Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ξέρετε ότι με την αναβάθμιση λειτουργεί ξανά το call recording.

Σημαντικότατο αυτό. Αλλά είναι και δίλημμα! :worry:

Πριν βγει το towelroot και κάνω ροοτ, έλεγα δεν το πολύχρειάζομαι (το ροοτ) και θα περιμένω απλώς να βγει η αναβάθμιση που βγήκε τώρα.

Τελικά όμως εκανα τόσες μικρο-/μέγαλο- αλλαγές με το ροοτ που θα μου κακοφανεί να τις χάσω. :O

Ελπίζω να βγει κάποια νέα μέθοδος χωρίς να τριπάρει το Knox.

 

Αλήθεια αυτή η αναβάθμιση πρέπει να χει και το Knox 2 και κάτι άλλο που διάβασα και μου διαφεύγει. Γενικές εντυπώσεις; Ταχύτητα; Μπαταρία;

Χάλασε τίποτα που χρησιμοποιούσατε πριν την αναβάθμιση ή έγινε χειρότερο;

Κάτι άλλο ενοχλητικό προστέθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικότατο αυτό. Αλλά είναι και δίλημμα! :worry:

 

Πριν βγει το towelroot και κάνω ροοτ, έλεγα δεν το πολύχρειάζομαι (το ροοτ) και θα περιμένω απλώς να βγει η αναβάθμιση που βγήκε τώρα.

 

Τελικά όμως εκανα τόσες μικρο-/μέγαλο- αλλαγές με το ροοτ που θα μου κακοφανεί να τις χάσω. :O

 

Ελπίζω να βγει κάποια νέα μέθοδος χωρίς να τριπάρει το Knox.

 

 

 

Αλήθεια αυτή η αναβάθμιση πρέπει να χει και το Knox 2 και κάτι άλλο που διάβασα και μου διαφεύγει. Γενικές εντυπώσεις; Ταχύτητα; Μπαταρία;

 

Χάλασε τίποτα που χρησιμοποιούσατε πριν την αναβάθμιση ή έγινε χειρότερο;

 

Κάτι άλλο ενοχλητικό προστέθηκε;

 

 

Κοιτά πρώτη εντύπωση πολυ καλη. Νομίζω πιο γρήγορο, και καλύτερη μπαταρία....θε δείξει. Σκέφτομαι κι εγω το ρουτ. Τι σου έδωσε και πλέον το θεωρείς απαραίτητο το ρουταρισμα;

Link to comment
Share on other sites

Ηλθε και σε μενα τωρα.Γαλλικο.192, ΜΒ.:)

Edit.

Εκεινο που παρατηρησα ειναι οτι επεσε το σημα,και απο 5 γραμμες,ειμαι διπλα στο router,πηγε στις 2.Αλλα και χωρις να εχω βαλει Ιντερνετ,οι γραμμες παραμενουν δυο.

Edit 2.

Ειδα τωρα,οτι οι 5 μοναδες,βγαινουν μονον οταν βαλω το δικτυο GSM.Οταν βαλω δικτυο 3G ή 4G,τοτε παει στις 2 γραμμες.

Τι συμπερασμα βγαινει απ αυτο;

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά πρώτη εντύπωση πολυ καλη. Νομίζω πιο γρήγορο, και καλύτερη μπαταρία....θε δείξει. Σκέφτομαι κι εγω το ρουτ. Τι σου έδωσε και πλέον το θεωρείς απαραίτητο το ρουταρισμα;

 

Για εμένα 5 λόγοι:

1. Adaway. Δεν βλέπω πουθενά Ads

2. Δεν ξεχνάει τα WiFi passwords

3. Titanium Backup

4. Greenify

5. Wakelock Detector

Akism :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομαδα.μολις εγινα και εγω κατοχος του θηριου.μια ερώτηση ηθελα να κανω.για το flip cover κανουμε καμια ρυθμιση καπου?

Ευχαριστώ

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα 5 λόγοι:

1. Adaway. Δεν βλέπω πουθενά Ads

2. Δεν ξεχνάει τα WiFi passwords

3. Titanium Backup

4. Greenify

5. Wakelock Detector

Mε το απλο adaway apk που βρισκεις κανει μπλοκ τα παντα? Δε χρειαζεσαι κανενα αλλο επιπλεον(youtube chrome dolphin κλπ)? Μηπως ειναι καλυτερο να το κατεβασει κανεις ως xposed module? Γενικα οτι υπαρχει παρομοιο ως module και ως application γιαβποιο λογο προτιμαμε το module? Παντα το χα απορία.

Link to comment
Share on other sites

Me to Titanum back

Up καθε κυριακη περνει backup αλλά νομίζω ότι τα σώνει στο κιν. Για να τα σώνει στην κάρτα που έχω τι ρυθμίζω οπότε αν κάνω reset να τα επαναφέρω όλα όπως τα εχω

Link to comment
Share on other sites

Ηλθε και σε μενα τωρα.Γαλλικο.192, ΜΒ.:)

Edit.

Εκεινο που παρατηρησα ειναι οτι επεσε το σημα,και απο 5 γραμμες,ειμαι διπλα στο router,πηγε στις 2.Αλλα και χωρις να εχω βαλει Ιντερνετ,οι γραμμες παραμενουν δυο.

Edit 2.

Ειδα τωρα,οτι οι 5 μοναδες,βγαινουν μονον οταν βαλω το δικτυο GSM.Οταν βαλω δικτυο 3G ή 4G,τοτε παει στις 2 γραμμες.

Τι συμπερασμα βγαινει απ αυτο;

To κατεβάζω κι εγώ μήπως και στρώσει το θέμα με update. Λογικό είναι να έχεις διαφορετικό σήμα, φουλ σε gsm και λιγότερο σε 4g ή 3g, αφού ως γνωστό το σήμα των εταιριών είναι ........

Με το wifi έχεις θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά πρώτη εντύπωση πολυ καλη. Νομίζω πιο γρήγορο, και καλύτερη ....θε δείξει. Σκέφτομαι κι εγω το ρουτ. Τι σου έδωσε και πλέον το θεωρείς απαραίτητο το ρουταρισμα;

Κοίταξε. Κάτι εδώ κάτι έκει, που θα μου λείψουν.

Π.Χ. τώρα μπορείς να έχεις πλήρη πρόσβαση στην κάρτα, το bluetooth που ανταλλάσσω συχνά αρχεία δεν βγάζει αποδοχή/απόρριψη, κάτι άλλα με τα τοαστ μηνύματα, κάτι άλλο με δίκτυα VPN που δεν μου ζητάει πάλι κάθε φορά επιβεβαίωση, επίσης έφτιαξα δικά μου εικονίδια για το S-Planner που ταιριάζουν στις δικές μου δραστηριότητες κτλ. κτλ.

Δεν έβαλα το greenify κλπ. αλλά έκανα απεγκατάσταση σε κάτι Περιοδικά και άλλες βλακείες.

 

Μπορώ και χωρίς αυτά; Χμ. μάλλον. Πιο πολύ ευκολίες παρά αναντικατάστατα.

Edited by Logi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομαδα.μολις εγινα και εγω κατοχος του θηριου.μια ερώτηση ηθελα να κανω.για το flip cover κανουμε καμια ρυθμιση καπου?

Ευχαριστώ

 

Ρυθμίσεις---> Συσκευή---->Κλειδωμα οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Με το wifi έχεις θέμα?

Οχι,μια χαρά ειναι.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Σημερα,πειραζα το τηλεφωνο,μετα την αναβαθμιση,μπας και ανακαλυψω κατι,και βρηκα το φοντο να πειραξω,βαζοντας την απλοποιημενη οθονη.

Μετα,επανεφερα την αρχικη,αλλα εχω το εξης.

Παλια,μου εβγαζει το πορτοκαλι θεμα,και οταν εβαζα το μοτίβο,μου εβγαζε μια γαλαζια οθονη,με τον καιρο ψηλα,και κατω,παλι γαλαζιο.

Τωρα,βγαζει τον καιρο,γαλαζιο στο πανω μερος,αλλα στο κατω μερος,παραμενει το πορτοκαλί θεμα.

Μπορω να το ξαναφερω εκει που ηταν γιατι δεν μου αρεσει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Έχω το εξής πρόβλημα το οποίο μου το έκανε από την αρχή.

 

Ενώ έχω κάποια συμβάντα στο ημερολόγιο (S Planner) και ενώ βάζω τη ρύθμιση να μην μου δίνει καμία ειδοποίηση.... (ούτε στη γραμμή ειδοποιήσεων ούτε τίποτα), μετά από κάθε επανεκκίνηση της συσκευής, επανέρχεται στην ειδοποίηση και χτυπάει. Με λίγα λόγια σε κάθε επανεκκίνηση χάνεται η ρύθμιση που έχω κάνει....

 

Ξέρει κανένας να βοηθήσει.

Ευχαριστώ.

ΥΓ. Είμαι χωρίς ρουτ και η συσκευή είναι Ολανδική.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα ότι με την αναβάθμιση, τρώει περισσότερη μπαταρία στην αναμονή και ορισμένες φορές, χάνει το σήμα και βγάζει το κλασικό στρογγυλό σήμα που δείχνει πως δεν έχει σήμα το κινητό και επανέρχεται μόνο του. Ειδικά όταν είναι ανοιχτά τα δεδομένα..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα ότι με την αναβάθμιση, τρώει περισσότερη μπαταρία στην αναμονή και ορισμένες φορές, χάνει το σήμα και βγάζει το κλασικό στρογγυλό σήμα που δείχνει πως δεν έχει σήμα το κινητό και επανέρχεται μόνο του. Ειδικά όταν είναι ανοιχτά τα δεδομένα..

Μηπως εχεις wind?

 

 

Σχετικα με την αναβάθμιση που την πηρε απο τα πρωτα το γερμανικό του γιου μου, να πω οτι δηλωνει ενθουσιασμενος με την μπαταρια( μεχρι πριν ειχαμε τακτικα γκρινια γι αυτο το θεμα :lol: ).Επισης μου λεει οτι στα παινιδια εκτος του οτι δεν πεφτει πλεον γρήγορα η μπαταρία, δεν ζεσταινεται και οσο πριν.Οσο αφορα τα σήματα wifi και δικτυου που ανεφερε κάποιος για βελτίωση, να πω οτι δεν ειδαμε καμια απολυτως διαφορα συγκρινομενα με το δικο μου που ειναι ακομη στην NC2.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθωντας να παιξω με τα φοντα,εβαλα ενα βιντεο,το

και παρατηρησα οτι αυτα που εβγαζε πατωντας το κουμπι fonts,δεν τα βγαζει εμενα.

Εμενα βγαζει μονο αρχικη οθονη,κλειδωμα οθονης και αρχικη οθονη, και κλειδωμα,ενω στο βιντεο,υπαρχουν τα, δειτε στο 0.30 του βιντεο.

Τι κανω στραβά;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθωντας να παιξω με τα φοντα,εβαλα ενα βιντεο,το
και παρατηρησα οτι αυτα που εβγαζε πατωντας το κουμπι fonts,δεν τα βγαζει εμενα.

Εμενα βγαζει μονο αρχικη οθονη,κλειδωμα οθονης και αρχικη οθονη, και κλειδωμα,ενω στο βιντεο,υπαρχουν τα, δειτε στο 0.30 του βιντεο.

Τι κανω στραβά;:confused:

 

Γι ανέβασε ένα screenshot από τις ρυθμίσεις σου , γιατί μου κάνει εντύπωση αυτό που λές. Ακόμη και στο Neo έτσι όπως είναι στο βίντεο τα έχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γι ανέβασε ένα screenshot από τις ρυθμίσεις σου , γιατί μου κάνει εντύπωση αυτό που λές. Ακόμη και στο Neo έτσι όπως είναι στο βίντεο τα έχει.

 

Αφου σε ευχαριστησω,θα σου πω οτι για να παρω ενα screen shot,ξερω,για να το στειλω δεν ξερω.:(

Αν νομιζεις οτι μπορεις να μου πεις δυο πραγματακια,πολυ ευχαριστως να το κανω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αφου σε ευχαριστησω,θα σου πω οτι για να παρω ενα screen shot,ξερω,για να το στειλω δεν ξερω.:(

Αν νομιζεις οτι μπορεις να μου πεις δυο πραγματακια,πολυ ευχαριστως να το κανω.

 

Πάτα από κάτω που λέει διαχείριση συνημμένων > επιλογή αρχείων και επέλεξε το screenshot από την συλλογή και πατά upload ώστε να το ανεβάσει. Μόλις ανέβει λοιπόν, τότε πατά δημοσίευση :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθωντας να παιξω με τα φοντα,εβαλα ενα βιντεο,το
και παρατηρησα οτι αυτα που εβγαζε πατωντας το κουμπι fonts,δεν τα βγαζει εμενα.

Εμενα βγαζει μονο αρχικη οθονη,κλειδωμα οθονης και αρχικη οθονη, και κλειδωμα,ενω στο βιντεο,υπαρχουν τα, δειτε στο 0.30 του βιντεο.

Τι κανω στραβά;:confused:

 

Fonts είναι οι γραμματοσειρές έτσι, όχι τα backgrounds(απλά επειδή το γράφεις φόντα το επισημαίνω)! Στο βίντεο σε εκείνο το σημείο λέει ότι, το τι θα βρεις εκει μέσα εξαρταται απο τη συσκευή, και δεν μπορείς να βάλεις αλλα (τουλάχιστον αρουταριστος).

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Έχω το εξής πρόβλημα το οποίο μου το έκανε από την αρχή.

 

Ενώ έχω κάποια συμβάντα στο ημερολόγιο (S Planner) και ενώ βάζω τη ρύθμιση να μην μου δίνει καμία ειδοποίηση.... (ούτε στη γραμμή ειδοποιήσεων ούτε τίποτα), μετά από κάθε επανεκκίνηση της συσκευής, επανέρχεται στην ειδοποίηση και χτυπάει. Με λίγα λόγια σε κάθε επανεκκίνηση χάνεται η ρύθμιση που έχω κάνει....

 

Ξέρει κανένας να βοηθήσει.

Ευχαριστώ.

ΥΓ. Είμαι χωρίς ρουτ και η συσκευή είναι Ολανδική.

 

Κάποιος.......

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος.......

 

Δοκίμασε:

ρυθμίσεις > γενικα > διαχειριστής εφαρμογών

βρες το s-planner και κάνε εκκαθάριση cache!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω ροοτ τη συσκευη χωρις να γραψει στο knox... Υπαρχουν καπου αναλυτικες οδηγιες στα ελληνικα για το πως γινεται αυτο γιατι δεν το εχω ξανακανει... Ποια ρομ θεωρειτε καλυτερη η ποιδς ειναι οι καλυτερες...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...