Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορείς, επιβεβαίωσέ μου σε παρακαλώ κάτι, γιατί ψάχνω να βρω ένα τρόπο να δω πως θα παρακολουθούμε το πακέτο και μετά την Κίνα: Εμένα, παρά τη σημερινή παράδοση, δεν υπάρχει σε κανένα απολύτως ψαχτήρι (Flytexpress, parcelsapp, 24track κλπ.), ούτε καν στην Comet, ότι παραδόθηκε. Μόνο στο σάιτ της Speedex φαίνεται αυτό. Εντωμεταξύ, μόλις μου ήρθε αυτόματο από BG, ότι παραδόθηκε, και μπήκα να δω στο ίδιο το tracking της BG. Και ενώ ήταν τόσες μέρες στο "Package has been sterilized and shipped out" βλέπω απανωτές entries, ξαφνικά (στα ελληνικά μάλιστα):

Dec 09, 2020 12:14 ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

Dec 08, 2020 01:54 ΑΦΙΞΗ ΣΕ HUB ΑΘΗΝΩΝ

Dec 07, 2020 15:58 Προώθηση αποστολής σε συνεργάτη (Speedex) (Αρ. Αποστολής: 700005238827)

Dec 07, 2020 15:58 Εισαγωγή αποστολής σε Comet Hellas

Αυτά δεν υπήρχαν χτες. Δηλαδή πρώτα παραδόθηκε και μετά εμφανίστηκαν και έλαβα γνώση του αριθμού της Speedex. Και σε κανένα απολύτως άλλο ψαχτήρι δε φαίνεται η παράδοση. Έχει συμβεί και σε σένα έτσι;

 

 

Καλημέρα,

 

Το πακέτο που παρέλαβα εχθές απο Comet εξακολουθεί να γράφει στο Banggood "Package has been sterilized and shipped out" :lol: Παρόλο που έκανα και confirm delivery , αυτό εκεί τα δικά του

Στο σάιτ της Comet ακόμα δείιχνει οτι εκκρεμεί η παραλαβή του :lol:

 

Απο εχθές δέχομαι βομβαρδισμό απο μηνύματα του Banggood σχετικά με άλλες αποστολές , item in transit , όπου τσεκάρω και συμβαίνει αυτό που λές Προώθηση αποστολής σε συνεργάτη (Speedex) (Αρ. Αποστολής: χχχχχχχχχ)

 

Δε βλέπω να υπάρχει τρόπος να το ψάχνεις πέραν όσων ξέρουμε ήδη (Flytexpress, parcelsapp, 24track κλπ.)

Όσα πακέτα περιμένω μέσω speedex , σε κανα δυο απο αυτά έχει πληροφοριές στο site τους (Hub Αθηνών, εισαγωγή σε Δ/Κ, όλα τα υπόλοιπα δεν έχουν εμφανιστεί στο σύτημα ακόμα.

 

Στο Track checker στο κινητό εχθές άλλαξα τα παλιά tracking με τα καινούρια της Speedex αλλά δεν είχε πληροφορίες, σήμερα σε κάποια τα ανανέωσε.

Edited by Fou_Zou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ενημέρωση!!

Παραγγελία με ημερομηνία αποστολής 29/11 με priority direct την έστειλαν μέσο comet και σήμερα παραδόθηκε στην speedex.

Αγορά με ημερομηνία αποστολή 28/11 με eu priority και αποστολή με την flyt μου γράφει σήμερα Neuenstein, The parcel has left the parcel center.

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Το πακέτο που παρέλαβα εχθές απο Comet εξακολουθεί να γράφει στο Banggood "Package has been sterilized and shipped out" :lol: Παρόλο που έκανα και confirm delivery , αυτό εκεί τα δικά του

Στο σάιτ της Comet ακόμα δείιχνει οτι εκκρεμεί η παραλαβή του :lol:

 

Απο εχθές δέχομαι βομβαρδισμό απο μηνύματα του Banggood σχετικά με άλλες αποστολές , item in transit , όπου τσεκάρω και συμβαίνει αυτό που λές Προώθηση αποστολής σε συνεργάτη (Speedex) (Αρ. Αποστολής: χχχχχχχχχ)

 

Δε βλέπω να υπάρχει τρόπος να το ψάχνεις πέραν όσων ξέρουμε ήδη (Flytexpress, parcelsapp, 24track κλπ.)

Όσα πακέτα περιμένω μέσω speedex , σε κανα δυο απο αυτά έχει πληροφοριές στο site τους (Hub Αθηνών, εισαγωγή σε Δ/Κ, όλα τα υπόλοιπα δεν έχουν εμφανιστεί στο σύτημα ακόμα.

 

Στο Track checker στο κινητό εχθές άλλαξα τα παλιά tracking με τα καινούρια της Speedex αλλά δεν είχε πληροφορίες, σήμερα σε κάποια τα ανανέωσε.

 

Στην Comet εμένα και στις 2 περιπτώσεις (1 που έλαβα και 1 που ήδη έχει αριθμό στη Speedex) πάντα γράφει "εκκρεμεί- προς παραλλαβή" (με 2 λ σταθερά, μάλλον υπάρχει καταγωγή από βόρεια Ελλάδα :) ). Καμία κίνηση τίποτα. Παρ' όλο που η ίδια δίνει σε Speedex.

Είμαστε σίγουροι ότι το tracking στο site της Comet λειτουργεί; Δε γίνεται να περνάνε από αυτήν πράγματα, να δίνει αριθμό σε Speedex, να ενημερώνονται και τα διεθνή ψαχτήρια και στο ίδιο το σάιτ της να μη δείχνει τίποτα, περίεργο δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα μικρό δέμα από banggood. Xωρις να δείχνει τίποτα το comet, ξαφνικά χθες το βράδυ, το είδα στο 17track. Τώρα το έχει η speedex;

" Προώθηση αποστολής σε συνεργάτη (Speedex) (Αρ. Αποστολής: 700*********)

 

2020-12-07 16:00

Εισαγωγή αποστολής σε Comet Hellas

 

2020-11-27 16:12

CN Processing center, Item in transit

 

2020-11-27 10:11

CN Processing center, Item dispatched. PKG#:P**********

 

2020-11-26 22:14

CN Processing center, Item in transit

 

2020-11-26 22:11

CN Processing center, Item received "

.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχει κανεις ιδέα τι παίζει εδω;

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

5/12/2020, 15:11 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

1/12/2020, 12:48 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

26/11/2020, 15:02 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

12/11/2020, 09:29 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

10/11/2020, 14:18 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

10/11/2020, 12:50 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

4/11/2020, 16:21 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω και εγώ, νομίζω δεν λειτουργεί καθόλου το tracking της comet (παρότι προωθεί κανονικά σε speedex). Αυτό αφορά και τους 8ψήφιους του BG και εκείνους με τύπο Α00...GR που δίνει το Flytexpress.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα το έχει η speedex;

"

.

 

Ναι, τώρα το έχει η Speedex, ψάχνεις με το δικό της tracking.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα, είχα μήνυμα στο messeger, από το banggood, ότι έφτασε το δέμα.

Κοιτάω 17track, track24.net, fly.., τίποτα. Νόμισα, με δουλεύουν !,

Και σήμερα είναι Αθήνα, εκεί το δείχνει, η αναζήτηση του speedex.

Link to comment
Share on other sites

Bangood με PDM. Αναμένεται σύντομα? Στην speedex δεν βρίσκει κάτι...

 

2020-12-10 10:16

Προώθηση αποστολής σε συνεργάτη (Speedex) (Αρ. Αποστολής: ***)

 

2020-12-10 10:16

Εισαγωγή αποστολής σε Comet Hellas

 

2020-11-30 15:18

CN Processing center, Item in transit

 

2020-11-30 09:17

CN Processing center, Item dispatched. PKG#:****

 

2020-11-29 21:20

CN Processing center, Item in transit

 

2020-11-29 21:17

CN Processing center, Item received

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανόν Δεν έχουν ανοίξει τον σάκο, για να το τσεκαρουν/σκαναρουν. Αύριο ξανακοιτα.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρε η acs Θεσσαλονίκη.

Για να δούμε, πόσες μέρες.

 

Αθανασιε το δεμα απο cz με dpd σ ηρθε? εμενα ειναι απο χτες το πρωι

09.12.2020 12:52:03 Αναχώρηση αποστολής 2078-HUB KALOXORIOU, GREECE

το παρακολουθω απο καποια αλλη εταιρια πχ acs speedex πλεον?

εχω 3 tracking number τυπου

0101 14ψηφιο

MPS0101 26ψηφιο

Α00000***ΗΕ 16ψηφιο

που αφορουν το ιδιο πακετο αλλα κανενα δεν δουλευει στα ελληνικα courier που κοιταξα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αθανασιε το δεμα απο cz με dpd σ ηρθε? εμενα ειναι απο χτες το πρωι

09.12.2020 12:52:03 Αναχώρηση αποστολής 2078-HUB KALOXORIOU, GREECE

το παρακολουθω απο καποια αλλη εταιρια πχ acs speedex πλεον?

εχω 3 tracking number τυπου

0101 14ψηφιο

MPS0101 26ψηφιο

Α00000***ΗΕ 16ψηφιο

που αφορουν το ιδιο πακετο αλλα κανενα δεν δουλευει στα ελληνικα courier που κοιταξα

 

 

ακυρο .. το βρηκα!! :D

Link to comment
Share on other sites

Από dpd το παραδίδει acs Θεσσαλονίκη, κοίτα πάνω δεξιά, έχει τον αριθμό αποστολής Και της acs,, τον προσθέτουν όταν φτάσει Θεσσαλονίκη.
Link to comment
Share on other sites

Από dpd το παραδίδει acs Θεσσαλονίκη, κοίτα πάνω δεξιά, έχει τον αριθμό αποστολής Και της acs,, τον προσθέτουν όταν φτάσει Θεσσαλονίκη.

 

ναι το ειδα καπακια οταν εστειλα το πρωτο μνμ. εσυ εχεις παραλαβει ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόλις δεις, ότι ήρθε στην περιοχή, προσωπικά πηγαίνω και τα παίρνω από το κατάστημα, αν δεν έχω δουλειά, αλλιώς τα φέρνουν, αλλά πρέπει να είσαι σπίτι,. Η. , από την οικογένεια κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι διαβάζω σε προηγούμενες σελίδες (και περιμένω κι εγώ ένα πακέτο που έρχεται έτσι...) δυστυχώς με ACS...
Link to comment
Share on other sites

Απο 01-12 δεμα απο το banggood ειναι στο Βελγιο σε κατασταση: Liege-Linehaul Arrival .

Ειναι φυσιολογικο τοσες μερες ?

Link to comment
Share on other sites

Απο 01-12 δεμα απο το banggood ειναι στο Βελγιο σε κατασταση: Liege-Linehaul Arrival .

Ειναι φυσιολογικο τοσες μερες ?

 

Πρέπει να έχει "μπουκώσει" το βέλγικο ταχυδρομείο αυτό το διάστημα. Γενικά έχω διαβάσει πολλά παράπονα από Βέλγους για τα ταχυδρομεία τους, και λογικά τώρα τα πράγματα χειροτέρεψαν από το συνδυασμό COVID-19, Black Friday & Cyber Week και τους Κινέζους να χρησιμοποιούν το Βέλγιο ως πύλη εισόδου στην Ε.Ε.

 

Υπομονή...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Απο 01-12 δεμα απο το banggood ειναι στο Βελγιο σε κατασταση: Liege-Linehaul Arrival .

Ειναι φυσιολογικο τοσες μερες ?

 

Εμένα έκατσε 7 μέρες στο Βέλγιο. Μετά πήγε Γερμανία και τώρα Ρουμανία

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

δεμα απο banggood

παραδοση σε speedex σύμφωνα με το tracking από τις 3/12. Ε Δεν υπάρχει πουθενά!!!!

σε επικοινωνία που είχα η speedex μου λεει οτι δεν το εχουν παραλάβει Η COMET μου λεει το έχουμε εστειλε .Για τα πανηγύρια η ολη κατάσταση και οχι τωρα εδω και πολυ καιρο

εμπλεξε το banggood στα priority κατι comet ,κατι μπαχαλο speedex και δεν βγαίνει ακρη

πλεον για να παρεις δεμα απο banggood πρέπει να κάνεις τον ντετεκτιβ για το που βρίσκεται

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο από banggood. Έχω tracking number από speedex, αλλά γράφει: δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

Το comet γράφει: .. εκκρεμεί προς παραλαβή.

Το 17track : παραδόθηκε στην speedex.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Copy από flyexpress

" 2020-12-09 17:53 Προώθηση αποστολής σε συνεργάτη (Speedex) (Αρ. Αποστολής: 7***********)

2020-12-09 17:52 Εισαγωγή αποστολής σε Comet Hellas

2020-11-30 15:18 CN Processing center Item in transit. ".

.

.

.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα παραγγελία από Banggood με Eu priority και 8ψήφιο comet tracking number που έκανα 26/11 και έγινε shipped 27/11. Από 9/12 δείχνει παραλαβή από Speedex ( έτσι το δείχνει ακόμα...), πριν λίγο χτύπησε το κουδούνι και όπως καταλάβατε μου παραδόθηκε!! Γενικά γίνεται ένας κακός χαμός με ΌΛΕΣ τις κούριερ... Απλά υπομονή!!

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο cz 27/11 -> 09/12/2020 12:52:03 ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ HUB ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

κολλημένο με acs. δεν εχουν λογο υπαρξης αυτες οι εταιριες.. τσουχτεροι τιμοκαταλογοι και απο χρονους μονιμα απογοητευση (ειδικα αυτη τη περιοδο). Τοσο δυσκολο ειναι να ερθει στην ελλαδα μια μεταφορικη κολοσσος και να κλεισουν επιτελους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν το Aliexpress δίνει επιλογή ευρωπαϊκή χώρα στην προέλευση δεν έχουμε θέμα τελωνείου;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...