τα παλια που τους εχουμε και καθυστερημενους και γραμμενους στα παλια μας τα παπουτσια που τα περιμενει ο κοσμος''

Αν εχεις καμια καλυτερη εξηγηση γιατι συμβαινουν αυτα που εχουν συμβει να μην ανοιγονται με τη σειρα που ερχονται τα δεματα στη χωρα μας μπορεις να μας την πεις..... :D

Link to comment
Share on other sites

Συγκρινεις ανομοια πραγματα.Τη φυσικη παρουσια ενος ανθρωπου σε μια τραπεζα η εφορια με σακους δεματων!

 

Στην τυχη τα ανοιγουν...Δεματα ειναι.Αν εμπαινες σε μια αποθηκη γεματη με σακια και σου λεγαν ξεκινα?Τι θα κανες?Στην τυχη!Ετσι δεν ειναι?

Εξου και το φτανουν μαζι και ανοιγουν το 1 σημερα και το αλλο 5μερες μετα κτλ κτλ.Και για τα παλια που λεω μπορει να ειναι κανενας που σκεφτεται λιγο και λεει ''Ε μαγκες να ανοιξουμε και κανενα απο τα παλια που τους εχουμε και καθυστερημενους και γραμμενους στα παλια μας τα παπουτσια που τα περιμενει ο κοσμος''

Αν εχεις καμια καλυτερη εξηγηση γιατι συμβαινουν αυτα που εχουν συμβει να μην ανοιγονται με τη σειρα που ερχονται τα δεματα στη χωρα μας μπορεις να μας την πεις..... :D

 

Ποια τύχη ρε φίλε;;; τύχη στον ΟΠΑΠ.

Είναι δυνατό επάνω στον σάκο να μην υπάρχει ένα χαρτί που να έχει τουλάχιστο ημερομηνία και προέλευση καθώς και ένα αριθμό πρωτοκόλλου?! πως είναι δυνατό να δουλέψεις αλλιώς ?!

 

Πιστεύω ότι τα άτομα είναι ανεπαρκή αριθμητικά για τον φόρτο εργασίας, με αρκετή δόση παλαιό-δημόσιο-υπαλληλικής νοοτροπίας.

Link to comment
Share on other sites

Ποια τύχη ρε φίλε;;; τύχη στον ΟΠΑΠ.

Είναι δυνατό επάνω στον σάκο να μην υπάρχει ένα χαρτί που να έχει τουλάχιστο ημερομηνία και προέλευση καθώς και ένα αριθμό πρωτοκόλλου?! πως είναι δυνατό να δουλέψεις αλλιώς ?!

 

Πιστεύω ότι τα άτομα είναι ανεπαρκή αριθμητικά για τον φόρτο εργασίας, με αρκετή δόση παλαιό-δημόσιο-υπαλληλικής νοοτροπίας.

Πολυ καλα αυτα που λες περι πρωτοκολλου και προτεραιοτητας αλλα πες μου πως γινεται το εξης.

Σκαει εμενα ο σακος μου στις 1 του μηνα ο δικος σου στις 5 και ενας τριτος στις 12.Ανοιγει ο δικος σου 14 του μηνα.Ο 3ος στις 15 και ο δικος μου στις 16 του μηνα.Ε πως γινεται αυτο???????Προτεραιοτητα συμφωνα με την αφιξη δεν υπαρχει το ξεχναμε.Αρα?ΟΠΑΠ φιλε δυστυχως αλλιως ολα θα ανοιγαν με τη σειρα που ερχοντουσαν.1α εμενα μετα εσενα και στο τελος το 3ο!

Και επειδη ειναι οπως και συ λες κατα πασα πιθανοτητα παλαιό-δημόσιο-υπαλληλικής νοοτροπίας ολα γινονται σαν το τζοκερ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

πλέον κολλάει η singpost και βγάζει σφάλμα..πιο πάνω είπε ένα παιδί σε 8 μέρες του ήρθε το refund από PayPal ημερολογιακές η εργάσιμες;
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

φιλε donstefano μπορώ να σου αναφέρω και όλες τις εμπορικες επιχειρήσεις ή αποθήκες κτλ κτλ που διαχειρίζονται εμπορεύματα, σακους κ.α οπου πολύ απλα χρησιμοποιούν ολοι τους τη μέθοδο FIFO. Και αυτό είναι το λογικο και το συνηθες. Ακομα και χωροταξικα να το δεις παλι μπορει να γινει διαχωρισμος χωρις ημ/νιες-πρωτοκολλα-αριθμους και να εφαρμοστει η FIFO:)
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξύπνησε τρακινγκ της Nl post μετά απο δέκα μέρες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα σας εχω κανει παραγγελια 1 Quadcopter JJRC H98 με απλο ταχυδρομειο (NLpost) απο το banggood υπαρχει περιπτωση λογο του δεματος να περασει απο τελωνειο?

Οι διαστασεις του δεματος ειναι (L x W x H): 29.00 x 18.50 x 12.00 cm

Και βαρος 600 γραμμαρια

 

Νομίζω αυτά που είναι λιγότερο απο μισό μέτρο δεν πάνε τελωνείο γενικά με απλό ταχυδρομείο δεν έχεις θέμα μόνο αν επιλέξεις κουριερ

Link to comment
Share on other sites

φιλε donstefano μπορώ να σου αναφέρω και όλες τις εμπορικες επιχειρήσεις ή αποθήκες κτλ κτλ που διαχειρίζονται εμπορεύματα, σακους κ.α οπου πολύ απλα χρησιμοποιούν ολοι τους τη μέθοδο FIFO. Και αυτό είναι το λογικο και το συνηθες. Ακομα και χωροταξικα να το δεις παλι μπορει να γινει διαχωρισμος χωρις ημ/νιες-πρωτοκολλα-αριθμους και να εφαρμοστει η FIFO:)

 

Αυτοι προφανως τηρουν το FIFO.Αλλιως θα πηγαιναν ολα με τη σειρα και ολοι θα μασταν ευχαριστημενοι........Για αυτο ειπα στην τυχη τα κανουν.Συμφωνουμε απολυτα.

Το αν δεν το οργανωνουν σωστα ειναι λαθος δικο τους αλλα εμεις δεν μπορουμε να κανουμε κατι σε αυτο.Δεν ξερω και αν μπορουμε.Απλα την τρωμε στο κεφαλι και κλαιγομαστε..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

@ Καταρχάς για τα πρότερα σχόλια στη συμπεριφορά/αντιδράσεις μερικών εδώ......αναφερόμουν στη "λογική" που λέει "πρήξε το κατάστημα, για να σου προωθήσει η μεταφορική πιο γρήγορα την παραγγελία"...

...δεν υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο, απλώς κουράζετε τους εαυτούς και τους άλλους, ανατροφοδοτώντας συνεχώς ένα φαύλο κύκλο ψυχολογικής έντασης...και κυρίως χάνετε χρόνο...

 

Εγώ έκανα 4 παραγγελίες από τα τέλη Μαρτίου

 

1) Μία από Gearbest με Ολλανδικό ταχυδρομείο (μικρό αντικείμενο σε φάκελο επιστολικό), αγορά στις 25 Μαρτίου έφθασε σε 13 μέρες

2-3) Δύο παραγγελίες από Everbuying με Belgium Post (tempered glass ταμπλέτας + θήκη ταμπλέτας), ΑΓΟΡΑ 1 Απριλίου, παράδοση 21 Απριλίου

4) Παραγγελία από Banggood με Ολλανδικά ταχυδρομεία (ταμπλέτα), αγορά στις 30 Μαρτίου, παράδοση στις 22 Απριλίου.

 

Και στις 4 περιπτώσεις, χρειάστηκαν περί τις 3 βδομάδες για τη παράδοση...

 

Δεν έχει νόημα να παρακολουθεί κανείς κάθε μερα το tracking, τσάμπα κουράζεται, τσάμπα συγχύζεται...υπολογίστε εξαρχής 3 βδομάδες κατά μέσο όρο και γλιτώστε τον εαυτό σας (και τους άλλους) από τον κόπο.

 

Εξακολουθώ να θεωρώ ότι μερικοί εδώ χρειάζονται περισσότερο "live chat" παρά forum

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξύπνησε τρακινγκ της Nl post μετά απο δέκα μέρες

Νομίζω αυτά που είναι λιγότερο απο μισό μέτρο δεν πάνε τελωνείο γενικά με απλό ταχυδρομείο δεν έχεις θέμα μόνο αν επιλέξεις κουριερ

 

 

 

οκ φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση :)!

Edited by Alexandros9
Link to comment
Share on other sites

@ Καταρχάς για τα πρότερα σχόλια στη συμπεριφορά/αντιδράσεις μερικών εδώ......αναφερόμουν στη "λογική" που λέει "πρήξε το κατάστημα, για να σου προωθήσει η μεταφορική πιο γρήγορα την παραγγελία"...

...δεν υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο, απλώς κουράζετε τους εαυτούς και τους άλλους, ανατροφοδοτώντας συνεχώς ένα φαύλο κύκλο ψυχολογικής έντασης...και κυρίως χάνετε χρόνο...

 

Εγώ έκανα 4 παραγγελίες από τα τέλη Μαρτίου

 

1) Μία από Gearbest με Ολλανδικό ταχυδρομείο (μικρό αντικείμενο σε φάκελο επιστολικό), αγορά στις 25 Μαρτίου έφθασε σε 13 μέρες

2-3) Δύο παραγγελίες από Everbuying με Belgium Post (tempered glass ταμπλέτας + θήκη ταμπλέτας), ΑΓΟΡΑ 1 Απριλίου, παράδοση 21 Απριλίου

4) Παραγγελία από Banggood με Ολλανδικά ταχυδρομεία (ταμπλέτα), αγορά στις 30 Μαρτίου, παράδοση στις 22 Απριλίου.

 

Και στις 4 περιπτώσεις, χρειάστηκαν περί τις 3 βδομάδες για τη παράδοση...

 

Δεν έχει νόημα να παρακολουθεί κανείς κάθε μερα το tracking, τσάμπα κουράζεται, τσάμπα συγχύζεται...υπολογίστε εξαρχής 3 βδομάδες κατά μέσο όρο και γλιτώστε τον εαυτό σας (και τους άλλους) από τον κόπο.

 

Εξακολουθώ να θεωρώ ότι μερικοί εδώ χρειάζονται περισσότερο "live chat" παρά forum

Φιλε συγνώμη που θα διαφωνήσω με τα περισσοτερα που γράφεις,βασικα αν δεν υπήρχε θεμα δεν εχει νομίζω κάνεις καμια όρεξη να ασχοληθεί να καθίσει και να γράψει και να πει την άποψη του,τα foroym όπως και αυτο ενδεικνύονται να συλλέγουμε μεταξύ των ατομων που το απαρτίζουν και το αποτελούν περισσότερες πληροφορίες για τα οποιαδήποτε θέματα τους αφορούν γενικοτερα και νομιζω βοηθουν και αρκετά με την εκάστοτε καθημερινη εμπειρία του καθενος να την προσφέρει στους υπόλοιπους,ειναι ενα ειδος εκμαθήσεις για ολους,δεν νομίζω οτι υπάρχει κάποιος που να τα γνωρίζει ολα..... να ειναι ο ειδήμων, γιαυτό υπάρχουν αλώστε .

Τώρα για αυτα που αναφέρεις εσυ παρέλαβες σε 3 εβδομαδες οπως γράφεις ,εμεις είμαστε στις 4 και 5 εβδομάδες,εγω εχω ενα μηνα και τίποτα,δηλαδή 4 εβδομάδες το τονίζω και αλλα παιδιά εχουν απο 32 εως 38 με 39 ημερες και δεν γνωρίζουμε ακομη αν θα παραλάβουμε και κυριως τι απέγιναν οι παραγγελίες μας.

Νομίζω ειναι εύλογο και λογικο αν δεν υπήρχε αυτο το πρόβλημα,εγω σαν πρόβλημα το βλεπω ίσως και απλα να έτυχε,αλώστε ειναι μεσα στα καθορισμένα πλαίσια οι χρονικες ημερομηνίες παραλαβής.το αναγράφει η αρχική σελιδα του post που συζηταμε και το διευκρινιζει δεν εχουμε ξεφύγει απο αυτα.

Ειναι αρκετά μετα τα άτομα που δεν εχουν παραλάβει τα πακετα τους ,πάνω απο 20 με τις γνωστες ημερομηνίες,δεν είναι φυσιολογικό να υπαρχουν ανησυχίες και απορίες ???

Εσυ παράλαβες οτι εχεις παραγγείλει και καλορίζικα αυτα ολα που αγόρασες,αλλα δεν γράφουμε τα παραπανα μας για την αγορά απο το γνωστό μαγαζι που αγοράσαμε και δεν κουράζουμε νομίζω ,γιατι ειναι ο συνδετικός κρίκος ο αρχικος για να ανακαλύψουμε που βρίσκονται αυτα τώρα, που παραγγείλαμε,που επρεπε δηλαδη να απευθυνθούμε ,,απλα γράφουμε τις κινήσεις που έκαναν μερικοί μεχρι τωρα και τι θα κανουν και οι υπόλοιποι ,βασικα υπάρχει ενα πρόβλημα που δεν ειναι συνηθισμένο να υπάρχει τοσο μεγάλη καθυστέρηση απο κινα,ειναι μεσα στα χρονικά πλαίσια ,συμφωνούμε απολυτά,αλλα εδω έχουμε μια μεγάλη χρονικη καθυστέρησή και δεν γνωριζουμε τιποτα για αυτήν,μόνο εικασίες και υποτιθέμενες υποθέσεις κανουμε και γράφουμε για το μέλλων των προϊόντων που παραγγείλαμε.

Υπάρχει ενα θέμα και είναι υπαρκτό ομως και αφορά μεγάλη μερίδα αγοραστών,αν ηταν 2 η 3,4 άτομα δεν θα το αναφέραμε καν.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω. υπάρχει και μάλιστα μεγάλο θέμα με το vickmall και την όλη κατάσταση. και δεν υπάρχει άνθρωπος να μας κατατοπιση ,όλο εικασίες κάνουμε.παντός εγώ πιστεύω οτι το πρόβλημα είναι στο κέντρο διαλογής αεροδρόμιου..Δεν υπάρχει κάποιος εκεί κοντά μα πάει να δει τι γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Ρ παιδια, τι φταιει το vickmall και το βριζετε;

Βαση του tracking number το καταστημα εκανε τη δουλεια του και εφυγε το δεμα απο Κινα μεσα στα λογικα χρονικα πλαισια. Τωρα, εαν το δεμα εχει κολλησει για καποιο λογο στο αεροδρομιο της ΕΛΛΑΔΑΣ , τοτε τι φταιξιμο εχει το vickmall και το βριζετε για την αξιοπιστια του;

Να εκανε 2 εβδομαδες το vickmall να το διωξει απο το μαγαζι του, το καταλαβαινω να του τα χωνεις. Αλλα τωρα γιατι; Τι μπορει να κανει αυτος που εχει κολλησει το δεμα στην Ελλαδα;

Βεβαιως κατανοω την αγανακτηση που νιωθει καποιος και την προσμονη για το δεμα του, αλλα τα χρηματα δεν τα χανει κανεις. Κανεις ενα dispute και παιρνεις τα χρηματα σου πισω.

Εχω βρεθει σε αναλογη θεση οπου το δεμα ειχε κολλησει πανω απο 20 ημερες στο αεροδρομιο, ξεκολλησε και ηρθε. Ημουν σε ετοιμοτητα βεβαια να ανοιξω dispute, αλλα χωρις να βαζω σε black list το καταστημα. Τι φταιει ο ερμος για το δικο μας αεροδρομιο;

Οταν ψωνιζεις απο την Κινα, εισαι προετοιμασμενος για ολα. Αλλιως ψωνιζεις απο Ελλαδα και εχεις το κεφαλι σου πιο ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει αυτό το grath;

2016-04-21 15:14 GRATH / parcel dispatched from original office

2016-04-21 15:14 GRATH / parcel dispatched from original office

 

GR-greece ATH-athens

Link to comment
Share on other sites

Ρ παιδια, τι φταιει το vickmall και το βριζετε;

Βαση του tracking number το καταστημα εκανε τη δουλεια του και εφυγε το δεμα απο Κινα μεσα στα λογικα χρονικα πλαισια. Τωρα, εαν το δεμα εχει κολλησει για καποιο λογο στο αεροδρομιο της ΕΛΛΑΔΑΣ , τοτε τι φταιξιμο εχει το vickmall και το βριζετε για την αξιοπιστια του;

Να εκανε 2 εβδομαδες το vickmall να το διωξει απο το μαγαζι του, το καταλαβαινω να του τα χωνεις. Αλλα τωρα γιατι; Τι μπορει να κανει αυτος που εχει κολλησει το δεμα στην Ελλαδα;

Βεβαιως κατανοω την αγανακτηση που νιωθει καποιος και την προσμονη για το δεμα του, αλλα τα χρηματα δεν τα χανει κανεις. Κανεις ενα dispute και παιρνεις τα χρηματα σου πισω.

Εχω βρεθει σε αναλογη θεση οπου το δεμα ειχε κολλησει πανω απο 20 ημερες στο αεροδρομιο, ξεκολλησε και ηρθε. Ημουν σε ετοιμοτητα βεβαια να ανοιξω dispute, αλλα χωρις να βαζω σε black list το καταστημα. Τι φταιει ο ερμος για το δικο μας αεροδρομιο;

Οταν ψωνιζεις απο την Κινα, εισαι προετοιμασμενος για ολα. Αλλιως ψωνιζεις απο Ελλαδα και εχεις το κεφαλι σου πιο ησυχο.

 

Αν διαβάσεις προσεκτικά τα προηγούμενα post κανένας δεν κατηγόρησε το Vickmall. Απλά οι περισσότεροι που έχουμε πέσει "θύματα" αυτής της καθυστέρησης έχουμε παραγγείλει από εκεί. Προσωπικά τουλάχιστον έκανα τις τελευταίες μέρες δυο παραγγελίες από το συγκεκριμένο κατάστημα. Το κινητό που παρήγγειλα πρώτο είναι αυτό που καθυστερεί. Η δεύτερη παραγγελία που έγινε 15 μέρες μετά ήρθε κανονικά και στην ώρα της την προηγούμενη εβδομάδα.

 

Τα πακέτα παραδόθηκαν στην ώρα τους από το κατάστημα στην Singapore Post.

H Singapore Post ισχυρίζεται ότι τα έστειλε Ελλάδα και μάλιστα δίνει και ημερομηνίες άφιξης.

Τα ΕΛΤΑ δε γνωρίζουν τίποτα γιατί δεν έχουν σκαναριστεί από το κέντρο διαλογής του αεροδρομίου.

 

Άρα το πρόβλημα βρίσκεται μεταξύ της SG Post και του κέντρου διαλογής...

Είτε η SG Post έχει κάνει κάποια κουτσουκέλα και απλά δηλώνει ότι έφυγαν και ότι έφτασαν Ελλάδα για να γλυτώσει email & διαμαρτυρίες (όπως λέει κι ο evansarmor) είτε βρίσκονται στο αεροδρόμιο και απλά περιμένουν εκεί να σκαναριστούν. Δεν υπάρχει επαρκές προσωπικό; Το προσωπικό που υπάρχει δουλεύει όπως να 'ναι και όποτε να 'ναι; Έχουν ξεχαστεί σε κάποιο καρότσι και περιμένουν έναν υπάλληλο να τα ανακαλύψει; Κανείς δεν ξέρει...

 

Εγώ πάντως είμαι στη διαδικασία dispute και περιμένω την απόφαση του Paypal... Αν έρθει το δέμα μετά από 1 ή 2 μήνες δεν ξέρω τι θα κάνω ακόμα αλλά αν πάρω τα λεφτά πίσω θα παραγγείλω πάλι το ίδιο κινητό και ίσως και από το ίδιο κατάστημα, αν το έχει σε καλύτερη τιμή μετά από σύγκριση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα περιμενω ενα δεμα με βελγικο ταχυδρομειο ειναι ελλαδα απο 10 μαρτιου , μαλλον ηπιε ρεντ μπουλ και πεταξε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα περιμενω ενα δεμα με βελγικο ταχυδρομειο ειναι ελλαδα απο 10 μαρτιου , μαλλον ηπιε ρεντ μπουλ και πεταξε.

 

Aκόμα το περιμένεις; :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το minideal με τι ταχυδρομείο στέλνει;

 

 

:D χα χα χα χα αυτό κοίταγα κι εγώ μόλις τώρα....

σήμερα φτάσαμε αισίως στις 31 ημερολογιακές ημέρες αναμονής.

Edited by ArisL
Link to comment
Share on other sites

 

Άρα το πρόβλημα βρίσκεται μεταξύ της SG Post και του κέντρου διαλογής...

 

Λαθος !!!

Το προβλημα της καθυστερησης ειναι απο το κεντρο διαλογης 100% .

Το θεωρω τουλαχιστον αστειο να υποστηριζουν καποιοι οτι δινει ψευτικα στοιχεια η SingPost .

 

Εχω γραψει και παλαιοτερα ( αλλα τα εσβησαν οι mods ) οτι στην χωρα που βρισκομαι τωρα ( Βουλγαρια ) μολις η Singapore post αναφερει οτι το δεμα εχει φτασει στην χωρα προορισμου , μετα απο 2 μερες το αργοτερο παραλαμβανω .

Εδω δεν λενε ψεματα , μονο στην Ελλαδα λενε ;

Link to comment
Share on other sites

Λαθος !!!

Το προβλημα της καθυστερησης ειναι απο το κεντρο διαλογης 100% .

Το θεωρω τουλαχιστον αστειο να υποστηριζουν καποιοι οτι δινει ψευτικα στοιχεια η SingPost .

 

Εχω γραψει και παλαιοτερα ( αλλα τα εσβησαν οι mods ) οτι στην χωρα που βρισκομαι τωρα ( Βουλγαρια ) μολις η Singapore post αναφερει οτι το δεμα εχει φτασει στην χωρα προορισμου , μετα απο 2 μερες το αργοτερο παραλαμβανω .

Εδω δεν λενε ψεματα , μονο στην Ελλαδα λενε ;

Άλλο 20 αποστολές ημερησίως στην Βουλγαρία, και άλλο 2000 .... :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο 20 αποστολές ημερησίως στην Βουλγαρία, και άλλο 2000 .... :lol:

Μα το θεμα δεν ειναι η ποσοτητα , αλλα το αν αληθευουν οι πληροφοριες της Singapore post. Εσυ ισχυριζεσαι οτι δινει ψευτικες πληροφοριες .

Κι εγω σου λεω οτι σε 30+ παραγγελιες που εκανα στην Βουλγαρία οταν εβλεπα απο το tracking information της SG οτι ειχε φτασει στην χωρα προορισμου ηταν πραγματι ετσι !!!

 

Αρα συμφωνεις μαζι μου , οτι τα καθυστερει το κεντρο διαλογης λογω φορτου εργασιας .

Edited by snapy13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...