Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περμένω 2 δέματα απο Banggood CZ (Τσεχία), και τα 2 έχουν σταλεί με DHL Packet, το ένα έφτασε Ελλάδα στις 7/12 και το άλλο στις 11/12. Από τότε δεν έχει γίνει κάποια κίνηση... Σε 2 προηγούμνες περιπτώσεις με την DHL Packet (Σεπτέμβριο και Οκτώβριο) με το που έφτασαν Ελλάδα την επόμενη μέρα παρέλαβα.

Δεν ξέρουμε κι με ποια μεταφορική έρχονται , ποιο είναι το τρακινγκ number

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aπο conrad, με dhl parsel, έκανε περίπου 10 μέρες, πρέπει να είναι το απλό γερμανικό ταχυδρομείο.

Έφτασε Αθήνα την παρασκευή, και το έδωσαν στην dhl express, ! , έχει γραφείο στα Τρίκαλα, δεν το ήξερα καν, και το έφεραν σήμερα Δευτέρα, το είχαν βάλει 10ψηφιο αριθμό αποστολής, το έμαθα παίρνοντας τηλέφωνο στην Αθήνα.

Από την speedex που περιμένω, δεν το δείχνει καν η αναζήτηση, γράφει: δεν βρέθηκαν αποτελέσματα..

Μπορεί και να χαθεί αυτό..

Link to comment
Share on other sites

https://postimg.cc/gwF0b8Q9

 

Δεν φαίνεται καν στο σύστημα, ενώ το tn, το έδωσε η comet, banggood, από 9 Δεκεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο banggood με pdm στις 27/11 με 12 ψηφιο αριθμο αποστολης με GLS.

Το δεμα πηγε Βελγιο,Γερμανια τωρα βρισκεται Ρουμανια και λογικα θα παραδοθει με acs.

Το βλεπω σε κανα μηνα να ερχεται στα χερια μου μ αυτα που διαβαζω:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο banggood με pdm στις 27/11 με 12 ψηφιο αριθμο αποστολης με GLS.

Το δεμα πηγε Βελγιο,Γερμανια τωρα βρισκεται Ρουμανια και λογικα θα παραδοθει με acs.

Το βλεπω σε κανα μηνα να ερχεται στα χερια μου μ αυτα που διαβαζω:lol:

 

Φιλε μου θα πάει και Βουλγαρία μετά για μια μέρα και μετά Θεσσαλονίκη. Εμένα είναι Θεσσαλονίκη από τις 13/12. Πιστεύω ότι εκεί δεν θα κάτσει πολύ και ότι θα έρθει απευθείας Μυτιλήνη που είμαι και όχι μέσο Αθήνας.

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 11 μέρες σταθμό pdm από bang good με post nl.... Έχει φύγει από εκεί 11 μέρες και εδώ τίποτα... Λογικά στο αεροδρόμιο είναι... Έχει κανείς άλλος τέτοιο θέμα;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Περμένω 2 δέματα απο Banggood CZ (Τσεχία), και τα 2 έχουν σταλεί με DHL Packet, το ένα έφτασε Ελλάδα στις 7/12 και το άλλο στις 11/12. Από τότε δεν έχει γίνει κάποια κίνηση... Σε 2 προηγούμνες περιπτώσεις με την DHL Packet (Σεπτέμβριο και Οκτώβριο) με το που έφτασαν Ελλάδα την επόμενη μέρα παρέλαβα.

 

Δεν ξέρουμε κι με ποια μεταφορική έρχονται , ποιο είναι το τρακινγκ number

 

Πήρα τηλ την DHL στο 213 0025293 και μου έδωσαν νέα tracking numbers της DHL Express, 10ψήφια νούμερα. Το πρώτο δέμα μου (που έφθασε Ελλάδα 7/12) λέει στο site τους ότι θα μου έρθει σήμερα. ίδωμεν...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Αποστολή από banggood CZ με tn

CQ613022***DE από πού μπορώ να το παρακολουθήσω.

 

Στο Paket DHL

Link to comment
Share on other sites

Αποστολή από banggood CZ με tn

CQ613022***DE από πού μπορώ να το παρακολουθήσω.

 

Εδώ > https://www.dhl.de/en/privatkunden/pakete-empfangen/verfolgen.html?idc=764249434294

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κάποιος να το μεταφράσει, εγώ ξέρω λίγα αγγλικά, 1η φορά live chat, συνήθως στέλνω email.

Στις 27/11/2020, παρήγγειλα από banggood CZ, και έκανα λάθος, και επέλεξα eu standard shipping.

Αποτέλεσμα δεν ξέρω που είναι το δέμα, ρώτησα έναν γνωστό μου, μου είπε να πάω στο ταχυδρομείο να ρωτήσω.

Ο αριθμός,( που έχω σβήσει), είναι ο αριθμός της συστημένης αποστολής; Αυτό ρωτάω.

 

https://postimg.cc/N2ytpWrc

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κάποιος να το μεταφράσει, εγώ ξέρω λίγα αγγλικά, 1η φορά live chat, συνήθως στέλνω email.

 

Στις 27/11/2020, παρήγγειλα από banggood CZ, και έκανα λάθος, και επέλεξα eu standard shipping.

 

Αποτέλεσμα δεν ξέρω που είναι το δέμα, ρώτησα έναν γνωστό μου, μου είπε να πάω στο ταχυδρομείο να ρωτήσω.

 

Ο αριθμός,( που έχω σβήσει), είναι ο αριθμός της συστημένης αποστολής; Αυτό ρωτάω.

 

 

 

https://postimg.cc/N2ytpWrc

 

Σου λέει να πας ρωτήσεις στο ταχυδρομείο αναφέροντας τον αριθμό δέματος και το πλήρες όνομά σου. Υπάρχει λέει περίπτωση να μην σου άφησαν ειδοποιητηριο. Αν δεν υπάρχει στο ταχυδρομείο το δέμα, και γενικά δεν υπάρχει πουθενά, τότε θα προσπαθήσει να βρεθεί λύση στο θέμα σου. Αυτό που έχεις σβήσει είναι ο αριθμός δέματος/αποστολής που πρέπει να αναφέρεις.

Είναι συνηθισμένη απάντηση αυτή.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα το έχουν στη Θεσσαλονίκη στην acs. Τελευταία ανανέωση λέει αναχώρηση από κέντρο διαλογής hub Θεσσαλονίκης στις 14/12. Μυτιλήνη είμαι. Πότε να το περιμένω ??
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα κάτι από cz αποθήκη banggood και το στείλανε εχθές με dhl. Πότε περίπου παραλαμβάνω; Εδώ με τι εταιρία έρχεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα κάτι από cz αποθήκη banggood και το στείλανε εχθές με dhl. Πότε περίπου παραλαμβάνω; Εδώ με τι εταιρία έρχεται;

 

Δεν ξέρω αν πλήρωσες για την DHL Courier, αλλά το πιθανότερο είναι ότι θα ταξιδέψει με το Γερμανικό ταχυδρομείο (DHL Paket) και θα παραλάβεις από την DHL αν βρίσκεσαι σε περιοχή με κατάστημα της DHL ή με κάποια courier.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πλήρωσες για την DHL Courier, αλλά το πιθανότερο είναι ότι θα ταξιδέψει με το Γερμανικό ταχυδρομείο (DHL Paket) και θα παραλάβεις από την DHL αν βρίσκεσαι σε περιοχή με κατάστημα της DHL ή με κάποια courier.

 

Όχι δεν πλήρωσα dhl. Cz αποθήκη με eu priority line εβαλα

Link to comment
Share on other sites

DHL λέγονται και η Courier και το Γερμανικό ταχυδρομείο.

Προφανώς, λοιπόν, έρχεται με το ταχυδρομείο (DHL Paket).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα κάτι από cz αποθήκη banggood και το στείλανε εχθές με dhl. Πότε περίπου παραλαμβάνω; Εδώ με τι εταιρία έρχεται;

 

To παρακολουθείς εδώ https://www.dhl.de/en/priv...c=764249434294

Θα παραλάβεις από την DHL αν βρίσκεσαι σε περιοχή με κατάστημα της DHL αλλιώς με τοπική κούριερ .

Υπό κ.σ θα το έχεις σε 15-20 ημερολογιακές μέρες.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

To παρακολουθείς εδώ https://www.dhl.de/en/priv...c=764249434294

Θα παραλάβεις από την DHL αν βρίσκεσαι σε περιοχή με κατάστημα της DHL αλλιώς με τοπική κούριερ .

Υπό κ.σ θα το έχεις σε 15-20 ημερολογιακές μέρες.

 

Οκ ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την βοήθεια τους

Link to comment
Share on other sites

Δέμα από banggood EU priority από 5/12 κολλημένο στη Γερμανία (dhl packet) .

Δέμα από myprotein έφτασε από Γερμανία ( 1/12 ) στην Ελλάδα ( στις 8/12 dhl packet) ακόμη να το παραλάβω ( 17 /12 εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης ) χωρίς να αναφέρει ποια εταιρεία το παραδίδει .(επαρχία βόρεια Ελλάδα).

 

Δέμα από amazon.es παράδοση 14/12 δεν υπάρχει πουθενά ενημέρωση που βρίσκεται (απλά έφυγε από Αγγλία 2/12 )

Έχετε παρόμοια δέματα να πείτε την εμπειρία σας ?

Ενημέρωση :Το δέμα με dhl paket από 5/12 (11 ημερολογιακές μέρες ) δεν έφτασε ακόμη Ελλάδα .Το άλλο δέμα με dhl paket ,που βρίσκεται στη Ελλάδα από 8/12, δεν έφτασε ακόμη σε μένα (καταληκτική ημερομηνία παραλαβής 17/12) .Δεν μπορώ να το βρω με το tracking number που βρίσκεται.

Στο δέμα από amazon (αγορά 27/11 με εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 14/12 )μου έδωσαν νέο περιθώριο παραλαβής 15-26/12 κι αν δεν έρθει μέχρι τότε να επικοινωνήσω για επιστροφή χρημάτων.(δεν ενημερώνεται το tr number τους , τελευταία ενημέρωση ότι έφυγε από Αγγλία 2/12).

Προσέχετε με τις αγορές από amazon γιατί ενώ αγόρασα από Γαλλία το προϊόν έφυγε από Αγγλία (εκεί ήταν η αποθήκη )με ότι αυτό συνεπάγεται για αγορές μετά την 1/1/2021 .Αφού η Αγγλία δεν θα έχει ατέλεια τελωνειακή με την Ε.Ε.

Αν έχετε ενημερώσεις στα πακέτα σας αναφέρετε για να ξέρουμε τι γίνεται.

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό δέμα, που η comet, έγραφε ότι το έδωσε στην speedex, και η αναζήτηση έγραφε: δεν βρέθηκαν αποτελέσματα, δεν δούλευε το tn A7000,***""* , και θεωρούσα, ότι πιθανόν να χάθηκε,

με πήραν τηλέφωνο, και το έφεραν,.

Link to comment
Share on other sites

Δέμα από Bangood εχει εισαγωγή στο κατάστημα Speedex από 14/12. Μπορώ να πάω εγώ να το παραλάβω? Γνωρίζει κανείς? Δεν έχω ειδοποίηση, απλά τον κωδικό...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δέμα από Bangood εχει εισαγωγή στο κατάστημα Speedex από 14/12. Μπορώ να πάω εγώ να το παραλάβω? Γνωρίζει κανείς? Δεν έχω ειδοποίηση, απλά τον κωδικό...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Ναι, μπορείς κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...